WIWA HD-50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Tu wszystko widać:
Obrazek
Odbiornik ir to ten czarny w metalowej osłonce.

Jeśli chodzi o aktualizacje to mają poprawić to o czym pisałem w recenzji - problemy z timeshiftem i odtwarzaniem mp3, oraz inne drobne poprawki które im zgłaszałem.
Na razie nowych błędów nie znalazłem, więc jeśli poprawią to co im pisałem to będzie to jeden z bardziej dopracowanych softów.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: WIWA HD-50

Post autor: qwerty »

W recenzji masz zdjęcie jak wygląda epg! Czytać, czytać i jeszcze raz czytać!

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

Kolega @chudzinki wkleił 8 takich samych postów!

chudzinki

Re: WIWA HD-50

Post autor: chudzinki »

Tak, przyznaję się bez bicia :oops: . Wkleiłem z myślą, że w końcu znajdę tuner dla siebie, bo tak się przyzwyczaiłem do tego EPG, że bardzo chciałbym mieć podobne :D
Spokojnej niedzieli życzę ;)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-50

Post autor: K63 »

wsz pisze:
K63 pisze:...
Ponadto stwierdziłem, że jakość obrazu z WIWY jest lepsza (obraz bardziej ostry i szczegółowy) niz z wbudowanego tunera dvb-t Panasonica !!! Jest tak nawet przy podłączeniu przez SCART, nie mówiąć juz o HDMI. No, ale to juz może moje subiektywne odczucia.
...
Mogą obowiązywać oddzielne ustawienia w Panasonicu dla wyświetlania obrazu z wbudowanego DVB-T oraz portów HDMIi SCART. Wystarczy, że masz ustawiony np. wyżej kontrast i/lub kolory dla portów, a subiektywnie możesz uznać, że obraz jest lepszy (stąd "tryb sklepowy" w odbiornikach TV podkręcający co się da). Sprawdź czy nie możesz sobie poprawić wyświetlania dla samego Panasonica. Chyba, że głowica Panasonica ma mniejszą czułośc i psuje Ci potem obraz jakaś korekta obrazu w TV.
Oczywiście wiem, ze dla każdego wejścia w Panasonicu istnieje mozliwość odrębnej regulacji obrazu. I porównania dokonałem właśnie na takim samym trybie i na takich samych parametrach opcji obrazu dla kazdego żródła, czyli DVB-T, SCART i HDMI. Moje odczucia były jak wyżej. Ale jak zaznaczyłem, być może są to moje subiektywne odczucia, lub wynikaja one z indywidualnych cech (wad?) tego egzemplarza odbiornika TV. Każdy z nas może miec inne wymagania i odczucia co do jakości oglądanego obrazu. Niejednokrotnie przekonałem się, że jakość obrazu która dla kogoś innego była idealna - dla mnie pozostawiała trochę do życzenia. Wielokrotnie próbowałem udowadniać, że podłączając sprzet przez SCART warto zastosować tryb RGB, lub mając w do dyspozycji gniazda SCART i COMPONENT lepej wybrać to drugie. Sam zresztą byłem przekonany, że obraz z wbudowanego tunera powinien byc najlepszy, bo trafia na tor wizyjny bez strat, które mogą powodować kable i gniazda połączeniowe.
Słabsza czułośc głowicy Panasa odpoada, bo jak wynika z moich obserwacji jest ona jednak trochę lepsza od WIWY. Żadnej korekty którą mogę włączyc - nie używam, chyba że wykonywana jest ona automatycznie. Ale nie wiem czy jest konieczna, bo przy idealnym ustawieniu anteny parametry sygnału to jakość 10/10, moc 10/10.

loleklolek

Re: WIWA HD-50

Post autor: loleklolek »

W przypadku sygnału cyfrowego w Polsce jest stosowana kompresja stratna, tzn. nie są przekazywane informacje o każdym pikselu w każdej klatce sygnału. Stąd też stosowanie różnych algorytmów poprawiających jakość może działać nawet przy jakości 100% sygnału. Podejrzewam, że ta WIWA jakieś lepsze algorytmy jednak stosuje, w porównaniu do tv, gdzie to wszystko jest powyłączane. Lepsze może (ale nie musi) mieć nawet, nawet przypadku ich włączenia w tv.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem jakie algorytmy są stosowane w Mstarach, chociaż wydaje mi się że raczej to będzie coś lepszego, bo jednak Mstar trochę siedzi w chipsetach do tv i tunerów.

Podłączałem moją Wiwe HD90 do tv LG fullHD z mpeg4 i powiem że nie zauważyłem żadnej różnicy w obrazie pomiędzy tunerem w tv a Wiwą. Oczywiście bardzo możliwe że LG jeszcze dodatkowo ma jakieś filtry "upiększające" dla wejścia HDMI.

Co do tego Panasonica, to albo coś z ustawieniami, albo przecież też jest możliwość że skopali w nim tuner mpeg4 i stąd gorsza jakość.

loleklolek

Re: WIWA HD-50

Post autor: loleklolek »

Albo ten tv nie stosuje aż tak dobrych algorytmów. Ja np. odnoszę wrażenie, że różne tv stosują różne algorytmy. Z czego mogą wynikać takie rzeczy jak różna płynność scrolla na PSN lub TVP Info (i ogólnie płynność w scenach ruchomych), no ale jakiś szczegółowych testów w warunkach laboratoryjnych to nie robiłem.

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

@GUTEK@ pisze:Tu wszystko widać:
Obrazek
Odbiornik ir to ten czarny w metalowej osłonce.

Jeśli chodzi o aktualizacje to mają poprawić to o czym pisałem w recenzji - problemy z timeshiftem i odtwarzaniem mp3, oraz inne drobne poprawki które im zgłaszałem.
Na razie nowych błędów nie znalazłem, więc jeśli poprawią to co im pisałem to będzie to jeden z bardziej dopracowanych softów.
Poprawiłem odbiornik bo u mnie był strasznie krzywo wlutowany. Nie sprawdzałem jeszcze zasięgu jeśli chodzi o max odległość (nie chce mi się znosić i podłączać do drugiego TV) ale mam wrażenie, że czułość się poprawiła.

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mirek71 »

witam
czy po podłączeniu tunera do gniazda scart w tv gniazdo usb tunera jest z lewej strony (patrząc na telweizor z przodu)
mirek

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

Mirek71 pisze:witam
czy po podłączeniu tunera do gniazda scart w tv gniazdo usb tunera jest z lewej strony (patrząc na telweizor z przodu)
mirek
U mnie jest po prawej (patrząc na TV z przodu). To chyba zależy jak jest umieszczone gniazdo w TV. Czy może wszyscy producenci umieszczają w takim samym kierunku?

Mirek71
Posty: 210
Rejestracja: 27 października 2010, o 10:42
Odbiornik: Panasonic 50g30
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860 Pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: Mirek71 »

ja mam tv philipsa crt 29 cali ... i 2 gniazda scart w poziomie

Felype

Re: WIWA HD-50

Post autor: Felype »

Mirek71 pisze:ja mam tv philipsa crt 29 cali ... i 2 gniazda scart w poziomie
Wszystko zależy, z której strony masz to jakby "wycięcie" w gnieździe. Najlepiej porównaj sobie zdjęcia tunera Wiwa HD-50 z recenzji GUTKA i będziesz wiedział po której stronie znajdzie się gniazdo USB.

jure

Re: WIWA HD-50

Post autor: jure »

Kupiłem ten tuner i pojawił się dziwny problem.
Po wyłączeniu tunera po kilku sekundach ponownie się on włącza.
Może ktoś podpowie co może być tego przyczyną.

wertjan

Re: WIWA HD-50

Post autor: wertjan »

Menu ustawienia czas opcja włącz/wyłącz ma być wyłączone

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Jak nie pomoże to jeszcze spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

Matteo87

Re: WIWA HD-50

Post autor: Matteo87 »

Ktoś wie, gdzie można ten tuner kupić we Wrocławiu? I w jakiej cenie? Chciałbym zakupić osobiście, nie przez internet.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Matteo87 pisze:Ktoś wie, gdzie można ten tuner kupić we Wrocławiu? I w jakiej cenie? Chciałbym zakupić osobiście, nie przez internet.
Popatrz na aukcjach na Allegro. Widziałem że sprzedają między innymi Avans i Eltrox, a oni mają też sklepy we Wrocławiu, może idzie zamówić i odebrać na miejscu.

Dlaczego chcesz kupować na miejscu, chodzi o to że chcesz zobaczyć przed zakupem czy o wysyłanie na gwarancje w razie uszkodzenia? Jeśli o gwarancję, to Wiwa ma Door to Door, więc odsyłasz kurierem na koszt Wiwy.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Strzelb@ »

Trzy krótkie pyt.
1) Czy przelotka działa w standbay?
2) Czy odłącza napięcie 8 nóżki scart w standby?
3) Czy podaje dzwięk 5.1 po HDMI?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Strzelb@ pisze:Trzy krótkie pyt.
1) Czy przelotka działa w standbay?
2) Czy odłącza napięcie 8 nóżki scart w standby?
3) Czy podaje dzwięk 5.1 po HDMI?
1. Tak w standby działa, przy wyłączonym zasilaniu nie.
2. Odłącza napięcie
3. Tu już gorzej. Bo okazało się że w aktualnym sofcie Wiwie się zapomniało dorzucić w menu opcji przełączania dźwięku z PCM (downmix) na RAW (oryginalny strumień). Jak narazie rozwiązania są dwa, czekać na aktualizację (ma niedługo być) albo wgrać soft z HD90 - sprawdzałem i ten soft działa poprawnie na HD50, wtedy jest opcja przełączania dźwięku na RAW.

Zablokowany