WIWA HD-50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Co to za "pewna znana strona o tematyce elektronicznej"?
Moja strona to gutek.xt.pl i żadna inna.

Jeśli te softy zostały skopiowane z mojej strony na inne to bez mojej wiedzy i zgody.

stoperan

Re: WIWA HD-50

Post autor: stoperan »

Link: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2356133.html (post.z 16 Wrz 2012 16:29).
Link2: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1240 (post. 19 września 2012, o 12:40)

Przepraszam jeśli nadinterpretowałem jakieś fakty. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

A o elektrode chodzi, to tam jest oryginalny soft, jedynie nagłówek zmieniony. Myślałem że ktoś zaś zerżnął softy z mojej strony na swoją bo już widziałem takie rzeczy.

Ten soft z elektrody powinien się wgrywać, jeśli nie to spróbuj innego pendriva.

xoen
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: WIWA HD-50

Post autor: xoen »

Witam.
Po przemyśleniach, poczytaniu, rozważaniu zakupiłem hd-50 z displayem i pilotem memo(new).
Nie jestem fanem telewizji, wobec czego 100 pln to wynikowo był raczej plan wydatku na ciekawostkę. Ale...

Pamiętajmy, 100pln.

Powiem krótko, po ustawieniu sprzętu, testach funkcji, bez żadnych updateów(nie chce mi się formatować mojego serwisowego pendrive a innego nie mam) na KAWALKU drutu, jako antenie:
- rzadko kiedy widzi się w urządzeniach dla mas tak BARDZO przemyślane, proste menu, tak fenomenalnego, przemyślanego pilota i tak absurdalnie prostą obsługę całości,
- na kawałku powyginanego drutu, który postawiłem w pewnym miejscu w pokoju, urządzenie zgłasza mi w Lodzi 95 do 100% sygnału na obu podziałkach, to po prostu jest nie do wiary, żałuję, że nie mam aparatu pod ręką żadnego, bo może mi ktoś nie uwierzy.
- likwidacja pilota od tv zajmuje parenaście sekund(programowanie memo od wiwy).
- fenomenalna prędkość przełączania programów względem starych dvb-t(wielkości starego video sy.fu z mm),
- rzecz, która, naprawdę mnie zadziwia: pillarbox: tv4 i bodaj puls1 ma tą przypadłość, że AUTO daje nam rozciągnięty obraz(..gdyż nadal jedzie na 4:3). pillarbox, po latach analoga, tu mnie zaskoczył niesamowicie: każdy jeden kanał z tą opcją, który WYMAGA zmiany z panoramy na 4:3 działa poprawnie z AUTOMATU, to jest szok, który jest jasny dla każdego, kto natrafił choć raz na problem z panscanem. tu po prostu problemu NIE MA. Zakładałem, że wszystkie programy będą miały wymuszony pillar, a tu nie, te, które potrzebują mają, te, które nie, nie mają(możliwe, że jestem ułomny, ale dla mnie to jest jednak spore zaskoczenie). Fenomenalne!

wada(powiedzmy):
szczątkowa kontrola nad odtwarzanymi filmami..osoba przywykła do kompa z dobrym odtwarzaczem może..być zagubiona.

teraz problemy wieku dziecięcego:
- nie widzi napisów, jeszcze(zero wyświetlania, lub białe nic na białym tle nic), kwestia ustawień i kodowania, mam nadzieję, jakość obrazu z plików porównywalny z fenomenem stareńkiego lapa z gma965(naprawdę, to robi wrażenie),
- zegarka na displayu nie widzę, gdy dekoder jest włączony, czy jest jakaś na to metoda?

Powiem szczerze, jestem naprawdę zaskoczony, pozytywnie, szczerze.
100 PLN, pamiętajmy.

---- połaczono

dzień dobry, powtórzę pytanie: czy display z new super mega wypaśnej ultra mega wersji jest w stanie zamienić wyświetlanie numeru kanału podczas działania dekodera na wyświetlanie ZEGARKA?

rzecz ewidentnie bezsensowna, numer kanału z wpisanym na stałe w obraz logiem stacji kontra ZEGAREK, którego na displayu nie ma, to lekki bezsens.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

xoen pisze:rzecz ewidentnie bezsensowna, numer kanału z wpisanym na stałe w obraz logiem stacji kontra ZEGAREK, którego na displayu nie ma, to lekki bezsens.
xoen pisze:100 PLN, pamiętajmy.

xoen
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: WIWA HD-50

Post autor: xoen »

@GUTEK@ pisze:Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
k, got it.
niemniej znów, mam stałe wrażenie, że "wystarczy jeden hex"..jak mawia stara piosenka...by to zmienić...
no nic, maszynka jest świetna, podtrzymuję opinię.

sobociak

Re: WIWA HD-50

Post autor: sobociak »

Witam, wszystkich użytkowników dekoderów WIWA HD-50 ! :D

Przewertowałem całe forum na temat tunerów HD-50

Niestety do końca nie rozwiązałem mojego problemu co do aktualizacji oprogramowania mojego dekoderka.

Od wczoraj nie działa mi dekoder wyświetla tylko logo startowe i kaplica tak w kółko!

Po wgraniu na 2GB pendrive kingstona sformatowanego FAT32 i wgraniu plików obojętnie których czy ze strony wiwa.info.pl czy ze strony GUtka aktualizacja nie idzie z pendriva(wcześniej bez problemu z tego pendriv'a wgrałem nowy soft do dekodera czy tego czy do HD95 ale poprzez menu tunera).

Co trzeba zrobić żeby uruchomiła się aktualizacja prosto z pendriv'a??

Próbowałem także zmienić nazwę oryginalnego firware flash.bin na usb_upgrade_app.bin, usb_upgrade_all_flash.bin

Po takiej zmianie myślałem że ruszyło pokazał się obraz z postępem uktualizacji ale zatrzymało się na 44% i po chwili wyskoczył komunikat SOFTWARE UPGRADE ERROR.

Co pozostaje jeszcze do zrobienia w takim przypadku??

POZDRAWIAM i liczę na pomoc

Katowice1

Re: WIWA HD-50

Post autor: Katowice1 »

Witam

Odesłali mi kolejny z uszkodzonych w ostatnim czasie HD50, ten w wersji MC+
Z adnotacją wymiana pamięci.

Rozebrałem by zobaczyć czy coś widać i owszem nawet nie starali się ładnie polutować.
Zdjęcia tej pamięci http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/901 ... c766c.html

Jeśli będę miał możliwość to zgram zawartość tego flesza.
Trudno powiedzieć czy był wyciągany do programowania albo jest nowy ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Według mnie jest przylutowany całkiem ok. Prawdopodobnie wymieniany, bo w ostatnich modelach zaczeli stosować kości Winbonda. Które jak widac nie sprawdziły się.

sektor7
Posty: 57
Rejestracja: 12 września 2012, o 11:19
Miejscowość: Domaników
Odbiornik: Wiwa H265 Mini
Instalacja antenowa: Yagi 19 - elementowa pasywna, Buro CA-RTV 6 pasywna. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź Dąbrowa, 58 km do nadajnika

Re: WIWA HD-50

Post autor: sektor7 »

Nie rozumiem zachwytów co niektórych nad tym dekoderem. Zwykły przeciętniak, do tego bardzo awaryjny. Po dwóch tyg. od zakupu, pojechał do serwisu, bo coś w nim walnęło, zupełnie bez ostrzeżenia któregoś pięknego dnia zastrajkował, czarny obraz, zero reakcji na pilota. Nie potrafi sam dodać nowego kanału, tylko trzeba wyszukiwać recznie przec co cała lista się sypie, strasznie irytujące. Co jakis czas ma dziwne odchyły np. zmieniają sie ustawienia sortowania i lcn, wczoraj tvp 1 z numeru 001 zrobił się numer 800 i kolejność kanałów sie pochrzaniła, musiałem ręcznie edytować, przesuwać, usuwać. Nie rozumiem też tego zabezpieczenia przed edycją programów i pytaniem o hasło z samymi zerami, śmieszna sprawa. Z przełączaniem programów nie jest tak różowo jak ktoś napisał, tak sie może wydawać, że dzieje się to szybko, bo najpierw pojawia sie dzwięk a pózniej obraz, który często jest chwile zamrożony , żeby wyrównał sie z dzwiękiem, dziwna synchronizacja. Pilot tandetny,klapka od baterii szybko sie obluzowuje i rusza się na wszystkie strony, klawisze bardzo sztywne i wysokie przez co nie wygodne, nawet ich świecenie w ciemności już mnie nie bawi. Nie wiem czy wszystkie STB są takie awaryjne, ale większość z osób które znam pośiadających wiwy co najmniej raz wysyłały je do serwisu niezależnie od modelu. 5 lat miałem dvd wiwy i do tej pory działa bez zarzutów, ale dekodery stb, które mi ta marka oferuje są niestety jedną wielką porażką.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-50

Post autor: Domel28 »

Może zależy to od tego na jaką partię się trafi. Mój znajomy 2 lata temu kupił HD-50 i do dziś dnia nie ma z nią żadnych problemów. Nic się nie przestawia, nie rozwala listy kanałów po prostu od tamtego czasu używa tego tunera bezawaryjnie. Tylko już nie widać niektórych napisów na guzikach pilota.

sektor7
Posty: 57
Rejestracja: 12 września 2012, o 11:19
Miejscowość: Domaników
Odbiornik: Wiwa H265 Mini
Instalacja antenowa: Yagi 19 - elementowa pasywna, Buro CA-RTV 6 pasywna. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź Dąbrowa, 58 km do nadajnika

Re: WIWA HD-50

Post autor: sektor7 »

Inni, którym ten dekoder zdechł też trafili na złą partie? Jedno wiem na pewno, drugi raz bym go nie kupił, dobrze że nie mam go u siebie, bo bym oszalał chyba, rodzice ciągle dzwonią do mnie, bo ciągle coś jest z nim nie tak. Wszyscy na to lecą, bo jest tani, ale ja wolałbym dołożyć i kupić coś lepszego i mieć spokój, a nie tracic nerwy

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: WIWA HD-50

Post autor: czajnik23 »

sektor7 pisze:Nie rozumiem zachwytów co niektórych nad tym dekoderem. Zwykły przeciętniak, do tego bardzo awaryjny. Po dwóch tyg. od zakupu, pojechał do serwisu, bo coś w nim walnęło, zupełnie bez ostrzeżenia któregoś pięknego dnia zastrajkował, czarny obraz, zero reakcji na pilota. Nie potrafi sam dodać nowego kanału, tylko trzeba wyszukiwać recznie przec co cała lista się sypie, strasznie irytujące. Co jakis czas ma dziwne odchyły np. zmieniają sie ustawienia sortowania i lcn, wczoraj tvp 1 z numeru 001 zrobił się numer 800 i kolejność kanałów sie pochrzaniła, musiałem ręcznie edytować, przesuwać, usuwać. Nie rozumiem też tego zabezpieczenia przed edycją programów i pytaniem o hasło z samymi zerami, śmieszna sprawa. Z przełączaniem programów nie jest tak różowo jak ktoś napisał, tak sie może wydawać, że dzieje się to szybko, bo najpierw pojawia sie dzwięk a pózniej obraz, który często jest chwile zamrożony , żeby wyrównał sie z dzwiękiem, dziwna synchronizacja. Pilot tandetny,klapka od baterii szybko sie obluzowuje i rusza się na wszystkie strony, klawisze bardzo sztywne i wysokie przez co nie wygodne, nawet ich świecenie w ciemności już mnie nie bawi. Nie wiem czy wszystkie STB są takie awaryjne, ale większość z osób które znam pośiadających wiwy co najmniej raz wysyłały je do serwisu niezależnie od modelu. 5 lat miałem dvd wiwy i do tej pory działa bez zarzutów, ale dekodery stb, które mi ta marka oferuje są niestety jedną wielką porażką.
Wiwy ostatnio sa bardzo awaryjne,serwisy wymianiają flash-a.Odesłałem ostatnio wiele sztuk na gwarancji.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

Dzisiaj nareszcie przyszedł nowy, wymieniony tuner - HD55 New. Jestem zachwycony z nowego pilota. Jest on o wiele lepszy niż poprzedni ;)

sektor7
Posty: 57
Rejestracja: 12 września 2012, o 11:19
Miejscowość: Domaników
Odbiornik: Wiwa H265 Mini
Instalacja antenowa: Yagi 19 - elementowa pasywna, Buro CA-RTV 6 pasywna. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź Dąbrowa, 58 km do nadajnika

Re: WIWA HD-50

Post autor: sektor7 »

Wiwa HD-55 new ?

kaska251
Posty: 10
Rejestracja: 17 grudnia 2012, o 10:26

Re: WIWA HD-50

Post autor: kaska251 »

A podpowiedzcie jak powinny być ustawione te funkcje prawidłowo
Sortowanie
LCN
Proporcje obrazu
Rozdzielczość
Formal
Wyjście video
Zasilanie anteny

sektor7
Posty: 57
Rejestracja: 12 września 2012, o 11:19
Miejscowość: Domaników
Odbiornik: Wiwa H265 Mini
Instalacja antenowa: Yagi 19 - elementowa pasywna, Buro CA-RTV 6 pasywna. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź Dąbrowa, 58 km do nadajnika

Re: WIWA HD-50

Post autor: sektor7 »

sortowanie - wg LCN
LCN - wyłączony
Proporcje obrazu - 4:3 letter box ( jeśli masz tv z ekranem 4:3)
Rozdzielczość - dowolna
Format - pal
Wyjście wideo - CVBS
Zasilanie anteny - wyłączony

Plecy03

Re: WIWA HD-50

Post autor: Plecy03 »

Witam,
Według WIWY ten tuner ma wbudowane radio FM. Prawda to? Jak się sprawuje?
Ten tuner ma wyjście Jack 3.5 bez żadnych przejściówek?
Źródło: http://wiwa.info.pl/produkty/tunery-dvb ... hd-50.html
Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Gdzie tam pisze o radiu FM, bo nie widzę?

Plecy03

Re: WIWA HD-50

Post autor: Plecy03 »

"Tuner WIWA HD-50 - to niewielkich rozmiarów dekoder umożliwiający odbiór bezpłatnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB- T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 oraz radiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) i UHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7 MHz i 8 MHz."
Myślałem że tu chodzi o radio, ale właśnie doczytałem, że to nie ten zakres... Radio FM jest w 87.5–108.0 MHz, a ten tuner obsługuje od 174 MHz.
Sorki za zamieszanie.

Powiedzcie mi jeszcze czy ten tuner ma wyjście Mini Jack i czy ogólnie warto go kupić.

Zablokowany