WIWA HD-90

Pan Piloto

Re: WIWA HD-90

Post autor: Pan Piloto »

Witam, dziś zakupiłem Sobie drugą Wiwę tym razem HD-90 New. Włączyłem nagrywanie audycji na TVP Info i tu moje zdziwienie nie mogę obejrzeć w tym czasie np TVN. Czy to że TVN i np Polsat jest na innym muxie to przeszkoda w ich oglądaniu gdy np nagrywam coś z innego muxa?

beti_

Re: WIWA HD-90

Post autor: beti_ »

@GUTEK@ pisze:
beti_ pisze:ten brak sygnału przejawia sie na wszystkich kanałach... nie można wtedy nawet włączyć filmu z pendriva...
jeśli mam włączony zasilacz to go odłączyć? ale chyba jest odłączony...
Dziwne zachowanie, wygląda jak by coś było nie tak z tunerem.

Czy ten brak sygnału to napis w szarym okienku mniej więcej na środku czy jakiś inny, np. na niebieskim ekranie?
Występuje to zawsze losowo, czy zaczyna się dopiero gdy tuner pochodzi chwilkę np. po 10-15 minutach?

na środku w szarym okienku, dziś np natychmiast po włączeniu odbiorników sie pokazało i obraz powraca po naciśnięciu przycisku EPG. No cóż, chyba faktycznie muszę jakiegoś speca zaprosić... Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc :-)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

Pan Piloto pisze:np Polsat jest na innym muxie to przeszkoda w ich oglądaniu gdy np nagrywam coś z innego muxa?
tak - podczas nagrywania można oglądać tylko kanały danego mux-u

Pan Piloto

Re: WIWA HD-90

Post autor: Pan Piloto »

Czy ta Wiwa będzie obsługiwała dysk twardy w obudowie ale bez zasilania zewnętrznego?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Jeżeli USB wiwy prądowo wytrzyma to tak.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

beti_ pisze:na środku w szarym okienku, dziś np natychmiast po włączeniu odbiorników sie pokazało i obraz powraca po naciśnięciu przycisku EPG. No cóż, chyba faktycznie muszę jakiegoś speca zaprosić... Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc :-)
A masz możliwość sprawdzić ten tuner u kogoś?
Bo takie zachowanie jest bardzo dziwne, EPG nic nie ma do tego czy tuner odbiera sygnał. To wygląda na jakiś problem z tunerem i dobrze byłoby go gdzie indziej sprawdzić.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: WIWA HD-90

Post autor: Anduraki »

Pan Piloto pisze:Czy ta Wiwa będzie obsługiwała dysk twardy w obudowie ale bez zasilania zewnętrznego?
chodzi Ci może o dysk 2,5 calowy (taki z laptopa) w obudowie? Ja tu nie byłbym pewien, zależy od tego jaki pobór energii jest, bo te dyski mają podwójny kabel USB do zasilania, teoretycznie ma prawo działać.

Pan Piloto

Re: WIWA HD-90

Post autor: Pan Piloto »

no właśnie z lapka starego mam taką 60-tkę do wykorzystania tylko nie wiem czy jest sens kupować obudowę która nie ma zewnętrznego zasilania.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Co pisze na tym dysku, ile A potrzebuje?

Tanor

Re: WIWA HD-90

Post autor: Tanor »

Witam. Z góry przepraszam jeśli ten wątek już był tutaj poruszany, ale nie mogę go odszukać.
Wczoraj zakupiłem dekoder wiwa hd-90 i wszystko śmiga pięknie, ładnie, odbiera cały mux2, który jest dostępny na moim terenie.
Mam jednak pewien kłopot z pendrive'em. Gdy go podłączę do dekodera to wykrywa go, ale nic na nim nie widzi: ani filmów, ani muzyki, ani zdjęć. Mój pendrive to GOODRAM Twister 16 gb.

Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?? Sam w tych sprawach jestem tylko zwykłym "pożeraczem chleba".
Pozdrawiam

dewajtis85

Re: WIWA HD-90

Post autor: dewajtis85 »

Czekaj bardzo długo, mi wykrywa po kilku minutach. U mnie z winy pendriva.

EDIT:
Aj, nie doczytałem. Spróbuj sformatować go z poziomu dekodera i jeszcze raz wgraj pliki. Formatowanie jest gdzieś w opcjach PVR.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Pendrive/dysk powinien być wykryty natychmiast.

Jeśli tuner nie widzi zawartości najlepiej zacząć od sformatowania nośnika w tunerze. Oczywiście przed tym zgrać zawartość na komputerze jeśli Ci na niej zależy.

Pan Piloto

Re: WIWA HD-90

Post autor: Pan Piloto »

Dysk to WD 800B EVE 80 GB, 5VDC ------ 0.55A taki jest opis na dysku.

Awatar użytkownika
majsza
Posty: 67
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 09:23
Odbiornik: WIWA HD-90, WIWA HD-50
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn, Łódź EC4, Rachocin

Re: WIWA HD-90

Post autor: majsza »

duszek97 pisze:Witam
Mieszkam w okolicach Kutna i mam problem z tunerem hd-90.Podczas przełączania kanałów często zrywa się obraz i nic nie widać nawet nie widać normalnie menu itp.żeby był normalny obraz muszę włączyć np.1 i z powrotem przełączyć na AV.
Antene mam siatkową z zasilaczem i jest skierowana na Warszawę ale chyba odbiera tez z łodzi kanały 8-) zasięg mam na 100% a na łodzi chyba 93%. Razem jest 22 kanały. Jak były kanały tylko z Warszawy to tak samo się robiło. Soft mam początkowy.
To jest wina telewizora, tunera czy anteny ??
Obrazek
Na większym zdj lepiej widać <klik>
Czy mogę wgrać od razu soft z lutego ?? czy jeszcze muszę wgrać tego z grudnia ??
Ten typ tak ma. Znaczy telewizor. I to tylko jego wina że takie coś robi. Mam Philipsa 21PT1353/58P ale podłączonego do tunera satelitarnego. Gdy się omylę i wcisnę kanał dalej 1,2,3 itd., to muszę powracać do AV. Najlepiej włączać tuner najpierw, potem telewizor. Wtedy wszystko jest ładnie.

Aha, nie wiem jak na Wiwie, ale przy dekoderze satelitarnym telewizorek też wariuje (jak wyżej na foto) przy próbie zmian proporcji za pośrednictwem mojego Echostara.

Te nasze telewizory są bardzo trwałe (mój ma 13 lat), ale też proste jak budowa cepa. A co za tym idzie nie są idealne. Tak więc pilnuj się, albo w razie czego przełączaj na tryb AV zawsze, gdy Ci to wyskoczy.

A KANAŁY PRZEŁĄCZA SIĘ PILOTEM WIWY, bo taki skośny obraz występuje po przełączaniu pilotem telewizora, a przy WIWIE służy on tylko do włączania i "gaszenia" telewizora.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Pan Piloto pisze:Dysk to WD 800B EVE 80 GB, 5VDC ------ 0.55A taki jest opis na dysku.
Powinien działać na zasilaniu z Wiwy. Ja podłączam dla sprawdzenia dyski które brały 0.8A i startował ok.

Pan Piloto

Re: WIWA HD-90

Post autor: Pan Piloto »

@GUTEK@ pisze:
Pan Piloto pisze:Dysk to WD 800B EVE 80 GB, 5VDC ------ 0.55A taki jest opis na dysku.
Powinien działać na zasilaniu z Wiwy. Ja podłączam dla sprawdzenia dyski które brały 0.8A i startował ok.
dzieki za info będę w takim razie próbował

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Bogoes »

Prąd 0,55A to bardzo niska wartość i zapewne nie tu tkwi błąd... ja na swojej Wiwie używałem kilku dysków nawet o prądzie 1,1A i szło... ale zdarzało mi się, że po włożeniu dysku pojawiał się napis poprawny "włożono urządzenie USB" ale przy próbie nagrania widniał napis "nie wykryto dysków USB" 8-) - nie działał format spod Wiwy (na kompie pliki widać). Po dokładnym przetestowaniu na kompie okazało się, że dysk ma badsektory, a chyba wiwa jest dość na tym punkcie czuła. Także zacząłem się bawić scandiskiem (z zaznaczeniem wszystkich opcji naprawczych) i w formatowanie (zawsze pełne!!!)- tu warto użyć programiku HP_USB_DISK_STORAGE_FORMAT- nakładki na systemowe narzędzie o nieco większych możliwościach. W końcu po sformatowaniu w FAT32 Wiwa "ujrzała" dysk., a wtedy to już sobie podzieliłem dysk na partycje: mały FAT32 (na wgrywanie aktualizacji softów) i dwie partycje NTFS. I nagrywanie działa na wszystkich partycjach (trzeba tylko pamiętać, żeby zaznaczyć w ustawieniach PVR z której partycji ma korzystać dekoder)...
Choć Wiwa nie jest wg mnie idealna do nagrywania, mam problemy z przerywaniem nagrywania przy przechodzeniu północy, a niekiedy po prostu nieoczekiwanie przerywa nagrywanie (choć potrafi dobrze nagrać także i kilkugodzinne audycje)- ot loteria. W/w opis dotyczył dysku zewnętrznego Toshiba 320GB.
Powodzenia w "dostosowaniu" dysku do kapryśnej Wiwy ;) .

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Jak dysk ma badsectory to mu najlepiej zrobić zerowanie i remap powierzchni np. w MHDD.
Tu żadne formatowania nawet HP_USB_DISK... nic nie dadzą.

A z nagrywaniem w Wiwie to będzie nowy soft, z tym że nie wiem kiedy bo coś im się tam to przeciąga, ale na 200% w końcu wypuszczą coś i twierdzą że będzie ten softu już wrzucony na ich stronie.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Czy u was też po dojściu MUX-1 wysypała się lista kanałów? Miałem włączony LCN, ale TVP1 z MUX-1 wylądowało na 0800, TVP2 chyba na 0804 i INFO też obok. Przez to siadły czeskie stacje, które mają taką właśnie numeracje. Musiałem wyłączyć LCN i skasować zdublowane kanały TVP. Niezła sieczka panuje z kolejnością w tym MUX-1. TVP1 powinno wskoczyć na 019, TVP2 020 a INFO na 021. Więc coś tu nie tak jest. W dodatku Wiwa przy kanałach TVP1, 2 i INFO z MUX-3 miała częstotliwość kanałów MUX-1. Wszystko się wymieszało, chyba zaraz ustawienia fabryczne wezmę zrobię.
EDIT: Dobra wykasowałem wszystko i wyszukałem od nowa całość i jest w miarę ok, tylko kanały TVP z MUX-1 mają numerację 0800, 0801, 0802 zamiast 19, 20, 21.

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Wyszukiwałem ręcznie. Nie wiem jak mam w opcjach LCN (coś wyłaczyłem a sortowanie wg. czegoś)
Teraz kanały leca tak jak bym je ustawił czyli TVP1 TVP2 TVP Info MUX2 i reszta z MUX1.

Zablokowany