WIWA HD-90

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: WIWA HD-90

Post autor: bartosz4 »

Co mam teraz zrobić z tą sprzętem skoro nie ma HEVC? I z telewizorem do którego jest podpięta, używanym sporadycznie, działającym od ćwierć wieku albo dłużej i pewnie mogącym jeszcze długo...

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: WIWA HD-90

Post autor: kris_s8 »

Nie przejmuj się, zanim hevc wejdzie minie pewnie przynajmniej ze trzy lata (bo to Polska...)

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: WIWA HD-90

Post autor: Dobrycel »

Jak nie mieszkasz przy południowej granicy i nie ogladasz Czeskich kanałów a tylko Polskie to olej sprawe, bo tak jak napisał kolega wyzej, szybko nie wejdzie nowy standard.

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: WIWA HD-90

Post autor: bartosz4 »

Czy dwa czy trzy to o tak szybko zleci. A poza tym czy to ostatnia kombinacja? Nagle się człowiek dowiaduje o mux8 na niskich częstotliwościach. Teraz o schodzeniu z górnych i jakimś HEVC. A kto mnie uspokoi, że to już koniec cyrków? Może za 2-3 lata znów się okaże, że za kolejne 2-3 coś będzie zmieniane. Trzeba było od razu wejść w DVB-T 2 z gorszym kodekiem i trwać w tym jeszcze z 10 lat i dopiero potem, informując z dużym wyprzedzeniem wejść w jakieś DVB-T 3 z np. h.268.
A tak to ludzie zostaną z takimi wiwami. Pewnie jeszcze teraz niejednen nieświadomy kupuje taki wkrótce nieużyteczny sprzęt. Jeszcze dwa takie cuda mam na działce (starszego typu to pewnie też nie mają HEVC).

Ostatnio w hotelu też nie miałem mux8. A pewnie też wiele odbiorników nie czyta im HEVC. Zawracanie gitary.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maniek99 »

@bartosz4
Ciesz się, że nie władowałeś się w jakiegoś OLEDa, bez HEVC ;)
Tak będziesz tylko marną stówę w plecy.
TV liniowa sama w sobie robi się już przestarzała, młodzi często wcale tego nie oglądają.
Ja się dziwię, że tylko 100MHz pójdzie na net, bo to pewnie będzie kolejny nacisk na zmiany w naziemnej.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: WIWA HD-90

Post autor: bogdanzieba »

Witajcie, czy do modelu WIWA HD-90 jest jakieś nowsze oprogramowanie niż to poniżej ?

Obrazek

Zablokowany