WIWA HD-90

przemok
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, o 15:21
Odbiornik: WIWA HD-90

Re: WIWA HD-90

Post autor: przemok »

Dostałem chwiliwo w ręce konkurenta Wiwy - Fergusona T65 z tego co zauważyłem ładniejszy pilot z lepszym zasięgiem. Software - funkja szybkiego startu dekodera ( bez logo ), auto play usb, ładniejszy pasek postępu programu i minimalnie szybsze przełączanie między kanałami. Myślicie że jest szansa że jeszcze coś w sofcie poprawią/ulepszą ?
Co daje najnowszy nieoficjalny update?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Szybkiego startu na pewno nie będzie. Poczytaj na jakiej zasadzie to działa - tuner tylko odcina sygnał na wyjściu AV a sam cały czas pracuje, grzeje się i pobiera tyle energii jak włączony. Nie wróże długiej żywotności sprzętu przy czymś takim.
Ładniejszy pasek postępu - rzecz gustu.
Szybsze przełączanie w sumie wątpie, może to kwestia ustawień, bo soft w końcu jest ten sam.

O który nieoficjalny update Ci chodzi, jeśli o moje modyfikacje to na mojej stronie jest do nich opis.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: WIWA HD-90

Post autor: sluuurp »

Mam Arivę 250 Combo. To szybkie włączanie jak pisze Gutek, to wielka ściema, a odbiornik gorący jak diabli. Odradzam ustawienie z zegarem na stendbaju.
Myślę, że Ferguson nie pobije Wiwy ponieważ ta firma robi coraz gorszy sprzęt. Wiwa-90 chodzi mi bez zastrzeżeń już prawie z 10 miesięcy, a Ariva 250 combo po tygodniu użytkowania leży jeszcze w serwisie na pamięć flash (wada fabryczna), o czym pisałem w innym wątku.
Odradzam wszystkim sprzęt Fergusona.

BTW, fakt obrazek daje naprawdę ładny i menu jest też ładne i fajne, ale co z tego...

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

@GUTEK@ pisze:Szybkiego startu na pewno nie będzie. Poczytaj na jakiej zasadzie to działa - tuner tylko odcina sygnał na wyjściu AV a sam cały czas pracuje, grzeje się i pobiera tyle energii jak włączony. Nie wróże długiej żywotności sprzętu przy czymś takim.
Ładniejszy pasek postępu - rzecz gustu.
Szybsze przełączanie w sumie wątpie, może to kwestia ustawień, bo soft w końcu jest ten sam.

O który nieoficjalny update Ci chodzi, jeśli o moje modyfikacje to na mojej stronie jest do nich opis.
Gutek tak akurat T65 się nie grzeje wcale, nie ma tych otworów u góry (o tym pisałem w innym temacie apropos kwiatków ;P) zgadza się, pracuje cały czas, sam za to zjechałem fergusona, ale nie trzeba z tego korzystać.

Co do szybszego przełączania to nie jest wcale szybsze - jest identyczne tak według mnie.

@up nie porównuj arivy combo do arivy t65 to zupełne inne modele na zupełnie innym sofcie i zupełnie innym chipie.

Nie bądźmy takimi fanatykami Wiwy, która faktycznie ma w niektórych kwestiach lepiej dopracowany soft, ale z jakości wykonania znacznie lepszy jest t65.

Miałem obydwa tunery (t55 miałem, ale t65 instalowałem w rodzinie) i jeśli miałbym dzisiaj wybierać to wybrałbym t65, chociaż wiwie chyba zabrakło trochę bardziej solidnej obudowy. Chociaż moja wiwa przeżyła upadek z pół metra na parkiet i żyje ;]

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Elementy elektroniczne - chipset, pamięć, zasilacz, głowica itd grzeją się na pewno. Nawet jeśli obudowa pozostaje chłodna, to tuner w tym trybie cały czas pracuje.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Tak mi raczej chodziło o porównanie ciepłoty wiwy hd90 z t55 (wiwa była trochę ciepła, t55 praktycznie zimny) albo z cabletechem urz0083 bardzo ciepły.

Mutango

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mutango »

Ba! Jeśli nie ma otworów wentylacyjnych i jednocześnie obudowa pozostaje zimna, to jeszcze gorzej! Oznacza, że jest zbyt duża izolacja termiczna, ciepło kumuluje się wewnątrz, i nie następuje wymiana cieplna z otoczeniem. W takim przypadku, awaria elektroniki jest tylko kwestią czasu. Przegrzewanie, to najgorszy wróg dla elektroniki. Jeśli urządzenie elektroniczne jest szczelne, bez wentylacji, to w takim przypadku sama obudowa powinna stanowić rodzaj radiatora, czyli powinna choć trochę się nagrzewać. To jest sygnał, że ciepło jest odprowadzane, czyli następuje wymiana cieplna z otoczeniem.. Oczywiście zdarzają się urządzenia, które zbytnio nie potrzebują wymiany cieplnej, ale to nie dotyczy tunerów, tylko urządzeń znacznie mniejszej mocy typu zegarek.

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

Witam, mam pewien problem z dekoderem WIWA HD-90. Mianowicie jak nagrywam coś na pendrive to nagrywany program jest w kilku plikach (mts, mts1, mts2). Jak zrobić żeby nagrywany program był w jednym pliku?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Sformatuj nośnik na NTFS.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

najlepiej w dekoderze sformatuj pena w NTSF a w FAT32 używaj do aktualizacji ;)

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

Próbowałem na dwóch pendrive'ach - jeden 8gb fat32 a drugi 4gb ntfs i tak samo było. Chyba że musi być sformatowany w dekoderze?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

yuppypl pisze: a drugi 4gb ntfs i tak samo było.
oj... :D coś kłamiesz

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
O co Ci chodzi? Po cholerę miałbym kłamać? Pendrive 4GB (czyli 3,72gb) sformatowany był na ntfs (na pc) i nagrało mi w kilku plikach.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

A jakiej wielkości te pliki?

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

po ok 511mb

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

No to jakieś nietypowe zjawisko.
Przywracałeś ustawienia fabryczne?
Może update by pomógł.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jaka wersja softu? Wgrywałeś najnowszą?

Sformatuj jeszcze raz nośnik, obojętnie czy na komputerze (przez funkcję formatowania wbudowany w windows) czy w tunerze.

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

Ustawienia fabryczne były przywracane wcześniej, w ogóle 2 tygodnie po zakupie tuner był w serwisie i od tego czasu już nic w nim nie grzebię także mam małe opory przez upgrade - no chyba, że po świętach.
Nie wgrywałem żadnego nowszego softu - no chyba, że mi w serwisie wgrali (ale to bardzo wątpliwe). Mój soft to: 120406.491511.1 a wersja sprzętu to 1.0.
Aktualizacje softu z tego co widziałem to można zrobić na dwa sposobu - przez usb i ten drugi sposób to co to jest?

EDIT:
Już nagrywa w jednym pliku. Udało mi się to dzięki albo sformatowaniu pendrive'a w dekoderze albo ustawieniu wielkości urządzenia USB w dekoderze (z 1GB na 3,5GB). 8-)
Tylko trochę duża wielkość nagrywania jest (dla testów 1h 16min zajmowało 3,7GB). Jest jakaś możliwość żeby to zmienić w dekoderze?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Pozycja rozmiar w ustawieniach PVR dotyczy maksymalnego rozmiaru pliku dla timeshiftu, po przekroczeniu którego tuner zaczyna nadpisywać początek pliku.

Zasada PVR jest taka że tuner zapisuje oryginalny strumień danych, więc jeśli dana stacja nadaje z wysokim bitratem to tak to tuner nagra. Rozmiar nagrania który podałeś podejrzewam że jest dla któregoś z kanałów HD.

yuppypl

Re: WIWA HD-90

Post autor: yuppypl »

Faktycznie nagrywałem z TVP1 HD - stąd taki duży rozmiar pliku.

To co pomogło? Sformatowanie pendrive'a w dekoderze? Skoro to nie zmiana wielkości urządzenia usb?

Zablokowany