WIWA HD-90

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@GUTEK@
Aha i działa to zarówno na wyjściu Euro i HDMI?
Mam tuner sat philipsa, ale tam przyciski głośności sterują wzmacniaczem w TV, a nie na wyjściach tunera.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

zagiell - praktycznie wszystkie tunery mają usb z przodu, jak chcemy na przykład dysk na stałe podłączyć to faktycznie średnio to wygląda, ale trudno.
Teraz będzie wysyp nowych tunerów, już jest nowy Signal, może ktoś napisze podobną recenzje, a jeszcze lepiej byłoby zrobić porównanie Wiwa kontra Signal. Napiszcie petycje do Dipola żeby mi przysłali :lol:

Maniek99 - Działa zarówno na SCART i HDMI. Głośność jest zmniejszana/zwiększana w tunerze, w tv nic nie zmienia.
Dziwnie działa ten Twój tuner philipsa że tak zmienia głośność w tv.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@GUTEK@
Ok dzięki za odpowiedź.

Philips 6010 chyba dopiero w alternatywnym sofcie ma regulację głośności na wyjściach.
A głośnością w TV można sterować, dlatego że obydwa urządzenia są tej samej firmy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Maniek99 pisze:Philips 6010 chyba dopiero w alternatywnym sofcie ma regulację głośności na wyjściach.
DSX6010 tak dawno widziałem że już nie pamiętam jak tam było, ale chyba w alternatywnym sofcie była regulacja.

zagiell
Posty: 22
Rejestracja: 15 września 2011, o 13:18

Re: WIWA HD-90

Post autor: zagiell »

@Gutek, z tych które do tej pory wyszły na chipsecie Mstar 7818, jako jedyny USB z tyłu ma Ariva T55, ale póki co nie ma o nim żadnej porządnej recenzji i tak na prawdę nie wiadomo ile ten tuner jest wart. Co prawda napisałem do jednej z osób która go kupiła na znanym portalu aukcyjnym i dowiedziałem się w zasadzie tyle, że z tunerem nie ma większych problemów typu zawieszanie się, przycinanie itp., ale to było raczej ogólne stwierdzenie.

Wracając do tematu, chciałbym też skonfrontować m.in. nowy model WIWY (jak również inne nowe modele z innych stajni) właśnie z Arivą T55, która mi się podoba z racji tego, że ma USB z tyłu. Ale wiadomo przecież, że ładne pudełko nie jest najważniejsze ;)

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Dzięki Gutek za "wypociny" :D
Mam rozumieć, że oba tunerki mają te same "flaki" i jedynie różnią się rozmieszczeniem wyjść na płytce. Jeśli tak to wolę brać to tańsze pudełeczko.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

kjt pisze:Dzięki Gutek za "wypociny" :D
Mam rozumieć, że oba tunerki mają te same "flaki" i jedynie różnią się rozmieszczeniem wyjść na płytce. Jeśli tak to wolę brać to tańsze pudełeczko.
Powiedzmy że te same. Inna oczywiście jest płytka i rozmieszczenie elementów, w HD90 dodatkowo jest zasilacz, wyświetlacz i przyciski, ale tak to te tunerki to to samo.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Tak mi się wydaje że HD-50 nie ma cyfrowego wyjscia spdif...,a to ważna różnica

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

ynsiwy pisze:Tak mi się wydaje że HD-50 nie ma cyfrowego wyjscia spdif...,a to ważna różnica
No nie ma spdif, widać to na zdjęciach.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: WIWA HD-90

Post autor: programista »

Mała poprawka, obsługa MOV jest i w 7828. Co do poprawek jakie dodali, to równie dobrze mogliby je dodać do 7828 np. tą poprawę wyświetlana formatu filmu, bo to są błędy czysto softu i nie zależą od zmiany chipu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

No tak MOV jest w 7828 tylko że jakoś nie chce mi odtwarzać. Z proporcjami nie napisałem że dodali to w nowym chipsecie tylko w sofcie.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: WIWA HD-90

Post autor: programista »

Polecam apple trailers, zawsze mi działają stamtąd pliki mov, i nie twierdzę, że napisałeś o dodaniu tego w chipsecie, po prostu równie dobrze mogli by te poprawki softu wstawić do 7828, jestem przekonany, że źródła są bardzo podobne, widać kopiuj wklej to za duża sztuka.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Polecam apple trailers, zawsze mi działają stamtąd pliki mov,
Tylko że mnie (i pewnie nie tylko mnie) bardziej interesuje możliwość oglądania filmów z aparatu niż jakichś demek od appla.

Owszem mogliby dodać te poprawki do 7828, tak samo jak by mogli ciągle rozwijać Windowsa XP. Niestety jest jak jest, nowe funkcjonalności wprowadza się do nowych produktów i koniec.

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Mirek71 »

dzięki Gutek za recenzję - kawał dobrej roboty 8-)
tuner chcę kupić rodzicom oraz sobie i mam pytanko:
czy istnieje możliwość wyłączenia bądz skrucenia czasu 5 s wyświetlania komunikatu po przełączeniu kanału tv ,
czy tuner nadaje się do miejsc o słabym sygnale - czy lepiej polecacie inny tuner ...
jest szansa że dopracują wyświetlanie filmów w RMVB czy raczej nie ma szans ewentualnie jakie inne tunery budżetowe takie filmy otworzą?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

Nie da się skrócić wyświetlania teraz i następne (jest to zaszyte w oprogramowaniu). Niby czemu chcesz go zlikwidować? Bardzo przydatna funkcja.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Czas wyświetlania paska info jest na stałe, we wszystkich tunerach na tym chipsecie.
W przypadku nowej Wiwy czas wyświetlania został zmniejszony do 5s, wcześniej było więcej. Wyświetlanie można przerwać naciskając przycisk exit na pilocie.

Do słabego sygnału polecam zastosować lepszą antene, bo dobieranie tunera pod sygnał skończy się tym że przez jakiś czas będzie działać, potem zmieni się propagacja i znowu sygnał będzie zbyt słaby. Według mnie te tunery odbierają bardzo dobrze, problemy były tylko przy modelu HD100 bo tam był inny demodulator.

RMVB obsługuje tuner Media-Tech MT4160, ale opinie o tym tunerze są różne.
Raczej w żadnym tunerze na Mstar7818 obsługa rmvb się nie zmieni, sądze to po tym że w przypadku starszego 7828 również żadnych zmian w obsłudze formatów plików nie było w kolejnych softach.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: WIWA HD-90

Post autor: programista »

@GUTEK@ pisze:Tylko że mnie (i pewnie nie tylko mnie) bardziej interesuje możliwość oglądania filmów z aparatu niż jakichś demek od appla.
No ok, ale są to profesjonalnie zrobione przez studia trailery zgodne ze standardem mov i właśnie dlatego działają, bo nie oszukujmy się, ale mov w aparatach są znane z tego, że mają bardzo dziwne formaty i to nawet kilka różnych w obrębie danego producenta i w internecie jest pełno tematów i lamentów czym to odtworzyć, bo z mov to one zazwyczaj mają wspólny tylko kontener, a co jest w środku to już loteria, także nie winiłbym tutaj akurat softu tunera, a dziwne niezgodne formaty w aparatach różnych producentów.

Co do XP to pojechałeś, tunery na 7828 nie mają 10 lat, po za tym to nie są nowe funkcjonalności tylko poprawione błędy, a jak w tunerach 7818 będą jakieś błędy i ich nie poprawią to będzie to samo, wydadzą "nowy" tuner z "nowymi" (czyt. poprawkami), które student równie dobrze mógłby przekopiować za fraje w "starsze" softy.

Jeśli polityka naprawiania błędów w stylu "kup pan nowy tuner co pół roku" ci pasuje to nie mam pytań.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

No dobra to zmieniam XP na Vista, zamiast poprawiać Vistę, wydali praktycznie to samo pod nazwą Win7.

No owszem formaty w aparatach są dziwne, ale jednak odtwarzanie tych formatów bardziej mnie interesuje w tunerze/odtwarzaczu multimedialnym, niż wzorcowych demek które co najwyżej mogą sobie wsklepach puszczać dla prezentacji. Bo co z tego że mi te demka ruszą, jak przykładowo filmu z wycieczki już sobie nie obejrzę bez jego przeróbki.

A tunera nikt Ci nie karze kupować co pół roku, kupując dany model zgadzasz się na to co on obsługuje, lub szukasz innego który ma to co ty chcesz. Po za tym obsługa większej ilości formatów w nowym chipsecie to nie naprawienie błędu, sam napisałeś że MOV to tylko kontener i starszy chipset widocznie nie obsługiwał wszystkich rodzajów kodeków jakie w tym kontenerze mogły być. Bardzo rzadko się zdarza że do sprzętu który jest już w sprzedaży dodaje się nowe funkcjonalności. Mnie się to też nie podoba i chciałbym żeby do sprzętu który kupiłem dodawane były nowe rzeczy ale, jest jak jest i koniec, nie ma sensu tu dyskutować bo i tak nic tym nie zrobimy.

kamiss

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamiss »

Czy w opakowaniu razem z tunerem WIWA jest kabel euro do połączenia tunera dvb-t z telewizorem?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Nie ma.

Zablokowany