BLOW 4501 HD

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: programista »

Tak znam tą metodę txt na URZ, tylko ten temat co dałeś to nie opisuje jak to zrobić, sam dotarłem co i jak w tej mistycznej metodzie, odwiedzając też stronę z opisem, ale podejście producenta jest jakbym u dilera działkę chciał kupić, no po prostu żenada, mam się prosić, pisać do kogoś o instrukcje do programu, którego nawet nie napisali sami.

Dotarłem do tego programu sam i szczerze to ok opcje są, ale jakość jest naprawdę żenująca, jestem pewien, że napisy są po tym zabiegu bardzo widoczne, jednak dociekliwym radzę poszukać lepszego programu, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby dało się wygenerować naprawdę wysokiej jakość napisy. Szkoda, że takiego czegoś nie ma na mstarach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: @GUTEK@ »

programista - ten sposób na napisy jest dobry, tylko mi się nie uśmiecha każdy napis przerabiać. Próbowałem tej metody i faktycznie jakość napisów jest ok, ale to nie dla mnie. Miejmy nadzieje że w końcu się coś pojawi na rynku dopracowanego i z dobrymi napisami.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: biprotek »

programista pisze:Tak znam tą metodę txt na URZ, tylko ten temat co dałeś to nie opisuje jak to zrobić, sam dotarłem co i jak w tej mistycznej metodzie, odwiedzając też stronę z opisem, ale podejście producenta jest jakbym u dilera działkę chciał kupić, no po prostu żenada, mam się prosić, pisać do kogoś o instrukcje do programu, którego nawet nie napisali sami.

Dotarłem do tego programu sam i szczerze to ok opcje są, ale jakość jest naprawdę żenująca, jestem pewien, że napisy są po tym zabiegu bardzo widoczne, jednak dociekliwym radzę poszukać lepszego programu, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby dało się wygenerować naprawdę wysokiej jakość napisy. Szkoda, że takiego czegoś nie ma na mstarach.
Dlaczego jakość jest naprawdę żenująca? Testowałeś Txt2Vobsub? Jeśli tak to w "Color Options" trzeba ustawić "PC" żeby kolory były wyświetlane prawidłowo, wtedy wygląda to jak napisy z płyt DVD/Blueray... Lepszego programu nie znalazłem.
Efekt najlepiej sprawdzić na VLC - wyświetla tak samo jak sprzęt na Ali.
Pozdrawiam!

Speakers_XP

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Speakers_XP »

Prosze nie robcie offtopica - ew. sprawy napisow graficznych mozecie omawiac miedzy soba - sa do tego wiadomosci pw.
Ich jakosc jest b.dobra - kwestia doboru odpowiedniej czcionki (typowo ekranowej) i kolorkow.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: programista »

No żenujące w zestawieniu z pc, a tak to ujdą w tłoku, choć uważam, że jeśli znaleźć inny program lub zastosować lepszy algorytm to można by osiągnąć znacznie lepsze rezultaty.

Nie używam vlc, bo ogólnie jest przepakowany i nie za szybki, ale zrobiłem mały teścik w mpc, ustawiłem w txt2vobsub takie same parametry jak w napisach z mpc + tuning byle najlepiej wyglądało, porównanie.

pc - http://i.imgur.com/HXpup.jpg
wygenerowane - http://i.imgur.com/ZozL8.jpg

Jak widać nokaut, na crt to i tak kita z tym, ale jak ktoś ma lcd i to większy to mogą razić, niemniej nadal są 100 x lepsze niż w mstar i mimo niedopracowania całkiem znośne, tym bardziej szkoda, że program nie jest lepszy i nie generuje ciut lepszych.

Sam czas generowania też jest całkiem akceptowalny, może nie do każdego filmu, ale jak ktoś wpadnie, rodzina, znajomi czy inne sytuacje gdzie dobre czytelne napisy dla każdego byłyby konieczne sprawdzi się jak znalazł.

Ale niestety mimo tego wszystkiego nadal jest to fail i w konsekwencji żadna użyteczna opcja, bo napisy pojawiają się w tragicznie idiotyczny sposób, przeczytałem o tych napisach w recenzji URZ gutka i tam było o tym, że przylatują z boku, także chyba "se" odpuszczę.

Speakers_XP

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Speakers_XP »

programista pisze: Ale niestety mimo tego wszystkiego nadal jest to fail i w konsekwencji żadna użyteczna opcja, bo napisy pojawiają się w tragicznie idiotyczny sposób, przeczytałem o tych napisach w recenzji URZ gutka i tam było o tym, że przylatują z boku, także chyba "se" odpuszczę.
Rozwijaja sie tylko standradowe TXT, streamowane z DVB i te graficzne wystwietlaja sie od razu.

Poza tym jezeli chodzi o te rozwijanie to nie jest az takie tragiczne - wyglada to dziwnie, ale nie trzeba sie nawet specjalnie przyzwyczajac - rozwijaja sie bardzo szybko - jeszcze zanim zacznie sie czytac kwestie...to mial byc pewnie wg producenta chyba taki bajer ale kiepsko to wyszlo ;) Malo kto wie, ze pierwsze wersje softu do URZ mialy napisy tekstowe biale z czarnym tlem, wystwietlane bez rozwijania, ale niestety z ta sama, mala czcionka - z dwojga zlego powinno tak zostac...to rozwijanie to w sumie zadna wada w porownaniu do malej czcionki...

Co do predkosci konwersji to txt2vobsub robi to najwolniej ze znanych mi programow (a i tak, jak zauwazyles nie ma tragedii) jest za to najprostszy w obsludze.

Mysle, temat napisow mozemy zamknac - chyba wszystko zostalo juz napisane.
Moze w koncu odezwie sie jakis nabywca tego Blowa, bo jak narazie chyba tylko ja mialem z nim do czynienia na tym forum.

PS. w MT4160 standardowe napisy TXT wygladaja dosc podobnie do tych wygenerowanych na PC przez kolege ->programista, tylko obwodka nie jest tak wyrazna.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: programista »

No z tym wysuwaniem to raczej wierzę koledze gutek, padły konkretne słowa, a wiem, że jeśli by nie było tak tragicznie to nie użyłby takich, a takich sformułowań.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:No z tym wysuwaniem to raczej wierzę koledze gutek, padły konkretne słowa, a wiem, że jeśli by nie było tak tragicznie to nie użyłby takich, a takich sformułowań.
Wiesz dla mnie to wygląda tragicznie takie rozwijanie, ale komuś się to może podobać. Ja akurat przy takim efekcie nie mógł bym oglądać, przeszkadzałoby mi to.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: programista »

Ogólnie to ty zawsze patrzysz bardziej łaskawym okiem, ja to jestem bardziej srogi, więc skoro tobie to nie pasuje to co dopiero mi.

kjt

Blow DVB-T 3501SD i 4501HD

Post autor: kjt »


Speakers_XP

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Speakers_XP »

No to benchmark zrobil antyreklame temu tunerkowi :D

Juz lepiej daliby linka do tego watku na forum, jest tu wiecej informacji i to tylko w pierwszym poscie ;)

karol2984

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: karol2984 »

Witam,jest gdzieś do pobrania nowszy firmware do tego dekodera?

Speakers_XP

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Speakers_XP »

Jak narazie nie ma nawet podstawowego udostepnionego...ale juz w standardzie jest lepiej dopracowane jak np. do URZ0083 po wszystkich aktualizacjach, wiec chyba nie ma sie czego czepiac.

Zauwazyles jakis konkretny problem w tym dekoderze?

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Chris »

Zachęcony przychylnymi ocenami kupiłem dzisiaj ten tuner (dekoder?).
Podłączyłem go do stojącego w kuchni małego soniaka CRT 14" i pierwszy problem: nie bardzo działa ustawianie poprawnych proporcji ekranu.
Próbowałem wszystkich ustawień: Auto, 4:3PS, 4:3LB, a nawet 16:9.
Pomiędzy ustawieniami : Auto, 4:3PS, 4:3LB nie dostrzegam żadnej różnicy!
Z tego co widzę, w każdym z tych ustawień proporcje ekranu są poprawnie wyświetlane na kanałach: Polsat, TV4 i TVP-Historia. Na pozostałych kanałach proporcje się zmieniają, tzn. jeśli program leci ze studia, to obraz jest nadmiernie rozciągnięty w pionie, ale gdy lecą reklamy lub niektóre filmy, to obraz ma proporcje prawidłowe.
Najciekawsze jest to, że TVP-Info nadawane z Katowic ma poprawne proporcje (czyli 4:3), a ten sam program emitowany z Krakowa jest już rozciągnięty w pionie!
Nikt do tej pory nic nie pisał o takiej wadzie tego dekodera, więc zastanawiam się czy to jest faktycznie wada tego tunera, czy też jest to ogólna przypadłość telewizji DVB-T i wszystkie dekodery DVB-T mają ten problem??

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Proporcje ekranu

Post autor: Chris »

Witam!
Kilka dni temu kupiłem tuner BLOW 4501 HD
Wszystko z nim jest OK, poza proporcjami obrazu wyświetlanego na moim 14-calowym telewizorze CRT, podłączonym po RGB przy pomocy kabla EURO.
Jeśli leci film lub reklamy, to proporcje są prawidłowe, czyli 4:3, ale gdy program jest nadawany bezpośrednio ze studio lub zawodów sportowych, to obraz jest nadmiernie rozciągnięty w pionie.
W menu tunera jest możliwość zmieniania proporcji ekranu, ale przełączanie pomiędzy ustawieniami : Auto, 4:3PS, 4:3LB nic nie zmienia, nie powoduje żadnej różnicy w obrazie!
W związku z tym, chciałem spytać: jak ten temat wygląda w Waszych tunerach?
Czy proporcje obrazu są u Was wyświetlane poprawnie, czy też macie ten sam objaw co ja?
Czy to jest przypadłość mojego modelu tunera, czy też emitowany sygnał jest niepoprawnie kodowany i wszystkie tunery DVB-T cierpią na tę dolegliwość?
Zadawałem to pytanie w wątku poświęconym mojemu tunerowi, ale tam nikt mi nie odpowiedział (czyżby nikt więcej na forum nie miał tego tunera?), więc pozwoliłem sobie je tutaj powtórzyć, w temacie bardziej ogólnym.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Proporcje ekranu

Post autor: Tom345 »

Włącz tryb obrazu 4:3 letterbox.

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: Proporcje ekranu

Post autor: ibartolo »

Tom345 pisze:Włącz tryb obrazu 4:3 letterbox.
Niektóre dekodery tak mają że na polskich kanałach nie da się włączyć 4:3LB Ja mam ten sam problem przy opticum hd t80plus pisałem o tym w innym poście być może to wina softu że nie działają ustawienia obrazu dodam że na czeskich kanałach zmiana proporcji obrazu działa poprawnie .

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Proporcje ekranu

Post autor: Chris »

Tom345 pisze:Włącz tryb obrazu 4:3 letterbox.
Próbowałem wszystkich trzech ustawień, w tym także 4:3LB i nie ma żadnej różnicy w obrazie!
Wciąż aktualne pytanie do użytkowników innych tunerów, jak to u nich wygląda!

Awatar użytkownika
ibartolo
Posty: 91
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 14:06
Odbiornik: tv Panasonic , Opticum HD T80Plus
Instalacja antenowa: Logarytmiczno-Periodyczna Z Zasilaczem 2-12V Blok4Piętrowy
Nadajnik - obiekt nadawczy: KosztowySkrzyczne MiędzybrodzieLysaHora

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: ibartolo »

jak masz możliwość to wymień na inny model na którym poprawnie działa zmiana formatu obrazu na polskim dvb-t Mi się gdzieś zapodział paragon zakupu stb i nie mogę go wymienić ale może go sprzedam komuś kto ma panoramiczny tv

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: BLOW 4501 HD

Post autor: Chris »

ibartolo pisze:jak masz możliwość to wymień na inny model
Dzwoniłem do Działu Serwisu importera i obiecali nowy firmware do końca tygodnia, więc jeszcze poczekam.
Jeśli nie zdążą, to zaraz po Świętach zwracam dekoder sprzedawcy.
na którym poprawnie działa zmiana formatu obrazu na polskim dvb-t
Zastanawiający jest fakt, że czeskie stacje dekoduje Ci poprawnie!
Bo ten fakt może świadczyć, że wina leży po stronie nadawcy, a nie tunera!
Dlatego właśnie pytałem (także tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=80476#p80476), jak w tej kwestii zachowują się odbiorniki innych producentów, ale jak widać odzew był dosyć wątły.
Mi się gdzieś zapodział paragon zakupu stb i nie mogę go wymienić ale może go sprzedam komuś kto ma panoramiczny tv
Ja swój tuner podłączyłem do panoramicznego telewizora LCD i tam z kolei kanały nadające obraz w formacie 4:3 były rozciągnięte w poziomie.

Zablokowany