WIWA HD-90

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: aro84 »

Przydałoby się sprawdzić na innym pilocie, by zobaczyć po której stronie leży wina :-)
Możesz jeszcze sprawdzić pilota czy dioda ir nadaje (za pomocą np. kamery w telefonie komórkowym).

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Spróbuj odłączyć wtyczkę z prądu w czasie pracy tunera (reset wtyczką). Kiedyś pamiętam pomagało to na jakiś problem, może tu też pomoże.

paterb
Posty: 54
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:36
Odbiornik: SAMSUNG LE19C450E1W
WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: antena siatkowa + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: paterb »

Witam wszystkich...

@gutek@ czy ten nowy soft do wiwy 23-08-2012 będzie udostępniony na twojej stronie??
Kiedy można się go spodziewać??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Slimbarti to się dzieje za każdym razem nawet zaraz po wyłączeniu czy pod dłuższym czasie?
Rada standardowa - ustawienia fabryczne + ewentualne wgranie softu na nowo, albo na razie spróbuje tego co napisał DVBManiak.

paterb soft masz stronę wcześniej na forum, nie wiem kiedy będę miał czas do tego siąść. W ogólę to musze się rozglądnąć za większym serwerem, bo chyba już nie upcham wszystkich softów które wyszły od ostatniej aktualizacji mojej stronki.
A na razie to się kłócę z jednym debilem który mnie oskarża o bycie handlowcem Wiwy - http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=656105

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Gdybyś nim był to byś od ręki załatwił publikację softów na oficjalnej stronie. A tak mamy soft z przed roku. Z jednej strony bym władował jakiś nowy soft z Twojej stronki, ale z drugiej strony respektuję zapis o instalacji tylko oficjalnych softów z oficjalnej strony.

Pytanie do was: czy problem z zasięgiem Wiwy wynika z pilota czy z czujnika w obudowie? Zastanawiam się nad rozebraniem pilota.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Wynika i z tego i z tego, jednak bardziej z czujnika w obudowie, który jest głęboko osadzony. Był pamiętam ktoś kto rozebrał i pilota i obudowę i miał super zasięg. Ja tam się przyzwyczaiłem i jaki jest zasięg taki jest, nie będę grzebał.

xernes

Re: WIWA HD-90

Post autor: xernes »

Niestety znowu musze prosić o pomoc tym razem wiwa nie chce się włączyć przyciskiem pilota. Nie wiem o co chodzi bo wczesniej było o.k. teraz muszę włączyć ON na dekoderze. Co ciekawe dekoder mogę wyłączyć pilotem.Ma ktoś pomysł co zrobić ?
Dokładnie ten sam problem miałem z jednym tunerów hd-90. Pilot działał normalnie tylko czasami tunera nie dało się go odpalić. Po ręcznym uruchomieniu pilot działał. Pomogło wgranie nowego firmware ze strony gutka.
Na marginesie mój pilot leży w szafce. Wykańczał mnie nerwowo swym zasięgiem. Kupiłem nowy. Logitech Harmony 300i. W końcu mogę spokojnie przełączać kanały, oglądać divxy itd leżąc na kanapie. Poza tym 2 inne mu towarzyszą od LCD i od tunera sat. Ten pilot jest zaprzeczeniem starej prawdy "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" Polecam. Na allegro można kupić za niecałe 70 z przesyłką.

wojo02

Re: WIWA HD-90

Post autor: wojo02 »

witam
nie mogę włączyć radia w hd 90 new, na pewno było ale się zrobiło 200 stron i nie mam czasu poszukać.
skierujcie mnie proszę na odpowiednią stronę gdzie jest opisane włączanie radia
dzięki za pomoc

padonis

Re: WIWA HD-90

Post autor: padonis »

Mam wiwę 90 new, w niej soft 120713.491511.1 czy ten nowy ze strony wiwy jest nowszy, jego nr. to 111214

czy warto go wgrywać , czy to starsza wersja ?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: cignacy »

wojo02 pisze:witam
nie mogę włączyć radia w hd 90 new, na pewno było ale się zrobiło 200 stron i nie mam czasu poszukać.
skierujcie mnie proszę na odpowiednią stronę gdzie jest opisane włączanie radia
dzięki za pomoc
A masz w swoim zasięgu jakiegoś muxa z kanałami radiowymi?

wojo02

Re: WIWA HD-90

Post autor: wojo02 »

:shock: eee :? tego to nie wiem, mieszkam w krakowie i mam 18 proramów tv

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: cignacy »

Możesz jedynie spróbować poszukać czeskiego MUX-1(u mnie kanał 54). W Jaworznie tylko na nim mam programy radiowe. Jeżeli nie ma wstrojonych kanałów radiowych to tuner po próbie przełączenia na "Radio" daje komunikat "Brak stacji radiowych".
W naszych MUX-ach nie nadają kanałów radiowych.

wojo02

Re: WIWA HD-90

Post autor: wojo02 »

dzięki, niestety na 54 w krakowie nic nie ma

xernes

Re: WIWA HD-90

Post autor: xernes »

Mam wiwę 90 new, w niej soft 120713.491511.1 czy ten nowy ze strony wiwy jest nowszy, jego nr. to 111214

czy warto go wgrywać , czy to starsza wersja ?
Kierując się zasadami logiki im wyższy numer tym nowszy soft. Dodatkowo podpowiedz ci, że 111214 to nic innego jak data czyli 14 grudzień 2011. Analogicznie rozszyfruj 120713. 2 strony wcześniej gutek podał link do nowszego softu. Narazie nikt nie stwierdził istotnych zmian.

wojo02

Re: WIWA HD-90

Post autor: wojo02 »

a, że tak się zapytam, po co się zmienia soft jak ten co mam dobrze działa?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

po przez nowe softy producent wprowadza modyfikacje lub dodaje jakieś funkcje (np. wygląd napisów w filmach,przezroczyste tło OSD itd) ;)
zawsze zmiany są opisane na forum przez użytkowników którzy już uaktualnili - lecz nie jest to wymagane i jeśli nie masz zastrzeżeń do aktualnego softu to nie wgrywaj :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

Mam takie pytanie
czy z poziomu tunera, można kasować wybrane programy, które sam wcześniej nagrał ???

edyt.
Przeglądając instrukcję, wydaje się że można skasować dane nagranie, ale proszę o potwierdzenie.

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: aro84 »

Tak, można kasować z poziomu tunera.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

aro84 - Dzięki za odpowiedź.

Jutro w Biedronce ma być dostępny pendrive 16GB, ile mniej więcej godzin można nagrać na niego z kanału SD ?
coś takiego: http://www.ceneo.pl/7699999 za 30zł.

ptcom

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: ptcom »

aro84 pisze:Tak, można kasować z poziomu tunera.
Szkoda, że mozna kasowac tylko te nagrania które tuner sam nagrał :(

Krasnoludek: zmieścisz na nim około 10-11 godzin nagrań SD.

Zablokowany