HAUPPAUGE 73E SE

Jan

Konfiguracja dvbviewer lub dvbdream do obsługi pilota ??

Post autor: Jan »

Witam

Posiadam tuner Winfast DTV1800 H, proszę was o pomoc w konfiguracji pilota w programach dvbviewer
lub dvbdream (tu mam problem z jakimkolwiek działaniem tunera, problem z konfiguracją nie wykrywa sprzętu - w miarę możliwości proszę o pomoc w konfiguracji).

Pilot super rzecz działa w WinFast FM,WinFast PVR2 oraz PowerDVD, przydało by się by działał w w/w programach bo tylko tam odbieram emitela w mpeg4.


Z  góry dziękuję za pomoc

tdj

Konfiguracja dvbviewer lub dvbdream do obsługi pilota ??

Post autor: tdj »

przylaczam sie do prosby konfiguracji pilota w Dvbviewer, mam taka sama karte.
o dvbdream zapomnij, ten program jakos dziwnie dziala z ta karta, kilka godzin sie meczylem i raz udalo mi sie nawet cos obejrzec ale po restarcie juz nie wykrywal karty...

tdj

Konfiguracja dvbviewer lub dvbdream do obsługi pilota ??

Post autor: tdj »

UDALO SIEw tray po instalacji oprogramowania jest ikonka WinFast wizzard, klikasz prawym klawisz myszy nastepnie SETTING i zaznaczasz MCE REMOTEPilot w DVBViewer dziala
Dzialaja tylko podstawowe klawisze, jezeli chcemy zaprogramowac nie dzialajace wchodzimy w ustawienia DVBViewera w opcje WEJSCIE. Klikamy opcje UCZENIE nastepnie opcje ktora chcemy zaprogramowac i przycisk na pilocie.powinna dodac dodatkowy skrot, np: Pelny ekran to ALT ENTER

Jan

Konfiguracja dvbviewer lub dvbdream do obsługi pilota ??

Post autor: Jan »

robilem tak ale u mnie nie dziala nie wiem czemu ... a jak robi to uczenie sie pilota ..??daj screny z konfiguracji jak mozesz

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Pilot do tunera USB

Post autor: debe »

Nie jestem zwolennikiem tunerów usb do komputera, ponieważ komfort oglądania i obsługa to rzecz dyskusyjna.
Wszedłem jednak w posiadanie tunera cyfrowego na usb. Przywiózł mi to kolega z Holandi. Nazywa się to Hauppauge model 73e SE. Dokładnie taki: http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx
Nie wiem czy to nie jest Pinnacle.
Soft do tego jest naprawdę dobry. Jest to PCTV Center.
Sam tuner również działa doskonale zarówno poprzez dedykowane oprogramowanie jak WMC.
Jest tylko taki mankament, że nie ma do tego pilota, co poważnie ogranicza funkcjonalność.
Zresztą kto dzisiaj ogląda telewizję nie mając pod ręką "leniwca"?
Pytania mam takie:jaki pilot będzie bezproblemowo współpracował z oprogramowaniem PC TV Center.
Na rynku jest mnóstwo różnych pilotów do komputerów. Ja oczywiście nie myślę o Logitechu za 299 zł a o czymś za 30-50 zł
Pytam o tego pilota, bo w przeszłości,będzie z 8 lat temu, miałem pilota rodzimej produkcji. Był to PC-MAK czy jakoś tak. Pamiętam, że była to totalna porażka i nie będę tu opisywał co się z nim działo.
Proszę też o nie udzielanie porad typu:"kup se taki albo taki na Allegro i zobacz, może będzie działać".
Chciałbym prosić o poradę/pomoc kogoś, kto przed podobnym problemem w przeszłości stanął i poradził sobie lub kogoś, kto w temacie "mocno siedzi".
Może to coś komuś pomoże, aby mi pomóc:

To jest główna zakładka ustawień programu:

Obrazek

A to zakładka ustawień samego pilota:

Obrazek

Edit:

Znalazłem u siebie pliki instrukcji obsługi programu i pilota i w ustawieniach pilota jest w tym pdf-ie taki obrazek:
Obrazek
U mnie tego nie ma. Jest to co wyżej na screenie.
W ogóle cała ta instrukcja dotyczy dużo starszej wersji programu niż ta, którą ja mam.
Czyżby nowsza wersja nie obsługiwała pilotów?
To raczej mało prawdopodobne.
Gdzieś zakopane w plikach programu znalazłem też spakowane zdjęcia pilotów, to są PNG, czyli ikony
Obrazek
Dlaczego nie widać ich w zakładce ustawień pilota?
Ostatnio zmieniony 11 września 2011, o 10:07 przez debe, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Pilot do tunera USB

Post autor: @GUTEK@ »

Z Pinnacle TV Center będzie działał tylko oryginalny pilot od karty lub z tego co pamiętam w tym programie były zdjęcia pilotów w konfiguracji i wybierało się posiadany, więc zapewne każdy z nich będzie działał z tym programem i odbiornikiem ir w karcie.

Innym wyjściem to dorwać pilot z odbiornikiem ir np. na USB który może emulować klawiaturę lub działa w programie EventGhost, przez którego będzie można sterować softem Pinnacla.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Pilot do tunera USB

Post autor: debe »

@GUTEK@ pisze:Z Pinnacle TV Center będzie działał tylko oryginalny pilot od karty lub z tego co pamiętam w tym programie były zdjęcia pilotów w konfiguracji i wybierało się posiadany, więc zapewne każdy z nich będzie działał z tym programem i odbiornikiem ir w karcie.
Mój model nie był oryginalnie wyposażony w pilota. Ja dostałem cały komplet w kartonie.
Znalazłem w necie pdf (tutaj, strona 8 ftp://ftp.pctvsystems.com/TV/documentat ... ote_en.pdf) gdzie właśnie były ikony pilotów i można było wybrać ale u mnie jak widać na screenie tego nie ma.
@GUTEK@ pisze:Innym wyjściem to dorwać pilot z odbiornikiem ir np. na USB który może emulować klawiaturę lub działa w programie EventGhost, przez którego będzie można sterować softem Pinnacla.
No właśnie. tego chciałbym uniknąć, bo jak jakiś program steruje jakimś programem to zwykle oznacza to kłopoty i nie działa to dobrze.

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Konfiguracja dvbviewer lub dvbdream do obsługi pilota ??

Post autor: komp2015 »

witam
u mnie pilot dvbvierwer nie działa pilot, ale mam zaznaczone, że wykrył pilot od urządzenia i naciskam wszystkie klawisze i dalej nie wykrywa pilot co mam zrobić
proszę o pomoc dziękuję.
tematy mogą się powtarzać więc proszę o wyrozumiałość, ponieważ nikt na moje posty nie odpowiada, może nikt tych postów nie czyta lub po prostu nie wie co zrobić
dziękuje za odpowiedz

Zablokowany