LV6TBOXHD V2

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: mariusz76 »

Witam. Pojawił się nowy tuner w ofercie konsorcjum FEN, model LV6TBOXHD v.2 z PVR, od swojego poprzednika LV6TBOXHD różni się na pierwszy rzut oka wbudowanym zasilaczem.
Właśnie otrzymałem ten tuner do testów. Myślę że po weekendzie będę mógł coś więcej o nim napisać. Proszę o pytania dotyczące tego tunera oraz pytania co byście chcieli w nim przetestować.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: PeterMac »

Jakbyś sprawdził działanie pilota, a dokładnie jego zasięg i czy łapie pod dużymi kątami, np celowanie w stronę przeciwną od tunera czy sie promienie odbiją od sciany, celowanie w sufit itp.
Jaką wersje softu ma wgraną ?

Zapodaj jakies zdjęcia tunerka jesli mozesz.

Z góry dzięki.

keedziorek

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: keedziorek »

IMO fajnie byłoby zobaczyć filmik z pokazanymi czasami przełączania między kanałami/ czas włączenia.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: @GUTEK@ »

I spisać info o sofcie z menu. Może on już też jest na nowym 7818 :?:

fuzzy80
Posty: 7
Rejestracja: 18 stycznia 2010, o 14:12

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: fuzzy80 »

Jest nowy chipset, 7818.

DVBManiak

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: DVBManiak »

Czy to czasem nie ten?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:Czy to czasem nie ten?
Według tego linku to jest on nadal na 7828:

"obsługa wielu formatów plików dzięki zastosowaniu odrębnego chipsetu MStar MSD7828-L"

Niech ktoś kto ma tą wersje spisze co pisze w info o sofcie. Trzeba koniecznie ustalić czy jest to to samo co wcześniejsza wersja tyle że z wewnętrznym zasilaczem, bo zaraz ktoś wgra soft z wczesniej wersji i będzie kaplica.

Speakers_XP

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: Speakers_XP »

mariusz76 pisze:Witam. Pojawił się nowy tuner w ofercie konsorcjum FEN, model LV6TBOXHD v.2 z PVR, od swojego poprzednika LV6TBOXHD różni się na pierwszy rzut oka wbudowanym zasilaczem.
Właśnie otrzymałem ten tuner do testów. Myślę że po weekendzie będę mógł coś więcej o nim napisać. Proszę o pytania dotyczące tego tunera oraz pytania co byście chcieli w nim przetestować.
Czy aby ta wersja V2 to nie LV6TBOXHD_2 dostepna od dobrych paru miesiecy.
Byla o nim mowa tu:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=160

Tez nawet byla plotka ze ma wbudowany zasilacz, ale okazalo sie ze jest osobny...
Wersje HD_2 testowalem jakis czas temu i jest to wg mnie dokladnie to samo co poprzednik, tyle ze w nieco ladniejszej obudowie...IMHO tuner gorszy od pierwszego LV6TMPVR...
Info o sprzecie z menu: 9133.2838.1
Chociaz moze to byla wersja przejsciowa...

Nie wiem tez skad info o Mstar 7818...moze to ktos w 100% potwierdzic?

Czekamy na dalsze info, ale cos czuje ze dystrybutor znalazl nowy sposob na sprzedaz starego sprzetu;-), na stonie notonlytv.net tez nie znalazlem potwierdzenia dla tej nowej wersji...

Jezeli okazaloby sie ze to faktycznie jakas inna sprzetowo wersja, powinna byc oznaczona innym symbolem, a nie tylko jakims V2, nie sadzicie?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: PeterMac »

Speakers_XP pisze:
mariusz76 pisze: Wersje HD_2 testowalem jakis czas temu i jest to wg mnie dokladnie to samo co poprzednik, tyle ze w nieco ladniejszej obudowie...IMHO tuner gorszy od pierwszego LV6TMPVR...
Co to znaczy gorszy możesz rozwinąć pod jakim względem ?

Speakers_XP

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: Speakers_XP »

Przede wszystkim pod wzgledem czulosci glowicy DVB-T - LV6TBOXHD jest oparty o inny uklad tunera - ite 9133 i o ile w przypadku tunerow na USB (it9135) mozna mowic o wystarczajacej czulosci, to jak dla sprzetu stacjonarnego wg mnie troche za malo...LV6TMPVR lepiej stroi programy na skraju sygnalu, a to ciagle nie najczulszy odbiornik...

fuzzy80
Posty: 7
Rejestracja: 18 stycznia 2010, o 14:12

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: fuzzy80 »

@GUTEK@ pisze:
DVBManiak pisze:Czy to czasem nie ten?
Według tego linku to jest on nadal na 7828:

"obsługa wielu formatów plików dzięki zastosowaniu odrębnego chipsetu MStar MSD7828-L"

Niech ktoś kto ma tą wersje spisze co pisze w info o sofcie. Trzeba koniecznie ustalić czy jest to to samo co wcześniejsza wersja tyle że z wewnętrznym zasilaczem, bo zaraz ktoś wgra soft z wczesniej wersji i będzie kaplica.
Wg producenta, "nową" wersje 2 oprócz wbudowanego zasilacza można poznać po numerze seryjnym zaczynającym się od 110605 - chociaż to chyba do końca nie jest prawdą bo miałem egzemplarz o numerze 110603. Chipset to 7818, dane jakie się wyświetlają w menu Informacje:
Model: LV6-OSD-B-V1.0
SW Version: 3.0
HW Version 1.0

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: @GUTEK@ »

No to ładny bałagan z nazwami zrobili.
Mogli go inaczej nazwać, a tak będzie się mylić, a żeby było jeszcze lepiej to nowsze BOXHD v1 też mają taki sam wygląd.

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: mariusz76 »

wersja jaką otrzymałem do testu to

Model LV6-OSD-A-V2.0
Wersja oprogramowania 3.0
Wersja oprogramowania 1.0
Dane spisane z menu tunera.

Zamieściłbym zdjęcia ale za bardzo nie wiem jak wkleić zdjęcie na to forum.Test tunera wraz ze wszystkimi zdjęciami zamieściłem na stronie http://www.ntvc.pl/dekodery-hd/129-not- ... z-pvr.html jeżeli link jest niezgodny z zasadami forum proszę o jego usunięcie. Proszę również o pytania dotyczące tego tunera to posprawdzam i odpisze

DVBManiak

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: DVBManiak »

Tuner wygląda bardzo ok. To mamy pierwszego Not Only na MSD7818. Trzeba jeszcze poczekać na Signal HD-527, Maximum T-105, coś od Wiwy i będzie w czym wybierać.

DAB

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: DAB »

Czy w tym tunerze - odebrany i przetworzony sygnał DVB-T jest wysyłany na klasyczne wyjście antenowe?

Speakers_XP

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: Speakers_XP »

Ciekawe jak z czuloscia glowicy, czy jest inny demodulator/tuner DVB-T.

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: mariusz76 »

Co do czułości głowicy to trudno mi powiedzieć bo mam do nadajnika parę kilometrów i nawet na kawałku spinacza zamiast anteny mam jakość 100%

pavlikdc

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: pavlikdc »

Witam wszystkich.
Mój pierwszy post.

Po dłuższej czytance na tym i na innych forach zakupiłem NOT ONLY TV LV6TBOXHD.
Jak wiadomo modele v2 mają wbudowany zasilacz. Otrzymałem model z takim właśnie wewnętrznym zasilaczem (na pudełku widnieje opis LV6TBOXHD_2 a numer na naklejce zaczyna się od 110603*** ale znowu w OSD tunera (w System/Information) widnieje:

Model: LV6-OSD-B-V1.0
SW Version: 3.0
HW Version 1.0

Powiedzcie mi dobrzy ludzie; który mam model?
V1 czy V2 i którą aktualizację muszę pobrać ze strony FENu?

ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... HD%207828/

ftp://fen.pl/sterowniki/LiveView%20-%20 ... v2%207818/

Pierwszy link to update softu dla V1 zas drugi to cały firmware tylko dla V2.
Wydumałem że możliwe że mam przejściowego V2 z softem od V1 ale pewności nie mam.
Ktoś jest pewny mojej sytuacji i może pomóc?

Aha co do czułości głowicy mojego modelu. Na strychu wisi przyczepiona część domowej anteny; bardzo starej chyba od 15" przenośnego ruskiego czarno-białego TV - w zasadzie to kawałek drutu w kształcie litery Alfa ot zaczepiony na wzmacniacz antenowy. Odbiór analogowy nie był najgorszy ale dość mocno śnieżył natomiast gdy podłączyłem zasilacz pod tuner nie mogłem wyjść z podziwu. Jakość 100% z MUXa 2 i 3 (na muxie 3 w ciągu dnia maksymalnie 3-4 razy 1-no sekundowe zakłócenia). Antena jest przyczepiona z rozbieżnością ok 15 stopni od nadajnika (kąt wynikający z jedynej możliwości jej sztywnego uczepienia) w odległości 40km w lini prostej od Łosic oraz z takim samym lub większym kątem wahający się do min 80% mux 3 (bez zakłóceń na odbiorze) z nadajnika z Ryk.

sid

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: sid »

Kupiłem wczoraj jako drugi tuner (tym razem dla mamy)NOT ONLY TV LV6TBOXHD_2.
Niby wersja 2 a jednak zasilacz osobno (na pudełku widnieje opis LV6TBOXHD_2 a numer na naklejce zaczyna się od 110400*** a w OSD tunera (w System/Information) widnieje:

Model: LIVEVIEW - BM016
SW Version: LV6-OSD-A-V3
HW Version 9133.2838.1

To juz nie wiem czy mam nowy czy stary model ???
raczej jednak stary ...:(

DVBManiak

Re: LV6TBOXHD v.2 nowy tuner od FEN

Post autor: DVBManiak »

No wygląda na to, że stary. Straszny bałagan się zrobił z BOXHD. Wyszły chyba jego z 3 wersje. Ta pierwsza z osobnym zasilaczem, druga z zasilaczem wbudowanym i trzecia z zasilaczem wbudowanym i na procku MSD7818. Ale sam już nie wiem. I jak tu się nie pogubić. Do tego mieszają w oznaczeniach i kupujesz sam nie wiesz, którą wersję. Najlepiej w sklepie samemu sprawdzić.

Zablokowany