TECHNISAT Viola HD T1

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

TECHNISAT Viola HD T1

Post autor: Krosnoludek »

Firma TechniSat, wprowadza nowy, nieco tańszy model oznaczony jako Viola HD T1. Niższa cena oraz niewielkie wymiary (tylko 22 x 3,5 x 12,2 cm) nie powinny uśpić naszej czujności, bo wbrew pozorom urządzenie posiada bogate wyposażenie i ma duże możliwości.
Viola HD T1 wspiera odbiór zarówno kanałów SD w MPEG-4, jak i HD do rozdzielczości 1080i. W kwestii dźwięku są obsługiwane zarówno AC-3, jak i E-AC_3 z opcją downmixu do stereo na wyjściu scart.
Warto odnotować obecność dwóch portów USB. Pełnią one istotną rolę, zapewniając możliwość nagrywania oglądanych kanałów, korzystanie z przesunięcia czasowego (tzw. timeshiftu) oraz pozwolą na odczyt wielu popularnych plików multimedialnych (obrazy: JPG, BMP, PNG, muzyka: MP3, WMA, WAV i wideo: MKV, MPG, MP4, VOB, 3GP, TS, MOV, AVI/DivX) z napisami (SRT, SMI, TXT).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dane techniczne:

-Odbiór programów telewizyjnych standardowej (SDTV) oraz wysokiej rozdzielczości (HDTV)
-Dźwięk przestrzenny Dolby Digital (AC3), Dolby Digital Plus (EAC3). Downmix AC3/EAC3 dla stereo poprzez złącze Euro.
-Możliwość tworzenia własnych list kanałów.
-Funkcja domowego odtwarzacza multimedialnego.
-Odtwarzanie zdjęć (JPG, BMP, PNG), muzyki (Mp3, WMA, WAV) oraz plików video (AVI, MKV, MPG, MP4, VOB, 3gp, TS, MOV, DIVX) i napisów (SRT, SMI, TXT).
-Funkcja DVR ready - nagrywanie telewizji cyfrowej HD przez wejście USB na dysk zewnętrzny.
-EPG - Elektroniczny przewodnik po kanałach.
-INFO - Wyświetlanie informacji o tytule i czasie trwania aktualnego oraz następnego programu.
-Time Shift - możliwość zatrzymania odtwarzanego obrazu.
-Funkcje szybkiego wyszukiwania kanałów.
-Format wyświetlanego obrazu 16:9/4:3 i rozdzielczość (1080i, 720p, 576p, 576i).
-Darmowe aktualizacje oprogramowania.
-Wyjście audio i video HDMI (z HDCP), EURO, S/PDIF
-Złącze USB 2.0
-Niski pobór prądu zgodny z normami UE 15W maksymalnie
-Zasilanie 240V
-Optymalna temperatura pracy 0 - 50°C
-Wymiary (SxWxG) 22x3,5x12,2cm
-Waga 0,6kg

http://satmaniak.pl/product/Viola-HD-T1,1318

(opis zaczerpnięto z SatKuriera i Satmaniak.pl)

edyt. dodano zdjęcie pilota.
Ostatnio zmieniony 26 września 2011, o 20:31 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

Byłem zainteresowany DiGYBOXX T4 ale plama bo nie miał funkcji odtwarzacza i zdaje się PVR też. W tym wypadku należało by się przyjrzeć tyle że na stronie producenta próżnia 0 informacji ba nawet zanęcenia . Ale myślę że warto poczekać, tak z miesiąc, a później między bajki bo znam przypadki kiedy szczucie klienta trwało grubo ponad rok.

A może komuś się uda coś odszukać http://www.technisat.com/

maszek

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: maszek »

Viola pojawiła się w sprzedaży w RTV EURO AGD. Cena 189 zł. :)

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

Nie tylko w EURO - http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/rtv ... bid=488580

A co to jest: "-Funkcja DVR ready - nagrywanie telewizji cyfrowej HD przez wejście USB na dysk zewnętrzny."

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: @GUTEK@ »

Kowa1 pisze:A co to jest: "-Funkcja DVR ready - nagrywanie telewizji cyfrowej HD przez wejście USB na dysk zewnętrzny."
Jak zwał tak zwał - http://pl.wikipedia.org/wiki/Personal_Video_Recorder

Mnie ten tuner coś zalatuje Mstarem lub Ali. Obym się mylił, że Technisat mógł tak nisko upaść i będzie to jakiś "ambitniejszy" chipset.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

@GUTEK@ jak zwykle niezawodny tyle że z pustego nawet @GUTEK@ nie naleje.

Na stronach TechniSat-a ten model nie istnieje. Polska znowu jako poligon doświadczalny.

Testowanie to najbardziej czasochłonny i najtrudniejszy etap tworzenia. Zawsze twierdziłem że producenci oprogramowania to naciągacze ( zgodnie z oświadczeniami dotyczącymi oprogramowania - nie biorący odpowiedzialności za własny produkt ) którzy powinni dopłacać klientom.
Po moich kontaktach z Telewizorami i Tunerami swoją opinię rozszerzam na producentów tego sprzętu.

kubaX

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: kubaX »

sam jestem ciekaw tego "cuda"
poprzedni model DIGYBOXX T4 z poje.....(z niedokończonym) softem pozostawiono już chyba swemu losowi ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: @GUTEK@ »

Hmm a może to nie Technisat tylko jakaś podróbka, na tych obrazkach tunera nie ma na nim nigdzie napisu Technisat i design też mało technisatowy porównując ze wcześniejszymi modelami.

arik92

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: arik92 »

Tuner będzie na wystawie SAT KRAK, więc to raczej nie jest podróbka. http://www.satkrak.com/news_68752_techn ... _krak.html

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

Nawet na pewno nie podróbka
Witam,

potwierdzam- Viola HD T1 to produkt "Technisatowy". Nie ma go jednak jeszcze
w sprzedaży, na dniach będziemy go rozprowadzać wśród naszych dystrybutorów.
.....
Pozdrawiam,
Technisat Digital
PS
kubaX jak zaczynasz to kończ
Co w poprzednim modelu DIGYBOXX T4 było poje.....(niedokończone) w sofcie ?
Pomijając oczywiście to że nie miał odtwarzania plików multimedialnych po USB

kubaX

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: kubaX »

do Kowa1
Wiele z tych niedociągnięć już tutaj była dyskutowana, więc nie chciałem się powtarzać. Po drugie - moje negatywne spostrzeżenia co do Digyboxx T4 wynikają głównie z porównania z DigiPal2 (jasne, że to inne dekodery, ale niektóre rzeczy miały moim zdaniem szczęśliwsze rozwiązanie):
- szukanie nowego oprogramowania 30sek.
- dłuższy czas przełączania kanałów
- częste przełączanie (+ praca w menu) powoduje zawieszanie odbiornika
- praca z główną listą kanałów (można w sumie tylko wykasować wszystko i nic poza tym)
- nie można zapisać tego samego mpx z innego nadajnika
- przy automatycznym przeszukiwaniu kasują się wszystkie dotychczas ustawione kanały
- nie ma możliwości ustawienia CVBS na złączu Scart (jest HDMI, więc problem z głowy :))
- telegazeta - problemy z czcionką
- pilot - nie działają: przycisk Radio/TV (Czesi nadają radio w mpx1), stop klatka, PIP
- PVR - problemy z opóźnionym zapisem itp.
- EPG - czcionka czeska i słowacka
Pomijając fakt, że DigiPal2 to mpeg2, to nie było tych drobnych i wkurzających "błędów".

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

kubaX nie napisałem dla polemiki a dla uzyskania informacji.
Uzyskałem, dzięki. Nie wszystko do mnie dociera ( mea culpa ). Chciałbym dopytać ( proszę odpowiedz ) dla ułatwienia troszkę sformatuje Twoją odpowiedź, pozwolisz.
kubaX pisze:01) - szukanie nowego oprogramowania 30sek.
02) - dłuższy czas przełączania kanałów
03) - częste przełączanie (+ praca w menu) powoduje zawieszanie odbiornika
04) - praca z główną listą kanałów (można w sumie tylko wykasować wszystko i nic poza tym)
05) - nie można zapisać tego samego mpx z innego nadajnika
06) - przy automatycznym przeszukiwaniu kasują się wszystkie dotychczas ustawione kanały
07) - nie ma możliwości ustawienia CVBS na złączu Scart (jest HDMI, więc problem z głowy :))
08) - telegazeta - problemy z czcionką
09) - pilot - nie działają: przycisk Radio/TV (Czesi nadają radio w mpx1), stop klatka, PIP
10) - PVR - problemy z opóźnionym zapisem itp.
11) - EPG - czcionka czeska i słowacka
Poza dyskusją) - Pomijając fakt, że DigiPal2 to mpeg2, to nie było tych drobnych i wkurzających "błędów".
05 - nie rozumiem - zapisać multipleksa z innego nadajnika ( domyślam się ). Ja też kombinuje żeby jak najwięcej wycisnąć ze sprzętu ale to mi nie przyszło do głowy. Może dlatego że jestem w zasięgu jednego nadajnika. Ale idea ciekawa chętnie się douczę. Możesz rozwinąć - jak to wygląda w innych sprzętach ?

07 - ( tu miał być emotikon z opadającą koparą ale serwer fotek się zbiesił i go wcięło ) niedouczony jestem i zupełnie nie: kminie, jarze, przypalam, kumam, jumam, rozumiem ( tak żeby pokonać ewentualne niezrozumienia międzypokoleniowe ). Douczysz ?

09 - właśnie co jest z tym radyjem. Mi radyja nie znalazło ( może z powodu filtra który mi "powiesił" na kablu ( dzwonowy czy jakuś tak ) kolega elektronik lub sparametryzowanego YAG-a. Trzeba mieć drugą inną antenę dla radyjka ? Zlinkuj coś, niedbale.

10 - doprecyzuj

kubaX

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: kubaX »

ad 05 - wykorzystanie przykładowo - regionalizacja TVPinfo w mpx1 (potem można by było teoretycznie odebrać TVPinfo-Opole z Chrzelic, TVPinfo-Katowice z Kosztowych), CZE mpx3 też jest przygotowany pod wersje regionalne...
ad 07 - złącze SCART ma różne możliwości podłączenia poszczeg.PINów i w zależności od modelu TV są to warianty S-VHS, RGB i CVBS. Technisat swego czasu umożliwiał zmianę tych ustawień (digipal2) - sygnał z dekodera można było "dostosować" do możliwości odb. TV. Dekoder również tym samym umiał wysłać sygnał teletekstu razem z sygnałem obrazu i jego odtworzenie w TV.
ad 09 - w CZE mpx1 jest razem z 4 programami TV zawartych również bodajże 6 programów radiowych. Skoro na pilocie nie działa przycisk Radio/TV (w DigiPal2 działał), to przełączanie jest bardzo niezręczne (pytaniem jest, czy to kto wykorzystuje :-) )
ad 10 - pomijając fakt, że funkcję PVR dołączono dopiero dodatkowo, to niezależnie od ustawień zawsze jest ucięty początek zapisu programu
PS:
sorry, wątek był pierwotnie o Viola HD T1 ;)

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Kowa1 »

Złącze SCART to standard

http://www.diyha.co.uk/electronics/scart.html
http://pinouts.ru/Home/Scart_pinout.shtml
kubaX pisze:ad 07 - złącze SCART ma różne możliwości podłączenia poszczeg.PINów i w zależności od modelu TV są to warianty S-VHS, RGB i CVBS. Technisat swego czasu umożliwiał zmianę tych ustawień (digipal2) - sygnał z dekodera można było "dostosować" do możliwości odb. TV. Dekoder również tym samym umiał wysłać sygnał teletekstu razem z sygnałem obrazu i jego odtworzenie w TV.
:shock:

Nie nawijasz Ty przypadkiem makaronu ... na uszy :?:

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: adac »

Nie nawija:
- sygnały na niektórych pinach są opcjonalne, wybór zależy od urządzenia, tak jak napisał @kubaX
Żeby to wykorzystać trzeba mieć kabel Euro w pełnej wersji (wszystkie piny), a nie każdy taki jest. Przewody sygnałowe powinny być oddzielnie ekranowane.
Przykład kabla, który kupiłem kiedyś na allegro: połączenie audio tylko mono (3,6), video tylko composite (19,20). Takim kablem nie zawsze się połączysz :P

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: dario9678 »

Czy ktoś już kupił tuner TechniSat Viola HD T1? Prosiłbym o przetestowanie tego tunera i napisanie jakie ma wady i zalety.

pufon

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: pufon »

Wychodzi że to nie Ali nie Mstar tylko nowość wreszcie- procesor ARM926

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: @GUTEK@ »

pufon pisze:Wychodzi że to nie Ali nie Mstar tylko nowość wreszcie- procesor ARM926
ARM to architektura, a nie konkretny procesor. Procesory ARM są przykładowo stosowane w nawigacjach GPS, tabletach. Dziwne rozwiązanie żeby ARM zastosować do tunera.

arik92

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: arik92 »

Czy z tunerami Technisat nie jest czasem tak jak z tunerem Televes, czyli czy te tunery to autorskie konstrukcje Technisata?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TechniSat Viola HD T1

Post autor: Krosnoludek »

parametry techniczne tunera DVB-T :

- Video Decoder Standard MPEG4 MP @L4.0 1920 x 1080 @ 50MHz
- rozdzielczość video: 1920X1080 i niższe, format wyświetlania: 4:3, 16:9
- zakres częstotliwości wejściowej: 177~868 MHz, standard DVB-T: EN300744
- dekodowanie audio : MPEG Layer 1,2,2 , Dolby AC-3
- system i pamięć : procesor główny: ARM926, pamięć Flash: 4Mb , SDRAM: 128Mb
źródło: http://www.skymedia.pl/0sklep/tuner-dvb ... p-709.html

Zablokowany