WIWA HD-90

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

No i stało się panowie, po tygodniu użytkowania z dyskiem twardym(dysk posiada zasilanie sieciowe, jest w kieszeni), dysk padł, obraz zaczął się zatrzymywać wiec zatrzymałem film zgasiłem wiwe, myślałem że coś się rozpięło poprawiłem połączenia usb a tu po ponownym włączeniu dysku już nie widzi.
Komputer też go nie widzi, znaczy widzi ale jako nie sformatowany.
Czy zdarzyło się to komuś ?, jak się tego ustrzec.
Jak odzyskać dane ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

wozio pisze:gutek przecież to już było chyba w sofcie z listopada ;d
tym testowym.
Ja to znalazłem dopiero kilka dni temu przypadkiem hehe.
halomichal pisze:szczerze powiedziawszy to nie wiem co tam siedzi, laik jestem w tym temacie, antenę dostałem od znajomego i tyle ale chyba wzmacniacz bo jest zasilacz? :roll: Da się to jakoś określić po wyglądzie?

W każdym razie sprawdzałem ręcznie na kanale 21 bo przy okazji gdzieś o nim na chełmskich forach wyczytałem - i nie ma żadnego sygnału.
Wymieniłem zasilacz. Nadal moja wiwa nie znajduje żadnego programu :|
Jak możesz to zrób zdjęcie tego co siedzi w puszce antenowej i wrzuć na forum, przykładowo przez stronę obrazki.elektroda.pl
Masz możliwość ruszania tą anteną i podglądu jak z sygnałem? Może będzie wystarczyło lekko obrócić. Dobrze też by było jak byś zrobił jak radził wozio, sprawdzić tuner u kogoś.
broda1725 pisze:Komputer też go nie widzi, znaczy widzi ale jako nie sformatowany.
Czy zdarzyło się to komuś ?, jak się tego ustrzec.
Jak odzyskać dane ?
Ja wprawdzie dysków nie mam, ale przez rok użytkowania pendrivów z tunerami jeszcze mi się żaden nie wysypał. W sumie to tak dziwnie trochę poleciało, sprawdź może SMART dysku czy jest ok. Dane możesz spróbować odzyskać TestDiskiem, jeden z lepszych darmowych programów. Dużo o dyskach i odzyskiwaniu masz tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum104.html

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

Może ktoś ma porównanie czułości odbioru wiwy HD-90 do tunerów usb na it9135?

Maciey

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maciey »

broda1725 pisze:No i stało się panowie, po tygodniu użytkowania z dyskiem twardym(dysk posiada zasilanie sieciowe, jest w kieszeni), dysk padł, obraz zaczął się zatrzymywać wiec zatrzymałem film zgasiłem wiwe, myślałem że coś się rozpięło poprawiłem połączenia usb a tu po ponownym włączeniu dysku już nie widzi.
Komputer też go nie widzi, znaczy widzi ale jako nie sformatowany.
Czy zdarzyło się to komuś ?, jak się tego ustrzec.
Jak odzyskać dane ?
Mówisz, że poprawiłeś połączenia USB. To spróbuj jeszcze wyjąć dysk od kieszeni i włożyć z powrotem. Może na tym połączeniu jest problem.

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

Próbowałem nic to nie daje, nadal dysk w kompie jest widoczny ale jako 0 Giga pojemności, a jakakolwiek próba wejścia na dysk z kompa powoduje informacja że dysk trzeba sformatować. Albo wiwa uwaliła dysk, skasowała dane albo dysk padł ze starości.

GUTEK a jak sprawdzić ten SMART ? mam taki program nagrany CrystalDiskInfo i PC Inspector File Recovery ten pierwszy jest do sprawdzania stanu dysku a ten drugi do odzyskiwania ale nic nie mogę zrobić nim.

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

smart chyba można sprawdzić gdzieś w windowsie, ale łatwiej zobaczyć go w programie everest (pokazuje bebechy kompa)
zakładka: MAGAZYN/SMART
http://storage.dobreprogramy.pl/narzedz ... my.pl).exe
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2012, o 11:42 przez wozio, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

Jak dysk jest w kieszeni USB to everest/AIDA64 może nie widzieć. Wtedy sobie radzi HDDScan.

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

Dobra panowie, wszelakie programy widzą dysk tylko brak jest na nim boot sektora czyli do bootowania, domyślam się że wiwka uszkodziła rozruch dysku a raczej widzialność jego.

Ale jest przełom, dzięki GUTKOWI a raczej podpowiedzią jakim programem spróbować czyli TESTDISK udało mi się znaleźć na nim pliki a raczej widzę w tym programie pliki na tym dysku i zaczynam kopiować z niego co prawda idzie ale dość mozolnie.
Najlepszym sposobem było by naprawić bootowanie tego dysku ale z instrukcji jakiej znalazłem w necie http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0 nie mogę załapać tylko jak zgrać z niego dane. Może wiesz Gutek jak to wyprowadzić na prostą ?. Bo widać jednak ze dysk jest cały tylko rozruch padł.

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

Chłopaki przepraszam za spam, ale muszę się pochwalić UDAŁO SIĘ ! uratowałem dysk przywróciłem bootowanie dysku.

Ps. Dzięki Gutek za wskazówkę (program).

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

Z rodziny kupili lcd samsung le32d400 ma mpeg4 ale oni anteny nie potrzebują bo mają polsat cyfrowy.
I dziękuje bogu że mam wiwe bo duzo formatów odtwarza z usb, a ich lcd mp3 i jpg tylko.
Wprawdzie można u nich odblokować obsługę filmów, poprostu w menu serwisowym sie ustawia model wyższy, ale szkoda ryzykować.

I ciekawi mnie jedno. czy będzie zauważalna róznica obrazu przez złącze euro z polsatu, a bezpośrednio z tv dvb-t? Bo nie wiem czy im na siłę wciskać dvb-t jak różnica będzie minimalna.

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: WIWA HD-90

Post autor: tomek1106 »

wozio pisze:Z rodziny kupili lcd samsung le32d400 ma mpeg4 ale oni anteny nie potrzebują bo mają polsat cyfrowy.
I dziękuje bogu że mam wiwe bo duzo formatów odtwarza z usb, a ich lcd mp3 i jpg tylko.
Wprawdzie można u nich odblokować obsługę filmów, poprostu w menu serwisowym sie ustawia model wyższy, ale szkoda ryzykować.

I ciekawi mnie jedno. czy będzie zauważalna róznica obrazu przez złącze euro z polsatu, a bezpośrednio z tv dvb-t? Bo nie wiem czy im na siłę wciskać dvb-t jak różnica będzie minimalna.
To odblokowanie filmów z USB jest pospolitym zabiegiem i można śmiało odblokować i nie ma żadnego stresa. Więc śmiało możesz
Tylko szkoda że nie ma opcji odblokowania PVR na moim LG 32LE4500 !!!!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

broda1725 pisze:Chłopaki przepraszam za spam, ale muszę się pochwalić UDAŁO SIĘ ! uratowałem dysk przywróciłem bootowanie dysku.

Ps. Dzięki Gutek za wskazówkę (program).
A na przyszłość nie trzymaj na dyskach przenośnych ważnych rzeczy. Są one dużo bardziej narażone na uszkodzenia.

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

tomek1106 a u ciebie fabrycznie jest odtwarzanie filmów?
bo z modelu le32d400 mam chyba na twój model przestawić. jakiś 450.
I wogóle jest gdzieś spis jakie formaty będą?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Tak w ogóle zacznijmy od tego czy jesteś w stanie wejść w menu serwisowe w tym tv?

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

@GUTEK@ pisze:
broda1725 pisze:Chłopaki przepraszam za spam, ale muszę się pochwalić UDAŁO SIĘ ! uratowałem dysk przywróciłem bootowanie dysku.

Ps. Dzięki Gutek za wskazówkę (program).
A na przyszłość nie trzymaj na dyskach przenośnych ważnych rzeczy. Są one dużo bardziej narażone na uszkodzenia.
Ok dzięki, wiem o tym ale wiesz 3 lata było ok, wiec...

wozio

Re: WIWA HD-90

Post autor: wozio »

Czytałem na elektrodzie i w w modelu samsung le32d400 wchodzi sie do serwisówki:
"Tv na czuwaniu, wciskasz na pilocie info menu mute power"
i wystarczy podobno przestawić z modelu ..400 na ...450.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

@GUTEK@ pisze:Nie wiem czy to do końca wina Wiwy bo mi na tym tunerze tc'eq też pokazuje sobotę.
Zobaczymy co wyświetli jutro. Ktoś wie czy dzień tygodnia oblicza tuner czy jest on nadawany wraz z godziną w EPG?
Mnie w epg data 8 stycznia poniedziałek,robiłem reset do ustawień fabrycznych ale nic nie pomogło data jest dobra tylko dzień tygodnia zawsze o jeden+

Jahrek

Re: WIWA HD-90

Post autor: Jahrek »

Na Fergusonie T55 też pokazuje poniedziałek 8 stycznia, więc jest to błąd w przesyłanych danych EPG lub kolejny wspólny błąd dla Mstarów 7818.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

7828 też ma to samo. To raczej bug w sofcie. Po 29 lutym powinno być ok.

bebzol

Re: WIWA HD-90

Post autor: bebzol »

Wrócę na chwilkę do aktualizacji Wiwy. Mam obecnie wgrane oprogramowanie 11012.430585.1 - taka wersja się wyświetla, jak zmienię język na angielski. Przy ustawionym języku polskim wersja oprogramowania - 11012.4 SW 1.0 w obu przypadkach. Ściągnąłem ze strony Wiwy plik - http://www.wiwa.info.pl/assets/files/(H ... 111214.rar , po rozpakowaniu w archiwum są 2 pliki oraz instrukcja, która jest dla mnie nie do końca jasna. Który plik mam wgrać, żeby było dobrze?
Wg instrukcji:
AT_7818_HD90.bin - plik aktualizacji przeznaczony dla tunerów z nową wersją oprogramowania (13-sto cyforwa nazwa wer. oprogr. w zakładce SYSTEM - INFORMACJA)

FB_AT_7818_HD90.bin - plik aktualziacji przeznaczony dla tunerów na których znajduje się stara wersją oprogramowania (6-cio cyforwa nazwa wer. oprogr. w zakładce SYSTEM - INFORMACJA)

Wg mnie ten pierwszy, bo wersja ma 12 cyfr, ale wolę się zapytać tutaj, żeby mi tuner nie padł.

Zablokowany