WIWA HD-90

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

nic
wiwa hd-90

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Kiedyś nieświadomie, kiedy jeszcze nie wiedziałem o co chodzi z funkcją zasilania miałem przez długi czas tą opcję włączoną przy antenie z symetryzatorem i ze wzmacniaczem również, który był w tym czasie zasilany zasilaczem 12V. Nic się nigdy nie stało. Ale i tak czy siak powinno to być domyślnie wyłączone, bo jest na pewno wtedy obciążony tuner.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jak miałeś wtyczkę antenową do zasilania wzmacniacza to i tak napięcie z tunera nie przeszło przez nią bo tam jest kondensator. Co innego gdy ma się zwykłą wtyczkę i symetryzator, to wtedy trzeba uważać z tą opcją zasilania anteny. Chociaż w Wiwach chyba gdy jest przeciążenie/zwarcie tuner to wyłącza sam, ale nie sprawdzałem tego.

jacek37

Re: WIWA HD-90

Post autor: jacek37 »

Mam antenę bez zasilacza i jak włączę zasilanie w Wiwie to znika mi obraz, dlaczego?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

@GUTEK@ pisze:Jak miałeś wtyczkę antenową do zasilania wzmacniacza to i tak napięcie z tunera nie przeszło przez nią bo tam jest kondensator. Co innego gdy ma się zwykłą wtyczkę i symetryzator, to wtedy trzeba uważać z tą opcją zasilania anteny. Chociaż w Wiwach chyba gdy jest przeciążenie/zwarcie tuner to wyłącza sam, ale nie sprawdzałem tego.
No ja miałem zwykłą wtyczkę kątową przy tej antenie z symetryzatorem, nie od zasilacza. W każdym razie dobrze, że się nic nie stało. To było dawno za czasów LV6TMPVR4, teraz już wiem dużo więcej.

A tak bardziej w temacie to wiadomo coś może kiedy nowy soft?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

jacek37 pisze:Mam antenę bez zasilacza i jak włączę zasilanie w Wiwie to znika mi obraz, dlaczego?
to nie włączaj :D

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Dokładnie po co włączać zasilanie anteny jak masz w antenie symetryzator Obrazek

grzesk511

Re: WIWA HD-90

Post autor: grzesk511 »

jacek37 pisze:Mam antenę bez zasilacza i jak włączę zasilanie w Wiwie to znika mi obraz, dlaczego?
Symetryzator (lub antena jeśli brak symetryzatora) to obwód zamknięty,
robi się zwarcie
i Wiwa odcina zasilanie głowicy (i może czegoś tam jeszcze).

P.S.
Transformator w symetryzatorze jest zwarciem dla napięcia stałego,
ale dla setek megaherców jakie przenosi zwarciem już nie jest.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:A tak bardziej w temacie to wiadomo coś może kiedy nowy soft?
Nie wiem dokładnie, podobno czekają na jakieś poprawki bezpośrednio od MStara.
Spróbuje ich pomęczyć żeby jeszcze w tym miesiącu coś podesłali.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ok, dzięki za info @GUTEK@. W takim razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

lesiu81

Re: WIWA HD-90

Post autor: lesiu81 »

Chcę się podzielić z Wami dziwną sytuacją jaką miałem wczoraj z nagrywaniem z EPG.
Ustawiłem w EPG nagrywanie dwóch filmów na różnych kanałach, czas między końcem jednego filmu a początkiem drugiego 5min.
Co się okazało, pierwszy film z ponad 2h nagrał się tylko 1h20min, natomiast drugi film nagrał się cały bez problemu.
Przy odtwarzaniu pierwszego filmu nie ma pokazanego czasu jaki się nagrał, jest tylko czas obecnie odtwarzany i w dodatku można przewijać z maksymalną prędkością x4. Przy przewijaniu z prędkością x8,x16,x32 od razu film się wyłącza. Nigdy wcześniej nie było żadnych problemów z nagrywaniem. Drugi film działa prawidłowo (przewijanie, czas, nagrany w całości). Soft z 24.02.2012 ze strony @GUTKA.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

Mnie też ta WIWA czasem zaskakuje że urywa filmy zaprogramowane a ostatnio dwa razy w ciągu tygodnia sie zresetował do ustawień fabrycznych i zero kanałów na najnowszym sofcie,powoli WIWA idzie w ślady FERGUSONÓW sprzęt dobry multum softów a każdy niedopracowany.To starsza WIWA 80 był tylko jeden soft ale w miare stabilny.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Mi się to jeszcze na szczęście nie zdarzyło odpukać. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli sama się zresetowała do ustawień fabrycznych to jest coś nie tak. U mnie jeszcze to się nigdy nie zdarzyło w nowych softach, owszem był pewien błąd w pierwszej wersji oprogramowania z września ale już dawno naprawiony.

Jeśli to się będzie powtarzać proponuje przywrócić ustawienia fabryczne, wgrać soft na nowo i jeszcze raz przywrócić ustawienia fabryczne.

mangas

Re: WIWA HD-90

Post autor: mangas »

Witam!

Czytałem na stronach SATKuriera, że radio komitet zastanawia się nad uruchomieniem MUXów 4 i 5 w DVB-T2. Mają się rzekomo odbyć kilkumiesięczne konsultacje odnośnie tego czy wprowadzić DVB-T2, czy nie. Co prawda zaznaczono, że tę informację na dzień dzisiejszy należy traktować jako plotkę, ale pewności nie ma.
Jako, że zamierzałem na początku maja nabyć kilkanaście sztuk Wiwy HD-90, dla siebie i znajomych oraz sąsiadów (wciąż zbieram zamówienia), zastanawiam się czy kupno tunerów teraz, ma sens? Wiadomym jest, że lepiej kupić sprzęt raz, a nie wymieniać go co 2-3 lata z powodu głupoty i opieszałości urzędników. Zwłaszcza, że ludzie nie lubią być robieni w bambuko i płacić kilka razy "za to samo". Dlatego chciałbym zapytać, co radziliby ludzie bardziej zorientowani w temacie ode mnie. Zamówić czy się wstrzymać na te kilka miesięcy i poczekać na pojawienie się ewentualnych egzemplarzy hybrydowych (DVB-T / DVB-T2)?
Mam także pytanie do użytkownika @GUTEK@ (możliwe, że masz lub będziesz w stanie uzyskać takie informacje. Na moje pytanie Wiwa milczy jak zaklęta). Chodzi mi o to czy Wiwa zamierza wprowadzić na rynek tunery z obsługą Hbb TV?

Z góry dziękuję za radę i odpowiedź.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

@GUTEK@ pisze:Jeśli sama się zresetowała do ustawień fabrycznych to jest coś nie tak. U mnie jeszcze to się nigdy nie zdarzyło w nowych softach, owszem był pewien błąd w pierwszej wersji oprogramowania z września ale już dawno naprawiony.

Jeśli to się będzie powtarzać proponuje przywrócić ustawienia fabryczne, wgrać soft na nowo i jeszcze raz przywrócić ustawienia fabryczne.
Tzn.raz zauważyłem że dzieci w środku oglądanej bajki z zewn.dysku- nacisnęli pstryczek od przedłużacza a gdy po dwóch godzinach włączyłem były ust.fabryczne i brak kanałów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

amstat no ja akurat takich praktyk nie stosowałem, więc nie wiem co się dzieje z tunerem :lol:

mangas trudno powiedzieć czy warto. Pamiętaj jednak że te kolejne MUXy to dopiero plany, nie wiadomo co z tego wyjdzie, nie wiadomo czy będą niekodowane, jeśli będą kodowane to i tak trzeba będzie tuner kupić od nadawcy - bo pewnie samych kart nie będą sprzedawać.
Na razie nie skończyli jeszcze uruchamiać 3 podstawowych MUXów, więc te kolejne to pewnie nie tak prędko, a na pewno nie w całym kraju.

Z tego co wiem WIWA planuje niedługo już coś nowego wypuścić, ale co to za tunery będą i co będą obsługiwały nie wiem. HBB TV na razie praktycznie przez nic nie jest obsługiwane poprawnie u nas. To są testy dopiero, trudno powiedzieć co im z tego wyjdzie.

Więc sam musisz zdecydować czy warto kupić, tuner do oglądania obecnych 3 MUXów wystarczy w zupełności. Co będzie w przyszłości nikt Ci nie powie.

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

@mangas
Jeżeli zakup tunerów dziś nie jest postrzegany, jako absolutna konieczność, to możesz czekać. Jednakże jakiś warunek stopu trzeba przyjąć, gdyż postęp technologiczny jest nieustanny i dość szybki, więc sytuacja może się jeszcze przez długi czas nie ustabilizować ;-). Urzędnicy w tej sprawie akurat mają bardzo mało do powiedzenia, a ich ewentualna głupota, czy opieszałość ani nie pomaga, ani nie przeszkadza ;p.

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: WIWA HD-90

Post autor: tomek9876 »

@GUTEK@
Wczoraj zakupiłem Cabletecha URZ0083, a dziś Wiwę HD-90 New celem pozostawienia sobie jednego z nich po testach.
WIWA HD-90 New jest ze softem 120215.491511.1 Czy jest sens zmieniać wersję na 120224.491511.1 ?
Gdy zmienię na ciut nowszą, to nie będę mógł powrócić w razie czego do wersji 120215.491511.1 bo takiej nigdzie nie ma w necie.
Duże różnice są pomiędzy tymi wersjami ?

bizon69

Re: WIWA HD-90

Post autor: bizon69 »

Gutek zmajstrował plik bin który zrzuca soft z Wiwy. Odezwij się do niego to może ci go udostępni i zgrasz sobie soft ze swojej :)

Zablokowany