WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Formacik?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

Spróbuję, może zadziała.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Nagrywał wczoraj ktoś mecz Ligi Mistrzów (Ajax Amsterdam - Borusia Dortmund) na TVP1 HD? Ustawiłem wyświetlanie na 576i i mimo tego od 27. minuty meczu miałem totalną pikselozę. Pomogło przełączenie na program z innego MUX-a (brak obrazu). Od tej chwili narywało się dobrze (Magazyn T-Mobile Ekstraklasa). Przy kolejnym meczu zrobię test nagrywania z wyłączonym obrazem. Przestawię wyświetlany obraz na inny MUX (brak obrazu).
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2012, o 14:56 przez EEQ, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ta twoja Wiwa to chyba jaka wadliwa.

EEQ
Posty: 189
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 23:47
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: SONY KDL-40CX520
WIWA H.265 MAXX New
WIWA HD-90 NEW!
Instalacja antenowa: Antena "Televes Mix Combo" na dachu budynku
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-90

Post autor: EEQ »

Jak to nie pomoże, to spróbuję na czymś innym nagrywać.

mati

Re: WIWA HD-90

Post autor: mati »

Witam, nie wiem czy było, a po za tym nie chce mi się czytać 200 stron. Mam taki problem, że przy plikach .mkv większych niż 4GB otrzymuje komunikat "nieobsługiwany typ pliku", można to jakoś obejść albo ma ktoś zmodyfikowane oprogramowanie? Sprawiłem sobie przenośny dysk 1TB, wrzuciłem kilka filmów w HD (.mkv), i te powyżej 4gb nie odtwarza(czyt. błąd powyżej). Dysk formatowany ntfs i fat/fat32 i nie robi różnicy.

ptcom

Re: WIWA HD-90

Post autor: ptcom »

Wybacz, nie odpowiem na Twoje pytanie.
Ale chętnie dowiem się jaki dysk zewnętrzny podpinasz do naszej Wiwy? Czy jest to 1 TB z USB3 czy 2? Jaka to marka/konkretny model dysku? Czy współpracuje Ci ten dysk bez problemu z Wiwą? Tzn. ustawiasz np. nagranie i dajesz tuner w Standby. Po nagraniu rzecz jasna tuner znów przechodzi w Standby. Albo po obejrzeniu jakiegoś filmu z dysku nie czekając od razu wyłączasz tuner? Czy po takich operacjach z dyskiem nic sie nie dzieje i jest OK?
Pytam bo jak już wcześniej pisałem mam kłopoty z moją Toshibą Store E.Basics 1 TB USB3.
Pozdro

Cable

Re: WIWA HD-90

Post autor: Cable »

Witam serdecznie,

wybaczcie jeśli temat był już wcześniej poruszany, ale ja na taki nie trafiłem. Odtwarzam na wiwie różne formaty plików filmowych i nie mam z tym najmniejszych problemów, jednak jeśli chodzi o wyświetlanie napisów, to tutaj sprawa nie jest już taka prosta. Zdarzyło mi się kilka razy, że napisy były wyświetlane za szybko - mimo tego, że na starym odtwarzaczu dvd i komputerze stacjonarnym wszystko było ok. Posiadam wiwę w wersji new, a napisy były w różnych formatach i z różnych źródeł, tak samo z plikiem źródłowym - był wyświetlany zarówno z pedrive'a jak i z dysku przenośnego, w systemach FAT i NTFS. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem, a jeśli tak, to bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

damiz74
Posty: 8
Rejestracja: 8 sierpnia 2012, o 12:35
Odbiornik: Wiwa HD90, TV LG 37LS5600
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna UHF 11-elementowa Dipol 11/21-69 , Stronie Śl
Nadajnik - obiekt nadawczy: Czarna Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: damiz74 »

Skonwertuj napisy na srt np w BESTplayerze

Cable

Re: WIWA HD-90

Post autor: Cable »

Dziękuję ślicznie za pomoc, pomogło. Sam bym na to nie wpadł, bo tak, jak już pisałem wcześniej napisy w formacie SRT również miały ten problem. Najważniejsze jednak, że już działa.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

mati mnie w ogóle dziwi jakim cudem plik >4GB udało Ci się nagrać na nośnik z systemem plików FAT32.
Wiwa powinna odtwarzać pliki większe niż 4GB, sam takich kilka odtwarzałem. Najlepiej porównaj sobie parametry kilku plików które Ci odtwarza i kilku których nie odtwarza. Może znajdziesz jakąś zależność.

ptcom już Ci chyba pisali że to z tym dyskiem coś jest nie tak. Nie ma prawa coś takiego wystąpić że po odłaczeniu zasilania leci tablica partycji.

Cable jeśli jest problem z napisami w formacie klatkowym (MicroDVD) to próbować formatów czasowych (MPL2, SubRip). W przypadku ripów dostępnych w internecie jest wolna amerykanka jeśli chodzi o parametry kompresji. To nie dajmy na to Blu-Ray gdzie są ściśle określone parametry. Przez co zdarza się że z niektórymi plikami będą problemy.

Slimbarti

Re: WIWA HD-90

Post autor: Slimbarti »

Pytanko o zegar mam. Jeżeli było to sorry. Otóż zegar u mnie się śpieszy o 5 min co skutkuje zbyt wczesnym nagrywaniem i zbyt szybkim zakończeniem. szczególnie fajnie na formule 1 i innych sportach gdzie ucięte są ostatnie chwile :). Da się to jakos zmienić? zegar jest automatyczny.

2 pytanie czy jest możliwośc żeby dekoder "pamietał" w którym momencie przestałem oglądac nagranie ? obecnie po przerwaniu i ponownym włczeniu nagranie rusza od początku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Odbierasz z MUXów czy jakiejś kablówki? Zegar się synchronizuje z sygnałem z MUXu i nie ma możliwości ręcznego ustawiania.


Aby działało wznawianie należy zatrzymać odtwarzanie przyciskiem STOP, a nie przerywać exitem czy wyłączając tuner.

Slimbarti

Re: WIWA HD-90

Post autor: Slimbarti »

odbiram z "osiedlówki" Aziz. nie znam sie n atym

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Bogoes »

@Slimbarti...
Co do ucinania nagrań, to ja zawsze po dodaniu pozycji do nagrywania z EPG jeszcze na wszelki wypadek edytuję ustawienie dodając troszkę z przodu i spory zapas z tyłu... później wycinam zbędny materiał (i reklamy) w "VideoReDo TVSuite V4" (bardzo wdzięczny, skuteczny i szybki programik) i mam tylko to, co chcę... :D

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ja też zawsze robię z zapasem. Pendrive 32 GB, więc miejsce jest a edytuję również VideoReDo. Ten program jest naprawdę dobry.

ptcom

Re: WIWA HD-90

Post autor: ptcom »

ptcom już Ci chyba pisali że to z tym dyskiem coś jest nie tak. Nie ma prawa coś takiego wystąpić że po odłaczeniu zasilania leci tablica partycji.
A nie wziąłeś pod uwagę, że pytam bo chcę kupić drugi dysk, sprawdzony? :x Stąd pytanie o markę i konkretny model. Skoro sprzedawca uznaje tego który kupiłem za dobry i nie chce mi go reklamować to co mam zrobić? Używam go z komputerem i jakoś chodzi...

Volume

Re: WIWA HD-90

Post autor: Volume »

Witam
Dzisiaj nabyłem ten cudowny tuner i niestety pojawiły się problemy.
Tuner podłączyłem do tv za pomocą kabla EURO i już po kilku minutach zdarzyła sie sytuacja że tuner nagle wyłączył tryb AV w telewizorze .Pomyślałem że to przypadek ale niestety nie, najczęściej dzieje się to podczas zmiany kanału.
Ktoś już się spotkał z takim problemem ?
Tuner potrafi działać np 20 minut bez problemów a tu nagle pyk i tryb AV w TV wyłączony i trzeba go ponownie włączyć aby móc dalej oglądać.
Proszę o pomoc. :(

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@Volume
Pewnie pilot od WIWY ma podobne kody co ten od TV.
Jeżeli tak, to poza zasłonięciem czujki w TV, lub zmianą tunka niewiele da się zrobić.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Podejrzewam że chodzi o to że stary TV nie obsługuje trybu 16:9. Tuner pewnie został z domyślnymi proporcjami na auto. Jak wiadomo regulacja proporcji odbywa się przez podanie napiecia na 8 nóżkę SCART. W zależności od proporcji 4:3 / 16:9 zmienia się to napięcie. W przypadku 16:9 napięcie jest o polowe niższe, jeśli to stary TV może w tym momencie wyłączać się z trybu AV.

Najlepiej ustawić w tunerze proporcje na 4:3 LetterBox. Wtedy to tuner zajmie się poprawnym dostosowaniem obrazu i nie będzie przełączał telewizora w 16:9.

Zablokowany