CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

Spróbuj zmienić kabel HDMI.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

Po wgraniu nowego softa nie mam podglądu programu w EPG.Wgrałem też stary soft i efekt ten sam.Po prostu podgląd zniknął nie zależnie od wersji.Czasem się zdarza że jest przezroczysty tzn. widać w nim fragment głównego programu.
Czy jest możliwość naprawienia tego ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

A próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne?

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

tak,próbowałem ustawienia fabryczne,wgrywałem stary i nowy soft,od nowa wgrywałem kanały automatycznie i ręcznie.Słowem próbowałem wszystkiego (chyba) ale może coś pominąłem.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Kowa1 »

Przede wszystkim sprawdź wersje oprogramowania po downgradzie tj. czy downgrad faktycznie został przeprowadzony - są urządzenia które nie dopuszczają aktualizacji firmwaru do niższej wersji.

Dodatkowo.

Sprzęt elektroniczny potrafi przechowywać, i przywracać z nich, dane ( parametry ustawień to też dane ) w różnych dziwnych miejscach.

Spróbuj kilkakrotnie wykonać downgrad z kompletnym odłączeniem zasilania pomiędzy aktualizacjami.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

Po kilkukrotnym wyrywaniu wersje oprogramowania zmieniają się,zasilanie też wyłączałem niestety nadal nic to nie daje.Co dziwne gdy wejdę do edycji list kanałów podgląd jest o.k.Nie ma go tylko w EPG.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Kowa1 »

Jak to zwykle bywa ( "Polak gardzi szczegółami" ) tak naprawdę nie wiemy co MUX1000 ma w swojej głowie pisząc: "nie mam podglądu programu w EPG" tym bardziej że
MUX 1000 pisze:Po prostu podgląd zniknął nie zależnie od wersji.Czasem się zdarza że jest przezroczysty tzn. widać w nim fragment głównego programu.
.

Sorry MUX1000 ale najstarsze góralki nie rozkminią gdzie co masz i co w czym, oraz kiedy, Ci się nie wyświetla ( lub wyświetla przeźroczyście, czy też fragmentarycznie tzn. widać fragment czegoś co nazywasz głównym programem - a może to program aktualnie nadawany ??? ) tak iż jakaś badrdziej merytoryczna pomoc jest, jak sądzę, raczej niemożliwa.


Tak przy okazji, z własnej ciekawości, pytanie do posiadających wiedzę. Czy tej funkcji EPG nie realizuje jakiś dodatkowy układ który mógł paść? Lub jakiś układ który realizuje wyświetlanie tego na ekranie. A może wydzielony fragment głównego procesora, jakaś jego funkcja.
Czytam w różnych miejscach że obraz zmienia swoją jakość w zależności na jakim łączu podłączony jest ekran. Czy może być tak że na HDMI okno funkcji EPG może być niewyświetlane a na SCART lub RGB już będzie ?

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

Kowa1 pisze:tak naprawdę nie wiemy co MUX1000 ma w swojej głowie
Dobra,to jeszcze raz:
1.Tuner URZ0086
2.soft- URZ0086_v1.1.1 (przedtem - URZ0086_V1.0.7)
3.połączenie tuner-TV kabel RGB

I teraz oglądam aktualny program np.Polsat,włączam EPG,wyświetla się okno EPG z numerami kanałów,programem itd. w prawym górnym rogu jest małe okienko w którym powinien być podgląd całego aktualnego programu.Niestety jest czarny.Niekiedy zdarzy się że widać fragment aktualnego programu,a powinien być widoczny cały program.Rzecz cała ma miejsce po wgraniu nowego softa na starym sofcie wszystko było w porządku.
Druga rzecz że po wejściu do edytora kanałów czyli tam gdzie mogę blokować,sortować,usuwać itd.kanały podgląd jest o.k.

Myślę że jaśniej już nie można.

http://img215.imageshack.us/img215/479/dsc00543y.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/939/dsc00544lt.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/7956/dsc00545d.jpg
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2012, o 17:40 przez MUX 1000, łącznie zmieniany 1 raz.

Jedrek2011

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Jedrek2011 »

Zgadza się, na moim URZ0086 z bieżącym softem jak u kolegi jest tak samo, tzn miekiedy "okienko" w EPG jest przeźroczyste a niekiedy nie, oczywiście w tle jest kanał na który w tej chwili przeszliśmy w EPG. Tak więc przyczyna nie leży w sprzęcie tylko po prostu oprogramowanie ma niedoróbkę która jeśli mocno przeszkadza można zgłosić do serwisu, z mego punktu widzenia bardziej irytujące jest przerywanie oglądanego programu z dysku w chwili rozpoczęcia nagrania lub jego zakończenia (szczególnie kiedy jesteśmy niemalże już na końcu np filmu i wówczas trzeba jeszcze raz wywołać film i przewinąć do miejsca gdzie nam się urwało oglądanie, sprawę zgłosiłem do serwisu zobaczymy co z tego wyniknie)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Kowa1 »

No to się nareszcie wyjaśniło o co chodzi muxowi potysięcznemu, a może nawet raczej MU x 1000. Przypomnę.
MUX 1000 pisze:Po wgraniu nowego softa nie mam podglądu programu w EPG.
A przed wgraniem nowego softu, na tym starym, to jesteś pewien że miałeś podgląd ???

Niech napisze ktoś kto ma w EPG w małym okienku w prawym górnym rogu obszaru wyświetlanego przez EPG podgląd aktualnego programu. I nie musi to być Cabletecch URZ0086. Może być URZ0083, nawet Kruger&Matz KM0186 czy KM0183 obojętnie.

No raczej nikt nie napisze.

MUX1000 weź Ty przypomni sobie dobrze co i jak miałeś i masz, i przyłóż się do pisania co by szło zkumkać Twoje teksty nim zaczniesz zawracać gitarę.

Chopie nikt tam niema podglądu.

pufon

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: pufon »

EVOLVE Andromeda ,wygląda na identyczny dostępny soft 1.1.8 może jest lepiej dopracowany ?
szkoda że nie przypasuje mi raczej do KM00186

mojekonto1980

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: mojekonto1980 »

Faktycznie porobiło się klonów ja znalazłem kolejny:
Tuner cyfrowy LC-DVB-T 3500 Twin HD
http://www.marka.com.pl/produkty/tunery ... win-hd.htm
Niestety nie doszukałem się na ich stronie softu do ściągnięcia a w instrukcji pdf brak info na temat odtwarzania plików MKV/MOV/MPEG/MP3/OGG/WMA/JPEG oraz AVI z xvid/divx a także FLAC, M2TS oraz obsługi napisów.

Co do odtwarzacza EVOLVE Andromeda również nie doszukałem się info na temat odtwarzania plików AVI z xvid/divx a także FLAC, M2TS.

W sumie mamy 4 klony z twin tuner:
CABLETECH URZ0086
Kruger & Matz KM00186
LC-DVB-T 3500
EVOLVE Andromeda

Ciekawi mnie tylko jedno czy każdy z nich odtwarza w trybie 1080p(50/60Hz) czy też 1080p(25/30Hz). Mój odtwarzacz multimedialny WD TV Live bez DVB-T z przerobionym softem posiada tryb 1080p(50/60Hz). Dzięki temu trybowi mogę płynnie oglądać przejścia panoramy (np. szybki ruch kamerą z lewej strony na prawą) w filmach. Pozostałe tryby typu 30Hz lub 24p dają już "skaczący" klatkowany efekt pozbawiony płynności ruchu. Chętnie kupiłbym któryś z tych tunerów dvb-t i jednocześnie zastąpił WD TV Live ale niestety instrukcje w nich są bardzo wybrakowane.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: MUX 1000 »

Kowa1 pisze:Chopie nikt tam niema podglądu.
Chopie i o to chodziło.O wyjaśnienie.Fakt mogłem coś przeoczyć. :D W końcu po to jest forum aby pytać.
Kowa1 pisze:nim zaczniesz zawracać gitarę
Nie wiem chopie czy zauważyłeś ale dopiero co dołączyłem do was i nie znam się za bardzo na tunerach DVB-T stąd moje pytania.Nie mniej dziękuję za odpowiedz. :D

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Kowa1 »

Dokładność, czytelność, konkretność, sprawdzalność nie mają nic wspólnego ze znajomością tunerów DVB-T i długością uczestnictwa na forum. A bez nich życie zmienia się w długie i uciążliwe zmaganie z próżnią oraz bezproduktywne bicie piany czego przykład mieliśmy w wywołanym przez Ciebie nieistniejącym problemie.

PS
Nim się zacznie twierdzić że coś znikło należy sprawdzić czy kiedykolwiek istniało - przynajmniej to jeśli pominąć czytelność formułowania problemu.

Aktywator

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Aktywator »

Witam,
Aby pomóc w rozwijaniu produktów ku zadowolenia obecnych i przyszłych klientów Firmy Lechpol (a jakże :D), postanowiłem założyć osobny wątek, w którym można, a nawet trzeba dopisywać swoje spostrzeżenia dotyczące najnowszego software'u KM00186 oraz URZ0086 (CABLETECH). Proszę o wypowiedzi konstruktywne i konkretne.

Jedrek2011

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Jedrek2011 »

Czy ktoś z forumowiczów może eksperymentował z softami klonów:
LC-DVB-T 3500
EVOLVE Andromeda
wgrywając je do URZ0086 albo ma wiedzę czy taki eksperyment ma szansę powodzenia (mam na myśli że tuner będzie działał lub będzie możliwość powrotu do oryginalnego oprogramowania producenta bez działania serwisu)

Pozdrawiam

mojekonto1980

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: mojekonto1980 »

Jest recenzja Evolve Andromeda ale niestety po czesku:
http://www.alza.cz/evolve-andromeda-d287580.htm#recenze
Niewiele z tego zrozumiałem bo google translator słabo tłumaczy a jest 14 minusów i prawdopodobnie są one podobne do klonów tego typu tunerów.

jorik

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: jorik »

jorik pisze:Mam problem z nawiązywaniem połączenia pomiędzy telewizorem LG 50PQ6000 a '86. Połączone są kablem HDMI i po poprawnym nawiązaniu połączenia wszystko działa Ok. Jednak aby połączenie zostało nawiązane poprawnie w momencie włączenia '86 telewizor musi być włączony i mieć ustawione jako aktywne wejście HDMI, do którego podłączony jest '86 bo w przeciwnym razie nie ma dźwięku (obraz bez zastrzeżeń).
Witam ponownie!

Jedyną sugestią, jaką otrzymałem w odpowiedzi na to pytanie było "spróbuj zmienić kabel". Spróbowałem. Na innym wejściu (do tego samego TV), podłączony innym kablem zachowuje się tak samo. Stara nagrywarka podłączona tymi samymi kablami na te same wejścia nie stwarza problemu. Więc kabel raczej jest Ok. Co dalej? Zmień TV? ;)

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Proszę o informację nawet jeżeli brak rozwiązania problemu. Być może to jednostkowy problem kwalifikujący się do reklamacji, ale nie chcę się wykłócać z serwisem jeżeli jest jakieś rozwiązanie.

mojekonto1980

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: mojekonto1980 »

Pokazał się kolejny klon twin tuner:

Xoro HRT 8300
Procesor: Ali M3606A, 128MByte DDR II RAM
http://www.xoro.de/produkte/receiver-fu ... ime-shift/
Instrukcja ENG:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=x ... wA&cad=rja
Minusy w nim to:
-brak E-AC3, jakoś się nie mogłem doczytać,
-nie czyta plików FLAC,
-hdmi video output 720p/50Hz,

Quqi

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Quqi »

Z Krzyżackim językiem jestem na bakier ale:
HDMI & YPbPr Ausgänge für die Videoausgabe bis 1080p
HDMI Ausgang für Auflösungen bis 1080p
to mi wygląda na obsługiwanie 1080p po HDMI
Natomiast w instrukcji "Video output: HDMI (720p/50Hz)" jest w "Ustawieniach standardowych" razem z domyślnie ustawionym językiem niemieckim..

Funkcje na pilocie ma odrobinę poprzestawiane, poza tym menu pokazane w instrukcji wygląda jak to z URZ0086 czy KM00186 z pierwszych wersji softów więc można się spodziewać że wraz z rozwojem dopiszą obsługę E-AC3 i FLAC

Zablokowany