WIWA HD-50

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Posiadam HD-50 z softem 120313 i wszystko hula. Masz stary soft, proponuję aktualizację ze strony Gutka. Sam mam w tym tunerze starszy soft, ale nie ruszałem go, bo ten tuner jest w kuchni i od nowości jest ten soft i nie ma potrzeby zabawy z update.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

Coś kręcisz.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-50

Post autor: panaho »

Ja ma co prawda inny tuner (Wiwa HD95 MC) ale po powrocie z serwisu ( :| ) też nie potrafił zapamiętać moje listy.

Co mi pomogło?

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych nie kontynuowałem automatycznego wyszukiwania tylko przeszedłem do Menu i wybrałem wyszukiwanie ręczne.
Każdy kanał oddzielnie. U mnie to kanały 58, 48, 27 i 53.

Po tej operacji tuner zaczął zapamiętywać moją listę po wyłączeniu i włączeniu.
Czemu akurat to pomogło nie mam pojęcia.

Oczywiście pewności nie ma że u Ciebie to pomoże ale sprawdzić nie zaszkodzi.

rupertvelbob

Re: WIWA HD-50

Post autor: rupertvelbob »

Panowie penknife i panaho - wielkie dzięki!

Wasze rady przywróciły mój tuner do pełnej sprawności i pewnie jeszcze wielu osobom pomogą.

PS
Teraz poeksperymentuje z softami Gutka, funkcja recall kusi.
Wgrywanie modowanego softu jest bezpieczne?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Raczej tak.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Pliki firmware na stronie @Gutek@ są spakowane 7 zip, mój winrar chociaż normalnie otwiera takie pliki z tymi ma kłopot - błędy. Trochę to dziwne, ale poszukam jakiegoś programu do 7 zip, może się wypakują dobrze.
Poza tym najnowszy soft jest bardzo odległy od mojego i chociaż jest napisane, że jest zmodyfikowany w ten sposób, aby uruchamiał się rownież na starszym sprzęcie to jest uwaga, aby w przypadku kłopotów skorzystać z pliku flash.bin. Nie wiem, czy to oznacza po prostu zmienienie nazwy pliku na taką właśnie czy nalezy szukać takiego pliku a więc flash.bin gdzie inndziej. Wolę się wcześniej upewnić bo może wlaśnie tak być, że najnowszy soft nie wejdzie.
Przypomnę, że posiadam firmware 120214.491511.1 i chciałbym zainstalować najnowsze a więc 120713.491511 więc może ktoś, kto robił już takie uaktualnienie powie mi czy od razu wgrywać tą ostatnią wersję czy po kolei przechodzić wszystkie po drodze.
Byłbym wdzięczny za wskazówki.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Dobra mam dostęp do kompa to mogę opisać po kolei co i jak. Robisz tak, ściągasz ze strony Gutka soft 120713.491511.1 jest to archiwum o nazwie hd50_120713.rar. Nie wiem jaki ty masz problem, ale sam pobrałem i wypakowałem bez problemu WinRarem. Potem wgrywasz na pena sformatowanego w FAT32 plik flash.bin i z niego aktualizujesz. Gdy już masz wgrany ten soft, to następne uaktualnienia możesz robić już z pliku usb_upgrade_all_flash.bin.

I jeszcze taka rada - najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne przed i po aktualizacji.

Awatar użytkownika
bartekolchowik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lutego 2012, o 13:08
Odbiornik: Wiwa HD-50, nowe TV z DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: WIWA HD-50

Post autor: bartekolchowik »

Dlaczego po wyłączeniu tunera w opcji sortowanie wg LCN LCN wyłączony posortowane kanały tv się gubią i znowu mam Polsat jako pierwszy? Dzięki za podpowiedź.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

No tak pomyliłem się i zmiast ściągnąć z działu oprogramowanie do tunerów to ściągnąłem oprogramowanie modyfikowane.
Z tym który podałeś nie było już kłopotu rozpakować.
Mam jeszcze jedno pytanie, bo nadal nie za bardzo rozumiem czy kolejność czynności ma byc taka? (przepraszam za marudzenie, ale wolę mieć pewność).
Sciągam w/w soft
Nagrywam na pena plik flash.bin
Daję tuner do przywrócenia ustawien fabrycznych.
Aktualizuję.
Ponownie daję przywrócenie do ustawien fabrycznych.
Mam teraz jakie fimware?
Bo rozumiem, że należy wykonać powyższe czynności takie same z plikiem usb_upgrade_all_flash.bin. i wówczas mam juz finalny soft tak?
Czyli instalacja tego pliku flash.bin nie zmieni mi softu tylko nie jako przygotuje tuner do przyjęcia tego finalnego?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Robisz tak jak napisałeś, tylko bez wgrywania tego drugiego pliku, wystarczy sam flash.bin. Jakbyś chciał kiedyś wgrać ten sam soft od nowa lub modyfikowany, to wtedy wgrywasz z pliku usb_upgrade_all_flash.bin. Po prostu soft, który teraz masz wgrany wymaga pliku flash.bin, jak już będziesz miał ten najnowszy soft to potem możesz używać drugiego pliku. Mam nadzieję jasno to opisałem.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-50

Post autor: eter »

Tak teraz już łapię. Po prostu to jest ten sam soft , ale pierwszy w wersji dla staroci a drugi nowszych.
Dzięki za wskazówki.

Ps. Soft wszedł bez żadnych kłopotów. Fonia nadal minimalnie opóźniona. Dziwne, bo wyprowadzona poprzez wtyk Euro z WIWY na wzmacniacz jest dopiero dobrze zsynchronizowana z wizją na TV podłaczonym poprzez HDMI. Więc pozostaje korzystać z foni ze wzmacniacza.
Przebudzili się z WIWY i przesłali mi najnowsze oprogramowanie w trzech plikach. Dwa pierwsze to stare, natomiast ostatni jest nowszy od tego ze strony @GUTKA@, ale nie zauważyłem żadnych zmian w działaniu tunera.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2013, o 22:39 przez eter, łącznie zmieniany 2 razy.

carolbe

Re: WIWA HD-50

Post autor: carolbe »

Witam,

Posiadam tuner hd-50 i nie łapie mi wszystkich kanałów. Czasami znajdzie polsat, tvn, atm rozrywka ale po włączeniu kanału nie ma obrazu ani dźwięku (tylko czasami się pojawia).

Tuner podpięty jest do anteny gdzie są jeszcze 2 inne tv i na pozostałych wszystko działa bez problemu. Problem dotyczy chyba tylko tych trzech kanałów.

W informacjach tunera mam:
Model: HD-50 IRBOX
Wersja softu: 130509.491511.1
Wersja sprzętu: 13B

Ktoś ma jakiś pomysł? :)

xoen
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: WIWA HD-50

Post autor: xoen »

Mój problem dotyczy wiwy hd50 z memo.

..a tak się cieszyłem, a tak było pięknie..
Słuchajcie, cóż to się stało z wiwą?
Sprzęt działał świetnie, i któregoś dnia, gdy chciałem ją włączyć, widzę na wyświetlaczu cztery kreski zamiast zegarka i zieloną diodę.
Zero reakcji na pilota, nic. Wyłączyłem go z prądu, włączyłem i ruszył.
I znów, po wyłączeniu i próbie włączenia, znów kreski i zielona dioda.
Tym razem odpalenie jej zajęło mi kilka razy więcej takich włączeń/wyłączeń.
Przezornie postanowiłem po prostu sprzętu nie wyłączać wcale.
I traf w końcu chciał, że miałem brak prądu przez chwilę i ..znów cztery kreski :E
Tym razem nie mogę go dźwignąć.
Czy ktoś ma inny, niż serwis, pomysł doraźny?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Raczej tylko serwis. Ewentualnie jak ci się uda go uruchomić to wgrać soft od nowa, może pomoże.

xoen
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: WIWA HD-50

Post autor: xoen »

Ale by wgrać soft, muszę zobaczyć najpierw logo wiwy, czy usba ma priorytet jakis?

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

No musisz jakoś się dostać do MENU i wybrać Aktualizacja tunera. Inaczej się nie da.

xoen
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: WIWA HD-50

Post autor: xoen »

Da się.
Przypomniałem sobie fakt, że za 3cim bodaj razem, gdy problem wystąpił jakoś udało mi się zrobić update od razu po włączeniu maszyny, wyskakuje niebieski ekran, pasek postępu, jakiś chyba napis, trwa to moment i potem mamy logo wiwy i boot - gdy sprawdziłem wersję, była wgrana ta, którą chciałem wgrać..
Oczywiście, to nie poprawiło sytuacji(tyle, że zabotoował w końcu), ale zgłaszam sam fakt - zakładam że któraś z 3 nazw odpowiada za start właśnie nie z menu, tylko sporo wcześniej - użyłem tricku z mianą nazw plików i dałem 3 razy ten sam plik.
Tylko nie wiem, czy update ruszał przed czy po logo...po prostu nie pamiętam.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Skoro wgrywałeś i nic nie dało no to serwis. Ewidentnie masz wadliwą sztukę.

Awatar użytkownika
bartekolchowik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lutego 2012, o 13:08
Odbiornik: Wiwa HD-50, nowe TV z DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: WIWA HD-50

Post autor: bartekolchowik »

Ponawiam moje pytanie: mam w menu wyłączone LCN, a po wyłączeniu z prądu gubi mi moją listę kanałów.. znowu mam pierwszy Polsat i tak dalej. Co jest przyczyną? Tuner mam około 2 lata nie pamiętam jaka jest wersja softu bo nigdy nie zmieniałem, mogę sprawdzić.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

No to sprawdź, raczej bankowo do zmiany. LCN działa poprawnie od softu 120224. A najnowszy soft to jest 120713. Tutaj masz.

Zablokowany