WIWA HD-50

kriswas

Re: WIWA HD-50

Post autor: kriswas »

Witam, i od razu zapytam, bo mam kilka wątpliwości, a kto pyta nie błądzi. Mam kilka tunerów DVB-T WIWA HD-50 i po jednym HD-90 oraz HD-100 (wykorzystuję je w pensjonacie). Na 100-ce nie sprawdzałem, ale na wszystkich pozostałych odtwarzany film .avi z napisami .txt lub .srt "gubił" je po ok.50 min. odtwarzania w tym samym miejscu :shock: Oprogramowanie oryginalne 111212.491511.1 aktualizowane ze strony wiwy. Czym może być spowodowane znikanie napisów i jak temu zaradzić?
Chciałbym również zapytać, bo mam zamiar zainstalować oprogramowanie modyfikowane, czy nazwy plików modyfikowanych mają znaczenie dla poprawności samej instalacji, jak i późniejszego funkcjonowania tunera?

Problem z napisami dotyczy również filmów .mkv

kucyk20

Re: WIWA HD-50

Post autor: kucyk20 »

@GUTEK@ pisze:Zmodyfikowane softy na bazie wersji sierpniowej już wrzuciłem na stronkę. Wgrywać po wgraniu wersji oryginalnej z sierpnia.

kucyk20 jednak cofam to co powiedziałem, te wersje sierpniowe różnią się od wcześniejszych softów, więc lepiej nie wgrywać z HD90 softu do HD50 i odwrotnie. Wcześniejsze na pewno zamiennie działały, ale te musiałbym jeszcze sprawdzić.
Dzięki za info

kriswas

Re: WIWA HD-50

Post autor: kriswas »

I jeszcze jedno pytanie. @Gutek, piszesz powyżej, że aby zainstalować sierpniowy soft, należy zainstalować najpierw sierpniowy oryginał. Czy mógłbyś skonkretyzować, podając nazwy poszczególnych plików lub, o ile to możliwe, linki do nich? Znakomicie ułatwiłoby to poszukiwania, a przede wszystkim pozwoliłoby uniknąć pomyłek. :idea:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Softy masz na mojej stronie.

Możesz spróbować od razu modyfikowany jeśli chcesz, ale ten nowy soft z 13-07-2012 ma inne ID i prawdopodobnie tuner nie będzie chciał się zaktualizować. Dlatego najpierw może być potrzeba wgrania oryginalnego softu z pliku flash.bin.

Co do napisów to też było niedawno omawiane to na forum - zmień w plikach kodowanie znaków z UTF-8 na ANSI. Jeśli ściągasz napisy przez napiprojekt w jego ustawieniach zmień też z UTF-8 na ANSI.

kriswas

Re: WIWA HD-50

Post autor: kriswas »

Dokładnie tuner zachował się tak, jak napisałeś :D Dla innych, nowych nabywców jedna dodatkowa uwaga, że jeżeli będą mieli jak ja stary soft, to trzeba będzie wgrać kolejną wersję i dopiero flash.bin i dopiero upgrade.
Napisy zadziałały :lol:

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: WIWA HD-50

Post autor: PeterMac »

Czy Wiwa HD-50 ma wyjście Coaxialne 5.1 w celu przesłania DTS'u do amplitunera, pytam w celu upewnienia sie bo producent na stronie podaje ze jest.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Wszystkie Wiwy mają teraz COAX, HD50 również - dodają kabelek z przejściówką na cinch, jak na rysunku na ich stronie.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: WIWA HD-50

Post autor: PeterMac »

Wiadomo coś na temat tego HD-55 czy warto go zakupić zamiast HD-50, jaki ma demodulator, jak z czułością głowicy itp.

Czy to prawda ze HD-50 nie ma możliwości zasilania wzmacniacza antenowego 5V ?

Merlone
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, o 18:01

Re: WIWA HD-50

Post autor: Merlone »

Witam !

Dekoder WIWA HD50 kupiłem parę miesięcy temu, ale dopiero teraz go podłączyłem pod odbiornik TV (CRT Philips). Po podłączeniu zamiast włączenia się menu instalacyjnego, migocze tylko co kilka sekund ekran startowy z napisem "WIWA". Uprzedzę, że nie mam podłączonej anteny do dekodera, połączenie z TV przez wtyk SCART, dioda świeci się na zielono i tyle.
Dodam tylko, że próbowałem podłączyć dekoder do TV LCD przez gniazdo HDMI i jest dokładnie taka sama reakcja. Brak menu instalacyjnego i tylko zapalający się i gasnący ekran startowy. W momencie gaśnięcia ekranu startowego na ekranie telewizora widać takie jakby zniekształcone pasy, ale trwa to może pół sekundy, nie więcej. następnie znowu włącza się ekran startowy na jakieś 2-3 sekundy i tak w kółko.
Czy ktoś ma jakieś rady na to? Da się coś z tym zrobić, czy tylko wizyta w serwisie?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Możliwe że coś się skopało w sofcie.

Spróbuj zrobić tak - nagraj na PUSTY PENDRIVE SFORMATOWANY NA FAT32 plik flash.bin z najnowszego softu. Plik koniecznie musi mieć taką nazwę!
Podłącze pendrive do tunera i podłącz go do sieci. Jeśli to problem z softem to tuner powinien w przypadku błędnego crc softu szukać aktualizacji na pendrivie.

atom

Re: WIWA HD-50

Post autor: atom »

Może także być coś z zasilaczem i tuner się w kółko restartuje.

Merlone
Posty: 4
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, o 18:01

Re: WIWA HD-50

Post autor: Merlone »

Witam!
@GUTEK@ pisze:Możliwe że coś się skopało w sofcie.
Spróbuj zrobić tak - nagraj na PUSTY PENDRIVE SFORMATOWANY NA FAT32 plik flash.bin z najnowszego softu. Plik koniecznie musi mieć taką nazwę!
Podłącze pendrive do tunera i podłącz go do sieci. Jeśli to problem z softem to tuner powinien w przypadku błędnego crc softu szukać aktualizacji na pendrivie.
Dzięki za odzew, ale niestety nie podziało. Dalej jest to samo.
atom pisze:Może także być coś z zasilaczem i tuner się w kółko restartuje.
Niestety nie mam innego podobnego zasilacza, więc nie mogę próbować zmienić go.
Chyba będę musiał jednak próbować z serwisem.
Pozdrawiam.

mischievous

Re: WIWA HD-50

Post autor: mischievous »

Witam,

Kupilam dekoder wiwa hd-50 do odbioru naziemnej, po przeczytaniu instrukcji wszystko mialo dzialac jak powinno niestety tak nie bylo. Wyszukalo kilka programow testowych po czym nie wlaczyl sie zaden, a kiedy ja probowalam je wlaczyc wyskoczyl komunikat "program zakodowany" dotyczylo to nawet podstawowych programow typu tvp 1, 2 polsat i tvn. Dotychczas odbieralam programy tvp 1 tvp 2 tvp info i zasniezony polsat na antenie pokojowej poniewaz na zbiorczej nie znajdywalo mi zadnego z analogowych programow. Nie wiem co dalej powinnam zrobic, czy popelnilam blad przy instalacji czy po prostu u mnie nie odbiera i powinnam go jeszcze dzis zwrocic. Dodam, ze wszystko dzieje sie w Bialymstoku i nie sadzilam ze moge miec problem z odbiorem.

Prosze o szybka odp,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: WIWA HD-50

Post autor: PeterMac »

Włączyłeś akurat programy zakodowane dla TV Mobilnej, szukaj na innych częstotliwościach jakie nadają w twoim miescie normalnych nie kodowanych dla telewizji naziemnej.

mischievous

Re: WIWA HD-50

Post autor: mischievous »

Włączyłaś ;)

Dzieki za szybka odpowiedz, sprobuje to zmienic. Tylko czy w ustawieniach mozna zmienic samodzielnie czestotliwosc? Z tego co pamietam jak wlaczylam automatyczne wyszukiwanie to czestotliwosc automatycznie przeskakiwala od 100 do 300 jesli czegos nie pomylilam :roll: W kazdym razie nie widzialam mozliwosci zmienienia. Moglbys jeszcze powiedziec gdzie dokladnie powinnam to zmienic?

http://www.wiwa.info.pl/assets/files/Ne ... 20mono.pdf instrukcja w pdfie.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: WIWA HD-50

Post autor: PeterMac »

Jesli masz dobrą sprawną instalację antenową to najprościej daj na "Wyszukiwanie automatyczne" całego paska, jesli masz nowe oprogramowanie w tunerze to możesz dać wyszukiwanie tylko kanałów niekodowanych.
Znajdzie Ci wtedy kanały niekodowane TV naziemnej, jesli masz starsze oprogramowanie bez opcji szukania niekodowanych to znajdzie zarówno takie i takie, takze bedziesz musiała znaleść na liście kanałów te niekodowane, (kodowane są dla TV mobilnej).

Jesli szukasz ręcznie nie z automatu i tak tez polecam, to zmieniasz kanały częstotliwości na którym nadają u Ciebie dane MUX'y / nadajniki w Twojej lokalizacji.

Dla przykładu jak jest u mnie dla Wrocławia, są 3 MUX'y na kanałach częstotliwości 33,58,64

Robię tak, wchodzę w Wyszukiwanie ręczne, zmieniam kanał częstotliwości na 33 i daje szukanie, znajduje kanały i zapisuje, następnie kolejny kanał 58 i znowu szukam itd. tak dla tych 3 czestotliwości.

btw. przy okazji warto wgrać sobie najnowszą wersje oprogramowania do tunerka, na stronie kolegi @Gutek masz najnowsze softy http://gutek18.prv.pl/
___
A ja sie Ciebie zapytam przy okazji jak działa Ci pilot w tej Wiwie HD-50, tzn czy jak skierujesz go z dala od oczka czujki to Ci łapie ? np. celując w sufit ścianę ?
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2012, o 10:37 przez PeterMac, łącznie zmieniany 2 razy.

mischievous

Re: WIWA HD-50

Post autor: mischievous »

Tak zrobilam i niestety to nic nie dalo. Jutro zadzwonie do serwisu Wiwy jesli to nic nie da to zwroce dekoder.

Pilot dzialal bardzo sprawnie, mimo ze odbiornik ir nie lezal na tv tylko gdzies z boku, z tylu.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: WIWA HD-50

Post autor: PeterMac »

Stawiam na antene ze coś z sygnałem nie tak, na jakich kanałach szukałaś ?

Wejdz w szukanie ręczne, ustaw kanał częstotliwości na 46 lub 49, i zobacz czy wskaźnik jakości sie pokazuje ew. tez siły w zależności od wersji softu.

mischievous

Re: WIWA HD-50

Post autor: mischievous »

Ustawione bylo na kanale 30, na nim byla najlepsza jakosc i sila. Na pozostalych zero jakosci i sily sygnalu.


Juz schowalam, co za .... :evil: Nie mam nerwow.
Mozliwe ze to antena, ale nie chce wchodzic narazie w kolejne koszty. Swoja droga zastanawia mnie fakt dlaczego ze zbiorczej nie moge znalezc nawet analogowych programow?? Jest odlaczona? Mialam nadzieje, ze jest juz przestawiona na odbior naziemnej ale nie bo nawet tego nie odnajduje. A ze to spoldzielnia to pewnie zrobia to dopiero za rok kiedy analogowa bedzie calkowicie wylaczona.

Zablokowany