WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

W nowszych działa LCN, więc przynajmniej do tego marcowego warto zaktualizować.

kamil34

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamil34 »

@GUTEK@ pisze:Jaka wersja oprogramowania?
Jaki pobór prądu ma dysk?

To występuje częściej czy jednorazowy przypadek?

Jeśli chodzi o wersje oprogramowania to ta najnowsza (lipiec)
pobór prądu ?nie bardzo rozumiem...
póki co jednorazowy przypadek, jeśli się powtórzy to napisze

kamil34

Re: WIWA HD-90

Post autor: kamil34 »

@GUTEK@ pisze:
kamil34 pisze:Czy po zrobieniu akualizacji wyskakuje wam komunikat za każdym razem kiedy się włacza dekoder "po zakończeniu dekoder wyłaczy się" i odlicza 25s
Przywracałeś ustawienia fabryczne po aktualizacji?
problem zaczął się powtarzać, zrobiłem od nowa tak ja pisaliście czyli:
- przywróciłem ustawienia fabryczne
- wgrałem jeszcze raz nowy soft (lipiec)
- i ponownie przywróciłem ustawienia fabryczne
działało dobrze do dziś,
najpierw w trakcie dłuższego ogladania wyskoczył ten komunikat "po zakończeniu dekoder wyłaczy się" potem przy włączeniu dekodera, przywróciłem jeszcze raz ustawienia fabryczne i było wswzystko ok przez jakieś 1,5h i znowu w trakcie ogłądania wyskoczył ten komunikat...;/

Czy jakieś pomysły co może jeszcze pomóc ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Możliwe że to coś z tunerem jednak. Skoro wgrywanie softu i reset ustawień nie pomaga.

Po tym przywróceniu ustawień w ogóle coś programujesz w harmonogramie czy bez tego i tak to wyskakuje?



Co do nagrywania, to mi się właśnie nagrywa Kawa czy Herbata z TVP1HD bo dzisiaj z Gliwic na żywo jest (ciekawe co za bajki tam naopowiadają). Zobaczę czy się nagra ok.

qqq

Re: WIWA HD-90

Post autor: qqq »

Mam problem z filmem, który posiada 2 ścieżki dźwiekowe i wbudowane 6 różnych napisów ( napisy polskie, angielskie, niemieckie itp. ). Film jest w formacie 720p.BluRay.DTS.x264. I mam taki problem, iż w jednej ścieżce dźwiekowej jest normalny dźwięk z filmu, a w drugiej jest film "komentowany" przez osoby, które go robiły. I niestety ta druga ścieżka włącza się automatycznie. Gdy chce zmienić na 1-wszą ścieżkę wtedy w ogóle nie ma głosu. Próbowałem programem mkvmerge GUI wyciąc tą scieżkę dźwiekową i zostawić tą własciwą. Wtedy niestety w ogóle nie ma głosu. Próbowałem również zmienić, aby ta 1-wsza sciezka była "główną" sciezka filmu. Też to nic nie dało. Co robić?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Wklej info o pliku z programu MediaInfo.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Tu nie ma co wklejać odczytu. Wystarczy popatrzeć na nazwę. Ten tuner nie dekoduje dźwięku DTS. Zapewne ta druga ścieżka to zwykłe AC3, dlatego działa.

Pozostaje czymś przekonwertować dźwięk z DTS na AC3 i wmuksować do pliku.

qqq

Re: WIWA HD-90

Post autor: qqq »

Dzieki panowie! Bede sie bawił poźniej. Przynajmniej juz wiem dlaczego nie działa :)

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Faktycznie @GUTEK@ ma rację, tam pewnie siedzi DTS, którego Wiwa nie potrafi odtworzyć. Jedynie po HDMI jako surowy strumień na amplituner. Ostatnio czytam dosyć pobieżnie forum i nie mogę wszystkiego ogarnąć.

PIOOLE
Posty: 4
Rejestracja: 4 września 2012, o 13:24
Odbiornik: Opticum
Instalacja antenowa: TV Ram
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl

Re: WIWA HD-90

Post autor: PIOOLE »

A czy WIWA-HD90 ma taką funkcję: nagrywam sobie cos na twardy dysk i potem to ogladam, następnie przerywam, wyłączam tuner i następnego dnia ogladam ale tuner mi pamieta miejsce w którym przestałem oglądać nagranie. Bo większośc puszcza od początku. Taka funkcję ma Combo Opticum z N na kartę oraz PVR z C+ ale mnie interesuje akurat ten tuner. Z góry dziękuję za pomoc.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Tak, ma. Dostałeś już odpowiedź - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=138972#p138972

Ozzmo

Re: WIWA HD-90

Post autor: Ozzmo »

Może ktoś z was zetknął się z takim problemem odnośnie pilota działającego wedle własnego widzimisie ?
Bo ja mam właśnie takiego pilota. Kupiłem miesiąc temu WIWE HD-90 i wszystko działa w tunerze elegancko i jestem na maxa zadowolony... ale tylko z samego tunera, bo od jakichś dwóch tygodni pilot zaczął mieć swoje humory i raz działa, a raz nie działa. Normalnie po naciśnięciu przycisku powinna świecić się na pilocie czerwona dioda i to nawet jak pilota nie skieruje się w stronę tunera. Którego dnia wziąłem pilota do ręki i po prostu nie reagował na naciskanie. Siedziałem tak z pół godziny i przyciskałem jak głupi z nadzieją że zadziała...w końcu dałem za wygraną i stwierdziłem że pilot jest do reklamacji. Następnego dnia, postanowiłem się jeszcze upewnić że ciągle nie działa. Wciskam przycisk... i świeci dioda na czerwono, pilot odżył! No to dobra, pomyślałem że może to już się nie powtórzy.
Jakieś 2 godziny pooglądałem sobie TV w międzyczasie bawiłem się menu i timeshiftem, kiedy znowu przestał reagować. Znowu siedziałem z pół godziny naciskając przyciski, wyjmowałem baterie, zmieniałem na nowe (alkaliczne). NIC. Dalej nie działał. Odłożyłem go na szafkę i postanowiłem korzystać już tylko z N-ki a z naziemną dać sobie spokój, no i napisać do sklepu gdzie go kupiłem w sprawie reklamacji. Ociągałem się z tą reklamacją jakieś 2 tygodnie :/ W międzyczasie jeszcze ze dwa razy powtórzyła się taka sytuacja jak wcześniej opisałem, czyli że pilot podziałał przez parę wciśnięć a potem zarzucił focha i odmówił posłuszeństwa.

ehhh... Nie wiem co jest z tą zmieniarką i nie chce już na nią patrzeć. Napisałem dziś w sprawie reklamacji. Chciałem się jeszcze was zapytać, czy któreś z was miało taki problem z pilotem WIWY HD-90 ?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

Czasami z tymi pilotami tak jest ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Ozzmo pisze:ehhh... Nie wiem co jest z tą zmieniarką i nie chce już na nią patrzeć. Napisałem dziś w sprawie reklamacji. Chciałem się jeszcze was zapytać, czy któreś z was miało taki problem z pilotem WIWY HD-90 ?
Ewidentnie uszkodzony pilot. Nie spotkałem się z takim przypadkiem, ale to wygląda na jakieś niekontakty.

Pozostaje gwarancja, jeśli tuner kupiłeś w normalnym sklepie to może nawet da się załatwić, że wymienią od ręki. Jak przez internet to pewnie trzeba będzie odsyłać i możliwe że cały tuner.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Nie zalecam czyszczenia tych pilotów - lepiej oddać na gwarancje albo zlecić robotę specjalistom.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

Od jutra jest promocja na ten tuner w Media Expert w cenie 111 zł http://www.astral.pl/mediaexpert/book/

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

ostatnio w innym temacie było podane że w "tesco" w opolu mają jeszcze w sprzedaży "stare" modele :?
więc warto się upewnić że to wersja "new" ;) (przecena ze 159zł :roll: )

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A co za różnica?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

no , wyjścia audio :?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

I trzeba uważać za aktualizacje. Ja to czytałem 20 razy zanim zaktualizowałem, nie chce rozwalić następnego tunera.

Zablokowany