WIWA HD-90

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

;) Wszystko zalezy od szczescia ,jak trafisz na dobra sztuke to jest ok ,jak na zle poskladana to sa problemy :D .
Zastanawiam sie czy nie mozna by w sofcie ,przypisac szarych przyciskow pilota od volume +/- do przelaczania kanalow +/- moim zdaniem bylo by to bardziej przydatne.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Przypisać można, tylko kto Ci to zrobi, na pewno nie Wiwa.

helios

Re: WIWA HD-90

Post autor: helios »

del
Ostatnio zmieniony 12 października 2011, o 21:24 przez helios, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adam13
Posty: 32
Rejestracja: 8 października 2011, o 14:04
Miejscowość: K-J
Odbiornik: Samsug z niemiec,T-magneta
Instalacja antenowa: LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn i PKiN

Re: WIWA HD-90

Post autor: adam13 »

:D Szdze ze i tak czeka mnie wizyta w serwisie ,nie bede bawil sie w przesylki ,wiec zapytam o taka mozliwosc.

palibrzuch

Re: WIWA HD-90

Post autor: palibrzuch »

ja ogolnie kupilem juz 3 sztuki hd100 i z nowym softem wszystko jest ok
moj brat chce jakis dekoder wiec kupie hd90 + telewizor :) a on dostanie moja 100ke
pewnie jutro podjade po odbior osobisty bo w weekend mieli zamkniete
bede pisal moje uwagi jak tylko przetestuje sprzecik
pozdro

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

HD100 z nowym pilotem i najnowszym softem już dało się w miarę użytkować. Jednak, wszystkiego softem nie dało się załatwić, tuner lubił się zawiesić (przynajmniej moja sztuka), dużo gorzej odbierał - bo zastosowali inny demodulator i potrafił się przegrzewać (brak radiatora).
W HD100 podobała mi się kolorystyka menu, ale nie podobało mi się to menu startowe, całe szczęście w nowym sofcie szło ustawić start od razu z tv.
Pisałem jakiś czas temu do Wiwy żeby wprowadzili ostatnie poprawki do softu - wyłączenie po czasie, żółte napisy i jeszcze jakieś poprawki, już nie pamiętam. Teraz jednak wszyscy się wzieli za nowy chipset i żadnych poprawek do 7828 nie robią i to nie tylko Wiwa.
Również soft w HD80 wymaga paru poprawek, ale ten model całkiem olali.

Całe szczęście soft w HD90 i HD50 już od początku jest w miarę dopracowany, czekam aż się odezwą i mi podeślą testową wersje nowego softu z poprawkami. Mieli w tym tygodniu już przysłać, ale oni takie tempo mają więc może coś będzie w przyszłym.

A co do błędów to w obecnym sofcie w HD90/50 znalazłem jeszcze jeden (już po napisaniu recenzji niestety), podczas timeshiftu i nagrywania nie jest zablokowany czerwony przycisk na pilocie. Jak go naciśniemy tuner wchodzi w multimedia i często nie da się już wyjść, trzeba wyłączyć i włączyć go - na szczęście przyciskiem na pilocie. Trzeba więc pamiętać żeby go nie naciskać jak nagrywamy, więc nie jest to jakiś mocno przeszkadzający błąd. Chyba nikt jeszcze nawet tego nie zauważył.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Dostałem odpowiedź z Wiwy.

Nowy soft do HD90 i HD50 będzie za około dwa tygodnie na ich stronie. Aktualnie mam wersję testową i już większość tego co do nich pisałem poprawili, jest też jedna niespodzianka, pozytywna, ale jeszcze testuje czy na pewno to działa poprawnie.

Pytałem też czemu nigdzie nie ma HD90 w sprzedaży, okazało się że pierwsza partia się już wyprzedała (widocznie ściągnęli mało sztuk), a kolejna przypłynie stateczkiem dopiero w przyszłym tygodniu. Tak więc jeśli ktoś ma zamiar kupić ten tuner będzie musiał trochę poczekać.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Też tak myślałem, że się dużo skusi na ten tuner. W końcu jeden z najlepszych i do tego w niskiej cenie.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

@GUTEK@ pisze:...jest też jedna niespodzianka, pozytywna, ale jeszcze testuje czy na pewno to działa poprawnie
możesz zdradzić jaka to niespodzianka? :> :)

Ja jutro będę miał nową HD-90, właśnie dostałem powiadomienie od kuriera o nadaniu przesyłki :)
Po Twojej recenzji i podobnych przeżyciach z HD-100 zaryzykowałem jeszcze raz zaufać WIWIE... zobaczymy co z tego wyjdzie :) ale jestem dobrej myśli :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

ynsiwy pisze:Ja jutro będę miał nową HD-90, właśnie dostałem powiadomienie od kuriera o nadaniu przesyłki :)
Po Twojej recenzji i podobnych przeżyciach z HD-100 zaryzykowałem jeszcze raz zaufać WIWIE... zobaczymy co z tego wyjdzie :) ale jestem dobrej myśli :)
No to jestem ciekaw opinii. Według mnie różnica spora między tymi tunerkami.

EDIT:
Jeszcze jedno. TVP nadaje teraz w EPG oznaczenia wiekowe. Sprawdziłem w tunerze działanie kontroli rodzicielskiej. Wygląda że działa ok. Gdy ustawie wiek przykładowo 14 lat, a nadawany program ma znacznik 16 lat to tuner wyświetla komunikat "Blokada rodzicielska" i chce podanie hasła (domyślnie same zera, zmienia się w ustawieniach).

loleklolek

Re: WIWA HD-90

Post autor: loleklolek »

No to trochę średnia forma blokady (podobnie jest o ile mnie pamięć nie myli w Sony EX5), szczególnie jeśli ten kod jest uniwersalny. Bardziej wolę rozwiązania z tv Philipsów i LGków, gdzie zdaje się akurat w takich przypadkach wyświetlają czarny ekran tylko, względnie z informacją "program szyfrowany" bez uwydatniania, że można to odszyfrować wpisując magiczny ciąg cyferek..

No ale tak, czy inaczej frajda, że własny dzieciak złamał nawet taką dość prostą wersję blokady może być bezcenna ;-).

Tak, czy inaczej dzięki za sprawdzenie funkcji. Ja niestety swój egzemplarz HD-50 pożyczyłem znajomym i jak zobaczyli NTC w akcji to nie bardzo chcą oddać :].

brzeg

Re: WIWA HD-90

Post autor: brzeg »

Od dzisiaj posiadam ten tuner, może i głupie pytanie, ale gdzie można pobrać firmware? Dziękuję

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

loleklolek - Rozwiązanie może średnie, ale ważne że jest i działa. Podobnie jest też w tunerze Cabletecha, z tym że tam jest hasło 4 cyfrowe, w Wiwie 6 cyfrowe, więc zawsze to więcej kombinacji heh. Dokładniej też można ustawić wiek, chociaż u nas to się nie przyda, w Wiwie jest od 4 do 18 lat co jeden rok, w Cabletechu jest tylko 10, 12, 16, 18.
Zresztą do puki to nie będzie nadawane na wszystkich kanałach to ta opcja jest nieprzydatna kompletnie. Druga sprawa to do tych nadawanych oznaczeń też by szło się przyczepić.
W każdym razie, funkcja tunerach jest i działa ok.

brzeg - A po co chcesz zmieniać firmware? Na razie nie ma oficjalnej aktualizacji, gdy się pojawi będzie na stronie Wiwy - www.wiwa.info.pl

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-90

Post autor: ynsiwy »

Tak na szybko :)

Właśnie odłączyłem WIWE HD-100 i podłączyłem HD-90.

Kanały znalazła bez problemu, faktycznie wskaźnik procentowy siły/jakości pokazuje więcej, na mux2 - 100%, na mux3 - 93/100%, wcześniej było 80% coś...

Na pierwszy rzut oka, wydaje mi się, że jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza niż w HD-100, nie zmieniałem ustawień TV, a obraz jest jak by bardziej kolorowy,żywy i dynamiczny (dotyczy to głownie do audycji nadawanych w lepszej jakości i 16:9).

Samo MENU jak i oprawa graficzna wygląda lepiej, a nawet dużo lepiej. Szkoda jedynie że nie ma przeźroczystości.

Pilot działa dobrze, chodź mogli go trochę zmienić (choćby pokolorować przycisk PLAY) , ale przyzwyczaiłem się już do niego więc nie jest źle.

Odpaliłem 2 filmy jeden z napisami jeden xvid 720p. Póki co wszystko działa i cieszy mnie fakt żółtych napisów, ale szkoda że nie ma upragnionej czarnej obwódki przy białych.

Jeśli chodzi o wykonanie to naprawdę jest dobrze, zdecydowanie lepiej jak HD-100, dobrze wentylowana, z tyłu metalowa obudowa, a to na pewno plus którego nie ma signal hd-527.

Mam nadzieję, że tym razem WIWA będzie się lepiej spisywała. Jak mi się coś rzuci w oczy, albo coś nie będzie trybiło to na pewno dam znać :)

fw.110914

helios

Re: WIWA HD-90

Post autor: helios »

mieszkam w okolicach konina, gdzie narazie nadawany jest tylko mux2. i mam nasteujące pytanie, tvp nie jest u mnie nadawany cyfrowo i czy tuner wyszuka w swojej konfiguracji analogowe kanały czy bede musiał podlaczyc kablem antenowym od tunera do tv i uzywac systemu telewizora?

Maciey

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maciey »

Tunery DVB-T odbierają tylko DVB-T

helios

Re: WIWA HD-90

Post autor: helios »

czyli kupując tuner dokupić kabel do tej tzw przelotki zeby miec analog?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

helios pisze:czyli kupując tuner dokupić kabel do tej tzw przelotki zeby miec analog?
Tak.

szczekotander

Re: WIWA HD-90

Post autor: szczekotander »

Dostałem informację od pracownika Wiwy, że jest obecnie testowany soft dający możliwość wyłączenia zegara w standby. Cieszy mnie to bardzo bo od tygodnia mam ten tuner i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, a gdyby jeszcze ten zegarek dało się wyłączyć to szczęście moje nie miałoby granic :D

palibrzuch

Re: WIWA HD-90

Post autor: palibrzuch »

a ja niestety nie moge nigdzie kupic tunera w wawie
wszystkie aukcje to lipa nikt nie ma na stanie
byla jakas aukcja za 129 podjechalem a tamci mi mowia ze moze na wtorek sprowadza ale tylko moze
kupilem wiec z alledrogo od takiego sklepu gdzies w gorach ale biurokracja mnie powalila z nog
chcialem na weekend wszystko podlaczyc rozdzielic jedna antene na 3 tv a tu lipa nie ma tunera
odpowiedzieli mi ze moze wysla we wtorek a kupiny byl we wtorek ehe szkoda gadac

Zablokowany