WIWA HD-50

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

nawet "wujek Goog..." ci odpowie - wystarczy poszukać ;)

bil18

Re: WIWA HD-50

Post autor: bil18 »

NIE KORZYSTAM Z GOOGLE I NIE ZAMIERZAM


/od Admina: Proszę stosować się do zapisów regulaminu, szczególnie §3.8.
Pisanie wielkimi literami wcale nie ułatwia czytania.

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

bil18 pisze:NIE KORZYSTAM Z GOOGLE I NIE ZAMIERZAM
Widzisz, specjalnie przez ciebie przekodowałem krótkie AVI na 3gp (za pomocą Pazera Free Video..1.2). Z dźwiękiem AAC i drugi raz z AMR. Z AAC Wiwa odtwarza, z tym drugim nie ma dźwieku. Chcesz filmik? Wrzucę na YT pod warunkiem że już przestaniesz pleść trzy po trzy na tym forum. Gdzie masz napisane na pudełku Wiwa, że wspiera AMR? Z kodekami jest teraz taki bajzel, że już chyba nikt tego nie ogarnia. Ale tobie ma odtwarzać bo tak i już.
Od kolegi Gutek to ty się delikatnie mówiąc odczep. Dla mnie to on może być nawet prezesem jakiejś firmy w Chinach. Ciebie to akurat g... obchodzi. Ważne, że ma pojęcie o czym pisze, wielu osobom tu pomógł. Zna się na rzeczy jak mało kto, wcale nie jest stronniczy. Nawet jeśli ktoś odnosi wrażenie, że promuje tu Wiwa to się myli. Używa rzeczowych argumentów a nie jak ty, papla żeby paplać. Jeszcze gdybyś promował coś innego to bym zrozumiał, tak to zwykłe troll'owanie uprawiasz.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Możecie się już uspokoić? Ostatnio forum jedynie odznaczam jako przeczytane, bo nie chce mi się czytać tych głupot. Przede wszystkim zwracam się do bil18 - kolego powinieneś zmienić forum.

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

My czyli ja możemy. Wystarczy tylko troll'a utrącić administracyjnie. :D Tak już całkiem serio, ja doskonale wiem, jak taka jedna persona potrafi odebrać chęć do udzielania się na forum. Zero vs tzw."gość szanowany". Z czasem to jest tak, że ten "gość szanowany" sobie myśli: a na co mi to, po co ja to robię jak byle kmiot mi tu fika, pojęcia o niczym nie ma. Co ja z tego mam i...odchodzi.
Pokaż mi chociaż jedną, godną uwagi wypowiedź tego bil18 czy jak on się tam zwie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-50

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wiec zamiast się kłócić:
- proszę nie karmić trolla
- posty kontrowersyjne proszę zgłaszać do moderacji z odpowiednim komentarzem. poczytamy, wyciągniemy wnioski lub konsekwencje.

lopezpb

Re: WIWA HD-50

Post autor: lopezpb »

Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji i przestały mi się odtwarzać filmy wmv oraz zniknęła "ładna pani" z obrazka startowego z softu @Gutka. Próbowałem chciałem cofnąć aktualizację i wgrać starszy soft aby przywrócić odtwarzanie wmv, jednak nie to nie daje "ładna pani" nie wraca cały czas jest obrazek startowy Wiwa, niby nr. softu się zmienia ale tuner dalej nie odtwarza filmów, które wcześniej działały bez problemów.
Czy da się jakoś przywrócić kodeki do wmv?

McKenzie

Problem z WIWA HD-50

Post autor: McKenzie »

Dziś kupiłem tuner WIWA HD-50 i mam problem, wszystko ładnie włączone, a gdy chcę kliknąć OK na pilocie nic się nie dzieje zapala się tylko czerwona lampka na pilocie, próbowałem tak ze wszystkimi przyciskami, proszę o natychmiastową pomoc :(

DonPedros

Re: WIWA HD-50

Post autor: DonPedros »

lopezpb pisze:Zaktualizowałem soft do najnowszej wersji i przestały mi się odtwarzać filmy wmv oraz zniknęła "ładna pani" z obrazka startowego z softu @Gutka. Próbowałem chciałem cofnąć aktualizację i wgrać starszy soft aby przywrócić odtwarzanie wmv, jednak nie to nie daje "ładna pani" nie wraca cały czas jest obrazek startowy Wiwa, niby nr. softu się zmienia ale tuner dalej nie odtwarza filmów, które wcześniej działały bez problemów.
Czy da się jakoś przywrócić kodeki do wmv?
Nie do końca zrozumiałem - do jakiej wersji dokonałeś aktualizacji ?
Raczej nie ma nic nowszego niż modyfikowana wersja z "ładną panią"

quartz

Re: Problem z WIWA HD-50

Post autor: quartz »

McKenzie pisze:Dziś kupiłem tuner WIWA HD-50 i mam problem, wszystko ładnie włączone, a gdy chcę kliknąć OK na pilocie nic się nie dzieje zapala się tylko czerwona lampka na pilocie, próbowałem tak ze wszystkimi przyciskami, proszę o natychmiastową pomoc :(
Czyli nie reaguje wcale na pilota, tak? Dobrze wcisnąłeś wtyczkę od czujki IR? W odpowiednie gniazdo?

Mutango

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mutango »

Może czujka została w pudełku (niepodłączona)? ;)

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

Mutango pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
To też jest możliwe. Szczególnie biorąc pod uwagę "jakość" ostatnich zapytań. Wszystkiego się można spodziewać. :lol:
Takie tam pospolite ruszenie mamy na dekodery, w TV straszą, że wyłączą. Czyli wniosek jeden, takich zapytań będzie więcej. :lol:

open

Re: WIWA HD-50

Post autor: open »

Hej, używam od dawna HD-50 i jestem zadowolony.
Kiedyś podrzucałem propozycję dodania wygaszacza ekranu w odtwarzaczu video - ale temat chyba nie wypalił :(

Dorzucę kolejną propozycję - możliwość kasowania plików (filmów) z poziomu pilota.
Bardzo mi się podoba taka funkcja z innego TV - oglądam sobie np. serial, po skończeniu, będąc na liście plików mogę go od razu skasować za pomocą czerwonego przycisku na pilocie - nie muszę później odpalać kompa, aby to zrobić. Bardzo wygodne.

niuniek007

Re: WIWA HD-50

Post autor: niuniek007 »

Witam. Mam problem z tym dekoderem. Przy nagrywaniu z MUX2 (64 kanal) wystepuje pixeloza obrazu (spada jakosc sygnalu). Bez nagrywania wszystko jest ok. Na MUX1 w obydwu przypadkach jest ok. Co moze byc nie tak - wysoka czestotliwosc ?
Sorry za ogonki ale nie moge tu ustawic klawiatury programisty.

lopezpb

Re: WIWA HD-50

Post autor: lopezpb »

Nie do końca zrozumiałem - do jakiej wersji dokonałeś aktualizacji ?
Raczej nie ma nic nowszego niż modyfikowana wersja z "ładną panią"[/quote]

Wgrałem najnowszy soft ze strony @Gutka, ale przestały mi działać filmy WMV, więc wgrałem ponownie soft z marca, WMV dalej nie działały, więc wgrałem soft ze strony WIWY i od tamtej pory wgranie softu ze strony @Gutka nie zmienia obrazka startowego i WMV nie działają. Próbowałem już wgrywać wszystkie softy ze strony @Gutka, jednak bez efektu.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

jeżeli wgrałeś ze strony wiwy to jest b.stary soft ;)
wgraj marcowy (120313.) a następnie najnowszy soft
na stronie kol.@Gutka na dole jest napisane "W przypadku problemów z aktualizacją spróbować pliku flash.bin"

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

Ja mam najnowsze, modyfikowane ze strony Gutek. Specjalnie ściągnąłem pięć filmików w formacie WMV. Jeden nie jest odtwarzany. Przecież WMV to kombajn a nie konkretny kodek. Tak to można szukać dziury w całym przez większość życia. Autor nawet łaskawie nie raczył napisać, czy mu nie odtwarza tego co wcześniej odtwarzało. Może coś nowego naściągał i na tej podstawie feruje wyroki?

lopezpb

Re: WIWA HD-50

Post autor: lopezpb »

quartz pisze:Ja mam najnowsze, modyfikowane ze strony Gutek. Specjalnie ściągnąłem pięć filmików w formacie WMV. Jeden nie jest odtwarzany. Przecież WMV to kombajn a nie konkretny kodek. Tak to można szukać dziury w całym przez większość życia. Autor nawet łaskawie nie raczył napisać, czy mu nie odtwarza tego co wcześniej odtwarzało. Może coś nowego naściągał i na tej podstawie feruje wyroki?
uznałem za oczywiste (jak widać nie dla wszystkich), że testy wykonuje się na tych samych plikach, więc sprawdzam te same pliki wmv, są to moje prywatne nagrania. W pierwszej wersji softu, który był wgrany po zakupie hd50 nie były odtwarzane, po wgraniu softu Gutka (chyba z grudnia, niestety nie pamiętam dokładnie) działały bez problemu, do ostatniej aktualizacji gdy znowu przestały działać.

Niestety wgranie softu Gutka z grudnia ani z marca nie poprawia sytuacji, ponieważ jak pisałem, nie zmienia się tapeta startowa i pliki wmv które działały wcześniej dalej nie działają. Wygląda to tak jak by wgranie softu nie nadpisywało w całości wszystkich danych min. loga i być może kodeków :shock: chociaż nr. softu ulega zmianie :?

No i oczywiście za każdym razem podczas upgradu mam komunikat "Software Upgrade Completed"

quartz

Re: WIWA HD-50

Post autor: quartz »

No widzisz, jak Ciebie zmusić to i napiszesz coś konkretnego. Teraz, żeby było bardziej konkretnie to napisz, czym to zakodowane jest. Pamiętaj o jednym, błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. Inaczej Ci powiem, jak za chiński szajs w cenie kartonu niby amerykańskich fajek to i tak cudo.

lopezpb

Re: WIWA HD-50

Post autor: lopezpb »

quartz pisze:No widzisz, jak Ciebie zmusić to i napiszesz coś konkretnego. Teraz, żeby było bardziej konkretnie to napisz, czym to zakodowane jest. Pamiętaj o jednym, błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. Inaczej Ci powiem, jak za chiński szajs w cenie kartonu niby amerykańskich fajek to i tak cudo.
Są to pliki Windows Media Video 9 (wmv3)

Zablokowany