WIWA HD-50

Pomorski

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pomorski »

O.K. będę próbować,choć wolałbym aby ta funkcja była obsługiwana tak dotychczas w moim pilocie od telewizora.No cóż lepiej już było.

staH

Re: WIWA HD-50

Post autor: staH »

Witam. Kupiłem ostatnio Wiwę HD-50 "new"
Większych zmian nie zauważyłem względem zwykłej hd-50 (mam jeszcze dwie takie w domu)

Ogólnie chciałem zrobić aktualizację w HD-50 (zwykłej). Zaktualizowałem do softu 111212 dostępnego na stronie WIWY. Później wpadłem na stronkę Gutka i pobrałem z niej 120713. Jednak obojętnie czy użyję pliku flash.bin czy drugiego podczas aktualizacji występuje error i oprogramowanie nie zostaje wgrane. Tuner uruchamia się ponownie i dalej działa na starym oprogramowaniu.

Jakiś pomysł? Inna forma aktualizacji niż poprzez USB?

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Wgraj najpierw 120313, a następnie 120713.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Albo wgrać tak jak napisał Maciey soft marcowy i dopiero z niego próbować aktualizacji, albo gdzieś tu na forum wrzucałem lipcowy soft ze zmienionym nagłówkiem, który powinien się wgrać od razu.

staH

Re: WIWA HD-50

Post autor: staH »

W ten sposób ruszyło, dzięki. :)

Nie ukrywam, że gdyby była tu gra typu "ułóż 5 kulek w rzędzie"
https://www.google.pl/search?q=kulki&oe ... 4gT604GIDA to moja mama byłaby wniebowzięta. No niestety, trzeba czekać - może w przyszłości będzie więcej gier, albo ktoś ogarnie edycję softu na tyle, aby dodawać swoje funkcje.

Tak czy inaczej aktualizacja zrobiona.
Żałuję tylko, że nie wiedziałem o pilotach MC zanim kupiłem trzecią wiwę.

Tylko teraz zamiast wyszukiwać mi najmocniejsze kanały, pokazuje wszystkie. Czyli praktycznie każdy razy 3

Możliwe jest downgrade softu? Irytujące jest , że kanały się dublują.

ED:
Wgrałem 120313 i też kanały się dublują. Gorzej jeśli cofnę się do tego co był i dalej tak będzie.
Oczywiście przywracam ustawienia fabryczne

ED:
Wróciłem do 111212 - tu wyszukuje tylko najmocniejsze. Na nowszych softach wyszukuje wszystkie...
Co akurat dziwne, bo mam drugą wiwę (co prawda "NEW") i tam jest nowszy soft, a wynajduje tylko najmocniejsze. WTF? Ktoś wie?

staH

Re: WIWA HD-50

Post autor: staH »

WIWA nie zna odpowiedzi na mój problem.
Dostałem od nich soft 120713 (z inną instrukcją wgrania niż u GUTKA - najpierw usb_upgrade_all_flash który jest fw:120313 lub 120330, następnie flash.bin czyli 120713).

Jednak tak czy inaczej wyszukuje wszystkie kanały i wszystkie zapisuje...
Sprawdziłem na dwóch dekoderach, które mam w domu (na 111212 jest ok), a WIWA "NEW" z nowym oprogramowaniem wyszukuje tylko te najmocniejsze.
Dziwne ale prawdziwe.
http://www.youtube.com/watch?v=bVXL3hJ1 ... e=youtu.be

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Jeśli tak Ci to przeszkadza, to wyszukaj ręczne i zapisz tylko te kanały, z których chcesz korzystać. Albo w [Menu->Edycja Programu] skasuj zdublowane programy.

antena44

Re: WIWA HD-50

Post autor: antena44 »

Czy jest możliwość w tunerze zablokowanie ustawień w menu lub programowania kanałów, mam takiego mechanika co mi wiecznie przestraja tuner.
Dzięki.

Pomorski

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pomorski »

Czy można w naszym HD 50 new,powiększyć stronę telegazety lub w ogóle powiększyć obraz/zoom/.Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

antena44 nie, jedynie kodem zabezpieczającym jest zablokowane sortowanie.

Pomorski nie.

Awatar użytkownika
Qbic
Posty: 49
Rejestracja: 19 października 2011, o 14:37
Miejscowość: __
Odbiornik: Di-Way
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - Zygry, Wzgórze Radary

Re: WIWA HD-50

Post autor: Qbic »

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy zasilanie anteny w tym dekoderze da rade zasilić wzmacniacz jaki mam wbudowany w antene taką jak w linku czy lepiej zaoopatrzyć się w zasilacz zewnętrzny?
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/hd-antena-blow-dvb-t- ... 17737.html

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

sprzedający podał "Zasilanie: 5-12V" więc jeśli kabel z anteny prowadzi prosto do Wiwy HD-50 bez rozgałęzień to powinno poprawnie zasilać ten (przed)wzmacniacz


tylko czy na pewno jest ci potrzebna antena ze wzmacniaczem :?:
poszukaj anteny której nie trzeba zasilać(z symetryzatorem) do której możesz dołożyć wzmacniacz gdy sygnał u ciebie będzie byt słaby

Awatar użytkownika
Qbic
Posty: 49
Rejestracja: 19 października 2011, o 14:37
Miejscowość: __
Odbiornik: Di-Way
Instalacja antenowa: ATX-91
12 elementowa VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - Zygry, Wzgórze Radary

Re: WIWA HD-50

Post autor: Qbic »

Tylko chodzi o to że ta antena jest już kupiona. Mam około 80 km do Raszyna. Zestaw ten będę zakładał u teścia. Sam mam atx 91 z symetryzatorem i sobie radzi nieźle. Chciałem dostać ATXa ale nie mogłem go dostać w żadnym sklepie a sygnał będę musiał odbierać z dniem 1 kwietnia do wtedy kończy się umowa z Cyfrowym Polsatem, także internetowe zakupy także odpadały bonie chcę myśleć co by było jakby paczka nie doszła :p

w00cash

Re: WIWA HD-50

Post autor: w00cash »

Jestem szczęśliwym posiadaczem wiwy hd-50 od około roku. Ostatnio niestety wpadłem na pomysł zabawy opcjami i zauważyłem, że nie ma opcji zmiany zasilania anteny (on/off). Musiało to się zmienić w momencie upgrade'u softu, bo pamiętam, że w momencie instalacji dekodera mogłem to zmienić (dodam, że korzystałem z opcji zasialnia anteny z dekodera od początku). Czemu zmiana tej opcji już nie jest dostępna?
Pomyślałem, że jeżeli może zresetuję ustawienia, to się pojawi. Przywróciłem ustawienia fabryczne i zacząłem wyszukiwanie kanałów jeszcze raz. Znalazło wszystkie kanały, które powinno oprócz TVN HD. Wydawało mi się to dziwne, bo przed "przywróceniem ustawień" znajdywało bez problemu. Przyjrzałem się jakości i sile sygnałów i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że siła spadła do około 70% dla każdego kanału, podczas gdy przed moim lekkomyślnym działaniem wynosiła praktycznie zawsze 100% na każdym kanale. Dodatkowo nie mogę znaleźć kanałów z innych nadajników (co objawia się brakiem możliwości złapania TVP Lublin i TVP Łódź oraz innych TVP z powyższych nadajników, co było wykonalne bez problemu do tej pory). Czy jest możliwe, że przywrócenie ustawień fabrycznych zmniejszyło wydajność odbioru anteny? Jeśli tak to jak to naprawić?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

w00cash jaki i skąd brałeś soft do upgrade'u? Jeśli ze strony producenta to jest nieaktualny.

http://www.gutek.xt.pl -na tej stronie znajdziesz aktualny

Wgraj pierw marcowy, a potem dopiero lipcowy
Pamiętaj przed wgraniem i po wgraniu każdego softu PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE
Na pamięci (najlepiej sformatowanej przez tuner do FAT) ma być tylko 1 plik z aktualizacją bez jakiegokolwiek innego pliku i folderu

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

w00cash pisze:Przyjrzałem się jakości i sile sygnałów i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że siła spadła do około 70% dla każdego kanału, podczas gdy przed moim lekkomyślnym działaniem wynosiła praktycznie zawsze 100% na każdym kanale. Dodatkowo nie mogę znaleźć kanałów z innych nadajników (co objawia się brakiem możliwości złapania TVP Lublin i TVP Łódź oraz innych TVP z powyższych nadajników, co było wykonalne bez problemu do tej pory). Czy jest możliwe, że przywrócenie ustawień fabrycznych zmniejszyło wydajność odbioru anteny? Jeśli tak to jak to naprawić?
A może przy aktualizacji, a konkretnie wkładaniu/wyjmowaniu pendriva poluzował się kabel antenowy we wtyczce? Aktualizowałem dwa takie tunery i nie zauważyłem jakichkolwiek spodków siły i jakości sygnału.
penknife pisze:Wgraj pierw marcowy, a potem dopiero lipcowy
Pamiętaj przed wgraniem i po wgraniu każdego softu PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE
Na pamięci (najlepiej sformatowanej przez tuner do FAT) ma być tylko 1 plik z aktualizacją bez jakiegokolwiek innego pliku i folderu
Dlaczego ma być tylko jeden plik?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Gdzieś wrzucałem linki do najnowszego softu ze zmienionym nagłówkiem, który można wgrywać bezpośrednio na starsze wersje. Wystarczy poszukać.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

Maciey pisze:
penknife pisze:Wgraj pierw marcowy, a potem dopiero lipcowy
Pamiętaj przed wgraniem i po wgraniu każdego softu PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE
Na pamięci (najlepiej sformatowanej przez tuner do FAT) ma być tylko 1 plik z aktualizacją bez jakiegokolwiek innego pliku i folderu
Dlaczego ma być tylko jeden plik?
zalecenie producenta, ludzi którzy już aktualizowali swoje tunery ...
jedyny przypadek gdzie powinno być więcej plików(kopii firmware`u) to sytuacja gdy tuner nam siadł

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Cytat z instrukcji obsługi:
Nagraj i rozpakuj najnowszą wersję oprogramowania na zewnętrzny nośnik danych USB w głównym katalogu. Otwórz jego zawartość w trybie „System”-„Aktualizacja tunera” - „Aktualizacja przez USB” z menu głównego i znajdź odpowiedni plik oprogramowania. Wciśnij przycisk „OK” na pilocie sterującym aby zatwierdzić wybór . Urządzenie zrestartuje się i na ekranie pojawi się niebieskie tło z napisem „LOADING DATA”. Po kilkudziesięciu sekundach pojawi się napis “UPGRADING SOFTW ARE, PLEASE DO NOT TURN OFF”. W tym momencie rozpocznie się proces aktualizacji oprogramowania i wyświetlony zostanie pasek postępu aktualizacji.
http://www.wiwa.info.pl/images/wiwa_ins ... _hd_50.pdf

Gdzie to zalecenie producenta? Bo nie widzę.

Sam aktualizowałem dwa tunery "na raty" i w obu przypadkach miałem na nośniku dwa pliki - marcowy i lipcowy. Wgrałem jeden po drugi bez wyjmowania pena i bez żadnych problemów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Instrukcja aktualizacji dołączona do softu na stronie Wiwy:

Procedura aktualizacji firmware:

- rozpakuj i nagraj pobrany plik(i) aktualizacji do katalogu głównego nośnika USB (np. C:\nazwa_firmware.bin). WAŻNE! Nośnik musi być pusty
- podłącz dysk USB i przejdź do zakładki System -> Aktualizacja tunera -> Aktualizacja przez USB, następnie wybierz plik aktualizacji z rozszerzeniem .BIN i potwierdź przyciskiem "OK" na pilocie
- urządzenie zrestartuje się i na ekranie pojawi się niebieskie tło z napisem "LOADING DATA" a następnie "UPGRADING SOFTWARE, PLEASE DO NOT TURN OFF". W tym momencie rozpocznie się proces aktualizacji oprogramowania i wyświetlony zostanie pasek postępu aktualizacji.
Ważne! Wyłączenie sprzętu przed ukończeniem aktualizacji grozi uszkodzeniem tunera. (awaria tego typu nie jest objęta gwarancją)
- koniec aktualizacji będzie zasygnalizowany napisem "SOFWTARE UPGARDE COMPLITE, PLEASE RESTART" po czym tuner uruchomi się ponownie i proces aktualizacji będzie zakończony.

Zablokowany