WIWA HD-90

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: WIWA HD-90

Post autor: Robert03 »

Kupiłem ostatnio rodzinie tuner Wiwa HD 50. Obecnie to chyba najlepszy tuner w tej cenie ( 109 PLN) no i niewidoczny z racji swojej konstrukcji.
Bardzo skuteczny ( w porównaniu z poprzednimi modelami) pilot, nie trzeba precyzyjnie kierować w stronę sensora. Sensor położony przypadkowo pod telewizorem ( "patrzy" w sufit). Odbiór na antenie UHF ATV 21/21-60 bez wzmacniacza z nadajnika oddalonego o 70 km nie stanowi problemu ( Jakość cały czas 100%).
Bardzo szybko zmienia kanały w obrębie jednego multiplexu oraz pomiędzy MUX'ami.
Bardzo dobry obraz z wyjścia SCART i HDMI. Urządzenie nie nagrzewa się nadmiernie, nie zawiesza. Obsługuje Audio DD i DD+ (chyba downmix do stereo). USB nie sprawdzałem (nagrywania i odtwarzania multimediów). Funkcje te nie są potrzebne użytkownikom dla których kupiłem ten tuner.
Dla podstawowego oglądania telewizji, użytkowników nie wymagających dzwięku wielokanałowego, posiadających stary odbiornik CRT bądz nowszy LCD bez MPEG-4, tuner ten jest wart zainteresowania.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

Napisałeś w nie tym wątku co trzeba. :)

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: WIWA HD-90

Post autor: Robert03 »

qwerty pisze:Napisałeś w nie tym wątku co trzeba. :)
Napisałem w tym wątku ponieważ tu jest recenzja tego tunera.
Proponuję połączyć oba wątki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Robert03 pisze:
qwerty pisze:Napisałeś w nie tym wątku co trzeba. :)
Napisałem w tym wątku ponieważ tu jest recenzja tego tunera.
Proponuję połączyć oba wątki.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=61905#p61905

kamiss

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamiss »

Mam pytanie do testującego te tunery. Mam dylemat który wybrać czy Wiwę HD-50 czy HD-90. Nie wiem na który się zdecydować. Który byś osobiście wybrał sobie?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-90

Post autor: qwerty »

Jak do CRT i bez oglądania filmów to HD-50 (jak telewizor jest schowany w meblu to trudniej wsadzić pendrive). Jak tv stoi "niezastawiony" i może być skrzyneczka to HD-90

kamiss

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamiss »

No filmy będę czasem oglądał, może często nie wiem jeszcze, ale chodzi mi o ten odbiornik IR. Jak go się montuje do TV, jego się przykleja na dole telewizora? Chodzi mi czy w przyszłości on nie odpadnie z obudowy i czy łapie dobrze sygnał z pilota? A i jak z tą diodą z niego czy mocno razi? Bo z tej skrzyneczki to raczej bezproblemowo łapie tak jak by przełączać pilotem na telewizorze.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Odbiornik ir przyklejasz do telewizora lub gdziekolwiek indziej, możesz też nie przyklejać, byleby był on na wierzchu przez nic nie zasłaniany aby mógł odbierać sygnały z pilota. Nie bój się taśma samoprzylepna którą dołączyli trzyma tak mocno, nie dość że nie odpadnie to bedziesz miał w przyszłości problem z jego oderwaniem.
Czerwona dioda w standby według mnie świeci zbyt mocno, ale tragicznie nie jest, jednego będzie razić, drugiemu nie będzie to przeszkadzać.

kamiss

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamiss »

To zapytam się jeszcze raz, wiem że to może nudne, ale miałeś już do czynienia z tymi dwoma odbiornikami HD-50 i HD-90. Który byś ty polecił to starego telewizora CRT, a i jak czy te wejście SCART w HD-50 siedzi stabilnie w telewizorze? A czy w HD-90 też tak "mocno" świeci ten odbiornik? W najbliższym czasie nie planuje kupna tv, więc chcę kupić tuner do odbioru dvb-t.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Mnie osobiście bardziej się podobają tunery zwykłej obudowie czyli "pudełko", jednak do CRT może rzeczywiście lepiej wziąć typu scart, sam musisz wybrać, w końcu Ty to będziesz użytkował.

W HD-90 led standby świeci podobnie, może trochę słabiej, ale według mnie też to jeszcze jest zbyt mocno.

kamiss

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamiss »

A jak ten HD-50 czy dobrze trzyma się z tyłu w obudowie telewizora na wyjściu SCART? Nie ma luzów nie wypada?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

kamiss pisze:A jak ten HD-50 czy dobrze trzyma się z tyłu w obudowie telewizora na wyjściu SCART? Nie ma luzów nie wypada?
Po pierwsze to temat o HD90, o HD50 jest osobny.
Po drugie SCART jaki jest każdy wie (lub nie). W jednym tv może się trzymać dobrze w drugim może wypadać. Podłącz sobie jakąkolwiek wtyczke SCART do gniazda w tv i będziesz wiedział jak to się trzyma u Ciebie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Dzisiaj porównywałem czułość tunerów WIWA HD90 i Maximum T-102.

Porównałem na czeskm multipleksie z Ostravy na kanale 54, który ma obecnie bardzo słaby sygnał u mnie. Podłączałem na przemian Maximum i Wiwe.
Wskazań ze wskaźników sygnału w tunerach nie podaje, bo obydwa mają się raczej nijak do rzeczywistego sygnału.
W Maximum T-102PVR sygnał skakał, nie udało się przeskanować kanału. W WIWA HD90 sygnał słaby, udało się przeskanować i oglądać z niewielkimi pixelami co jakiś czas.
Wychodzi jednak na to że WIWA lepiej odbiera słabe sygnały niż Maximum. WIWA HD50 na razie nie sprawdzałem, ale zakładam że odbiera tak samo.

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: secam7 »

Dla mnie dziwne jest że na pilocie jest dwa razy regulacja głośności
i klawisz 'list' robi to samo co 'ok'. Mimo że pilot nie jest rekordzistą
jeśli chodzi o ilość przycisków.

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

Jakie języki są obsługiwane przez ten tuner - ma poparcie czech i angielskim dla OSD / Menu / Teletekst / EPG? Mam polską instrukcję, ale nie ma nic na ten temat.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

fakultak pisze:Jakie języki są obsługiwane przez ten tuner - ma poparcie czech i angielskim dla OSD / Menu / Teletekst / EPG? Mam polską instrukcję, ale nie ma nic na ten temat.
Języki OSD/menu są: Polski, Angielski, Czeski, Duński, Francuski, Niemiecki, Włoski, Portugalski, Hiszpański, Szwedzki i chyba Grecki, sądząc po czcionce.

Poprawnie wyświetla czeskie litery w EPG i telegazecie.

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

@GUTEK@ pisze:Języki OSD/menu są: Polski, Angielski, Czeski, Duński, Francuski, Niemiecki, Włoski, Portugalski, Hiszpański, Szwedzki i chyba Grecki, sądząc po czcionce.

Poprawnie wyświetla czeskie litery w EPG i telegazecie.
Dziękuję bardzo!

Maki321

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maki321 »

mam pytanie, wie ktoś może czy tuner ma funkcję zasilania wzmacniacza antenowego (5V-12V)?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Maki321 pisze:mam pytanie, wie ktoś może czy tuner ma funkcję zasilania wzmacniacza antenowego (5V-12V)?
A recenzji na pierwszej stronie przeczytać to nie łaska?
Jest możliwość włączenia zasilania, napięcie 5V.

butcher23

Re: WIWA HD-90

Post autor: butcher23 »

jak w tym tunerze jest z odtwarzaniem plików mkv?
Mam dość potężny zbiór i zastanawiam się czy wszystkie pliki odtworzy mi bez problemu?

Zablokowany