WIWA HD-90

Maki321

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maki321 »

@GUTEK@ pisze:
Maki321 pisze:mam pytanie, wie ktoś może czy tuner ma funkcję zasilania wzmacniacza antenowego (5V-12V)?
A recenzji na pierwszej stronie przeczytać to nie łaska?
Jest możliwość włączenia zasilania, napięcie 5V.
przeczytałem tą informację. Pytałem się, tylko dlatego aby upewnić się, ponieważ w instrukcji nie ma opisanej tej funkcji i zwątpiłem.
butcher23 pisze:jak w tym tunerze jest z odtwarzaniem plików mkv?
Mam dość potężny zbiór i zastanawiam się czy wszystkie pliki odtworzy mi bez problemu?
producent twierdzi, że czyta pliki mkv. W większości filmów HD (*.mkv) obraz zakodowany jest w H264, a z tym nie powinno być kłopotów. W sobotę będę testował możliwości multimedialne urządzenia, więc napiszę mini-sprawozdanie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Z MKV jest różnie. Większość powinien odtworzyć. Należy tylko pamiętać że nie obsługuje kompresji nagłówków, więc niektóre pliki trzeba będzie przemuksować oraz nie dekoduje dźwięku DTS, a często w plikach MKV jest właśnie ten dźwięk.

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

Witam, jestem tu nowy i mam 2 pytania: czy ktoś wie jakie jest zużycie energii w trybie standby? Z uwagi na zegarek w standby którego nie można wyłączyć podejrzewam, że ta Wiwa nie jest zbyt energooszczędna. Przypuszczam że gdyby zużywała w standby ok 1W producent by się tym pochwalił w opisie tego tunera.
Mam jeszcze pytanie czy po wyłączeniu tunera (tuner w trybie standby) na TV pozostaje czarny obraz czyli czy telewizor widzi tą wtyczkę i przełącza się na AV tak jak w Fergusonie Ariva T60. Podobno Ferguson T60 nie wyłącza napięcia na jednym pinie w SCART więc czy w Wiwie jest tak samo? i żeby oglądać analog trzeba wyjąć wtyczkę SCART. Przepraszam za swój zbyt długi wywód.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Według mojego miernika Velleman w standby zużycie wynosi 2W, gdy tuner włączony 6W. Jeśli chodzi o wyłączenie wyświetlacza, to jeśli Mstar to zrobi to pojawi się w którejś aktualizacji softu. Na razie można zrobić taki myk że wgrać soft z HD50, wtedy wyświetlacz całkowicie przestaje działać.

Tuner po przejściu w standby wyłącza napięcie na 8 nóżkę SCART.

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

Dzięki @GUTEK@ za odpowiedź. Obawiałem się, że ma pobór prądu 10W nawet w standby. Podobno ma wyjść nowy soft – myślisz, że coś zrobią z zegarkiem? Pomysł z wgraniem softu z Wiwy HD 50 bardzo mi się podoba. Obawiam się jednak, że jeśli po jego wgraniu coś będzie nie tak to stracę gwarancję producenta - jeśli oczywiście kupię ten tuner bo waham się między nim a Signalem HD 527

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

10W to by był niezły grzejnik z tego tunera. Jeśli się da zrobić możliwość wyłączania zegarka - Mstar wyda odpowiednie aktualizacje to myślę że wprowadzą je do softu, ale kiedy to będzie nie wiadomo. W Signalu w aktualizacji softu, jeśli taka się pojawi też mają dodać zegar. Wgranie softu HD50 to zawsze jakieś ryzyko, jeśli chodzi o gwarancję to niekoniecznie ją stracisz, no chyba że wyślesz tuner na gwarancje z opisem "nie działa wyświetlacz" ;)
Softy z wyglądu są identyczne, a wątpie by gdziekolwiek sprawdzili że wgrałeś soft z HD50. Jeszcze jak by Ci tuner padł kompletnie to tym bardziej nikt nie sprawdzi jaki tam był soft wgrany.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

Też sprawdzałem miernikiem pobór prądu przy wł.7W przy wył.2W miałem cztery różne tunerki ale ten oceniam najwyżej nie grzeje się jest letni bo np.ARIVA to dopiero grzejnik,szybko sie loguje i stabilnie odbiera słabe sygnały.Jedynie denerwuje mnie po włączeniu do prądu zawsze startuje zamiast przejść od razu na STAND BY.

palibrzuch

Re: WIWA HD-90

Post autor: palibrzuch »

Witam
Kolego @GUTEK@ widzę że jesteś ogarnięty w tym temacie więc głównie do Ciebie jest to pytanie.
Wiwa hd 90 poprzez hdmi potrafi przesyłać dzwięk? Mam hd 100 i tam niestety mi tej opcji bardzo brakuje chyba że nie potrafię jej uruchomić.
pozdro

Speakers_XP

Re: WIWA HD-90

Post autor: Speakers_XP »

Wysylanie dzwieku po HDMI dziala standardowo chyba na wszystkich tunerach, obslugiwane kodeki najczesciej jako downmix do stereo, reszta np. DTS tylko "pass-trough" do odpowiedniego dekodera. WIWA HD-100 nie byla tu wyjatkiem, dzwiek normalnie dziala po HDMI w tym tunerze...
Opisz dokladniej problem w watku o HD-100...

brzeg

Re: WIWA HD-90

Post autor: brzeg »

Ma sens kupowania tego tunera, czy raczej poczekać na odpowiedź konkurencji ?

palibrzuch

Re: WIWA HD-90

Post autor: palibrzuch »

dobra wiwa hd 90 juz zamowiona
[url]http://...../telewizory-philips-21-tuner-wiwa-hd90-i1855661707.html[/url] telewizor do garazu bedzie :)
a dzwiek hdmi sie rozwiazal
kabel przez ktory sprawdzalem byl uszkodzony i na kilku telewizorach mi nie dzialalo
dzieki Speakers_XP
pozdro

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

palibrzuch pisze:dobra wiwa hd 90 juz zamowiona
[url]http://...../telewizory-philips-21-tuner-wiwa-hd90-i1855661707.html[/url] telewizor do garazu bedzie :)
a dzwiek hdmi sie rozwiazal
kabel przez ktory sprawdzalem byl uszkodzony i na kilku telewizorach mi nie dzialalo
dzieki Speakers_XP
pozdro
Dobry wybór z tej wiwy jestem bardzo zadowolony a i telewizor widze za 100zł.dają szkoda tylko że odbiór tylko osobisty czyli brak wysyłki.

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

Moje pytanie dotyczy problemow z tym tunerem :
1.Po wlaczeniu ze stanu czuwania np po nocy zanika obraz i pasek sygnalu skacze od 0 do 100
po kilku minutach sytuacja sie stabilizuje i jest ok do kolejnego wylaczenia ? lampy sie musza nagrzac ? :D
2.Rozjezdza sie wizja z fonia ,bardzo widoczne w audycjach na zywo .
Niewiem czy to wada mojego egzemplarza ,czy ten typ tak ma serwis stwierdzil ze nie mieli takiego przypadku :) i oddzwonia do mnie i czekam juz tydzien na reakcje :?:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jaką masz antene? Dzieje się tak na wszystkich muxach?

Ja nic takiego nie zaobserwowałem na swojej Wiwie.
Chociaż z tym rozjeżdżaniem się dźwięku to czasem się samej stacji zdarza rozjechać, ale prosty test, przełączyć na inny kanał, wrócić i jeśli nie jest rozjechany dźwięk to wina tunera, jeśli nadal jest to wina stacji.

Jednak ja bym męczył serwis, w końcu od czegoś oni są.

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

Dziekuje za odpowiedz.
Moja antena to http://www.dipol.com.pl/a4015.htm odleglosc od nadajnikow Raszym i PKiN w nie wiecej niz 15km "w prostej linii",widze ze problem najbardziej dokuczliwy na MUX-3,ale musze sie upewnic czy na innych jest ok.
Co do "rozgrzewania " narazie go nie wylaczam ;) .

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli odbierasz na zewnętrznej antenie to z takiej odległości sygnał powinien być stabilny.
Ja u siebie nie zauważyłem żadnych zmian we wskazaniach sygnału gdy tuner jest zimny i gdy się już nagrzeje. Również nie zauważyłem żeby pasek sygnału skakał.
Według mnie Twoja Wiwa jest walnięta.

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

Tez tak sadze :( .Dlugo nie pochodzila, teraz bede testowal sprawnosc serwisu ,narazie na 1.

guma77

Re: WIWA HD-90

Post autor: guma77 »

tuner kupiony w avans w SGL 125zl super cena
teraz czas na instalke itd (beer)
pozdro all :D

piotr2802

Re: WIWA HD-90

Post autor: piotr2802 »

Ja też chyba kupię ten tuner WIWA-90, bo pieniądze niewielkie a potrzebuje do zwykłego telewizorka crt Thompson dla starszej osoby.

Szczerze powiedziawszy myślałem o Cabletech URZ00083 ale po recenzji Pana @Gutek@ wybieram Wiwa-90.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

piotr2802 pisze:Szczerze powiedziawszy myślałem o Cabletech URZ00083 ale po recenzji Pana @Gutek@ wybieram Wiwa-90.
Wy się tak tą moją recenzją nie sugerujcie, bo jak widać w jej przypadku nie wszyscy się ze mną zgadzają.

Zablokowany