WIWA HD-50

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Skanowałeś programy ręcznie?

Awatar użytkownika
bartekolchowik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lutego 2012, o 13:08
Odbiornik: Wiwa HD-50, nowe TV z DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: WIWA HD-50

Post autor: bartekolchowik »

Skanowałem automatycznie.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Ręcznie zeskanuj! Przy automatycznym wywala listę kanałów. Ile razy jeszcze trzeba to powtórzyć?

Awatar użytkownika
bartekolchowik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lutego 2012, o 13:08
Odbiornik: Wiwa HD-50, nowe TV z DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: bartekolchowik »

DVBManiak pisze:Ręcznie zeskanuj! Przy automatycznym wywala listę kanałów. Ile razy jeszcze trzeba to powtórzyć?
Wystarczy raz, żebym zrobił, zadziałało i problem rozwiązany :? wielkie dzięki :D

Kemot7
Posty: 6
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, o 14:17
Odbiornik: WIWA HD-50 MC+
WIWA HD-50
Instalacja antenowa: Kierunkowa, 12 segmentowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: Kemot7 »

Witam.
Jakiś czas temu poruszałem problem aktualizacji tunera WIWA HD-50 MC+.
Wczoraj spróbowałem na oryginalnym sofcie ze strony @Gutka i o dziwo wgrało się bez problemu.

Obecnie mam:
Model: HD-50 IRBOX
Wersja softu: 121101.491511.1
Wersja sprzętu: 13B

Teraz mam kłopot z zapamiętywaniem listy kanałów. Wiem, że trzeba skanować ręcznie...
Ale u mnie przy ręcznym skanowaniu na kanale 30 (MUX1, Święty Krzyż) poziom sygnału jest równy 0 i nic nie jest dodawane. Pozostałe 2 MUXy (k. 37 i 47) dodają się bez problemu.

LCN oczywiście wyłączone.

Posiadam również drugi tuner WIWA HD-50 pracujący na tej samej antenie i tam wszystko działa jak należy.

Pisałem do serwisu WIWA ale ich rady (skanowanie przy wcześniej wyłączonym LCN) nic nie pomogły.

Czy możliwe, że tuner jest uszkodzony? Wszystko zaczęło się po zmianie MUX-2 z k.36 na k.37.

Trochę dziwi mnie również spadek mocy sygnału dla MUX2. Poprzednio miałem na 100%, obecnie 75-80% (na obu tunerach).

Pozdrawiam
Tomek

tekken

Re: WIWA HD-50

Post autor: tekken »

Mam problem z aktualizacją Wiwy HD50. Wgrałem firmware z 13.07.2012 i na tym koniec firmware z 18-04-2013 już nie da się wgrać bo wyskakuje error. Z tego co zauważyłem to te firmware'y sie różnią bo ten nowszy ma 3 MB a ten starszy ma 4 MB.
Jak moge wgrać ten najnowszy firmware?

Mam:
Model: HD-50
Wersja softu: 120713.491511.1
Wersja sprzętu: 13B

i nie moge wgrać 130418.491511.1

Awatar użytkownika
bartekolchowik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lutego 2012, o 13:08
Odbiornik: Wiwa HD-50, nowe TV z DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: WIWA HD-50

Post autor: bartekolchowik »

tekken :shock: poczytaj moje posty i odpowiedzi na nie w tym wątku, a powinieneś dać radę

tekken

Re: WIWA HD-50

Post autor: tekken »

Spoko poszło już po prostu ten firmware, który pobrałem stąd z forum z linku powyżej jest uszkodzone w jakiś sposób, dostałem firmware od producenta i poszło od strzału.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Niestety, chociaż mam wgrany najnowszy soft od producenta - to jednak WIWA HD 50 ma ciągle tą samą usterkę, czyli opóźniony dźwięk względem wizji. Podczas oglądania na żywo jest mniejszy, lecz podczas odtwarzania zapisanego programu to zupełna porażka (nie da sie w ogóle oglądać). Dodam, że zjawisko to występuje podczas połączenia WIWY poprzez kabel HDMI - nic nie dają kombinacje z RAW i tak dalej. Analogowe połączenie mnie nie interesuje, bo nie po to kupowałem telewizor HD, żeby ogladać SD.
Tak więc chociaż 1) timer mi nagrywa poprawnie 2) nie zmienia mi kolejności kanałów to jednak jest bezużyteczny, bo co mi z oglądania, kiedy jest takie fatalne rozjechanie dźwięku z obrazem. Skoro nie naprawili tego do tej pory to wydaje się, że jest to nie do naprawienia przez producenta.
Producent telewizora po naświetleniu problemu odpisał, że za przesunięcia dźwięku z obrazem na wejściu HDMI odpowiada urządzenie wysyłające sygnał a nie odbierające wskazując za odpowiedzialny temu stanowi tuner WIWY.
Tak więc pozostaje mi rozglądanie się za tunerem innej marki ( WIWY sobie odpuszczę w takim układzie, bo z pewnością w innych modelach jest podobnie).
Jeśli ktoś z kolegów używa jakiegoś tunera nagrywającego na pendriva, posiadającego wyjście Full HD ( 1080 "p"- ważne dla mnie bo uruchamia tryb PC w telewizorze, przez co mam idealny obraz), to proszę się podzielić ze mną tą informacją. Oczywiście musi mieć normalną synchronizację audio z video poprzez kabel HDMI a nie jak na WIWIE rozjechanie.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

:idea: Może by tak kolega był łaskawy podać pod jaki konkretnie model telewizora ma podpiętą tą Wiwę :?:

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Oczywiście, telewizor to Philips 42PFL3207H/12.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: vigoo »

Niestety muszę potwierdzić spostrzeżenia kolegi eter.
Po wgraniu softu 130418.491511.1, znowu stało się zauważalne rozchodzenie dźwięku względem obrazu. Może nie jest to duża różnica, ale widoczna i denerwująca. Tuner podłączony przez HDMI.
W starszym sofcie chyba tego nie było ( a może tylko mi się tak wydawało...)
Czy można w jakiś sposób wrócić do starego softu ?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: WIWA HD-50

Post autor: distefano »

Zawsze można wrócić do starszego softu, ale trzeba go mieć ściągniętego na pendriva. Pendrive przed ściągnięciem softu musi być sformatowany na system plików FAT 32. Z pendriva sformatowanego na system NTFS soft może się nie instalować do dekodera.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Kolego vigoo, jest jeszcze jedno rozwiązanie, które mnie niestety nie zadowala, ale się sprawdza. Mianowicie telewizor podłączony poprzez HDMI, natomiast dźwięk z wtyku SCART (nie wiem jak z gniazda jack, ale chyba podobnie) do wzmacniacza. Wówczas dźwięk nie ma już takiego opóźnienia i na żywo jest poprawny, również z odtwarzania jest do zaakceptowania. Nie jest to wygodne, bo trzeba uruchamiać dodatkowo wzmacniacz, ale jakiś sposób na ominięcie problemu. Jeśli mamy włączoną fonię na telewizorze oraz wzmacniaczu to ładnie słychać echo (czyli opóźnienie fonii na telewizorze względem fonii ze wzmacniacza). Tak więc słychać wyraźnie, że dźwięk na gnieździe HDMI jest wyraźnie opóźniony względem wizji HDMI, która to pasuje akurat do dźwięku analogowego z gniazda SCART. To takie "dziwne" rzeczy, bo akurat powinna pasować do dźwięku cyfrowego, no ale tego nie potrafią jakoś rozwiązać.
Mi też się wydaje, że poprzedni soft ze strony kolegi GUTKA jakby dawał mniejszą różnicę, ale teraz już sam nie wiem.
Pozdrawiam.
PS.Jeśli się zdecydujesz na powrót do starej wersji i zauważysz poprawę to daj znać.

AKuba

Rozsypuje sie kolejność kanałów w Dekoderze WIWA

Post autor: AKuba »

Dzieje się tak od chwili wprowadzenia kanałów regionalnych. Kolejność się rozpada każdorazowo po wyłączeniu dekodera z pilota. Czy ktoś też tak ma?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Nie wiem, ja mam ustawione sortowanie wg LCN oraz LCN wyłączone i mi się ani razu jeszcze lista programów nie rozsypała. Wyłączam tuner często z sieci i pilotem i jest wszystko OK z listą. Programy wyszukiwane automatycznie.
Może masz bardzo stare firmware w tej WIWIE?
Posortowane masz wszystkie kanały? Może brak jakiegoś na liście wymusza ciągłą aktualizację.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: WIWA HD-50

Post autor: rablos »

witam....kupilem zestaw z tym nowym pilotem memo control i mam tv bez pilota tv a ten pilot musi sie nauczyc najpierw i pytanko czy ten stary pilot bez memo control bedzie wspujpracowal z odbiornikiem ir

edit/ Pisownia!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Chodzi Ci o pilot do tunera bez funkcji Memo ? Będzie działał, wszystkie piloty Wiwy/Korra mają te same kody.

jacekw

Re: WIWA HD-50

Post autor: jacekw »

a może znacie dla wiwy hd-50 (ze zwykłym pilotem) kod do pilota uniwersalnego MARCUS (ten pilot nie ma funkcji uczenia się od innego pilota), bo nie ma w spisie MARCUSA ani nie mogę znaleźć poprzez przeszukiwanie kodów.

pozdrawiam

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-50

Post autor: panaho »

Jestem również ciekawy czy ten pilot posiada w bazie tunery Wiwy bo według opisu: "uwzględnia typy sprzętu sprzedawanego na terenie Polski".
Wśród pilotów jakie rozważałem kupić był również ten model. Jednak zdecydowałem się na Lidlowy SilverCrest KH 2159 za 40 zł z Alle..
Ten też nie ma w bazie kodów do Wiwy ale nauczyłem go kodów z oryginalnego pilota bo jest tam taka możliwość.

Zablokowany