ELCAD

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

Jako że dużymi krokami zbliża się wystawa SAT KRAK 2011, i na tej wystawie ma się pojawić Polska firma ELCAD ze swoimi nowymi autorskimi odbiornikami do odbioru telewizji naziemnej oraz tuner combo.
Prosiłbym osoby które będą odwiedzać tą wystawę, o odwiedzenie stoiska Elcad i o szczegółowe dowiedzenie się na temat tych nowych odbiorników zarówno DVB-T jak i combo. Fajnie byłoby gdyby ktoś zrobił im zdjęcia.
Ja osobiście bardzo liczę na te nowe odbiorniki, do dnia dzisiejszego mam ich odbiornik satelitarny SKYMAX 777 (na procesorze TEXAS) produkcji Datcoma, i widzę jaki to jest porządny tuner, pomimo upływu już sporego czasu od daty jego zakupu. Bardzo liczę na ich nowy tuner combo.
Polska firma ELCAD - Janusz Michniowski z Milówki k. Żywca pojawi się ze swoimi produktami na wystawie telewizji cyfrowej SAT KRAK 2011. ELCAD oferuje cyfrowe odbiorniki naziemne, satelitarne, kablowe oraz IPTV. Firma zaprasza na swoje stoisko, gdzie zaprezentuje między innymi ekologiczny, najmniejszy odbiornik DVB-T, odbiornik combo DVB-S2+T Conax z Linuksem i przeglądarką internetową.

Wśród wystawianych produktów znajdzie się także ekonomiczny kablowy odbiornik DVB-C oraz kabel combo DVB-C+T, odbiornik kablowy z modemem Euro DOCSIS 2.0, EuroDOCSIS2.0 WiFi, EuroDOCSIS 3.0 dla sieci kablowych + bezkartowy system kodowania DERINcrypt, odbiornik IP, odbiornik DVB-S+T z modemem internetowym GSM lub CDMA wewnątrz odbiornika i routerem (wyjście Ethernetu na komputery).
http://satkurier.pl/news/68125/elcad-na ... -2011.html

A może by tak zaprosić, do Nas tu na forum Pana Janusza Michniowskiego (który najprawdopodobniej będzie na wystawie), możne opowiedziałby nam szczegółowo o swoich nowych produktach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Krosnoludek pisze:A może by tak zaprosić, do Nas tu na forum Pana Janusza Michniowskiego (który najprawdopodobniej będzie na wystawie), możne opowiedziałby nam szczegółowo o swoich nowych produktach.
A co on to jakaś gwiazda że trzeba zapraszać. Jeśli jego firma zajmuje się produkcją tunerów DVB-T to powinien znać to forum.

W ogóle mam wrażenie że ta firma to jakieś cwaniaki są.
Taka ciekawostka. Było pisane tu na forum, że Elcad ma wypuścić własne tunery (nie robione przez chińczyków) i kończy swoją linie produkcyjną. Ponieważ niedawno była organizowana z Gliwic wycieczka w okolice Żywca - między innymi do elektrowni, wysłałem organizatorowi namiary na tą firmę Elcad, że przy okazji można by zobaczyć tą linie produkcyjną. Które podane były tu na forum, adres Milówka itd.
Okazało się, że organizator zna te okolice. Oto co dostałem w odpowiedzi: "znam ul Jagiellońską i dziwię się że tam jest jakaś firma, to zwykła wiejska górska uliczka".

Michaelbond

Re: ELCAD

Post autor: Michaelbond »

Gutek nie wiem, czy firma ELCAD technology Sp.zoo.o założona przez pana Michniowskiego jest w Milówce czy nie, ale ten Pan był założycielem firmy Datcom z Żywca którą przejął Cyfrowy Polsat i która obecnie działa pod nazwą Cyfrowy Polsat Technology. Więc trochę jest gwiazdą w tej branży. Krosnoludek ma rację pisząc o panu Michniowskim dobrze, bo np. jego autorski odbiornik satelitarny już jako Elcad ma dość dobre recenzje. Można go też obejrzeć na you tube jak pracuje, a wiem że były zapowiadane nowe odbiorniki w tym dvbt.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Ja też nie wiem gdzie oni na prawde mają siedzibę. Taki adres dorwałem to taki posłałem i napisałem jaką odpowiedź dostałem. Zobaczymy te ich nowe tunery gdy już będzie o nich coś więcej wiadomo, oby to nie były kolejne chińczyki reklamowane jako polskie produkty.
W końcu przydałaby się jakaś alternatywa.

amstat

Re: ELCAD

Post autor: amstat »

W DATCOMIE byłem nie raz swego czasu,miałem też tuner datcom z seri 1000 może polska firma ale składane z części chińskich.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Chyba jedyna firma która rzeczywiście w Polsce produkuje tunery to Technisat w swojej fabryce w Obornikach Śląskich.

Michaelbond

Re: ELCAD

Post autor: Michaelbond »

Kasprzak też miał fabrykę w Warszawie, tyle że z produkcją to niewiele miało wspólnego:)))

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

W internecie znalazłem raport z ubiegłorocznej wystawy SAT KRAK 2010 dotyczący firmy ELCAD:
ELCAD to nowy na polskim rynku producent odbiorników cyfrowych. Projekt, jak i oprogramowanie powstały w całości w Polsce. Za koncepcją stoi Janusz Michniowski - znany jako wieloletni szef spółki Datcom, a także osoba, która swoją wiedzą i doświadczeniem wspierała początkowo projekt Cyfrowy Polsat Technology. Teraz rusza nowy projekt - autorskie odbiorniki cyfrowe z oprogramowaniem opartym na bazie systemu operacyjnego Linux. W planach jest kilka modeli, ale bazują one na jednym, skalowalnym rozwiązaniu, pozwalającym na niemal dowolną rozbudowę o głowice. W efekcie docelowo wyposażenie będzie zależało wyłącznie od zapotrzebowania rynku. Wkrótce (przypuszczalnie jeszcze w listopadzie) startuje produkcja dwugłowicowych odbiorników naziemnych DVB-T/MPEG-4 oznaczonych jako DM4-HD-2T/IP, wyposażonych w moduł WiFi i modem GSM. Nieco później zacznie się produkcja modeli combo (DM4-HD-S2/T/IP COMBO), a w dalszej perspektywie takie DM4-HD-2C/IP - modeli dla sieci kablowych z głowicami DVB-C.
Każdy z odbiorników może zostać rozbudowany o maksymalnie 4 porty USB, 2 czytniki kart systemu Conax, wewnętrzny HDD, 1 gniazdo CI, wewnętrzny modem internetu GSM/CDMA i wyświetlacz LED. W oprogramowanie wbudowana jest przeglądarka internetowa pozwalająca na nieskrępowany niczym dostęp do zasobów globalnej sieci, przeglądanie poczty, stron www, serwisów społecznościowych czy oglądanie filmów/odsłuch muzyki z popularnych serwisów typu youtube.com. Pomaga w tym wsparcie klawiatur - na wystawie prezentowano działanie z urządzeniem sterującym firmy Logitech diNovo MiniTM. Każdy z odbiorników HD posiada dodatkowo gniazdo HomeLink, pozwalające na podłączenie do systemu Inteligentny Dom (bezprzewodowe sterowanie urządzeniami: alarm, ogrzewanie, kamera i inne).
Pierwsze premierowe egzemplarze pokazano na stoisku firmy ELCAD na wystawie. Ich sercem są nowe procesory NXP o mocy 3x 350 MHz. Zastosowanie tej jednostki pozwala na odtwarzanie materiałów HD 1080p o przepływności do 60 Mbit/s, co także prezentowano.
Oprócz modeli HD w planach są dwa odbiorniki SD: DM2-S (wyposażony w złącze SCART, wyjście dźwięku S/PDiF, czytnik kart) i DM2-S/IP (j/w i dodatkowo port Ethernet). Dla obydwu gotowe są podstawki do pracy w pionie oraz do montażu na ścianie.
Oferta firmy ELCAD kończy się na profesjonalnych odbiornikach - modułach dla stacji czołowych sieci kablowych. Planowane są cztery modele: D100-S2 (modułowy odbiornik satelitarny), D100-T (modułowy odbiornik DVB-T), D200-S2 (odbiornik satelitarny, standard 19") i D200 T(odbiornik DVB T, standard 19"). Są one wyposażone w port USB, czytnik kart, gniazdo CI, port Ethernet (pozwala na zdalne sterowanie, kontrolę i streaming), alarmy. Opcje dodatkowe na zamówienie.
Z tych wyżej wymienionych tunerów, to tylko się chińczyki pojawiły.
Mam nadzieję że to tylko poślizg i autorskie tunery Elcad się jednak pojawią. Chyba jeszcze w lutym jak dzwoniłem do Pana Janusza mówił że linia produkcyjna jest już na ukończeniu i niedługo produkcja ruszy. Na wakacjach jak dzwoniłem, to mówił że ruszy we wrześniu.
A jak jest z tym zakładem i czy to faktycznie będą polskie tunery to się dopiero okaże jak się one pojawią. Być może to jest jeden z nich: http://satacademy.eu/80-TWOJE-LOGO-PL/C002-ELCAD.htm .

Dlatego proszę osoby odwiedzające targi SAT KRAK aby dowiedziały się o tych tunerach więcej szczegółów i o zrobienie im fotek.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2011, o 13:37 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Czyli szukać czy nie ma z tyłu napisu "China".
Nie wiem czy w Polsce opłacalne byłoby produkowanie tunerów. Pewnie byłyby droższe od chińczyków, a wiadomo ludzie kupią to co nawet 1zł tańsze.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

Czy mogę liczyć na kogoś z odwiedzających targi SAT KRAK 2011, że zaglądnie na stoisko firmy ELCAD, szczegółowo wypyta się o te nowe tunery zarówno DVB-T jak i combo, porobi im fotki i później opisze nam tu na forum.


A tak poza tym, jutro na SAT KRAK odbędzie się taka konferencja:
czwartek 13.10.2011 - I dzień wystawy

12:00 - 13:30 „Cyfryzacja a ekologia: zużycie energii w tunerach DVB-T” dyskusja w sali konferencyjnej
Moderator: Janusz Sulisz - SAT Kurier
Uczestnicy: Janusz Michniowski - ELCAD, Jerzy Michałek - Golden Interstar Polska, Grzegorz Łuczak - TechniSat Digital,
Krzysztof Lemiech - KIGEiT, Jarosław Mroczkowski - TP EmiTel

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

No i jak, nikt z forumowiczów nie był na wystawie SAT KRAK i nie widział odbiorników Elcad ?

Na Sat Kurier pojawiło się zdjęcie: http://satkurier.pl/multimedia/2633-elcad

oraz Wywiad z Januszem Michniowskim z firmy Elcad http://www.youtube.com/watch?v=LavvIOrz ... r_embedded# na temat nowych odbiorników DVB-T (pobierający zaledwie 2 W podczas pracy) oraz odbiornik combo...

Oj przydało by się aby Pan Michniowski tu zaglądnął, i zdradził więcej szczegółów.
Ostatnio zmieniony 8 grudnia 2011, o 14:19 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

Michaelbond

Re: ELCAD

Post autor: Michaelbond »

Pana Michniowskiego chyba również nie było na Sat Krak.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: ELCAD

Post autor: zygmunt »

Ten tuner z tego co patrzyłem jest na MS Star 7828 czyli stary model.
(O ile się nie mylę)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

@zygmunt, na Mstarze jest ten obecnie dostępny model: http://elcad.eu/index.php?page=shop.pro ... 67&lang=pl ,ten zaprezentowany na nagraniu, ma być na całkiem nowym procesorze, o bardzo małym poborze prądu, przełączanie kanałów w ciągu 0.5 s.
Michaelbond pisze:Pana Michniowskiego chyba również nie było na Sat Krak.
może był tylko na chwilę, bo po nagraniu widać że był: http://www.youtube.com/watch?v=LavvIOrz ... r_embedded#

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko ciekawe co to ma być za chipset, bo żaden mi znany ani nie jest tak energooszczędny ani tak szybko nie przełącza. I dziwne też że nie słychać o żadnym innym tunerze o takich parametrach.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

Dzwoniłem dziś do Pana Janusza Michniowskiego, i mówił że ich te nowe tunery pojawią się w sprzedaży w lutym, najpóźniej w marcu. Trochę to się już przeciągło, ale mam nadzieję, że warto było czekać. W tunerze DVB-T mam obiecany pasek postępu :D :D :D , pilot ma mieć podobno bardzo dobry zasięg(ma mieć jakiś dobry układ), oraz lista kanałów ma się nie mieszać jak na Mstarach. No i rewelacyjnie niski pobór energii w czasie pracy tylko 2W.
Poprosiłem też aby tu do nas na forum Pan Michniowski zaglądnął, i zdradził nam więcej szczegółów odnośnie tych nowych tunerów DVB-t i combo, i powiedział, że jak znajdzie troszkę wolnego czasu to tu zaglądnie.

Tak jeszcze dla przypomnienia: http://www.youtube.com/watch?v=LavvIOrz ... r_embedded#

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: ELCAD

Post autor: osbo »

Oj ja już czekam od ponad pół roku na ten zapowiadany tuner combo i już powoli tracę cierpliwość. Ten Pan Janusz coś strasznie kręci i przekłada terminy. Chyba się w końcu złamię i zakupię Arivę Combo, chociaż wiadomo do ideału temu daleko.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: ELCAD

Post autor: @GUTEK@ »

Z tym Elcadem to się za długo przeciąga. Po za tym te 2W to w bajki sobie można włożyć - zasilenie chipsetu, ramu, flasha, głowicy + straty na zasilaczu. Nie ma szans by podczas pracy tylko tyle tuner brał.

Po za tym nie wiem na co oni niby w tym Elcadzie czekają, jeśli mają te tunery to niech wprowadzają do sprzedaży, chyba że czekają aż chińczyki je dopiero wynajdą.
Może czekają na nowe chipsety od Mstara i Novateka, ale nie tylko oni czekają...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: ELCAD

Post autor: Krosnoludek »

Nie wiadomo jeszcze czy Elcadowi uda się wypuścić te tunery na Euro, czy dopiero po wakacjach. Ale uwaga podobno tuner zarówno sam do DVB-T jak i combo będzie posiadał głowicę DVB-T2 i ma być też wersja tunera z gniazdem internetowym i obsługą HbbTV.

Podobno Elcad wybiera się na targi do Poznania, jeśli ktoś będzie na tych targach, proszę ich odwiedzić i wypytać o szczegóły i zdać nam relację :D

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: ELCAD

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 23:15 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany