EVOLVE Blade DualCorder HD

kritiker

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: kritiker »

Tanie to to nie jest, ale jak się odpowiednio pokombinuje, to żaden inny sprzęt nie będzie potrzebny w domu :) Ma dostęp do internetu ( z czego osobiście nie korzystam), obsługuje większość formatów, a ze wszystkich funkcji, które ma pewnie nie będę miał nawet czasu skorzystać. Jak dla mnie fajną opcją jest też kompatybilność z zewnętrznym napędem DVD. Obsługuje też torrenty, nie żebym korzystał, ale wiem:) Jeżeli chodzi o E-AC3 lub Dolby Digital Plus, jeśli ktoś woli, to tutaj w grę wchodzi tylko przejściówka.

slaw7018

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: slaw7018 »

Ja czekam na coś takiego,
http://www.alibaba.com/product-gs/52169 ... dvb_t.html
ma linuksa i androida, a na razie męczę się ze starą wiwą hd-100

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Torrenty obsługuje ale max do 1,5GB większe pliki w postaci mkv zostają pobrane ale z błędami czy to przy BT czy przy TRANSMISSION ten drugi znowu co jakiś czas wywala info "error,can't such file". BT nie wznawia pobierania po wyłączeniu i włączeniu urządzenia, transmission tak. No i oczywiście problem z transferem BT nie ma możliwości ustawienia portu, więc korzystając z routera jest lipa, transmission ma możliwość ustawienia portu ale i tak nie wykrywa wszystkich peer/seed.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Witam szacowne grono.

Kupiłem parę dni temu Blade'a i jako media center sprawdza się póki co wyśmienicie.
Mam za to problem z DVB-T. Otóż przeważnie po włączeniu pokazuje "no signal", mimo tego, że sygnał jest i to całkiem dobry. Muszę go kilka razy wyłączyć / włączyć żeby załapał. Jak już załapie, pokazuje 5 kresek (czyli max) i działa dobrze, do momentu aż go na jakiś czas wyłączę. Po ponownym włączeniu ten sam problem.

Czy może ktoś już się z tym spotkał i może podsunąć rozwiązanie? Mam najnowszy soft (z czerwca 2012), nie wiem jak było na poprzednim, bo pierwsze co zrobiłem po włączeniu to aktualizacja.

madlam

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: madlam »

Witaj :emtanel
Czy po aktualizacji przywróciłeś ustawienia fabryczne? Początkowo tez włączałem wyszukiwanie kanałów zaraz po aktualizacji i pojawiał się komunikat "no signal"
Pozdrawiam
MadLam

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Nie przywróciłem fabrycznych, chociaż faktycznie w instrukcji jest napisane żeby to zrobić.
Uznałem, że samo się do fabrycznych zresetowało. Dzięki za podpowiedź, przetestuję po powrocie z pracy :)

EDIT: Niewiele pomogło. Informacja "No Signal" się już nie pokazuje, natomiast próby wyszukania czegokolwiek kończą się po chwili komunikatem "Failed". Pewnie po kilku resetach udałoby się znaleźć...

Kontaktowałem się w tej sprawie ze wsparciem technicznym evolve.cz. Po opisaniu przez mnie sytuacji, stwierdzili że prawdopodobnie jest "bad tuner".
Złożyłem reklamację w sklepie, gdzie kupiłem DualCordera. Mam nadzieję, że po wymianie będzie działać jak należy.

Przy okazji - nie napisałem tego wcześniej - po ustawieniu TV region na Polskę, kanały kończą mi się na 61, do tego część jest na innych częstotliwościach niż powinna być. Po ustawieniu na United Kingdom jest OK (a przynajmniej 33, 58 i 64 - bo te powinienem odbierać we Wrocławiu) i to właśnie na UK czasami działa. Czy Wy też tak macie (region UK)?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Normalnie ustawiam region Polska i nie mam problemów z odbiorem ale odnośnie zakresu kanału nie sprawdzałem tego. W :szok: jestem, że support odpisał, kiedyś wysłałem do nich zapytanie na temat BT i Transmission i cisza jak makiem zasiał aż do dnia dzisiejszego. Minus dla EVOLVE.CZ, że nie podają listy zmian jakie zaimplementowali w nowo stworzonym sofcie tak jak to robi Emtec. Odnośnie braku sygnału to jaki masz soft ? O ile się nie mylę to na forum freak.cz coś pisali, że najnowszy soft szwankuje z dvb.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Tak jak pisałem w pierwszym poście, update do najnowszego softu (z czerwca 2012).
Pytałem tech support czy spróbować starszego, ale odpowiedzieli, że soft nie ma wpływu na odbiór DVB-T.
Blade już spakowany, czeka na kuriera - mam nadzieję, że szybko się ze wszystkim uwiną.
Poza problemem z sygnałem TV jestem z niego bardzo zadowolony :)

surmi

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: surmi »

Witam, czy może ktoś sprawdzić czy na tym sprzęcie da się uruchomić stronę weeb.tv i czy da się uruchomoć programy TV z tej strony.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

madlam

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: madlam »

Hej Surmi.
Próbowałem wejść przez przeglądarkę internetową (Google) i niestety nie udało się :-(
Pozdrawiam
MadLam

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Urządzenie nie wspiera flash playera :/ a szkoda. Więc na żadnej stronie z filmami nie będziemy w stanie ich oglądać.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Czy aplikacja youtube (ktora dziala dobrze) nie dziala przypadkiem w oparciu o flash?
Moze zapytac tworcow softu do Blade'a o wsparcie dla weeb.tv w kolejnych wersjach?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

YT być może i jest we flashu ale głównie chodziło mi o to, że nie jest on wspierany przez urządzenie w zaimplementowanej przeglądarce internetowej. Podejrzewam, że flasha nie wrzucą, jak wiadomo strony ładują się dość wolno pewnie przez to, że procesor bardziej jest skonfigurowany pod zarządzanie AV dlatego reszta jego dostępnych funkcji działa w okrojonym zakresie tak jak np LAN czy WLAN.

surmi

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: surmi »

Witam ponownie, mam już EVOLVE Blade DualCorder HD, działa, instrukcja obsługi nie jest przyjazna dla ludzi nie mających pojęcia o konfiguracji - Usługi sieciowe/protokoły:
• NAS, NFS, FTP server, UPnP, SAMBA, obsługa BitTorrent ściąganie plików z sieci P2P - ostatni wątek mnie w tej chwili najbardziej interesuje, nijak z opisu w instrukcji nie mogę uruchomić klienta BitTorrent, w instrukcji jest taki opis: W menu usług internetowych należy wybrać BitTorrent. Pojawi się wtedy status ściąganych torrentów. Jednocześnie w tym menu jest możliwość konfigurować ustawienia ściągania ble ble ble... Zacznę od tego, że po aktualizacji oprogramowania nie ma takiej zakładki jak menu usług internetowych. Czy ktoś wie jak sobie poradzić z uruchomieniem usług BitTorrent? Mam zainstalowany i sformatowany wewnętrzny dysk twardy.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

To zależy jaką masz wersję oprogramowania w urządzeniu. Jeżeli masz 7227 (jeżeli się nie mylę) to miałeś dwie drogi do pobierania torrentów czyli BitTorrent i Transmision. W nowszych wersjach softu zrezygnowano z protokołu BT i zostało tylko Transmision. W każdym bądź razie obie usługi uruchamia się w miejscu gdzie konfigurujesz ustawienia sieci czyli WŁ/WYŁ usługę. Jak masz tylko Transmision to uruchamiasz usługę i z komputera podłączonego do sieci uruchamiasz pobieranie poprzez odpalenie przeglądarki i wpisanie adresu urządzenia, wpisujesz w przeglądarce adres 192.168.X.X:9091 (IP Evolve), wchodzisz tym samym do interfejsu Transmision gdzie możesz dodać plik torrenta jaki chcesz pobrać. Z BT jak dobrze pamiętam to wystarczyło wrzucić na dysk plik torrent lub podłączyć pendrive'a z plikami i z poziomu przeglądania plików dodać go do kolejki pobierania (najprawdopodobniej po najechaniu na plik i kliknięciu OK na pilocie wyskoczy zapytanie/monit czy dodać plik torrent do kolejki pobierania), później stan pobierania można było sprawdzić w miejscu jak podaje instrukcja. Nie jestem w stanie tego teraz sprawdzić bo dysk leży u szwagra. Minusy obu rozwiązań to błędne pobieranie plików większych niż 4GB. Niby się pobierają ale plik albo okazuje się pusty albo z błędami uniemożliwiającymi odtworzenie materiału.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Czy da się jakość sprawdzić na Blade zajętość HDD?
W sensie ile miejsca jest już wykorzystanego, ile zostało wolnego?

Nie znalazłem takiej opcji a w instrukcji nic nie ma na ten temat.

Radio-fonia

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Radio-fonia »

alienv pisze:i gdzie to dvbt2 wykorzysta, panie znawco? 8-)
w terenach przygranicznych
emisje DVB-T2 wybrala i nadaje: Ukraina ,Szwecja, Czechy(HD) , a i Niemcy tez cos w tym standardzie kombinują testowo

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

emtanel pisze:Czy da się jakość sprawdzić na Blade zajętość HDD?
W sensie ile miejsca jest już wykorzystanego, ile zostało wolnego?

Nie znalazłem takiej opcji a w instrukcji nic nie ma na ten temat.
Czy czasami nie będzie tego po wejściu w listę plików i naciśnięciu przycisku INFO po czywm wybranie z menu kontekstowego ? Nie mam jak sprawdzić bo szwagier jeszcze mi nie oddał urządzenia. Ewentualnie przy odtwarzaniu filmu jak się nie mylę też przyciskiem INFO sprawdzało się stan filmu a po kolejnym naciśnięciu pojawiało się info zużytych i pozostałych megabajtów. Jeszcze na myśl przychodzi mi miejsce w ustawieniach gdzie formatuje się dysk.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Na pewno widać z poziomu PC mapując Blade jako dysk sieciowy.
INFO na liście plików pozwala wyszukiwać, sortować, filtrować, ale nie ma nic o zajętości dysku.
W ustawieniach nie ma takiego info.
Sprawdzę jeszcze 2x INFO w trakcie odtwarzania filmu.

EDIT: To "MENU" na liście plików pozwala na wyszukiwanie itd. INFO chyba nie próbowałem...

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Odzyskałem dysk :) więc tak info o powierzchni dysku znajdziesz wchodząc w tryb oglądania DVB-T i klikając 2x INFO :D

Zablokowany