CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

keminona

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: keminona »

Czy URZ0086 ma możliwość równoczesnego nagrywania materiału (z 1 lub 2 głowic) oraz odtwarzania w tym samym czasie materiału dostępnego na USB (czy to nagranego wcześniej z głowicy czy też pliku np. AVI skopiowanego z komputera).

Testuję T65 i jestem wielce zaskoczony , że czegoś takiego nie ma - a posiadam to w swojej starej nagrywarce Manta DVD-029.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Proszę przeczytać wątek od początku - jest o tym pisane, da się tylko materiały wcześniej nagrane.
Nagrywarki DVD zapisują pliki mpeg2 które można łatwo dzielić (z dokładnością do 1 sekundy), strumienia ts nie da się tak łatwo podzielić bez przekodowania (klatki kluczowe są niecykliczne).
Poza tym to są tunery a nie nagrywarki, pvr jest tylko dodatkiem, nie mówiąc o multimediach...

mojekonto1980

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: mojekonto1980 »

Polecam programy z zachowaniem idealnej synchronizacji audio i video:

do wycinania fragmentów z TS/PS do TS/PS: Smart.cutter (potrzebny serial number do zarejestrowania programu)

lub

do wycinania fragmentów i zmniejszenia rozmiaru pliku z TS do MKV lub MP4 (nie testowałem dla PS): Handbrake (program darmowy)
z ustawieniami dla MKV po wczytaniu pliku TS:
-w zakładce Video/Framerate(FPS): 25, Quality: RF:25
-w zakładce Advanced/Reference Frames:2, Maximum B-Frames:2
-w zakładce Audio w 1 kolumnie wybrać ścieżkę 2.0 ch lub 5.1 ch oraz 3 kolumna odpowiednio Stereo lub 6-channel discrete
-przycisk zielony Start i konwersja gotowa
(plik zmniejszy się 3 krotnie z zachowaniem jak dla mnie przyzwoitej jakości)

lepszych jak na razie nie znalazłem :)

paczka662

nowy soft do 0086

Post autor: paczka662 »

posiadam URZ0086 z softem fabrycznym 1.1.3 --- moje pytanie i proszę o konkretne i sprawdzone informacje jaki jest obecnie najnowszy soft do 86,, i opisanie czym się rózni czyli grafika , układ opisów i czy warto zainstalować nowa wersje, co ma ciekawszego jakie nowsze rozwiązania i funkcje od poprzednich, Dziękuje za ewentualne odpowiedzi,

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

A skąd ty masz soft 1.1.3 ?
Najnowszy soft to 1.2.1
A jaki to problem samemu sprawdzić ?
Tu masz opis co się zmieniło w poszczególnych softach:

URZ0086_V1.0.7.abs
- soft bazowy

URZ0086_v1.1.0.abs
- Poprawiono j. polski w menu,
- Dodano znaczniki nagrywania w liście kanałów.

URZ0086_v1.1.1.abs
przywrócono odtwarzanie plików .flac

URZ0086_v1.1.9.abs
-zmiana sposobu załączenia dekodera po braku zasilania (dekoder załącza się do stand-by)
-poprawiono wyświetlanie napisów przy odtwarzaniu filmów z nośników zewnętrznych
-opcja nagrywanie jako pierwsza przy programowaniu zdarzeń czasowych
-poprawiono błędne nagrywanie przy programowaniu nagrań zbieżnych w czasie z tego samego MUX
-inne drobne błędy

URZ0086_v1.2.1.abs
-poprawiono skalowanie obrazu przy odtwarzaniu nagranych materiałów
-zwiększono wielkość dzielonych plików do 4GB
-inne drobne błędy

paczka662

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: paczka662 »

MUX 1000 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum
Dzieękuję za podpowiedz i wyjasnienia odnośnie nowego softu jak i opisenie jakie ma nowe zmiany. Pytałes skąd ja mam soft 1.1.3 - taki miałem fabrycznie zainstalowany, i taki w meni informacja o sofcie - się u mnie ukazuje. Pozdrawiam

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Pojawiła się nowa funkcjonalność tego tunera i innych na ali - zapis całego mux'a, opis dzięki Speakers_XP tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=146680#p146680
Moje uwagi dotyczące tego tunera tu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=146862#p146862

Pozdrawiam!

Mutango

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Mutango »

Ciekwym jak duże pliki takie nagranie generuje? Ale musi być ponad 10GB na godzinę...
No i trochę niepraktyczne jeśli nieodtwarzalne bezpośrednio przez tuner.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Tuner odtwarza tylko ten program, na którym włączono zapis niestety - trzeba go wywołać z trybu odtwarzania "video", no i pliki są poza katalogiem ALIDVRS2. W katalogu głównym zapisuje podkatalog o nazwie programu i dacie nagrania, zawierający tylko plik 000.ts. Wielkość pliku zależy od tego, ile w danym momencie leci danych na multipleksie. Przydatne tylko wtedy, gdy chcemy dwa lub więcej programów naraz z jednego multipleksu nagrać i zarchiwizować.

Aktualizacja: zmiana odtwarzanego programu czerwonym przyciskiem.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2013, o 10:31 przez biprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

parys

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: parys »

Witam
Pojawia mi się komunikat H264 podczas nagrywania i mam problem z dźwiękiem .Co robić?
Mam soft 1.21.

edit/ Polskie litery !!!

Krzysztoferson

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Krzysztoferson »

Witam.
Mam "problem" ponieważ po zmianie softu z 1.1.1 na 1.2.1 (wszystko przebiegło OK), innym domownikom przeszkadza, że "tuner się nie włącza sam po wciśnięciu guzika na rozdzielaczu". Mówię, że trzeba włączyć go pilotem (nacisnąć "Power"), co jest dla nich wielkim utrudnieniem :x
v1.1.9
- zmiana sposobu załączenia dekodera po braku zasilania (dekoder załącza się do stand-by)
Moje pytanie, czy można jakoś ustawić (gdzie) by tuner na nowym sofcie 1.2.1 włączał się jednak sam, bez wciskania przycisku power?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: zinox »

Jednym przeszkadza innym nie: nie dogodzisz
Nic się nie da ustawić.Czeka cie powrót do wersji wcześniejszej albo oczekiwanie na zapowiadaną (już dawno) nową wersję softu

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Dokładnie, tuner powinien się jednak włączać, potrzebne do prawidłowego działania timera po zaniku prądu, reszta poprawek jest ok, myślę że nic więcej już nie wyciągną z tego tunera.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

zinox pisze:oczekiwanie na zapowiadaną (już dawno) nową wersję softu
A gdzie kolega widział zapowiadaną nową wersję softu ?
Mnie też nie podoba się kilka spraw w sofcie 1.2.1 ale pożyjemy zobaczymy.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: zinox »

w tym temacie
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=5091
@Speakers_XP napisał:
URZ0083 i URZ0083E były już naprawdę niezłe - nieoficjalnie wiem, że szykuje się nawet jeszcze upgrade softu do starych, wydawałoby się zapomnianych modeli, który przybliży je nieco do nowego ALI M3801...
zadzwoniłem do serwisu co z twinami - otrzymałem odpowiedź że tez ma byc nowe oprogramowanie (a było to w połowie grudnia)

empiryk_pl
Posty: 8
Rejestracja: 3 marca 2013, o 15:58

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: empiryk_pl »

Dziwna sprawa z nagrywaniem na pendrive. Otóż ustawiłem nagrywanie w dni robocze o stałej porze z TVP2. Nie pierwszy już raz zdarzyło mi się to -> czyli zamiast nagrywania z TVP2 nagrało się z TVN. Zdarza się to sporadycznie, ale jednak. Czym może być to spowodowane? Domownicy zaklinają się, że nie oglądali o tej godzinie telewizji.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: zinox »

jaka wersja oprogramowania?

empiryk_pl
Posty: 8
Rejestracja: 3 marca 2013, o 15:58

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: empiryk_pl »

Najnowszy, 1.21.

damians

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: damians »

Witam. Jestem tu nowy, przejrzałem dotychczasowe wątki jednak nigdzie nie znalazłem takiego przypadku. W dniu dzisiejszym usiłowałem podłączyć tuner jednak nie jestem w stanie przejść dalej niż do etapu wyszukiwania programów - problem w tym że nie jestem w stanie poruszać się po menu ponieważ najprawdopodobniej pilot nie reaguję. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z czymś podobnym??? Od razu dodam że kilka razy zmieniałem baterie, nie ma znaczenia także odległość pilota od tunera bo próbowałem coś przełączać z odległości kliku metrów i kliku centymetrów.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Sprawdź czy to pilot jest sprawny - zobacz diode nadawczą przez aparat np. w telefonie komórkowym lub innym cyfrowym z podglądem na żywo - po naciśnięciu klawisza powinna świecić/mrugać. Jeśli mruga to problem jest z tunerem.
Generalnie lepiej zwrócić tuner do sklepu i wymienić na inny egzemplarz (np. niezgodność towaru z umową)

Zablokowany