LV6TBOXHD V2

rafaello

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: rafaello »

Cześć, bezstronnie napiszę, że w LV6TBOXHD v2 i najnowszym softem żadnych problemów z napisami nie doświadczam:-) Poza tym wszystkie funkcje tunera działają bez zarzutu. Oczywiście zdarzały się wcześniej błędy, na szczęście nie aż tak rażące (może bardziej upierdliwe), ale zostały szybko poprawione --> tu na plus jest szybki support ze strony LifeView (to oczywiście moje doświadczenia i prywatne opinie). Co do innych tunerów - nie mam i nie wypowiadam się:-)

Peaceful:-)

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

witam, jak zaktualizować tuner LV6TBOXHD v.2 z PVR [LV6TBOXHDV2] w meni jest lv6-OSD-V1.0
i wersja oprodramowania : 3.0 i wersja orgromowania 1.0 jak sciągam plik z upgradem to nic się nie dzieje z dysku twardego próbuję to zrobić wie ktoś może o co chodzi ? dzięki

pozdrawiam

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

Witaj
jareckipiasta

Po pierwsze z tego linka pobierz nowy soft i zapamiętaj ten adres, bo tylko z niego będziesz pobieraj odpowiedni firmvare
ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView%20 ... v2%207818/.
Po drugie sformatuj pendriva tylko w FAT 32 i rozpakowany plik pobrany z w/w strony umieść w pendrivie. Nic więcej na tej pamięci nie może być. Włóż pendriva w USB tunera, otwórz menu i wybierz ( druga od końca zakładka) aktualizację USB. Zaznacz, naciśnij ok i czekaj aż się pojawi niebieski pasek aktualizacyjny. Jak się pojawi to dalej czekaj, aż aktualizacja przejdzie proces i tuner sie z resetuje i ponownie uruchomi. Potem wyjmij pamięć i ciesz się V2. Tyle tylko, że musisz mieć pewność jaką masz wersję tunera. Tuner V2 to zasilacz wewnątrz tunera!!!! Skalowanie do 1080p. Sprawdź to w menu. Jak masz inaczej to nie możesz wgrać softu dla v2. Wiem...napisałeś że go masz, ale ja wolę Ciebie uprzedzić, gdyż potem pozostanie tylko serwis.

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

Michaelbond dzięki bardzo za pomoc :) zdrobiłem jak napisałe i działa
Pozdrawiam

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

po aktualizacji znikneła możliwość układania według własnych preferencji listy programów, dodano przejście czerwonym przyciskiem do meni z dysku usb,dodano gry :) i nową proporcje ekranu, EPG czasem sie miesza - firmvare do modelu LV6TBOXHD V2 wgrywał ktoś może aktualizację ze strony http://www.gutek.xt.pl/softy.htm, tą wersję V2.0(A)poprawiona stabilnosć

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

jareckipiasta
na stronie Gutka są te same softy co ze strony FEN, którą Ci podałem, tyle że Gutek ma również i archiwalne. Możesz je spokojnie wgrywać. Informacje które są tam umieszczone pochodzą od użytkowników, którzy wcześniej te softy wgrali i podali Gutkowi informacje i zmiany. Przeczytaj wątek od początku to będziesz wszystko wiedział. Czynność ta zajmie ci od 5 do 10 minut. I wszytko będzie dla Ciebie jasne.
A co do listy kanałów i epg to teraz Emitel dokonuje zmian w częstotliwoścach, więc poczekaj kilka dni jak się wszystko uspokoi i wówczas zaprogramuj ustawienia.

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

witaj, na stronie ftp://ftp.fen.pl... widzę tylko jedną aktualizację do v2 7818, a na stronie http://www.gutek.xt.pl/softy.htm jest ich więcej zastanawiałęm sie która jest najnowsza i najlepsza :) wątek czytałem ale jakoś nie wiem wszystkiego :(
najważniejsze ze tuner działa super, chociaż ostatnio pobrałem napisy do filmu w jęz. polskim a wyświetlane były po angielsku, ale to kwestia czasu żeby pojawiły sie dobre napisy.Nawet doceniam po czasie że pilot jest mały i wygodny, bo zawsze czytałem że jest za mały itd...
pozdrawiam

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

poprawka:)
a z tą list to w meni edycja programu wystarczy wpisać hasło same 8 i można ustawić listę

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

jareckipiasta

Gutek ma archiwalne, a FEN najnowsze. Tak przynajmniej sie nie pomylisz. Co do napisów to nie wina tunera, tylko mogą być napisy wtopione w film lub w pozycji napisy wybierz właściwe. Sprawdź to ok?
Co do pilota to uczucia są mieszane. Ja też uważam, że do tego pilota można się przyzwyczaić, ale sa lepsze, chocby Ferguson T55 bo w nim wszystko jest logiczne, a klawisze oznaczają dokładnio to co chcesz zrobić, poza goto który tam nazywa się edit .

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

Michaelbond
mogę Ciebie prosić jeszcze raz o pomoc ?:)
Co miałeś na myśli piszać " Co do napisów to nie wina tunera, tylko mogą być napisy wtopione w film lub w pozycji napisy wybierz właściwe. Sprawdź to ok?"
nadal wyświetlają mi się napisy w jez. angielskim
nie widzę jakiś opcji przy napisach żeby było ' właściwe" tylko jest wyłaczone ale to nic nie zmienia... gdzie to ustawić
pozdrawiam

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

Witaj jareckipiasta

Po pierwsze nie napisałeś jakiego rodzaju jest to plik flmowy. Nie napisałeś czy w folderze gdzie znajduje się film jest drugi folder np. o nazwie subtiles.
Może być też tak, że napisy angielskie są wtopione i ich nie usuniesz tym odtwarzaczem, możliwe jest zaś nałożenie poskich napisów na angielskie. Jeśli jest folder subtiles możliwy jest wybór języków i wówczas najprościej wyciągnąć z folderu polską czcionkę a resztę usunąć. Napisałem abyś sprawdził, czy masz mozliwość wyboru wersji językowej, z tego co napisałeś wnioskuję że nie, więc napisz wszystko co wiesz o tym folderze z filmem i jego zawartości i użytych formatach, to się zastanowimy co dalej. W foldrze najlepiej gdyby tylko był sam film i dopasowane napisy. Wszysko inne usuń z tego folderu i na wszelki wypadek zapisz to gdzieś indziej jako zabezpieczenie, aby czegoś ważnego nie usnąć z dysku. Sam jestem ciekaw i sprawdzę u siebie, ale nie wiem co mam sprawdzać.Jak nie ja, to jest tu wielu kapitalnych i dociekliwych ludzi to nam pomoga rozwikłać zagadkę. ;)

kjt

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: kjt »

Jareckipiasta. Może to głupie ale czy jesteś pewien, że to są polskie napisy?. Otwierałeś plik napisów na kompie? No i tak jak wspomina Michaelbond, czy film nie ma w sobie napisów (wtopione)?

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

kjt

Masz rację, też o tym myślałem,dlatego poprosiłem jareckipiaste aby sprawdził co zawiera folder. Od tego trzeba zacząć ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

A przypadkiem nie jest to tak że angielskie napisy są wmuxowany w plik a dodatkowe polskie są osobne? Wtedy tuner będzie widział tylko te wmuxowane. Było o tym na forum.

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

Wszystko na to wskazuje, ale wówczas napisy z osobnego pliku można nałożyć, choć jest takie sobie rozwiązanie, bo nie ma regulacji wysokości. Niech zainteresowany się wypowie.

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

napisy są w języku polskim, wtopionych napisów chyba nie ma, przynajmniej na kompie sprawdziłem i działają napisy po polsku, folder zawiera film i plik napisów o nazwie
avatar.2009.1080p.bluray.x264 fragment napisów (stary film to napisy już powinne być dobre)
[1][30]www.napiprojekt.pl - nowa jakość napisów.|Napisy zostały specjalnie dopasowane do Twojej wersji filmu.
[398][422]{y:i}Gdy leżałem w szpitalu
[424][459]{y:i}z przestrzeloną duszą,
plik napisów na kompie pokazuje jako typ dokement tekstowy, ale w innych folderach jest tak samo a nie ma takich krzaków:) ustawienia w tunerze są takie same przy próbie z innymi filmami, nie widze różnicy między fplderami i ich zawartościa

kolega mówił że może chodzić o te nawiasy w których są liczby czasami są inne nawiasy i wtedy działa ok, ale to mówił o tv a nie tunerze

podobnie jest z filmem i napisami pliku Super.8.2011.1080p.MKV.x264.AC3.DTS.NL.Subs.EE.Rel.NL
cowboys.and.aliens.2011.extended.1080p.bluray.x264-crossbow
Colombiana.2011.1080p.MKV.X264.AC3.DTS.Eng.NL.Subs
a dobrze jest np z:
Conan.The.Barbarian.2011.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD
pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

jareckipiasta

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: jareckipiasta »

chyba że skrót NL-Sub oznacza wtopione napisy, ale na kompie nie odtwarzają sie...
:) nie w każdym filmie jest ten skrót a i tak jest nie prawidłowo, wiec może w większości tych filmów są napisy wtopione jak pisaliście wyżej tylko nie wszyskie są oznaczone a w kompie nie widać
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2011, o 17:14 przez jareckipiasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

No to co jareckipiasta jesteśmy kolego w domu? To instrukcje napisałem wyżej :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: @GUTEK@ »

Zamiast się domyślać nie możesz po prostu odpalić mkvtoolnix i sprawdzić jakie strumienie masz w pliku?
Jak są napisy to albo je wywal, albo najlepiej dorzuć polskie i będziesz miał wszystko w jednym pliku. Tylko możliwe że trzeba będzie przerobić napisy bo chyba format MPL2 nie jest obsługiwany przez ten program, trzeba na SubRip przerobić, albo ściągnąć, praktycznie wszystkie strony z napisami pozwalają na wybór w jakim formacie chcesz ściągnąć, przykładowo tak jest w napisy24.pl

Michaelbond

Re: LV6TBOXHD V2

Post autor: Michaelbond »

napiprojekt problem rozwiąże i dopasuje to co najlepsze dla twego filmu. Czasem nie, ale do tego filmu napewno.

Zablokowany