LV6TBOXHD V2

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

tutofaza pisze:Witam
Czy kto zauważył jakieś zmiany w tym sofcie bo ja nic nie widzę, działa jak poprzedni.

Poprawka dotyczy m.in. LCN

mikton61

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: mikton61 »

Witam.
Wgrałem nowy soft podany przez użytkownika p-b kilka wątków wyżej.
Moja instalacja to dipol i wzmacniacz LNA-101 .
Telewizor kineskopowy połączony z dekoderem scartem i w dekoderze włączone zasilanie.
Problem polega na tym że za każdym razem jak wyłączę dekoder to po
włączeniu zasilanie jest wyłączone (przy okazji też analogowych nie ma).
W sofcie oryginalnym po kupnie dekodera to nie występowało.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

No to pozostaje Ci wrócić do starszego softu lub zastosować zewnętrzny zasilacz do anteny, widocznie w najnowszym jest jakiś błąd.
Wszystkie softy jakie dorwałem do tego modelu są na mojej stronie.

mikton61

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: mikton61 »

Dzięki, jutro sprawdzę z twojej strony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz też napisać do pomocy technicznej FEN - http://help.fen.pl/
Opisz swój problem, oni zgłoszą to do producenta i są szanse że to poprawią.

Jak kiedyś pisaliśmy w sprawie tunera LV6TMPVR4 to dużo udało nam się zdziałać.

MPG17

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: MPG17 »

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem po raz pierwszy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Od kilku dni jestem posiadaczem Not Only LV6TBOXHD V2 (o ile udało mi się prawidłowo zidentyfikować to urządzenie) zasilacz wbudowany.

Wersja oprogramowania:

Model: LV6-OSD-A-V2.1
SW Version: 2011-09-21
HW Version: 1.0
http://www.picshot.pl/public/view/88177

Powiedzmy że w 90% sprawdziłem wszystko to do czego jest mi potrzebny ten tuner.
Pojawił się problem z nagrywaniem czasowym:
01 Programuje z EPG jest ok w liście programatora pojawia sie pozycja z ikoną zegar (prawa strona)
02 Programuje ręcznie zamiast zegara mam jakieś pomarańczowe kółko.
03 Kasuje pozycje z pkt. 2 więc zostaje ta powiedzmy prawidłowa.
04 Daje exit, wychodzę całkiem z menu i przełączam do stanu "STANDBY" (czuwanie).
05 O określonej w timerze godzinie tuner się uruchamia, ale niestety zamiast nagrywać pokazuje
się plansza z napisami:

OAD UPGRADE
Searching OAD Chanel...
REMOTE -EXIT- EXIT
Pasek postępu wyszukujący kanały.
http://www.picshot.pl/public/view/88180
06 Gdy skończy tuner się zawiesza i trzeba go odłączyć całkowicie od zasilania.
07 Po ponownym podłączeniu i uruchomieniu pozostałe funkcje oprócz funkcji Timer, nadal działają poprawnie. (w gnieździe oczywiście cały czas tkwi pendriwe OCZ 4GB USB2.0 sformatowany na FAT32 całkowicie bez danych, zabezpieczeń i innych bajerów).

Jeśli uda mi się zamieścić wszystkie obrazki to sami to zobaczycie.

Zdjęcie z metki pod spodem tunera:
http://www.picshot.pl/public/view/88182
Zdjęcie z pudełka:
http://www.picshot.pl/public/view/88183
http://www.picshot.pl/public/view/88184
Reszta:
http://www.picshot.pl/public/view/88186
http://www.picshot.pl/public/view/88187
Chciałem zaktualizować oprogramowanie, niestety ze względu na spore zamieszanie z ustaleniem modelu a tym bardziej dobraniem odpowiedniego "Firemware", postanowiłem się zwrócić do was o pomoc.

I. Które firemware, z kąd pobrać do tego Tunera (mile widziany bezpośredni link) oraz jak to zrobić bo i tu się okazało że są dwie wersje postępowania??

II. W jakim języku się komunikować z producentem lub dystrybutorem?

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Gofer »

Tu ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... 12-2-7.zip jest najnowsze firmware - w serwisie importera i dystrybutora, a na przyszłość w tym ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... v2%207818/ katalogu. Ja zaktualizowałem w tym (EAN zgodne) sprzęcie: rozpakowuję archiwum (będzie plik o rozszerzeniu "bin") na dysk USB sformatowany na FAT32, podłączam dysk (na przykład pen drive) do tunera zasilanego na wszelki wypadek z zasilacza awaryjnego (UPS), wywołuję: [MENU] -> System -> Aktualizacja oprogramowania -> Aktualizacja przez USB -> [OK] (oczywiście na fabrycznym programie może być nieco inaczej).

Z tego co sobie przypominam, ktoś pisał tylko, że w tej nowej wersji firmware'u zawsze po włączeniu tunera zasilanie przedwzmacniacza anteny ustawione jest na "wyłączone", bez względu na stan jaki był w momencie wyłączenia tunera (czy ktoś zgłosił projekt poprawki?). Większych mankamentów nie stwierdzono.

MPG17

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: MPG17 »

Witam

Na początek podziękowania dla "Gofer " za szybką i skuteczną pomoc .

Podaje dla reszty zainteresowanych że zaktualizowałem:

Model: LV6-OSD-A-V2.1
SW Version: 2011-09-21
HW Version: 1.0

Do wersji:

Model: LV6-OSD-C-V2.0
SW Version: 2012-02-7
HW Version: 1.0

Problem z nagrywaniem przez "Timer" został usunięty. Po udanej aktualizacji odkryłem że w czasie nagrywania kanału 14 (nr z tunera przyporządkowany automatycznie) można było w trakcie nagrywania przeglądać inne kanały ale tylko od 9 do 15.

Pozostałych (1 do 8 ), urządzenie nie pozwoliło oglądać podając anglojęzyczny komunikat o braku takiej możliwości. Nie uważam tego za wadę, wręcz za zaletę, bo normalnie nosiłem się z zakupem Tunera DVB-T z podwójnym tunerem, co jest o tyle utrudnione że jest ich mało i cena jest wyższa.

Opcji, cytat :
""zawsze po włączeniu tunera zasilanie przedwzmacniacza anteny ustawione jest na "wyłączone", bez względu na stan jaki był w momencie wyłączenia tunera""
nie sprawdzałem gdyż jestem podpięty do instalacji zbiorczej sieci antenowej w której zapewne zamontowane są urządzenia wzmacniające sygnał i obawiałem się aby przy włączeniu opcji wzmocnienia w tunerze nie doszło do awarii.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie:
Czy EAN, to w moim przypadku kod z naklejki ze spodu urządzenia np: LV6TBHD111000035 ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na stronie producenta podają te kody ale jakieś nie pełne typu 11000...... a co z resztą numeru.
Co prawda po lewej stronie o ile mnie znajomość angielskiego nie myli pisze że są do pozostałych.
Szkoda że nie dołączają do tych spakowanych plików jakiegoś txt z krótkim TXT.

Jeszcze informacja dla "GUTEK".
Moim zdaniem i tak odwalił pan kawałek niezłej roboty tworząc tą stronkę z firemware do niskobudżetowego sprzętu, szkoda tylko że nie ma tam dat zamieszczonych przy kolejnych firemware. Już się spotkałem na różnych stronach z odwrotna kolejnością co do chronologii.
Mimo to SZACUN.

Jak tylko czas pozwoli to przetestuje w szerszym zakresie to urządzenie i opiszę test.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie:
W jakim języku panowie się kontaktujecie z producentem zgłaszając konkretne usterki ?
Jak umieszczać zdjęcia bezpośrednio na forum jeśli istnieje w o gule taka możliwość. ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

MPG17 pisze:Jeszcze informacja dla "GUTEK".
Moim zdaniem i tak odwalił pan kawałek niezłej roboty tworząc tą stronkę z firemware do niskobudżetowego sprzętu, szkoda tylko że nie ma tam dat zamieszczonych przy kolejnych firemware. Już się spotkałem na różnych stronach z odwrotna kolejnością co do chronologii.
Mimo to SZACUN.
Dla tych softów dla których znam daty wydania są one napisane. Pozostałe są jedynie w kolejności od najstarszej do najnowszej.

Z polskim dystrybutorem możesz kontaktować się zarówno po polsku jak i po angielsku. Natomiast w producentem po angielsku lub włosku.

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Gofer »

MPG17 pisze: Pytanie:
Czy EAN, to w moim przypadku kod z naklejki ze spodu urządzenia np: LV6TBHD111000035 ?
EAN to w tym przypadku 4711225767017 (jednoznacznie identyfikuje wyrób). Porównałem to żeby nie było że zalecam aktualizację do innego modelu, co mogłoby spowodować uszkodzenie sprzętu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

Pojawiło się nowe oprogramowanie na serwerze FEN do tego tunera:
ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView%20 ... -04-25.zip

Niech ktoś sprawdzi i napisze jaka to wersja i jakie zmiany.

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Gofer »

Ja może w piątek spróbuję. Nie dysponuję tym dekoderem, ale będę u osoby, która go używa. Więc postaram się "podgrać" to oprogramowanie.

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

Info z LiefView:
"this firmware is shorten the time in which infobar appers on screen"

:-)

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2010, o 14:56
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Gofer »

Zainstalowałem plik ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView%20 ... -04-25.zip .
Po wgraniu wyświetla się:
MODEL: LV6-OSD-B-V1.1
Wersja oprogramowania: 2012-1-
Wersja opgrogramowania: 1.0
Na pierwszy rzut oka zmian nie stwierdziłem. Jak ktoś zasila przedwzmacniacz w antenie, niech sprawdzi, czy opisywany błąd polegający na samoczynnym zerowaniu tego ustawienia, został poprawiony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

A możecie sprawdzić co to za wersja: http://gutek18.republika.pl/LV6_OSD_A_2012-05-24.zip

Wygląda na nowszą niż ta na FEN.

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

Gutek, info z LifeView:
"Dear Sir,
we only update the greek language inside."

maju

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: maju »

Pytanie do użytkowników tego tunerka (i innych). W innym temacie nie doczekałem się na razie odpowiedzi. Jakieś problemy, różnice (te podstawowe znam) do tych uważanych za udane na tym forum? Temat przeczytałem i trochę już wiem. ;)
Pytam bo jedynie ten tuner jest dostępny u mnie na miejscu w cenie ok. 100zł inne 50% drożej! :o

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

Ja mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że bardzo sobie chwalę ten tunerek, m.in. za stosunek jakości do ceny i funkcjonalności (jak pewnie czytasz forum, to inne kolejne, ajkie się pojawiły/wiają z Mstar 7818 często nazywają klonami tego modelu. Ale nie w tym rzecz...). Dodatkowo, dla mnie przy wyborze istotna była czułośc tunera oraz support (mam z LifeView w razie czego kontakt mailowy, stąd wiem, że bardzo szybko reagują. Swego czasu wszelkie zgłaszane poprawki i usprawnienia bardzo szybko wdraząli. Przysłali mi też od ręki i bez żadnych problemów nowego pilota. Widać, ze zależy im na klientach i dotąd szczerze mówiąc nie spotkalem się z tak dobrym wsparciem, bo jak wiadomo czytając to forum o różnych producentach i ich sprzęcie nie jest najlepiej... Co z teg, że ktoś kupi droższy (czyt. pow. kilkuset złotych) i wyższej klasy sprzęt, jak się potem okazuje zawiesza, itp. a support ma to w ...).

Ostatnio też przyglądałem się Wiwie HD-50 z uwagi na gabaryty (jako sprzęt na działkę do tv ze SCART). Szwagier kupił parę sztuk, więc może będę miał okazję porównać... O czułości tylko znalazłem, że ma "dobrą", ale to też niewiele mi mówi:-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

maju jak masz go możliwość okazyjnie kupić to bierz. Tuner zgodny z naszym DVB-T, support producenta brać. Według mnie można spokojnie kupować.

rafaello ten NOT i Wiwa, mają te same głowice MXL5007, więc teoretycznie odbiór powinien być identyczny. A w praktyce jak jest to mam nadzieje że sobie sprawdzisz i napiszesz na forum.

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

Tak Gutek, głowice te same, ale reszta "konstrukcji", budowa, itp. może wpłynąć na czułość głowicy:-) Sprawdzę oczywiście, jak pożyczę ten drugi i podzielę się z Wami wrażeniami:-)

Zablokowany