WIWA HD-90

bartula
Posty: 23
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 12:35
Odbiornik: MAXIMUM T-102
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 14,3km

Re: WIWA HD-90

Post autor: bartula »

zapytam ponownie , bo to cholernie dla mnie wazne: jak zapetlic pokaz zdjęć?
w instrukcji pisze o przycisku repeat, ale go nie ma na pilocie. Zadałem pytanie na stronie wiwy, ale pozostało bez odpowiedzi

help me, pls ;0

lukki

Re: WIWA HD-90

Post autor: lukki »

Dzięki wszystkim za porady, zakupiłem antenę Synaps AHD-343 była najtańsza w moim mieście, złapało mi 15 kanałów w tym puls2 testowy, wszystkie kanały oprócz tych z grupy TVP działają bardzo dobrze, na kanałach TVP mam niestety jakość ok 25% a siła 15% i pojawiają się czasami jakieś artefakty,błędy nie pojawiają się zbyt często więc zostawię tak jak jest (antena ustawiona na Kraków)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

_chris_ pisze:@ kjt: dla ciekawości możesz pomajsterkować, ale uważaj, żeby to nie była folia pasywowana, a z kontaktem metalicznym. I żeby nie pozwierać żyły środkowej z ekranem...

A tak w ogóle to nie kombinuj, tylko kup sobie przy sposobności normalną wtyczką antenową w pełni ekranowana, albo F-kę plus przejście (tylko, żeby F-ka pasowała średnicą do kabla antenowego).
Miałem się za to zabrać ale... naszło mnie, żeby zmienić antenkę. Teraz mam dipol pętlowy (choć z wyglądu prostokąt 30x3cm) i mam na 576p,720p,1080i prawie zawsze stabilne 100%/81%.
Także coś wcześniej było nie halo chociaż efekt spadku jakości był zauważalny.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Mam wreszcie info od Wiwy.
Chińczyki po nowym roku chińskim wzięły się do roboty i są już podobno jakieś wersje testowe softów, mają mi coś podesłać.
Na pewno naprawione będzie nagrywanie i podobno uwzględnione są wszystkie uwagi które pisałem, oczywiście te które dało się zrobić. Zobaczymy jak to będzie wyglądało na prawde.
Ale nie wiem kiedy planują gotowe softy umieścić na swojej stronie.

bartseb

Re: WIWA HD-90

Post autor: bartseb »

Gutek a czy ty.zgłaszał problemy z notowaniem ?

TIGER

Re: WIWA HD-90

Post autor: TIGER »

Witam. W VIVA HD90 jest możliwośc zmany koloru napisów i wielkości czcionki...niestety nie działa mi ta opcja tzn mogę pozmieniać ale napisy się nie zmieniaja ani kolor ani wielkość. Prosze o podpowiedz jak można z tego korzystać. Dziękuję i pozdrawiam

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

TIGER.
W WIWIE jest możliwość zmiany czcionki i ona działa jak najbardziej. Dotyczy to napisów zewnętrznych. Być może próbujesz wymusić zmiany na napisach wewnętrznych (wtopione w film lub tzw wmuksowane - pliki .mkv)

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Ile czasu zapisuje funkcja timeshift, rozumiem że zależy to od pojemności dysku lub pendriva ale czy jest to programowo ustawione?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Jeśli się nie mylę, to w ustawianiach możemy określić rozmiar dla timeshiftu.

TIGER

Re: WIWA HD-90

Post autor: TIGER »

Dzięki za odpowiedz kjt.Sądziłem ze nie wazne czy wtopione napisy czy nie to i tak można je zmieniac. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

bartseb z czym problemy?

TIGER ustawienia napisów dotyczą tylko napisów txt/sub/srt (mogą być też wmuxowane w mkv). Na napisy wtopione w film przy enkodowaniu nie ma rady.

dylemat24 w ustawieniach pvr ustawiasz maksymalny rozmiar pliku dla timeshiftu od 0.5GB do 4GB.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

@GUTEK@ pisze: w ustawieniach pvr ustawiasz maksymalny rozmiar pliku dla timeshiftu od 0.5GB do 4GB.
O dziękuję za tą informację, właśnie kupiłem w tym celu pendriva Patriot 16GB z szybkościa zapisu 25MB/s, mam nadzieję że będzie dobry.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Taki pendrive to i do HD spokojnie wyrobi.
Ja mam pendrive z zapisem 4MB/s i z SD działa bez problemów.

bartseb

Re: WIWA HD-90

Post autor: bartseb »

@GUTEK@ pisze:bartseb z czym problemy?

TIGER ustawienia napisów dotyczą tylko napisów txt/sub/srt (mogą być też wmuxowane w mkv). Na napisy wtopione w film przy enkodowaniu nie ma rady.

dylemat24 w ustawieniach pvr ustawiasz maksymalny rozmiar pliku dla timeshiftu od 0.5GB do 4GB.

Z sortowaniem i przestawianiem listy kanałów.
Teraz jestem pewien że to wina Wiwy. Po raz n-ty zmieniłam mi się kolejność kanałów tam gdzie mam wiwkę. Na drugim tv z wbudowanym dekoderem z tego samego gniazda antenowego nigdy to nie maiło miejsca.

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

@dylemat24, @@gutek@

Strumień dvb-t to maks. 29Mb/s. W Polsce jest to i tak mniej, około 24Mb/s == 3MB/s. Taki transfer jest potrzebny do zrzucania całego MUXa. Nie trzeba kupować pendrivów wyciskających maksa z USB2.0, tj. ~30MB/s. No chyba, że komuś zależy na szybkim zrzucaniu zawartości pendrive'a (wielu godzin materiału filmowego) na jakiś inny dysk. Wtedy to może i zakupić pendrive usb3.0 z predkościami rzędu 100MB/s ;-) Z wiwką pen na usb3.0 też powinien zadziałać.

cellmaniak

Re: WIWA HD-90

Post autor: cellmaniak »

Orientujecie się, czy WIWA HD90 obsługuje NTFS?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Obsługuje NTFS
loleklolek pisze:Z wiwką pen na usb3.0 też powinien zadziałać.
A niby jak? Wlutujesz port USB3 zamiast USB2 ?

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

Dziękuję Gutkowi i pozostałym kolegom. Kupiłem dzisiaj WIWĘ 90. Jak na razie to wydaj się być ok.
Nasunęło mi się pytanie, jeżeli uruchomię funkcje nagrywania klawiszem REC i ustawie przykładowo czas 10 minut to tuner po zakończeniu nagrania nie przechodzi w stan czuwania.
Tak ma ten model? czy jest na to sposób żeby przeszedł w stań czuwania po nagraniu.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: WIWA HD-90

Post autor: axelmateuss »

Trzeba ustawić timer z wyłączeniem na odpowiednią godzinę (jest taka opcja na którejś zakładce w menu). Jeśli ustawisz nagrywanie na konkretną godzinę i wyłączysz tuner, to się sam o odpowiedniej godzinie włączy i zacznie nagrywać, a po nagrywaniu z powrotem się wyłączy. Przynajmniej tak jest w moim Wikami, ale z tego, co wiem, to soft nie różni się dużo.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: WIWA HD-90

Post autor: dylemat24 »

To działa jak piszesz, ale mnie chodzi o taka sytuacje, że przykładowo program już idzie i naciskam klawisz REC, ustawiam ile minut potrzebuję nagrać. W tm przypadku nie przechodzi w stan czuwania po zakończeniu nagrania.

Nie mam tez możliwości edytowania czasu nagrania, a może ktoś zna sposób?

Zablokowany