WIWA HD-50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Ma wyjście audio jack 2,5mm 4-stykowy + dołączona jest przejściówka na cinche.

Plecy03

Re: WIWA HD-50

Post autor: Plecy03 »

2,5mm? Oj, nie dobrze. Z tego co się orientuje, to jest takie złącze jak w starszych Nokiach (np. 6300). Co prawda mam przejściówkę 2,5 mm męski -> 3,5 mm żeński, ale obniża jakość dźwięku...

Ogólnie warto kupić ten tuner? Czy lepiej zainteresować się jego następcą HD55?

Tak z innej beczki, widzę że znasz się na tym. Mógłbyś mi pomóc w tym temacie?

B@nita

Re: WIWA HD-50

Post autor: B@nita »

Plecy03 pisze:prawda mam przejściówkę 2,5 mm męski -> 3,5 mm żeński, ale obniża jakość dźwięku...
Kolego,jak taka przejściówka może obniżyć jakość i tak marnego dzwięku w tym tunerze??Co Ty w audiofila się bawisz?

Plecy03

Re: WIWA HD-50

Post autor: Plecy03 »

Jakość sygnału zawsze może być jeszcze gorsza. Nie mam pojęcia, jaką jakość ma audio z tunera, nigdy nie miałem okazji podłączyć tego typu sprzętu do lepszego zestawu audio.
Audiofilem bym siebie nie nazwał, ale lubię i doceniam dobry dźwięk.

Tyrant
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: Tyrant »

Witam wszystkich niestety po raz kolejny mam problem z dekoderem wiwa hd 50. Objawia się to w następujący sposób. Gdy włączę dekoder to przez pewien okres czasu obraz strasznie się zacina. Jest niska jakość obrazu. Dopiero po pewnym czasie gdy dekoder się nagrzeje jakość obrazu jest bardzo dobra.

Jeśli chodzi o instalacje antenowa wszystko jest w porządku. Wcześniej nie miałem żądnych problemów. Można powiedzieć iż obraz był wręcz idealny. Obawiam się że dekoder jest uszkodzony.

Przykładowy filmik.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... diQYHG9dHs

Możliwe ze moja hipoteza jest zła i można spróbować zrobić coś innego. Wgrać oprogramowanie a jeśli tak to które konkretnie. Może ktoś miał podobny problem i poradził sobie z nim.


Z góry dziękuje za pomoc.

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: WIWA HD-50

Post autor: GTrix »

Mi się wydaje, że to wada fabryczna. U mnie w HD90 również taki problem występuje. Muszę odczekać zanim tuner się "nagrzeje" i zacznie obierać zgodnie z warunkami odbiorczymi. Wgrywałem soft najnowszy (ten sam co miałem) z powodu usunięcia zapętlania się przy uruchamianiu, a tego błędu z odbiorem nie naprawia.

Tyrant
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: Tyrant »

Właśnie miałem ten sam problem z zapętlaniem. Wysłałem do nich dekoder i wszystko bylo ok ale właśnie po pewnym czasie. Zaczęły występować takie problemy. Nie uśmiecha mi się wysyłanie dekodera po raz kolejny na gwarancje :(

Informacje o wersji dekodera i oprogramowania.

http://i.imgur.com/5ZXGpVx.jpg?1

Hmm może pomoże wgranie starszej wersji firmware ??

Tyrant
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2012, o 14:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: Tyrant »

Pozwole sobie odświeżyć :)

Kemot7
Posty: 6
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, o 14:17
Odbiornik: WIWA HD-50 MC+
WIWA HD-50
Instalacja antenowa: Kierunkowa, 12 segmentowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: Kemot7 »

Witam

Mam kłopot z aktualizacją softu w WIWA HD-50 MC+.
Po wybraniu pliku (próbowałem już kilku różnych wersji) tuner restartuje się i po prostu uruchamia nie ładując aktualizacji.
Obecnie wyświetlana jest wersja softu 130509.491511.1 (nie pamiętam czy taki dokładnie numer był od nowości, wydaje mi się, że z 12 na początku. Ale pomimo wielu prób ani razu nie udało mi się przejść procesu aktualizacji)

Wszystko działał OK do momentu przejścia MUX2 z kanału 36 na 37 (Święty Krzyż). Po wyszukaniu ponownym kanałów tuner nie znalazł nic na kanale 30 (MUX1). Próbowałem ręcznie wyszukać dla tego kanału ale poziom sygnału jest równy 0. Dlatego pomyślałem, że zaktualizuje tuner. A tu kolejna niespodzianka...

Dodam jedynie, że posiadam też tuner WIWA HD-50 i tam wszystko działa OK (więc to nie instalacja antenowa)

Sprzęt jest na gwarancji, tylko zanim go wyślę chciałem poszukać pomocy na forum.
Martwię się też numerem softu. Mam wrażenie jakby WIWA nie zaktualizowała się a jedynie zmieniła ten numer (choć nie wiem czy dobrze myślę).

Pozdrawiam
Tomek

rupertvelbob

Re: WIWA HD-50

Post autor: rupertvelbob »

Cześć,

od wczoraj w moim dekoderze HD-50 MC Display nie działa zapamiętywanie ręcznego ustawienia listy kanałów.
Wcześniej wszystko było w porządku - sortowanie wg LCN, LCN Wyłączony, kanały w kolejności wybranej przeze mnie ustawione i zapamiętane.
Teraz pomimo takich samych ustawień lista nie jest zapamiętywana, kasuje się po wyłączeniu dekodera.
Robiłem powrót do ustawień fabrycznych.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

rupertvelbob tu masz stosowny temat w którym powinieneś to opisać, gdyż WIWA HD-50 to podstawowy model, MEMO różni się tylko pilotem, natomiast jak sam zauważyłeś w czujniku masz wyświetlacz


Spróbuj wgrać soft ze strony kolegi @GUTEK@, zapewniając tunerowi stabilne zasilanie(np. UPS) podczas tego zabiegu. (Jeśli zabraknie zasilania podczas aktualizacji w/g producenta nie podlega to gwarancji i ewentualna naprawa może cię słono kosztować)

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Oj już bez przesady z tym UPSem. Nie robić po prostu podczas jakiejś wichury czy burzy, bo wtedy różnie może być. A poza tym to nie tak łatwo jest uwalić tuner.

rupertvelbob

Re: WIWA HD-50

Post autor: rupertvelbob »

penknife polecasz wgrać ten modowany soft ze strony @GUTEK@, czy oryginalny?

Ten modyfikowany zachęca funkcją recall, jest to jedyna rzecz, której mi brakuje w sprytnym pilocie MC.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Możesz wgrać modowany jak ci pasuje.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

Najpierw proponowałbym sprawdzić na sofcie normalnym czy będzie wszystko działać jak należy.
A później jeśli wszystko będzie grało i pamiętało, można wgrać wersję zmodyfikowaną.
Jeśli dalej nie będzie pamiętał ustawień to prawdopodobnie jest tak jak z pewną partią HD95 (wadliwa pamięć), którą należy wysłać na gwarancję.

rupertvelbob

Re: WIWA HD-50

Post autor: rupertvelbob »

Spieprzyłem całkiem.

Zamiast ze strony Gutka ściągnąłem i wgrałem oryginalny soft z http://wiwa.info.pl/serwis/aktualizacje ... dvb-t.html, nie zwracając uwagi na info 'nie dotyczy HD-50 MC Display' i nie mogę się teraz dostać do Edycji programu, bo nie przyjmuje mi hasła 000000. Do żadnej chronionej kategorii nie mogę wejść.

Softu ze trony Gutka teraz nie przyjmuje.

Kur...

Jakieś propozycje? Serwis?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: penknife »

wgraj po kolei:
-soft HD50 z marca 2012
-soft HD50 z lipca 2012(czasami występują problemy, wówczas trzeba drugim plikiem)
-w końcu poprawny/odpowiedni soft

PS. Jeśli nie możesz aktywować aktualizacji skorzystaj z tych informacji wgrywając kolejne softy.

PS.2 Możliwe że trzeba będzie przetestować pierw możliwość z pominięciem softu HD50 z lipca 2012 gdyż softy(HD50/HD90) od tej wersji nie były już zamienne. Jeśli powyższe zawiedzie, a kolega @GUTEK@ nic więcej nie doradzi, to prawdopodobnie zostanie tylko serwis z poniesieniem kosztów.

rupertvelbob

Re: WIWA HD-50

Post autor: rupertvelbob »

Dzięki Twoim wskazówkom udało mi się powrócić do pierwotnego softu - dziękuję Ci bardzo.

Jednak problem z nietrzymaniem pamięci listy kanałów dalej występuje.
Z tym nic się nie zmieniło, po wyłączeniu tunera kanały się rozsypują.

Więc może problem polega, tak jak pisałeś wcześniej, na wadliwej pamięci.
Mam w mieszkaniu 29 st., może to pomogło jej się wysypać?

A może spróbować jeszcze z tym modowanym softem?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Możesz spróbować, a jak nie to prawdopodobnie serwis. Ja mam u siebie ponad 30 stopni w pokoju i coś ostatnio zauważyłem pikselozę dość często - tuner (HD-90) strasznie gorący. Listy mi nie wywaliło, ale tych upałów to nawet te urządzenia już nie wytrzymują.

Tylko pamiętaj żeby potem wrócić przed oddaniem do serwisu do oryginalnego softu.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Witam
Specjalnie zdobyłem ten tunerek ponieważ mój TV nie ma funkcji zapisu na USB.
Jestem bardzo rozczarowany.
Niestety tuner ma bardzo poważne wady.
Po pierwsze jest rozjechanie foni względem obrazu. Wystepuje to stale tylko raz z większą raz z mniejszą intensywnością, ale nigdy nie jest poprawnie, co jak dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt zupełnie.
Próbowałem poprzez wszystkie ustawy i gniazda. Czy to przez HDMI czy Euro oraz wyjście audio itd. wszędzie jest przesunięcie.
Poza tym zapis programowany jest "losowy" nagrywa nieraz cały zaplanowany czas to znowu 7 minut albo ileś, ale nie cały zaplanowany czas. Sleep mam wyłączony.
Pendrive dobry, bo ręcznie nagrywa nawet 3 godziny dobrze i nie dzieli plików do 4 GB na FAT32.
Na stronie producenta widnieje oprogramowanie starsze od mojego, ale jest tam zaznaczone, że poprawiono w tym firmware już synchronizację obrazu z dźwiękiem, więc jeśli na nowszym, który mam jest źle, to znaczy, że producent nie potrafi dać sobie z tym faktem rady.
W ogóle firma olewa klientów zamieszczając tak starego gniota na swojej oficjalnej stronie.
Po opisaniu problemu w mailu do firmy dostałem tylko zapytanie jaki mam firmware i tyle, brak odpowiedzi ( w mailu podałem ten szczegół więc nie wiem o co chodziło ).
Tak więc podsumowując tuner może i niezły dla korzystajacych z telewizorów CRT, lecz już na przyklad na 42 calowym ledzie nie da się ogladać, ponieważ to rozjechanie bardzo widać i jest wkurzajace.
Mój model to Wiwa HD 50 "new"
wersja oprogramowania 120214.491511.1
wersja sprzetu 13B

Ps. Wiem, że może się czepiam i funkcja w tym tunerze zapisu może i jest "bonusem" za takie małe pieniądze, ale skoro już ją dali to powinna być prawidłowa. Natomiast rozjechanie się foni i obrazu to jest już podstawowa sprawa i to na pewno nie powinno mieć miejsca nawet za taka cenę.

pozdrawiam wszystkich uzytkowników tego "cacka"

Zablokowany