WIWA HD-90

pit977

Re: WIWA HD-90

Post autor: pit977 »

dziękuję,

mam jeszcze jedno pytanie:

czy w tym tunerze jest możliwość aby podczas nagrywania - do nazwy pliku (oprócz daty i kanału) był dodawany pełny tytuł nagrywanego programu? czy jest szansa na aktualizację softu pod tym kątem?, czy raczej ze względu na chipset jest to niemożliwe?

po tym jak kupiłem telewizor z wbudowanym tunerem używam Wiwy tylko do nagrywania i przy pojemności dysku 500G i kilkudziesięciu nagraniach zaczynam się gubić bez tytułu programu. Zamierzam kupić inny tuner z tego powodu. Czy możecie mi doradzić jaki wybrać? podstawowym wymaganiem jest:
- stabilna praca tunera
- stabilna funkcja PVR
- obsługa dysku twardego 500G USB 2.0
- i oczywiście dodawanie pełnego tytułu nagrywanego programu do nazwy pliku
pozostałe funkcje multimedialne jak odtwarzanie muzyki, filmów, zdjęć itp. nie są istotne.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Jest to jak najbardziej możliwe do poprawienia. Pamiętam nawet jakieś tunery z tym chipem co Wiwa zapisywały nazwę, ale nie pamiętam które. Musisz poszukać na forum albo kupić tuner USB i nagrywać za pomocą programu, gdzie można ustawić nazwę programu - np. AltDVB czy DVBViewer.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa HD100 ("stara" i "nowa") zapisuje nazwę z EPG w nagraniach.

Można wgrać do HD90 soft z HD100 NEW, tyle że wtedy nie będzie działał wyświetlacz.

pit977

Re: WIWA HD-90

Post autor: pit977 »

dziękuję @GUTEK@

to by załatwiało sprawę, nawet bez kosztów:)

czyli nie będzie działał zegar, wyświetlanie kanału, komunikat "ON" itd?

czy mogę po zamianie oprogramowania z HD-100 "wrócić" później do softu z HD-90?

testowałeś może to rozwiązanie, nie ma problemów?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Możesz wrócić spokojnie. Nie powinno być problemów. Ja mam obecnie wgrany w HD-90 soft z HD-95 i też nie ma problemu.

pit977

Re: WIWA HD-90

Post autor: pit977 »

wgrałem soft z HD100 NEW:
wersja 20.12.10.25 ze strony
http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

Tuner działa.
, rzeczywiście wyświetlacz nie działa, poza tym też dioda nie reaguje przy załączaniu / wyłączaniu, cały czas świeci na czerwono.

jeśli chodzi o dodawanie tytułu programu do nazwy pliku podczas nagrywania to tuner rzeczywiście ją dodaje ale niepoprawną, a mianowicie nie dodaje nazwy zaprogramowanego programu z EPG tylko nazwę programu który jest nadawany podczas włączenia się tunera. Tuner włącza się minutę przed rozpoczęciem nagrywania.

czy w Wiwie HD-100 też występuje ten problem? można to zmienić?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Zawsze włącza się minutę przed planowanym terminem i zapisuje się tytuł programu, który leci podczas rozpoczęcia nagrania.

pit977

Re: WIWA HD-90

Post autor: pit977 »

czy ta zasada dotyczy tylko tunerów Wiwy czy wszystkich marek? czy to jest zależne od chipsetu?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Przecież można wobec tego, skorygować czas nagrywania na liście ręcznie o trzy czy cztery minuty opóźnić start i będzie zapisywał nazwę właściwego programu. Wówczas już powinienen EPG przeskoczyć na daną audycję ( więc nazwa będzie prawidłowa ). Nawet lepiej, bo ominie niepotrzebne reklamy. Tak mi się wydaje.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: WIWA HD-90

Post autor: biprotek »

pit977 pisze:czy ta zasada dotyczy tylko tunerów Wiwy czy wszystkich marek? czy to jest zależne od chipsetu?
Ta zasada dotyczy wszystkich tunerów - zapis na czas nawet ustawiony z epg jest zapisem wg. zegara - jeżeli nadawca w momencie rozpoczęcia zapisu nie zmieni opisu w epg to tunery nagrają materiał z bieżącym opisem i tyle...
Można to obejrzeć zapisując materiał i odtwarzając go w vlc - opis wyświetlany jest na górnej belce programu i czasem zmiana jest lekko opóźniona w stosunku do emitowanego materiału...

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Opóźnienie nagrania też nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo jak dana audycja rozpocznie się wcześniej to nie nagra się w całości. Niestety nadawcy (szczególnie Polsat) bardzo często nie trzymają się EPG.

lesiu81

Re: WIWA HD-90

Post autor: lesiu81 »

wczoraj nacisnąłem ustawienia fabryczne i teraz cały czas rozwala mi listę programów. Przedtem było wszystko OK. Soft 120713 od Gutka.
LCN mam wyłączony a sortowanie próbowałem ustawić Wg nazwy usługi. Ponowne uruchomienie Wiwy zmienia listę programów.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ma być LCN wyłączony, sortowanie wg LCN i wyszukuj kanały ręcznie.

lesiu81

Re: WIWA HD-90

Post autor: lesiu81 »

ustawiłem tak jak napisałeś i dalej jak sobie ustawię kolejność programów i później uruchomię od nowa tuner to mi kolejność wraca taka jak przed zmianami.
A tuner szuka Mux'ami nie da się wyszukać np. pod 1 - tvp1

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

W Menu wejdź w szukanie ręczne i tam zeskanuj tylko te kanały, z których odbierasz.

palson

Re: WIWA HD-90

Post autor: palson »

lesiu81 u mnie dokladnie to samo po wylaczeniu dekodera resetuje liste programow tak jak ja sobie ja ustawilem... zaczelo mi sie to dziac po 1 wrzesnia jak kombinowali z ta cala tvp regionalna

edit/ Pisownia

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-90

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Czy na pewno skanowałeś "ręcznie" tylko częstotliwości/kanały, na których w Twoim regionie jest naziemna telewizja cyfrowa?
To może być bardzo ważne!

palson

Re: WIWA HD-90

Post autor: palson »

nie wiem czy sie rozumiemy :P jestem z krakowa kanaly automatycznie mi pieknie wszystkie 22 znajduje ale problem pojawia sie gdy chce sobie je ustawic wg wlasnej kolejnosci np. 001 tvp1hd 002 tvp2hd 003 tvpinfo itd itp. dekoder je zapamietuje ale gdy wylacze go i wlacze lista ta sie resetuje i znow mam na 001 polsat 002 tvn 003 tv4 itd

edit/ Pisownia

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-90

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Rozumiem, ale nie tędy droga.
Wyszukanie programów "ręcznie", przez wskazanie poszczególnych częstotliwości/kanałów poszczególnych muxów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T powinno rozwiązać problem. Wtedy własna lista powinna zostać zapamiętana na stałe.
Listę kanałów i częstotliwości mozna znaleźć >> tu <<

Jeśli ktoś się chce pobawić, niech po takiej operacji i sprawdzeniu, czy własna lista jest zapamiętywana, przeskanuje jeszcze częstotliwość mux-4 i napisze nam, jaki to miało wpływ na zapamiętywanie listy...

palson

Re: WIWA HD-90

Post autor: palson »

reczne wyszukiwanie nic nie daje nie ma znaczenia w jaki sposob wyszukam kanaly, testowalem oba sposoby.niewazne jak wyszukam kanaly, niewazne jak je sobie ustawie wg swojego upodobania (sortowanie wg lcn, lcn wyl.) to po wylaczeniu dekodera i ponownym wlaczeniu lista kanalow sie resetuje... zauwazylem jeszcze ze jak wlacze w dekoderze zasilanie anteny to trace zasieg na prawie wszystkich kanalach ze 100% do ok 25% i nic sie nie da ogladac! wszystko pieknie chodzilo do wczoraj jak zaczeli kombinowac z regionalna, dekoder sam poprzestawial kanaly i juz nie idzie ich po swojemu ustawic... dodam jeszcze ze posiadam drugi dekoder wiwa hd80 i na nim wszystko jest ok tak jak sobie ustawie

Zablokowany