TECHNISAT Viola HD T1

telewizorek

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: telewizorek »

Witam
Ktoś wie na pewno jaki chipset jest w tunerze TechniSat HD T1?.Na stronie producenta nie ma informacji jaki chipset jest w tunerze.
https://www.technisat.com/pl_PL/TechniS ... techniczne
Jeśli chipset ali to nie jestem zainteresowany .Jeśli chipset mstar to może bym kupił w celach testowych :D

pufon

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: pufon »


macc

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: macc »

Mstar siedzi w środku miałem go i po 1 dniu zwróciłem go do sklepu bo ma problemy z oprogramowaniem.

damian024d

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: damian024d »

mam pytanie jaki przychodzi do tego dekodera układ scalony

magg

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: magg »

Witam.
Kontaktowałem się z firmą TechniSat a dokładniej z Panem /... / kierownikiem ds. technicznych wskazanej wyżej firmy w przedmiocie udostępnienia nowego oprogramowania do dekodera Viola HD T1. W odpowiedzi otrzymałem firmware ponoć o nr 1.07 (w dekoderze jest 1.0.4) który umożliwia podpięcie dysku sformatowanego w systemie plików NTFS.
Niestety próby zaktualizowanie dekodera spełzły na niczym. Podłączając przeróżne pamięci USB sformatowane oczywiście (zgodnie z zaleceniem) w formacie FAT32 nie przynoszą rezultatu. Wybierając opcje aktualizacji dekoder restartuje się po czym pojawia się niebieski ekran z napisem LOADING DATA... i cisza. Nie pojawia się pasek postępu. Po ok 15 sekundach dekoder restartuje się nie wgrywając nowego oprogramowania.
Plik jaki otrzymałem to VIOLA_HD_T1.AP. Zmiana nazwy czy rozszerzenia np. na *.bin nie przynosi rezultatu. Zalecono mi zmianę PenDrive niemniej jak wskazałem wyżej z każdej pamięci nawet z microSD w telefonie dekoder nie aktualizuje się.
Dodam że PenD czy mSD widziane są przez dekoder jako dysk.
W dekoderze drzemie Mstar 7828. Czy jest jakieś uniwersalne firmware do wszystkich chipów Mstar 7828? Czy może jest jednak sposób na wgranie tego oprogramowania?
Na życzenie mogę umieścić plik w serwisie hostującym ewentualnie wysłać na adres e-mailowy.

Pozdrawiam
magg

eewaldi

Re: TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: eewaldi »

mógłbyś mi podesłać ten soft na adres eewaldi@wp.pl
z góry dzięki

Zablokowany