CABLETECH URZ0085

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: @GUTEK@ »

A jaki poziom sygnału pokazuje TV?

bLaYd

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: bLaYd »

Siła 100%
Jakość 92%
na obu MUXach.

Problem nie leży po stronie anteny / instalacji antenowej, bo wcześniej wszystko działało.

radzix
Posty: 13
Rejestracja: 18 grudnia 2012, o 11:11
Odbiornik: Media Tech MT4167
Instalacja antenowa: Biquad własnej konstrukcji
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: radzix »

Witam,
Mógłby ktoś sprawdzić czy dołączony do zestawu pilot działa w programie Windows Media Center? Zastanawiam się nad zakupem tego tunera bądź MT4161 (w którym pilot działa z WMC). URZ0085 ma pilot oferujący więcej funkcji a konstrukcja samego tunera wydaja się solidniejsza od tej z MT4161.
Pozdrawiam

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: Speakers_XP »

bLaYd pisze:Witam.

Używam tunera USB Cabletech URZ0085. Do tej pory korzystałem z Windowsa XP i z programów BlazeHDTV, DVBViewer, SplashLite i wszystko ładnie działało. Natomiast po przeinstalowaniu systemu na Windows 7, zainstalowaniu sterowników do tunera ze strony producenta i w/w programów telewizja nie działa. Dokładnie rzecz ujmując nie wyszukują one żadnych kanałów telewizyjnych. Podkreślam, że antena jest sprawna, ponieważ po podłączeniu jej do TV wyszukuje bez problemu 15 kanałów. Sam tuner podłączałem do różnych portów USB. Na częstotliwościach, na których są MUXy jedynie chwilami miga niebieska dioda na tunerze.

Przeinstalowałem system z powrotem na Windows XP, lecz i tu jest ten sam efekt.

W czczym może tkwić problem?
Zobacz kolego jaką masz wersję sterownika dla tunera (sprawdzisz w menedżerze urządzeń - kontrolery dźwięku, wideo i gier - IT9135 BDA Device).
Problem z niewyszukiwaniem kanałów jest standardowy dla niemal wszystkich tunerków na scalaku it913x (ja to przerabialem w swoim MSI i jakimś bliżej nieokreślonym "chińczyku") - pojawia się gdy zainstalujemy stary sterownik z 2010r...

szwagier321

Nagrywanie urz0085 brak wiedo

Post autor: szwagier321 »

Mam problem z nagrywaniem tunerem dvb-t cabletech urz0085, otóż po poprawnym zainstalowaniu oprogramowania i tunera, nagrywam jakiś wybrany fragment z telewizji po otworzeniu go w obojętnie jakim programie pojawia się tylko dźwięk ale bez wideo, dodam, że używam programu dolaczonego do urządzenia czyli BlazeDVBT w nim ustawiona jest opcja "obraz i dźwięk", co do kodeków mam zainstalowany najnowszy k-lite codec pack, urzywam systemu windows 7 proffesional 86x wszystkie sterowniki mam zainstalowane ale dalej nie wiem co mam zrobić, w tej sprawie jestem zielony :mrgreen:

Dla pewności podaje jeszcze specyfikacje mojego sprzętu:

acer aspire 5732z
Procesor: 2x2,3Ghz
Pamięć: 4Gb
Karta Graficzna: 512MB

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: @GUTEK@ »

W VLC też odtwarza sam dźwięk? Przykładowo MediaInfo podaje że w pliku jest też strumień video?

szwagier321

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: szwagier321 »

przepraszam za późną odpowiedź, w VLC otwiera sam dźwięk, ale w media info jest zapisany strumień wideo. podam screena z mediainfo

http://w687.wrzuta.pl/obraz/2EhKonwRj9D/mediainfoscreen

Magiclol

Re: CABLETECH URZ0085

Post autor: Magiclol »

Witam!
Kupiłem niedawno ten dekoder, zainstalowałem sterowniki, próbowałem podłączyć do anteny siatkowej umieszczonej na balkonie (5 metrów nad ziemią) i nie działa. Myślałem że to wina płytki (przedwzmacniacza). Kupiłem nową, wymieniłem, no ale nadal nie działa. Kolejna myślą było to że sprzedano mi wadliwy dekoder. Poszedłem więc do kumpla który również posiada dekoder usb tylko innej firmy. Okazuje się że Cabletech u niego działa bez problemu na antenie umieszczonej w ogrodzie 2 metry nad ziemią. Jak rozwiązać ten problem i w końcu móc korzystać z mojego dekodera bez problemów? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

shadow
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2015, o 17:55

Calbetech URZ0085 a windows 8.1

Post autor: shadow »

Witam,

Dostałem do testowania tuner Cabletech URZ0085. Niestety nie chce on działać z W8.1
Po podłączeniu pokazuje się informacja o nierozpoznanym urządzeniu.
W menadżerze jest napisane
"System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

A request for the USB device descriptor failed. "

Przy próbie aktualizacji sterowników cały czas dostaje informację, że sterowniki są najnowsze ale system nie może uruchomić urządzenia.


Będzie coś z tego?

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: Calbetech URZ0085 a windows 8.1

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Zobacz tutaj:

- http://www.cabletech.pl/pl/4522-tuner-m ... -cabletech

W instrukcji może będzie pisało coś więcej na jakich systemach działa :)

shadow
Posty: 2
Rejestracja: 13 lipca 2015, o 17:55

Re: Calbetech URZ0085 a windows 8.1

Post autor: shadow »

Wszystko czytałem i nadal nic nie wiem.
Są niby sterowniki do W8 więc powinno działać z 8.1

Zablokowany