CABLETECH URZ0084

tommas

CABLETECH URZ0084

Post autor: tommas »

Witam, czy ktoś użytkuje ten tuner? Mam zamiar go kupić, ale chciałbym zobaczyć czyjąś opinię. Testowałem na swoim sprzęcie CABLETECH URZ0083 i dla u mnie działa. Ale wolałbym ten mniejszy czyli 0084 - bo schowa się za telewizorem, a dodatkowo na allegro jest oferowany z przejściówką na antenę, bo TVP1, 2 i 3 jeszcze u mnie nie daje sygnału cyfrowego.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: biprotek »

Ten tuner nie będzie obsługiwał transmisji HD (M3105 obsługuje tylko rozdzielczości SD), więc raczej bym go nie kupił. http://www.ali.com.tw/index.php?option= ... 2&Itemid=8

Zaś model URZ0088 http://www.lechpol.eu/model/urz0088 nie posiada EURO ani CHINCH więc nie podłączysz do telewizora bez HDMI...

Pozdrawiam

tommas

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: tommas »

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, więc podsumuję. Mój telewizor nie obsługuje HD, tylko SD. Ponieważ ten tuner to SD, więc w przypadku programu nadawanego w HD, nie skonwertuje HD na SD, tylko prześle czarny obraz. Czy tak?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: biprotek »

Dokładnie tak

tommas

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: tommas »

ok. a jak w przypadku urz0083, które jest HD i jest tam informacja: rozdzielczość video: 1920*1080 oraz: wyjście HDMI (576P/720P/1080i/1080P). Posiada też scart. Pytanie: czy przy podłączeniu przez eurozłącze, skonwertuje mi obraz z HD na SD?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: biprotek »

Tak, ponieważ te tunery posiadają niezależne wyjścia wideo i obraz podawany jest jednocześnie zgodnie ze standardem wyjść.

tommas

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: tommas »

dzięki za te informacje. Szkoda tylko, że pilot do tego tunera jest taki !@#$%^& :) marnie wykonany :)
I zauważyłem jeszcze jedno, jak go podłączyłem - tego urz0083 - a ponieważ nie był mój, więc nic w nim nie zmieniałem - miał 16 kanałow - na ośmiu pierwszych, mimo, że było na pasku napisane, co to za program - to pojawiał się napis "brak sygnału", natomiast na ośmiu pozostałych, gdzie nazwy programów się dublowały z tymi pierwszymi ośmioma - obraz był. Czym to może być spowodowane?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: biprotek »

trochę off-topic, prawdopodobnie na liście były odebrane te same multipleksy z różnych nadajników, u ciebie po prostu antena nie odbierała jednego z nich...

tommas

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: tommas »

co by zakończyć mój post - ostatecznie zdecydowałem się i zakupiłem wiwa hd-50 - jestem bardzo zadowolony.

lukaszzz

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: lukaszzz »

Mam pytanie odnośnie nagrywania, a mianowicie Timeshift.
W instrukcji pisze, że ta funkcja to "zatrzymywanie oglądanych programów i kontynuację ich oglądania później". A więc nagrywając film, mogę w każdej funkcji dać pauzę i kontynuować oglądanie za pół godziny (sprawdziłem, faktycznie działa).

Potem w ustawieniach 'informacje o dysku' -> 'Ustawienia DVR' zmieniam z 'DVR Type - REC & TMS' na 'DVR Type - Record'. Zyskuje 2 razy więcej miejsca na dysku.
Sprawdzam, nagrywam, daje pauzę i obraz się zatrzymuje, mino zmiany w ustawieniach na 'DVR Type - Record'.

Może, źle rozumiem tą funkcję Timeshift ?

kptiger90

Kody z pilota cabletech URZ0084

Post autor: kptiger90 »

Do foolproof 4102 wgrałem polski soft od Cabletech URZ0084 wersję 1.22 po czym dekoder normalnie się włączył okienko instalatora wszystko pięknie gładko a nagle nie działa pilot nie mogę przeinstalować listy kanałów itp a tak poza tym menu instalatora się włącza.Więc mam taką prośbę jeśli się ktoś zna trochę na elektronice i ma ten dekoder to niech mi wyśle te kody będę dozgonnie wdzięczny dzięki!!

magnum146

Dekoder DVBT cabletech URZ0084 - problem

Post autor: magnum146 »

Witam, dostałem dzisiaj dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i próbuje go podłączyć do Monitora TV (LG Flatron). Dekoder po podłączeniu nie pokazał ekranu powitalnego (tak jak jest napisane w instrukcji) na ekranie widnieje "brak sygnału" przy czym antena i wszystko jest dobrze podłączone. Pilotem nic nie mogę zrobić (nie reaguje).
Dodam, że tak samo jest przy telewizorze LCD Samsunga.

Czekam na wiadomość co mam z tym zrobić.
Dzięki

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: @GUTEK@ »

Wymienić to g... na sprawną sztukę.

Jeśli po podłączeniu do TV nie działa ani nie reaguje na pilota - włączanie/wyłączanie to ewidentnie uszkodzony.

magnum146

Re: CABLETECH URZ0084

Post autor: magnum146 »

Okazało się, że to bateria w tym śmiesznym pilocie.

magnum146

Cabletech URZ0084 przestał działać po burzy.

Post autor: magnum146 »

Witam, w dniu 22.01.2013 zakupiłem urządzenie Cyfrowy Odbiornik dla naziemnej telewizji DVB-T firmy CABLETECH, model: URZ0084

Urządzenie przestało teraz działać - podczas uderzenia piorunem było odłączone od prądu ale widocznie piorun przeszedł po antenie..

Gwarancja obejmuje takie sytuacje? Co mogło się w nim spalić?
Czy sprzęt się już nadaje tylko do kosza i kupować nowy?

Czekam na odpowiedź..

Zablokowany