CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Jest jeszcze lista programow aktywowana klawiszem "OK" na pilocie - calkiem wygodna i zwykle dosc sprawnie dziala, ale nie wiem czy w URZ0086 jest aktywna podczas nagrywania.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Witam, chcę potwierdzić działanie napisów jak w wątku o URZ0083 http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=260, Ponieważ sam doszedłem wcześniej, że chodzi o typ pliku *.sub i *.idx z napisami renderowanymi jak na płycie DVD - są do tego konwertery w sieci. Plik oczywiście zawiera bitmapy więc możemy sobie dowolnie dobrać wielkość, czcionkę, kolor, obwódkę czy cień. Tak samo tuner generuje (a właściwie wyświetla) napisy ze strumieni TS czyli DVB.
Niestety pewnie nigdy nie doczekamy się ładnych napisów z *.txt ponieważ firmware musiałby zawierać bitmapy czcionek odpowiedniej wielkości, koloru i z obwódką - tak jest to realizowane w sprzęcie specjalnie projektowanym jako odtwarzacze multimedialne - tu to tylko dodatek.
Pozdrawiam!

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Witam, chciałem się jeszcze odnieść do testu Gutka http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=240 gdzie pisze o wolnym działaniu przy przełączaniu kanałów - otóż wg mnie to zależy co tuner robi w danej chwili. Zauważyłem, że jeśli włączony jest timeshift, to tuner ma tendencje do wolniejszej reakcji na rozkazy z pilota, tak samo jak nagrywamy - ale jest to objaw normalny - tak jak na komputerze im wiecej robimy tym bardziej procesor "się męczy" a operacje na "wąskim gardle" jakim jest USB bardzo obciązają system. Chip Ali czy MStar są specjalizowanymi procesorami all-in-one z systemem operacyjnym a różnice w budowie powodują odmienne działanie - chociaż schematy aplikacyjne mają podobne.
Poza tym w zasadzie to chyba ma służyć do oglądania TV a nie skakania po kanałach, szczególnie że za dużo ich i tak nie ma... (chyba lepiej wywołać EPG i poczytać co chcemy obejrzeć)
Druga sprawa to jakość obrazu - wg mnie bardzo dobra na wyjściu analogowym - porównywalna z tańszymi tunerami sat (mam starego opticuma, comsata - oba na Ali), co do HDMI - tu sprawa się komplikuje bo zależy jaki mamy TV i czy to tuner skaluje obraz do matrycy LCD czy telewizor (za jakiś czas zrobie test na plaźmie to będę miał pogląd co do porównania).
Pozdrawiam!

Harnas

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Harnas »

Przy włączonym timeshift można zmieniać kanały? U mnie się nie da.
Może ja mam jakiś uszkodzony egzemplarz?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

biprotek - Te napisy dają bardzo dobrą jakość, tylko dla mnie duża wada że tego formatu już nie edytujesz. Trzeba edytować txt i potem znowu go konwertować. Po za tym nie wiem czy istnieje jakiś soft co automatycznie przekonwertuje ileś tam napisów. Bo wyobraź sobie że chcesz sobie na dysk usb nagrać jakiś serial do oglądania na tunerze i przerabiaj każdy napis z osobna. Ja bym się wściekł przy takim czymś. Ta metoda jest bardzo dobra jeśli chcemy okazjonalnie coś obejrzeć na tunerze, wtedy owszem przerobić jedne napisy to można, nawet w czasie jak się kopiuje film.

Co do działania, dla mnie tuner reaguje z opóźnieniem, a napisałem w recenzji że jestem na to przeczulony i mi to przeszkadza, a niektórzy tego nawet nie zauważą. Co do skakania po kanałach to jak mam na przykład na TVNie reklame to skacze po kanałach, czekając aż się skończy i wtedy mnie takie opóźnione reakcje wnerwiają.
Co do jakości po analogu, to podobnie będzie w każdym tunerze bo wtedy tuner podaje oryginalną rozdzielczość obrazu - nadają 576i, a analog, SCART dokładnie też tylko taką obsługuje. Niestety jeśli przychodzi do scalowania po HDMI to według mnie obraz jest gorszy. Jak pisałem wcześniej mój TV to starszy LCD z tunerem analogowym, więc też raczej za dużo z tym obrazem z HDMI już nie robi, po prostu wyświetla go. Nowsze tv pewnie jeszcze raz poprawiają obraz który dostaną z HDMI więc różnica będzie mniejsza między Ali i Mstarem.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Zgadzam się, że format sub nie jest rozwiązaniem wygodnym, konwerter automatyczny pliku txt lub srt na sub (a właściwie vobsub) jest tu: http://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php, więc można wyedytowac i poprawić plik txt przed konwersją a nie po jednej linijce. Sprawdziłem i działa OK.
Co do skakania po kanałach - nie ma tragedii, wolniej działa mi np Ferguson 8800 na procesorze STi a to wyższa półka, z tym, że wine ponosi tu moduł Cyfrowego Polsatu, kanały fta przełączają się szybko ale nie aż tak żeby mierzyć różnicę - generalnie w ramach jednego multipleksu przełączanie jest szybsze niż przy zmianie częstotliwości. Nigdy nie będzie to tak szybkie jak w analogu - dekoder H264 musi "zaskoczyć" na strumieniu a może to zrobić tylko na klatce kluczowej więc dźwięk często jest włączany szybciej niż obraz, a nadawcy nadają program z bardzo różnymi parametrami kodowania (vide przełączanie na obraz testowy Puls2).
Pozdrawiam!

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

W tym akurat przypadku podzielam zdanie kolegi @Gutek@ - URZ0086 jest jednym z najwolniej reagujacych tunerow DVB-T na rynku...np. Blow 4501HD (tez ALI) pomimo teoretycznie slabszego porocesora i mniejszej ilosci Ramu dziala duuuzoo sprawniej, szybciej reaguje, przelacza kanaly itp...

Miejmy nadzieje ze da sie to poprawic w oprogramowaniu, bo sam procesor M3606 wydaje sie calkiem porzadny i powinien byc wydajny - to dwurdzeniowa konstrukcja.

Dobrze by bylo dla nas - klientow, aby producent sprobowal to usprawnic, bo to jak narazie chyba jedyny twin tuner i to w rozsadnej cenie.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Też mam nadzieję, że nowy firmware poprawi wszystkie bolączki obecnej wersji, szczególnie, że sam SoC już około roku i zapewne producenci sprzętu mieli wystarczająco dużo czasu na jego dopracowanie. Soft nie jest idealny i wygląda jak wczesna beta ale takie mamy czasy - szybko wypuścić coś na rynek bo konkurencja goni, potem się dopracuje.... albo nie, bo będzie nowy model.
Dla mnie najważniejsze w tym STB jest to, że posiada dwa niezależne odbiorniki i ta funkcjonalność działa. W tej grupie cenowej i tak nie znajdziemy dopracowanego i wszystkich zadowalającego sprzętu.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

Widocznie producentowi nie zależy na poprawkach. Gdyby tak było już od samego początku oprogramowanie byłoby bardziej dopracowane, a przynajmniej porządnie zrobione tłumaczenie, bo to obecnie ewidentnie jest tłumaczone przez chińczyka.
Tylko co się dziwić, po co producent ma poprawiać skoro tunery i tak schodzą jak świeże bułeczki z takim softem jaki jest obecnie. A ty sobie kliencie radź sam po zakupie.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Tlumaczenie jest prawdopodobnie "referencyjne" dla ALI - powinni to poprawic...dokladnie to samo tlumaczenie jest w klonach tych urzadzen sprzedawanych pod innymi markami w innych krajach - @Gutek@ - sprawdz mojego posta w temacie o URZ0083.

Co do samego supportu to chyba jest niezle - cos tam na biezaco robia, przynajmniej jezeli chodzi o URZ0083. Tlumaczenie napewno jest "do zrobienia" czego dodowem jest tuner Blow 4501HD na podobnym procesorze (powinno to byc zrobione w pierwszej kolejnosci - tak jak zauwazyl @Gutek@).

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Do Harnas - chodziło mi o włączony timeshift w menu - wtedy tuner cały czas nagrywa na usb tak, aby można było wrócić wstecz (zapis od momentu włączenia tunera jest realizowany z bieżącego kanału), po pauzie nie sprawdzałem.
Jeszcze jedna funkcjonalność, dla mnie ważna ze względu na zaniki prądu - tuner zawsze startuje po włączeniu wtyczki do gniazdka - zaleta - zegar się ustawi i zaprogramowane wczesniej kanały nam się nagrają, wada - bo włączy się na 3 godziny...

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

biprotek pisze:Jeszcze jedna funkcjonalność, dla mnie ważna ze względu na zaniki prądu - tuner zawsze startuje po włączeniu wtyczki do gniazdka - zaleta - zegar się ustawi i zaprogramowane wczesniej kanały nam się nagrają, wada - bo włączy się na 3 godziny...
Akurat dla mnie to wada że tuner się włącza, ale niestety tak jest we wszystkich tunerach.
Czy to tak trudno dopisać algorytm który by sprawdzał, czy nie było zaniku i jeśli byłby to tuner ma się tylko włączyć "ściągnąć" czas i wyłączyć się.
Speakers_XP pisze:Tlumaczenie jest prawdopodobnie "referencyjne" dla ALI - powinni to poprawic...dokladnie to samo tlumaczenie jest w klonach tych urzadzen sprzedawanych pod innymi markami w innych krajach
Ale mnie nie interesuje jakie to tłumaczenie, jak ja kupuje sprzęt to nie chce się domyślać połowy funkcji, a połowa jest nie przetłumaczona, nie każdy musi znać angielski, a w przypadku tych tunerów nie widziałem jeszcze polskiego komunikatu. Niestety nawet niektóre tunery na Mstar również w kwestii tłumaczenia pozostawiają wiele do życzenia. Tak jest coraz częściej z takimi chińskimi produktami. Sam mam GPS w którym po przejrzeniu menu można było paść ze śmiechu, przykład:
"Żegluga jest kolejny. Ten funkcja zajmujący się produkcją konserw używać teraz. Podobać się kwitować żegluga."
"Proszę parować i łączyć się z lokalnym urządzeniem przez niebieskie zęby komórki,domyślny PIN kod : 8888."

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Czy to tak trudno dopisać algorytm który by sprawdzał, czy nie było zaniku i jeśli byłby to tuner ma się tylko włączyć "ściągnąć" czas i wyłączyć się.
Widać trudno lub brak miejsca w pamięci procesora. Tu się zgadzam, że tuner powinien włączyć się na moment potrzebny do ustawienia zegara i przejść w stand-by.
Gdyby źródła firmware'u były dostępne można by zmodyfikować softy we wszystkich urządzeniach i mieli byśmy takie jak nam pasuje. Może kiedyś będzie taka możliwość.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Kowa1 »

Gutek napisał recenzje , Harnas zauważył brak funkcjonalności pewnych funkcji podczas nagrywania, jeszcze jakieś uwagi biprotek-a na temat braku możliwości przełączania kanałów przy włączonym timeshift i schloos temat pod dywan.

No to odświeżmy i dopowiedzmy ( a właściwie niech inicjatorzy dopowiedzą ) do końca.
biprotek pisze:Do Harnas - chodziło mi o włączony timeshift w menu - wtedy tuner cały czas nagrywa na usb tak, aby można było wrócić wstecz (zapis od momentu włączenia tunera jest realizowany z bieżącego kanału), po pauzie nie sprawdzałem.
Harnas pisze:W trakcie nagrywania nie można wybierać kanałów za pomocą przycisków z numerami, można tylko zmieniać po jednym +/-
Nie działa też wtedy EPG.
Speakers_XP pisze:Jest jeszcze lista programow aktywowana klawiszem "OK" na pilocie - calkiem wygodna i zwykle dosc sprawnie dziala, ale nie wiem czy w URZ0086 jest aktywna podczas nagrywania.
No to proszę o sprecyzowanie i dodatkowe informacje.

1) Co jest z tym timeshift ? Jak to w ogóle działa ?? To można timeshift uruchamiać inaczej niż przez ustawienie w menu ???

Dla mnie ( do tego momentu ) było proste. Po włączeniu timeshift w menu wszystko co oglądamy jest nagrywane i jeżeli w trakcie oglądania naciśniemy przewijanie do tyłu to timme shift nadal nagrywa program w tle a my na ekranie widzimy jak przewijamy, a po przewinięciu do interesującego nas momentu i naciśnięciu play oglądamy ponownie a w tle nadal nagrywa się program na kanale który oglądaliśmy w momencie wciśnięcia przycisku cofania.

Potwierdza to pomoc dla jakiegoś HYUNDAI
Jak to działa: funkcja Timeshift korzysta z bufora pamięci na dysku oraz z funkcji nagrywania i równoczesnego odtwarzania nagrywanego pliku. Podczas gdy urządzenie rejestruje obraz i zapisuje go na końcu bufora, użytkownik może swobodnie poruszać się po całym materiale.
Odtwarzacz operuje buforem na maksymalnie 4 godziny nagrania. Wielkość bufora określa się podczas instalacji dysku. Funkcja Timeshift może być włączana na żądanie, lub może być włączana automatycznie zawsze po przejściu do podglądu TV lub AV IN.
Nie wiem jak inaczej uruchamia się timeshift na żądanie bo na pilocie URZ0083/86 takiego przycisku nie znajduję.

A propos zawsze rozczulają mnie instrukcje które w odnośniku do klawisza na pilocie pod napisem TTX zawierają rewelacyjny opis: TTX i nic więcej - wszystko rozumiem !!!!!! TTX !

2) Nie wiem dlaczego EPG nie działa przy nagrywaniu, nie wiem czy przycisk OK aktywuje listę programów z której można by wybrać program ale to dziwne i nie znajduje wytłumaczenia dlaczego nie działają podczas nagrywania klawisze numeryczne którymi można wybrać numer kanału. Ale mam nadzieje że podczas nagrywania można wybrać kanał przez menu -> edycja kanałów -> Lista kanałów TV -> Kanał -> OK.

3) Na temat URZ0083 we właściwym wątku opisane są usterki działające ponoć w porywach, jak wiatr zawieje w zależności od egzemplarza: złe przełączanie kanałów, resetowanie tunera przy próbie odtwarzania plików testowych, lub nagranych, z dźwiękiem z trzeciej ścieżki.

URZ0086 ma nowszy ( ponoć ) ale na pewno inny procesor niż URZ0083. Gutek testował ale widać się nie dotestował bo nie napisał czy opisane w pkt.3 błędy które wypłynęły w przypadku URZ0083 dotyczą i mają miejsce również w przypadku URZ0086 (twin).

Bardzo proszę żeby ktoś oblukał sprawę i coś napisał.

Chodzę w koło kupna tunera już jakiś czas i właściwie dokonałem już wyboru aby co jedynie mnie rozprasza i kusi ta twinowatość i inny procesor Cabletech URZ0096 który daje nadzieję poprawy, bo jak rozpytałem po lokalnych magikach zajmujących się antenami i tunerami to opinia była jedna: "Nie masz problemów kup se Kabletech-a".

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

1. Koledzy, funkcja timeshift dziala w tunerach na ALI jakby z automatu (o ile jest wlaczona w glownym menu), wg mnie jest to najlepiej zaimplementowana funkcja sposrod istniejacych, popularnych dekoderow - tzn. w momencie wlaczenia na dany program juz od tego momentu jest rejestrowany na nosniku - mozemy cofnac itd. Nie trzeba tego aktywowac dodatkowo, nie blokuje tez to przelaczania programow (no chyba ze sie "cofnelismy", wtedy trzeba wrocic do obrazu "na zywo" klawiszem STOP lub rozpoaczac nagrywanie - RECORD, dodatkowo przy aktywnej opcji timeshift do record, nie stracimy materialu zarejestrowanego przez Timeshift). Dzialanie Timeshifta opisalem dokladniej w watku o URZ0083 - w URZ0086 to z tego co pamietam jest identycznie.

TTX to (w sumie to nie ko konca oczywiste ;) ) telegazeta...

2. Co do zmiany programow za pomoca numerkow podaczas nagrywania sie nie wypowiem (najwzyczajniej nie sprawdzalem), ale z duza pewnoscia mozna wybrac dowolny program z listy kanalow - klawisz "OK" na pilocie (nie trzeba grzebac po menu) - w URZ0083 dziala bez problemu.

3. Resety aktualnie nie wystepuja na URZ0083 i sprawdzone na szybko tez nie powinny dotyczyc URZ0086.
Wiekszosc takich przypadkow dotyczyla z reszta plikow nagranych na innych dekoderach, wiec ich kompatybilnosc nie musi byc 100%, blad ktory byl w URZ0083 z wlasnymi nagraniami zostal naprawiony o ile pamietam wraz z wersja FW 1.0.18.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Potwierdzam to co pisze Speakers_XP:

Timeshift działa elegancko, tak samo jak w URZ0083;

Zmiana programów w czasie nagrywania klawiszami PR+/PR- lub OK i z listy po której szybko można się poruszać bez przełączania po kolei; po wybraniu innego kanału działa klawisz BACK, którym przełączamy między poprzednio oglądanymi programami.
Po naciśnięciu STOP tuner pyta który zapis przerwać, można też odtworzyć inny wcześniej zapisany program.

Resetów żadnych nie stwierdziłem, wersja sprzętu: MC6245-M3606-VER1.0 P/N:1106A

Podobnie nie zauważyłem aby błędnie przełączały się programy (listę mam pomieszaną wg upodobań).

Zauważony kolejny minus tym razem dla posiadaczy TV 4:3 - przy włączeniu formatu 4:3 Letter Box i przy odtwarzaniu wcześniej nagranych programów 16:9 ramka LB jest w kolorze tła listy plików czyli ciemnoniebieska (przy ustawieniu formatu obrazu 16:9 problemu nie ma, TV sam się przełącza w ten tryb).

Pozdrawiam!

Jedrek2011

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Jedrek2011 »

Pytania do Użytkowników URZ0086:
1. czy w czasie nagrywania programu tv 1-kanału lub 2-kanałów można oglądać nagrania z dysku czy są na to jakieś ograniczenia czy w ogóle nie ma takiej opcji
2. czy nagrania są w formacie TS?
3. czy materiał nagrywa tak jak jest on nadawany czy jednak poddaje go obróbce (MT4160 np. nagrywa dźwięk tylko taki jaki ustawiło się do oglądania a nie wszystkie ścieżki które są nadawane)
4. ile można zaprogramować timerów? i czy można ustawić cykliczność nagrań
5. jakie nazwy nadaje tuner nagranym plikom i czy można je w każdej chwili zmienić?
6. może ktoś próbował odtwarzać na nim filmy .mov z aparatu Cannona?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

1. czy w czasie nagrywania programu tv 1-kanału lub 2-kanałów można oglądać nagrania z dysku czy są na to jakieś ograniczenia czy w ogóle nie ma takiej opcji
Można oglądać wcześniejsze nagrania w trakcie nagrywania, nawet jak zaprogramowano timer.
2. czy nagrania są w formacie TS?
Tak
3. czy materiał nagrywa tak jak jest on nadawany czy jednak poddaje go obróbce (MT4160 np. nagrywa dźwięk tylko taki jaki ustawiło się do oglądania a nie wszystkie ścieżki które są nadawane)
Materiał można nagrywać jako TS lub MPG (MPG tylko dla transmisji MPEG2 np. czeskie DVB), co do ścieżek w TS zapisuje wszystkie powiązanie z nagrywanym programem (dźwięki i napisy).
4. ile można zaprogramować timerów? i czy można ustawić cykliczność nagrań
Mozna zaprogramować 8 zdarzeń, mogą być: pojedyńcze, codzienne, dni robocze, co tydzień. Wybiera sięteż czy ma to być tylko włączenie czy włączenie i zapis.
5. jakie nazwy nadaje tuner nagranym plikom i czy można je w każdej chwili zmienić?
Nazwa w formacie nazwa_kanału_data_czas, można potem zmienić nazwę na dowolną
6. może ktoś próbował odtwarzać na nim filmy .mov z aparatu Cannona?
Nagranie 1280x720 h264 z Canona w formacie MOV działa bez problemu (posiadam SX20).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 października 2011, o 16:44 przez biprotek, łącznie zmieniany 2 razy.

Jedrek2011

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Jedrek2011 »

Dziękuję za info, najbardziej mi pasuje że mogę jednocześnie nagrywać i odtwarzać to co już kiedyś nagrałem (zadałem wczoraj to samo pytanie do Lechpola i właśnie przed chwilą przyszedł mail że oni twierdzą że nie ma takiej możliwości ale skoro fizycznie u kolegi można to robić tzn. że coś się zmieniło w oprogramowaniu a dystrybutor ma ciągle stare informacje), szkoda ze ma tylko 8 timerów ale pozostałe parametry mi pasują i chyba zamienię swojego MT4160 który 1/3 życia spędza w serwisie na coś stabilniejszego

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

Jeszcze o timerze - jeżeli oglądamy zapisany film lub plik avi czy inny a zacznie się zapis z timera to tuner przerwie nam oglądanie tak, by mógł się przełączyć i rozpocząć zapis, po tym fakcie trzeba niestety jeszcze raz wywołać listę nagrań (będzie tam nawet to co się właśnie nagrywa) i odtworzyć nagranie wcześniejsze, lub aktualnie zapisywany program (niestety nie pamięta gdzie przerwało oglądany materiał, lecz kursorami można szybko przeskoczyć/przewinąć do odpowiedniego miejsca).

Soft się nie zmienił, aktualizacji na tę chwilę brak. Tuner chodzi stabilnie, poprawki będą raczej dotyczyć spraw związanych z menu i obsługą pilota ew. szybkości działania/uruchamiania.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 12:11 przez biprotek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany