WIWA HD-50

prawda

Re: WIWA HD-50

Post autor: prawda »

w sklepach na razie nic nie słychać o tym STB

sebaa
Posty: 25
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-50

Post autor: sebaa »

Ja kupiłem w EuroRTVAGD 119zł.

W wytycznych biurokratów z MI jest dużo za dużo punktów które należy spełnić. Nie pamietam dokładnie ale jeśli chodzi o HD-50 to chodzi o brak cyfrowego wyjścia audio i analogowego Cinch.

Kod: Zaznacz cały

- odbiornik ma być wyposażony w komplet określonych złącz: gniazdo antenowe (logiczne), HDMI typu A z HDCP, wyjście S/PDiF optyczne lub koaksjalne, gniazdo SCART i wyjście dźwięku stereo na Cinch (brak któregokolwiek ze złącz = brak zgodności z wymogami Ministra Infrastruktury)
cytat znaleziony na szybko na satkurier.pl
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2011, o 22:42 przez sebaa, łącznie zmieniany 1 raz.

prawda

Re: WIWA HD-50

Post autor: prawda »

Dzięki sebaa. A w jakim mieście kupiłeś?

sebaa
Posty: 25
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-50

Post autor: sebaa »

Zielona Góra "TESCO" na Energetyków. Mieli tego dużo przed Świętami. Na stronie produktu możesz sprawdzić dostępność w Twoim mieście.

http://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/wiwa-hd-50.bhtml

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Witam

Chciałbym zapytać dlaczego w nowym sofcie i ze strony Gutka i Wiwy w Opcjach została wycięta możliwość zmiany audio na RAW? Używam Wiwy na chwilę obecną tylko jako odtwarzacza multimedialnego i obsługa 5.1 jest dla mnie konieczna....

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Strzelb@ »

Powód jest raczej jeden. Prowizorka w wykonaniu producentów/programistów. Prowizorka i chaos zresztą goszczą w oprogramowaniu większości nowego sprzętu elektronicznego na rynku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

W HD50 od początku nie było zasilani anteny i Cyfrowego audio, potem w testowej wersji to dodali, teraz w oficjalnej aktualizacji nie ma. Oczywiście zwróciłem im uwagę, szczególnie na to Cyfrowe audio że powinno pozostać bo niektórzy podłączam przez HDMI do amplitunerów. Zobaczymy, myśle że to powróci na stałe.
Po za tym puki co można wgrywać softa z HD90, działa wszystko ok, tylko wyłaczyć w ustawieniach zegarek.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

Ja w najnowszym sofcie zauważyłem że źle są wyświetlane opisy programów. Na pierwszej stronie od razu urywa się wpis i zaczyna się w innym miejscu, po prostu jest trochę poprzestawiane wpisy EPG.

prawda

Re: WIWA HD-50

Post autor: prawda »

@GUTEK@ pisze:
Dlaczego chcesz kupować na miejscu, chodzi o to że chcesz zobaczyć przed zakupem czy o wysyłanie na gwarancje w razie uszkodzenia? Jeśli o gwarancję, to Wiwa ma Door to Door, więc odsyłasz kurierem na koszt Wiwy.
Sorry że tak odkopuje. Ale ja również wolałbym kupić w jakimś sklepie ten tuner, bo mam gwarancje ze sklepu a jak na allegro kupie to różnie.
Czy może jak kupie na allegro a gdy mi się zepsuje to mogę zadzwonić do wiwy i oni przyjadą zabiorą a potem przywiozą? niezależni gdzie kupowany?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: cignacy »

Mam ten tuner i nie ma on Door to Door. Odsyłasz na własny koszt.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa zrezygnowała D2D, podobno to nie chodziło o oszczędności tylko coś tam się dogadać nie mogli, ale dokładnie przecież nie powiedzą.

bartek0395 co tam źle wyświetla w tym EPG, bo ja nic takiego nie zauważyłem, mało tego poprawione jest wyświetlanie długich tytułów na pasku.

prawda

Re: WIWA HD-50

Post autor: prawda »

Czyli choć drożej to lepiej sklep.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: WIWA HD-50

Post autor: sluuurp »

Jasne, że lepiej. A w końcu ile drożej? W sklepie 119 zeta na Allegro przeciętnie 110 zeta plus przysyła, to jeszcze drożej, albo tak samo. Nad czym tu debatować, to nie jest telewizornia za 6k zł. Wtedy kupił bym w NEO24.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

Zaznaczone na zdjęciu. Ostatnie zdanie na pierwszej stronie jest wyrwane z drugiej strony.
Obrazek
Obrazek

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Jeszcze jeden błąd w najnowszym sofcie (wcześniej też to występowało, jeśli się nie mylę), mianowicie jakość osiąga czasami 101%.
A może to nie błąd, tylko tuner przechodzi w tryb HD? :lol: :lol:

gregoryk

Re: WIWA HD-50

Post autor: gregoryk »

@GUTEK@ pisze:W HD50 od początku nie było zasilani anteny i Cyfrowego audio, potem w testowej wersji to dodali, teraz w oficjalnej aktualizacji nie ma. Oczywiście zwróciłem im uwagę, szczególnie na to Cyfrowe audio że powinno pozostać bo niektórzy podłączam przez HDMI do amplitunerów. Zobaczymy, myśle że to powróci na stałe.
Po za tym puki co można wgrywać softa z HD90, działa wszystko ok, tylko wyłaczyć w ustawieniach zegarek.
Masz na mysli ten soft do HD90 ze strony wiwy, czy z Twojej?
Przy okazji proszę wrzuć jeszcze raz link do Twojej stronki z softami do wiwy
Mam zamiar w końcu zaktualizowac swoją HD50 :)bo troche mnie drażni rozjechany dźwięk

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

bartek0395 pisze:Zaznaczone na zdjęciu. Ostatnie zdanie na pierwszej stronie jest wyrwane z drugiej strony.
To jest od początku w tych softach, wysyłałem do Wiwy też obrazki z tym. To występuje tylko w oknie info i tylko jeśli nadają w EPG taki opis że po tych informacjach o aktorach, roku produkcji i kraju jest wolna przestrzeń.
Maciey pisze:Jeszcze jeden błąd w najnowszym sofcie (wcześniej też to występowało, jeśli się nie mylę), mianowicie jakość osiąga czasami 101%.
A może to nie błąd, tylko tuner przechodzi w tryb HD? :lol: :lol:
No czasem mu się zdarzy, ale zauważyłem że to tylko występuje gdy są skoki sygnału. Gdy sygnał jest stabilny to więcej niż 100% nie pokaże.
gregoryk pisze:Masz na mysli ten soft do HD90 ze strony wiwy, czy z Twojej?
Przy okazji proszę wrzuć jeszcze raz link do Twojej stronki z softami do wiwy
Mam zamiar w końcu zaktualizowac swoją HD50 :)bo troche mnie drażni rozjechany dźwięk
Obojętnie, to te same softy.
Adres mojej strony http://www.gutek.xt.pl ->Oprogramowanie do tunerów po lewej.

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Kolego GUTEK za Twoją poradą zainstalowałem soft z HD90 i faktycznie ma obsługę audio po HDMI ale.... nie ma wtedy dźwięku. Przeinstalowałem ten testowy soft hd50_111117_testowa_synchro i tu wszystko działa w 5.1 i dźwięk jest, co może być powodem tego problemu? Film sprawdzałem w MKV i AVI.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

W sumie trudno powiedzieć co to może być. Albo to coś z nowym softem, albo po prostu w sofcie z HD90 ta funkcja nie działa poprawnie z tunerem HD50, niestety ja nie mam możliwości tego sprawdzić.
Musiałbyś wgrać soft od HD90 z 15-11-2011 i na nim zobaczyć jak będzie.

Na tym listopadowym sofcie spokojnie możesz zostać, bo on działa ok, główna różnica to że w najnowszym jest podwójny wskaźnik sygnału. Oczywiście będę chciał żeby Wiwa w kolejnym sofcie przywróciła tą funkcję "Cyfrowe audio" w HD50, zobaczymy czy to zrobią.

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Dziękuję za odpowiedź. I zostanę własnie przy listopadowym sofcie bo tak jak pisałem dla mnie to odtwarzacz multimedialny a TV oglądam tylko s SAT.

Zablokowany