WIWA HD-90

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

To nie ma żadnego znaczenia :!: Nie ingerujemy w żaden sposób w to co nagrywamy :!: Można odłączyć wszystkie kable oprócz anteny i ustawić nawet 1080p a i tak nagra się zawsze to samo. Te opcje służą do odtwarzania multimediów i są tylko dla HDMI.

eof

Re: WIWA HD-90

Post autor: eof »

witam wszytkich to moj pierwszy wpis. Dzis kupilem WIWE HD-90, ma najnowszy soft (z 15 listopada). Wszytko dziala ok, ale zauwazylem wade w odtwarzaniu filmow, kiedy film jest kodowany progresywnie (zamiast przeplotem) to napisy w zapisie klatkowych sie mocno rozjezdzaja. Trzeba przerobic na format czasowy - wtedy dziala ok.
Ogolnie i tak jestem zadowolony bo moj stary bellwood w ogole nie odtwarzal takich filmow i musialem je konwertowac v-dubem. Konwersja napisow jest relatywnie pryszczem ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

eof pisze:witam wszytkich to moj pierwszy wpis. Dzis kupilem WIWE HD-90, ma najnowszy soft (z 15 listopada). Wszytko dziala ok, ale zauwazylem wade w odtwarzaniu filmow, kiedy film jest kodowany progresywnie (zamiast przeplotem) to napisy w zapisie klatkowych sie mocno rozjezdzaja. Trzeba przerobic na format czasowy - wtedy dziala ok.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=65261#p65261

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

znalazłem jeszcze jeden plus testowego oprogramowania, jak nagrywa się tvp2 to oczywiście nie można oglądać polsatu lub tvn, ale bez przeszkód można przeskakiwać po tych kanałach, tylko pisze po przeskoczeniu na nie "NAGRYWANIE" :) niby nic ale przy najmniej te kanały nie znikają jak wcześniej.

eof

Re: WIWA HD-90

Post autor: eof »

nie wiem czy to kwestia sprzetu czy tak jest ustawiony obraz ale jest wyraznie ciemniejszy od swojego analogowego "brata". Co jest nieco denerwujace, bo pod odpowiednia jasnoscia dla cyfry analog jest juz za mocno jasny i tzreba to ciagle sobie zmienic, a niestety alternatywny nie mam bo u mnie MUX-1 bedzie dopiero w polowie 2012 roku a MUX-3 nie mam w zasiegu i jestem skazany caly czas na analoga.
Szkoda ze sprzet nie ma ustawien jasnosci/ kontrastu itd... obrazu :(

milansport

Re: WIWA HD-90

Post autor: milansport »

Mam pytanko czy jest możliwość odtwarzania filmów mkv z zewnętrznymi napisami?
Przykładowo mam film w którym są napisy wbudowane w kilku językach, ale nie w polskim. Ściągam więc polskie napisy w pliku srt, wrzucam do katalogu z filmem. Oba pliki mają dokładnie taką samą nazwę, ale przy odtwarzaniu filmu mam możliwość włączenia tylko tych wbudowanych napisów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

wozio - o ile dobrze pamiętam to we wcześniejszych softach tak samo było.

eof - a może byś chociaż łaskawie napisał jak masz podłączony tuner do tv i czy próbowaleś zmieniać ustawienia?

milansport - jeśli wmuxowane są napisy w mkv to zewnętrznych nie widzi, jeśli mkv jest bez napisów to wtedy widzi zewnętrzne. Najprościej przemuxować np. w mkvtoolnix.

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

u mnie nie, jak przełończałem na kanał z innego muxa ,dekoder jakąs zawieche łapał i musiałem przełańczać dalej.
I prędzej jak OK wciskałem były tylko kanały z muxa z którego nagrywam i czerwona dioda przy nagrywanym kanale co i może było na plus.

eof

Re: WIWA HD-90

Post autor: eof »

@GUTEK@ tuner podlączony przez SCART/EURO, oczywiscie kabel 21 zylowy. TV: SONY CRT.
Jakie ustawienia?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Ja się muszę w końcu zdecydować.

Wiwa HD-90 czy Wiwa HD-50 + kabel HDMI + piwko podczas instalacji :D

Czy te 15zł różnicy warto dołożyć do HD-90? Na zegarku mi nie zależy.
Coś mi przed oczyma przewinęło, że HD-50 fizycznie nie zasila anteny (choć opcja w sofcie jest).

sebo

Re: WIWA HD-90

Post autor: sebo »

Jeśli nie masz zamiaru korzystać z wyjścia cyfrowego, masz amplituner który dekoduje dźwiek po hdmi i zależy Ci na braku dodatkowych gratów pod telewizorem: kupuj hd-50.
W przeciwnym wypadku - hd-90.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

eof pisze:@GUTEK@ tuner podlączony przez SCART/EURO, oczywiscie kabel 21 zylowy. TV: SONY CRT.
Jakie ustawienia?
Zmiany pomiędzy CVBS a RGB nic nie dają?
Inne urządzenia podłączone do tego TV przez SCART mają poprawny obraz?

eof

Re: WIWA HD-90

Post autor: eof »

@GUTEK@ pisze:
eof pisze:@GUTEK@ tuner podlączony przez SCART/EURO, oczywiscie kabel 21 zylowy. TV: SONY CRT.
Jakie ustawienia?
Zmiany pomiędzy CVBS a RGB nic nie dają?
Inne urządzenia podłączone do tego TV przez SCART mają poprawny obraz?
ta opcja niczym, u mnie, nie afektuje.
obraz jest poprawny, tylko ciemniejszy wzgledem tego analogowego.
doszedlem do tego, ze ten SONy tak ma, bo podlaczywszy wiwe do SHARP CRT obraz ma taka sama jasnosc

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mirek71 »

mam ustawione w tunerze sortowanie wg LCN, LCN wyłączone - dziś rano jak włączyłem tuner miałem pomieszane kanały (to już 3 raz w przeciągu 1,5 miesiąca ) do tej pory miałem kolejność poustawianą ręcznie ... pytanie: jak mam ustawić tuner aby mi w przyszłości nie rozwalał kolejności ręcznie ustawionej kanałów ??? czy wiecie co znaczą inne tryby sortowania - brak wyjaśnienia w instrukcji
ps. mam wgrany najnowszy soft testowy ze strony kol GUTKA i zauważyłem że podczas kilku minut po włączeniu jakość mam ok 70-80% a później jest max czyli 100% - dodam że obraz jest w obu przypadkach ok czy ten typ tak ma :?:

blind44

Re: WIWA HD-90

Post autor: blind44 »

Mirek71 pisze:mam ustawione w tunerze sortowanie wg LCN, LCN wyłączone - dziś rano jak włączyłem tuner miałem pomieszane kanały (to już 3 raz w przeciągu 1,5 miesiąca ) do tej pory miałem kolejność poustawianą ręcznie ... pytanie: jak mam ustawić tuner aby mi w przyszłości nie rozwalał kolejności ręcznie ustawionej kanałów ???

przeczytaj ten temat: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=3136 a będziesz wiedział czemu się tak dziś stało

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

u mnie to samo dziś, wszystko naodwrót poustawiane.

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mirek71 »

a czy można (i jak) tak ustawić tuner coby nic nie rozwalało ręcznie poustawianych kanałów tv ??? mam 2 tuner u rodziców mieszkają 100 km odemnie sami sobie nie radzą z ponownym poustawianiem kanałów
ponawiam pytanie : co znaczą inne tryby sortowania niż wg LCN - brak wyjaśnienia w instrukcji
:mrgreen:

andrew 61k

Re: WIWA HD-90

Post autor: andrew 61k »

Witam wszystkich użytkowników tunera WIWA HD90.
Wielu użytkowników tego tunera zapewne interesuje wprowadzenie na stronie oficjalnej WIWY nowego oprogramowania i wgrania softu do swojego tunera WIWA HD90.Właśnie skończyłem rozmowę z przedstawicielem serwisu WIWY,który oznajmił mi,że najnowsza wersja oprogramowania jest jeszcze w fazie testów i trwają drobne poprawki do jej pełnego udostępnienia na stronie internetowej,co nastąpi niebawem i jak mnie zapewnił na 100 %,do końca grudnia tego roku soft będzie już na stronie oficjalnej WIWY.Jednocześnie nadmienił,że wgranie testowego softu z innego żródła pozbawia tuner WIWA HD90 utratą gwarancji.
Dlatego moim zdaniem warto jeszcze poczekać na oficjalny soft i nie tracić gwarancji na nowy zakupiony produkt.
Pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

andrew 61k pisze:Jednocześnie nadmienił,że wgranie testowego softu z innego żródła pozbawia tuner WIWA HD90 utratą gwarancji.
No ja im do d... zaraz nakopie.
Po za tym z tego co piszecie to nawet z tym softem 15-11-2011 sprzedają tunery, to co one są bez gwarancji?

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

Może wiwa później da jeszcze nowszy soft i będzie można go wgrać zamiast testowego.
Zresztą kiedyś wgrałem soft z ich strony do dvd i po dvd. aktualizacja przebiegła dobrze a dvd już nie włączył się.
Najlepsze to, że nie tylko mi ten soft uwalił dvd, i dziwne że go dali jak większośc ludzi miała już po gwarancji te dvd ;d "soft uwalający dvd?" ;d

Zablokowany