WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

A jak niby te "śmieci" się objawiają?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA HD-90

Post autor: seba133 »

Kolega miał tak samo z WIWĄ HD 100. Jednym z takich śmieci jest w PWR dziwny folder.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

To sie pendrive formatuje a nie tuner.

robertoos188

Re: WIWA HD-90

Post autor: robertoos188 »

chce kupić tuner tylko nie wiem jaki czy wiwe HD-90 czy fergusona ariva T65, wyczytałem ze wiwa nie ma kodeka DTS-czy to jest ważny kodek, duzo filmów ma ten kodek, bo dlamnie takze ważne jest oglądanie filmów z pendrive na tym tunerze abym mogl wzystkie filmy oglądać, i czy plynie odwarza filmy w 1080p i 720p w avi i mkv, czy nie ma problemów z scieżką dzwiękową i z obrazem o to mi chodzi czy zgadza sie dzwięk z obrazem czy nie ma opóżnien, czy jest dobra zsychronizacja bo mialem takie tez przypadki czekam na odp

robertoos188

Re: WIWA HD-90

Post autor: robertoos188 »

a w przełączaniu kanałów szybki jest? chodzi mi wiadomo aby dobrze odbierał telewizje naziemną i duży nacisk nakładam aby to był taki mały kombajn multimedialny, aby wszystko praktycznie odworzył z pena, mam zamiar kupić sobie jutro tunera, tylko jeszcze się waham pomiędzy wiwą a fergusonem

robertoos188

Re: WIWA HD-90

Post autor: robertoos188 »

i czy płynie odwarza mkv bo teraz sie zrobił popularny ten format, i czy czyta wszystkie mkv?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

DTS nie dekodują żadne tunery w tej cenie. Jedynie droższe modele.
Ferguson T65 w obecnym oprogramowaniu również nie dekoduje.

Czy jest to ważny kodek zależy od tego jakie filmy oglądasz. A akurat oglądam filmy które nie mają dźwęku w DTS, bo po co mi takie filmy skoro i tak nie mam kina domowego.

Wszystkich filmów nie da się odtworzyć, zawsze znajdzie się jakiś z nietypowymi parametrami kompresji których tuner nie przetrawi.

Obraz z dźwiekiem nie ma żadnych opóźnień, a jeśli będzie to jedynie z winy nadawcy. Zwłaszcza TVP się w tym lubuje w programach na żywo.

Szybkość przełączania kanałów jak w większości tunerów. To już sprawy techniczne zastosowanego kodeka i szybciej żaden tuner Ci nie będzie przełączał.

To przede wszystkim tuner z możliwością odtwarzania treści multimedialnych, a nie multimedialny kombajn!!


Ferguson i Wiwa są na tym samym chipie i mają te same parametry.
Różnica to obudowa i dopracowanie firmware. Jednemu bardziej odpowiada Wiwa, innemu Ferguson. Mnie akurat bardziej pasuje Wiwa i ma moim zdaniem lepiej zrobione napisy do filmów. Pilot Wiwy też mi bardziej odpowiada. Ale to rzecz gustu. Jeszcze bardzo fajny pilot ma nowy KORR HD128, tam też jest to samo firmware co w tej Wiwie, więc tuner wart polecenia.

robertoos188

Re: WIWA HD-90

Post autor: robertoos188 »

a filmy mkv jak czyta np w hd? , o to mi chodzi z tym DTS ponieważ wyczytalem w jednym komentarzu o wiwie ze nie moze odwarzać dzwięku bo nie ma DTS, jeżeli np bym jakiś film odworzył i by nie było dzwięku to bym się wkurzył, wyczytalem ze podobno DTS wystepuje w mkv, to są wtedy jakie te pliki z filmami, duzo waża jak mają dzwięk DTS, jakie to są pliki z DTS bo sie nie znam na tym, po podobno w tym ferguson T65 jak sie wgra nowego softa to jest DTS, a tak ogolnie pynie odwarza filmy?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA HD-90

Post autor: Krosnoludek »

robertoos188 pisze:po podobno w tym ferguson T65 jak sie wgra nowego softa to jest DTS, a tak ogolnie pynie odwarza filmy?
Zarówno w Wiwie jak i w Fergusonie, w nowych softach BRAK obsługi DTS
Ferguson miał obsługę DTS do v.1.013 w nowszych BRAK.
KeFaS pisze:Ja mam 1.013 i nie mam problemów z filmami ze ścieżką dźwiękową w AC3 (zarówno w avi/xvid jak i mkv/x264). Niektóre mkv mają u mnie dwie ścieżki, dts i ac3 i na żadnej nie ma problemów.
Mógłbyś wkleić jakieś info dotyczące plików, z którymi występuje taki problem?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=140163#p140163
Ostatnio zmieniony 18 września 2012, o 10:28 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

W starych softach Wiwy, które są na tym samem kernelu co soft 1.013 ferdka też można bez problemu odblokować DTS.

U mnie Wiwa pliki MKV w rozdzielczościach nawet 1080p z dźwiękiem AC3 odtwarza bez problemów. Jednak ja akurat głównie oglądam MKV w 720p. Mnie ta jakość starcza.

andreziom

Re: WIWA HD-90

Post autor: andreziom »

śmieci ano takie jak ustawienia kanałów, ustawienia, wyjście wideo. Zapisało się jak było na starym sofcie np gdy zmienię kolejność kanałów ale nie zmieni się nr kanału zapisanego np zmienię z 14 w kolej na 13 ale będzie w kolejce 13 ale będzie pisało 14 a powinno pisać w który jest kolejności aktualnie to pozostałości po ustawieniach przed wgrywaniem nowego softu nie przywrócilem ustawień fabrycznych przed wgrywaniem żeby było normalnie i teraz niewiem jak to zrobić wydaje się że potrzebny był by twardy format który kasuje wewnętrzne dane które były zapisane. Bo włączanie teraz ustawień fabrycznych to jak w telefonie przywróci tylko ustawienia ale nie wykasuję danych chronionych wewnętrznych które się zapisali potrzebny wtedy twardy reset przy pomocy klawiszy. Na decoderach dvb-t nie da się robić twardego formatu za pomocą klawiszy pilota?

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Przede wszystkim ziomek to jaką masz wersję softu obecnie? Jak masz z lipca to weź przywróć ustawienia fabryczne, wgraj soft z pliku flash.bin, który czyści wszystkie pozostałości, przywróć znowu ustawienia fabryczne i powinno śmigać. Nie ma czegoś takiego jak format Wiwy. Wiwa nie ma dysku żeby formatować. Można jedynie flashować tak jak telefon.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

andreziom pisze:nr kanału zapisanego np zmienię z 14 w kolej na 13 ale będzie w kolejce 13 ale będzie pisało 14 a powinno pisać w który jest kolejności aktualnie
Wyłącz LCN.
andreziom pisze:włączanie teraz ustawień fabrycznych to jak w telefonie przywróci tylko ustawienia ale nie wykasuję danych chronionych wewnętrznych które się zapisali
Spec nam się trafił :lol:

zajec
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:39
Odbiornik: Philips CRT oraz LG LCD W2220P
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski, Ryki i Tarnawatka

Problem z WIWA HD-90

Post autor: zajec »

Witam, mam pewien problem z uruchomieniem WIWY HD-90. Dekoder podłączyłem kablem SCART do telewizora CRT (scart w dekoder - 3xChinch do tv), oraz wpiąłem kabel antenowy do dekodera, uruchamiam i.. na ekranie "śnieżyca". Na panelu przednim dekodera pokazuje się napis C800. Z instrukcji i logiki wnioskuje, że nawet w przypadku braku sygnału itp powinien pojawić się chociażby ekran startowy dekodera a tu nic. W czym problem ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Problem z WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

jest temat o tym tunerze :x
kabel działa w kierunku :"cinch" --> "scart" ;)

zajec
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:39
Odbiornik: Philips CRT oraz LG LCD W2220P
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski, Ryki i Tarnawatka

Re: WIWA HD-90

Post autor: zajec »

Mam problemik z WIWA HD-90. Łączę ją ze starym CRT Philipsa. Do dekodera wpinam SCART zaś do TV 3xChinch (video i 2xaudio) oraz kabel antenowy sieci kablowej. Włączam wszystko i na TV jest totalna "śnieżyca". Logicznie myśląc nawet w przypadku braku sygnału powinien pojawić się ekran startowy dekodera a tu nic. Co robię źle ?

DVBManiak

Re: Problem z WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Było kilka podobnych zagadnień. Potrzebujesz adaptera scart - takiego i potem łączysz normalnie kablem 3xcinch-3xcinch.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Bo to jest kabel w drugą stronę tj. wejście scart i wyjście cinch, a tobie jest potrzebny wyjście scart t Wiwy - wejście cinch do tv. Napisałem ci w wątku, który założyłeś co jest ci potrzebne.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=140469#p140469

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Problem z WIWA HD-90

Post autor: m@rtops »

najlepiej scart-cinch z wyborem kierunku sygnału
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r62d
lub podobna przejściówka + kabel cinch
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r62f

zajec
Posty: 5
Rejestracja: 16 września 2012, o 19:39
Odbiornik: Philips CRT oraz LG LCD W2220P
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski, Ryki i Tarnawatka

Re: WIWA HD-90

Post autor: zajec »

ok, ok dziękuję za odpowiedzi ;)

Zablokowany