WIWA HD-90

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: WIWA HD-90

Post autor: Szymon_Zy »

@GUTEK@ pisze:
Szymon_Zy pisze:To jest np. karta vivo? Bo wiekszosc ma tylko OUT.
Wydaje mi się że mylisz z TV-OUTem w kartach graficznych.

Kolega Patryk79 wyraźnie napisał że posiada kartę telewizyjną analogową.
Oczywiście można tak Wiwę podłączyć, stosując odpowiedni kabel SCART -> cinche.
Tylko ja bym się zastanowił nad sensownością takiego rozwiązania, jakość obrazu będzie na pewno gorsza, sterować trzeba będzie przez Wiwę.
Według mnie lepszym rozwiązaniem byłby po prostu zakup tunera DVB-T do PC pod USB lub PCI/PCI-Ex. W tej chwili cena takiego tunera to poniżej 50zł.
Masz racje, pomylilem z identycznymi wyjscia w radeonach. Tez taki pajak z tylu PC. Za ITE9135 dalem 27 zl z dostawa w 2 tygodnie. Za IT9015 mozna dac 18 zl i tez daje rade. 9015 lapie mniej zaklocen IMHO.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Właśnie nie mogłem odpalić mojej Wiwy, przy włączeniu pojawiał się czarny ekran i tylko głos było słychać, tuner normalnie przełączał kanały, ale nie było obrazu po HDMI (scart nie podłączałem, bo kabla nie mam), TV pokazywał BRAK SYGNAŁU.
Dopiero po 2 odłączeniu od prądu Wiwa normalnie się uruchomiła...

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: WIWA HD-90

Post autor: voitek »

Czy tylko ja mam problem z listą kanałów? Po kilku uruchomieniach tunera, lista kanałów się resetuje i trzeba ją ustawiać od nowa...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Raczej problemem są ciągłe zmiany w MUX1, ja do jutra nawet nie sortuje kanałów bo nie ma sensu.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: WIWA HD-90

Post autor: voitek »

Ah, no tak. Kanały w MUX1 jako że są testowo (od jutra już nie) często znikają i pojawiają się i dlatego tuner uznaje to jako "nowe kanały".

Patryk79

Re: WIWA HD-90

Post autor: Patryk79 »

@GUTEK@ pisze:
Szymon_Zy pisze:To jest np. karta vivo? Bo wiekszosc ma tylko OUT.
Wydaje mi się że mylisz z TV-OUTem w kartach graficznych.

Kolega Patryk79 wyraźnie napisał że posiada kartę telewizyjną analogową.
Oczywiście można tak Wiwę podłączyć, stosując odpowiedni kabel SCART -> cinche.
Tylko ja bym się zastanowił nad sensownością takiego rozwiązania, jakość obrazu będzie na pewno gorsza, sterować trzeba będzie przez Wiwę.
Według mnie lepszym rozwiązaniem byłby po prostu zakup tunera DVB-T do PC pod USB lub PCI/PCI-Ex. W tej chwili cena takiego tunera to poniżej 50zł.
Dziękuję Gutek za odpowiedź, zastanowię się nad kartą dvb-t do PCI/PCI-Ex. Myślałem nad podłączeniem Wiwy HD-90 bo dwa miesiące temu kupiłem ją ojcu ale wczoraj wziął Cyfrowy Polsat i tuner jest mu niepotrzebny.

rafek

Re: WIWA HD-90

Post autor: rafek »

Witam serdecznie,
właśnie kurier przyjechał z dekoderem i testuję, tylko mam mały zgryz, bo:
- nabyłem HD-90, i tak wygląda :)
- info o sofcie mówi o HD-50
MODEL HD50
SOFT 111117.491511.1
VER 1.0

- raz mi się po przejściu ze stand-by nie pojawił obraz (dzwięk był)

Jeśli wersje różnią się tylko zegarkiem to nie jest to dla mnie problem, ale co z gwarancją ?
Jakbyście radzili co robić ? - na razie wolałbym nie odsyłać, święta za pasem :)

pozdrawiam
rafek

bajo33

Re: WIWA HD-90

Post autor: bajo33 »

Hehe trochę im się popiepszyło wgrywając soft :D

Jak już się zdecydujesz na wysyłkę na gwarancję to bym na święta im nie odsyłał, w tym okresie zwłaszcza przyda się parę dodatkowych kanałów ;)

Jest taki przepis, który mówi, że jest ileś tam dni od zauważenia usterki aby dać na gwarancję (chyba 10). Jednak tak naprawdę na druczku możesz wpisać datę jaka się tylko Tobie podoba :D

Niedługo ma wyjść podobno soft do tego modelu, także chwile poczekać i wgrać soft normalnie po wiwke-90. Oczywiście jeśli się da wgrać pod soft z HD-50, nie jestem ekspertem więc może niech wypowiedzą się inni :)

edit: Wysyłałem maila do wiwy i nowy soft jest w fazie testów

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Widać ktoś się walnął przy wgrywaniu softu.

Według mnie nie warto wysyłać na gwarancję tylko po prostu wgrać soft z HD90, powinien wgrać się bez żadnych problemów. A jeśli się jakimś cudem nie wgra i tuner padnie to jeszcze lepiej bo Ci go na pewno wymienią na nowy.

A z ciekawości działa Ci w ogóle wyświetlacz?
Bo jak kiedyś wgrywałem softy z HD50 do HD90, z tym że to były starsze wersje to wyświetlacz w cale nie działał. Jak to jest na tych nowych to nie wiem.


Z tego co ja wiem nowy soft ma być na dniach, z tym że w Wiwie to na dniach się zwykle przeciąga.
Soft ma zawierać ostatnio zgłaszane poprawi i między innymi podwójny wskaźnik sygnału. Sam jeszcze nie znam co tam popoprawiali dodatkowo.

rafek

Re: WIWA HD-90

Post autor: rafek »

Na wyświetlaczu ciemność, ale tak jak pisałem nie przeszkadza mi to.
Dzwoniłem do serwisu, żeby się upewnić co do gwarancji i mówią że nie będzie problemu.

Przy okazji zostawiłem i e-mail i mają w przyszłym tygodniu wysłać odpowiedni soft.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »


iknowsomething

Re: WIWA HD-90

Post autor: iknowsomething »

rafek pisze:Na wyświetlaczu ciemność, ale tak jak pisałem nie przeszkadza mi to.
Dzwoniłem do serwisu, żeby się upewnić co do gwarancji i mówią że nie będzie problemu.

Przy okazji zostawiłem i e-mail i mają w przyszłym tygodniu wysłać odpowiedni soft.
Jeszcze powinni Ci lutownicę przysłać, bo przydało by się połączenia gniazda antenowego poprawić :))) Właśnie to zrobiłem i przestał mi się cyfrzyć :)))

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: WIWA HD-90

Post autor: osbo »

Dzisiaj dotarł do mnie ten tuner. Oto moje spostrzeżenia po krótkich testach, w porównaniu do Signal 507, który również jakieś 2 miesiące temu miałem w swoich szponach.

In plus dla Wiwy:
- znacznie szybsze uruchamianie i zmiana kanałów
- lepsza czułość tunera, wskazania wyższe o ok 20%, u mnie odpowiadają poziomowi sygnału na telewizorze Sony, ale może to kwestia wyskalowania w sofcie,
- głośność ścieżek stereo i Dolby na jednakowym poziomie
- PVR, działa bardzo sprawnie, szczególnie podoba mi się to, że nagrywając z harmonogramu można przewijać tak jak w funkcji Timeshift, bardzo to się przydaje gdy np. chce obejrzeć cały mecz od początku, a np. wiem że dotrę do domu pół godziny po jego rozpoczęciu. Z tego co sobie przypominam w Signalu nie dało się cofnąć aktualnie nagrywanego materiału.
- zegar jako bonus
- zasilanie anteny
- lepsze dopasowanie proporcji obrazu do każdego telewizora
- cena, swoją drogą sprzedający starego Signala chyba nie znają pojęcia wyprzedaż, tuner traktują jak wino

In minus:
- kolorystyka menu i EPG, o ile od początku nie podobał mi się wygląd niebieskiego menu w Signalu, bo niestety jest ono proste do bólu, zero designu, to w Wiwie niestety jest jeszcze gorzej, szaro, szaro, ..., szaro i smutno. No ale chyba o to chodzi, żeby gapić się w nadawane programy a nie w menu. Chociaż EPG chcąc nie chcąc czasem trzeba włączyć.
- i tu pewnie niektórzy się zdziwią, ale pilot Wiwy na minus (zaznaczam IMHO), no bo nie ma przycisku Repeat na wypadek reklam, ogólnie gorzej rozmieszczone przyciski no i strasznie twarde, trzeba kawał chłopa, żeby coś przełączyć. W Signalu mogłem wycelować pilotem w ściane lub sufit (oczywiście pod odpowiednim kątem) i grało, tutaj niestety trzeba celować bliso tunera. To jest moja opinia, bo pewnie 8 na 10 osób stwierdzi że pilot Wiwy jest lepszy. Obiektywnie muszę jednak przyznać, ze pilot Wiwy wygląda i w rzeczywistości jest solidnie wykonany, jego plusem są też przyciski fluorescencyjne, duże i dobrze oznakowane.

Multimediów nie testowałem bo nie używam na tunerze.
Podsumowując muszę stwierdzić, że Wiwa to bardzo dobry tuner do telewizji naziemnej, do odbioru DVB-T nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, do PVR w zasadzie też (oprócz tego, że czasem trzeba pause i play 2 razy wcisnąć). A to że menu nie jest piękne to za tą cenę jestem w stanie zrozumieć. Ogólnie polecam:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Menu rzecz gustu, mnie akurat ta kolorystyka pasuje, no ale masz prawo woleć inną.

Co do pilota to owszem repeat by się przydał, przydałoby się też GOTO podczas timeshiftu, no ale nie ma.
Z zasięgiem, to nie wiem jakiego miałeś Signala, czy 507 czy 527, ale podejrzewam że tego pierwszego. To weź poprawkę na to że tam był zewnętrzny czujnik. Tutaj odbiornik jest w tunerze za pół-przezroczystym plastikiem, więc i zasięg słabszy. Przykładowo Wiwa HD50 ma lepszy zasięg bo też ma zewnętrzny czujnik.
Jednak w tej Wiwie nie jest wcale źle z zasięgiem, jak byś widział co było w tunerach WIWA HD100 i LV6TMPVR4, tam to dokładnie w tuner trzeba było celować.

Bardzo dobry zasięg mają tunery Maximum T-102 i T-105, no ale z tego co widziałem to tam jest po prostu inny model odbiornika podczerwieni, podejrzewam że droższy.

Maciey

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maciey »

osbo pisze:i tu pewnie niektórzy się zdziwią, ale pilot Wiwy na minus (...) ogólnie gorzej rozmieszczone przyciski no i strasznie twarde, trzeba kawał chłopa, żeby coś przełączyć.
Faktycznie, ja się zdziwiłem ;)
Na codzień takiego pilota obsługują moje kilkuletnie dzieciaki. A strongmenami to one raczej nie są :D

eyae

Re: WIWA HD-90

Post autor: eyae »

Witam

Chciałabym ściągnąć aktualizację do WIWA HD90 tylko że nie mogę znaleść jej na stronie producenta, a nie chcę ryzykować utraty gwarancji więc poszukuję z jakiś pewnych stron.

Mógłby ktoś pomóc????
Czy po aktualizacji da będzie można oglądać filmy odtwarzane z pena????

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Aktualizacja powinna być na stronie Wiwy w przeciągu kilku dni. W piątek z nimi gadałem i już podobno pisali instrukcje do softu.
A puki co softy można ściągnąć z mojej strony http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

Odtwarzanie filmów jest w każdym z softów do tego tunera, tam nic się nie zmieniło.


A tak będzie w kolejnym sofcie ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2011, o 12:08 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

eyae

Re: WIWA HD-90

Post autor: eyae »

czyli powinnam ściągnąć z Twojej strony dla mojego modelu wiwy hd 90 pierwszą wersję oprogramowania w tunerach w momencie wprowadzenie do sprzedaży i już powinny działać takie rzeczy jak te usb czy dopiero po aktualizacji jak wiwa wrzuci?? bo w tej instrukcji pisze że po wgraniu przerabianej traci się gwarancję??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Na początek sprawdź jaką masz wersję softu, bardzo możliwe że już masz najnowszą i nie ma potrzeby aktualizacji.
O co chodzi dokładnie z tym USB, nie działa? Jeśli nie działa to jest uszkodzony tuner.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

@GUTEK@ pisze:Aktualizacja powinna być na stronie Wiwy w przeciągu kilku dni. W piątek z nimi gadałem i już podobno pisali instrukcje do softu.
A puki co softy można ściągnąć z mojej strony http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

Odtwarzanie filmów jest w każdym z softów do tego tunera, tam nic się nie zmieniło.


A tak będzie w kolejnym sofcie ;)
Obrazek
Czyż byś już go miał ,zapodaj na swojej stronce ,plis!!

Zablokowany