EVOLVE Blade DualCorder HD

andrzej60

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: andrzej60 »

czy działa wam usb 3

surmi

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: surmi »

Koledzy, zauważyliście że zostały usunięte ze strony Evolve nowsze wersje oprogramowania, a to co zostało też nie da się pobrać. Tak jak by zrezygnowali ze wsparcia do tego sprzętu. Szkoda że nie zainteresują się EVOLVE Blade DualCorder HD wolntariusze, którzy swojego czasu skutecznie poprawiali funkcjonalność dekoderów: Pionier, Philips (Cyfra+) i inne.
Gdyby tak ktoś zaimplementował w przeglądarce Evolve flasha żeby można było oglądać programy z takich stron jak weeb.tv, to ten sprzęt wzbudziłby duże zainteresowanie.

soniakk

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: soniakk »

Ten sprzęt powinnien być chyba lepszy skoro ma androida?
http://www.evolve.com.pl/pl/d-evolve-in ... rnetu.html

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

surmi pisze:Szkoda że nie zainteresują się EVOLVE Blade DualCorder HD wolntariusze
Może nie Evolvem ale EMTECiem interesują się na MHDWorld, pytanie tylko który z odtwarzaczy EMTECa odpowiada Blade'owi.

Jeżeli chcesz oprogramowanie to mam jak się nie mylę każdą wersję na dysku :) na pewno 7277

soniakk

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: soniakk »

Czy możecie napisać jak macie skonfigurowane wifi?

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

soniakk pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
A z czym konkretnie masz problem?

soniakk

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: soniakk »

Urządzenie pokazuje że jest sieć-gdy naciskam na łącz automatycznie-po pewnym czasie wyskakuje nie połączono.
Gdy wpisuje ręcznie nie pamięta zapisu.

emtanel

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: emtanel »

Sprawdź ustawienia po stronie routera / access pointa. Może masz włączone filtrowanie po MAC albo ustawione szyfrowanie, którego Blade nie obsługuje.

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Szyfrowanie raczej nie wchodzi w grę, osobiście mam ustawione WPA2/PSK2 AES i łączy się bez problemu z TKIP jak dobrze pamiętam nie było problemu.

soniakk

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: soniakk »

Dzięki już wszystko gra-zresetowalem router i działa. Następny problem-wczoraj przy skanowaniu dysku zewnętrznego urządzenie się zawieszało-gdy dysk odłączylem to wszystko jest ok. Podłączyłem dysk i znowu zawiecha-przedtem było ok. O co chodzi?
Jeszcze jedno-gdzie można pisać odnośnie softu Evolve?

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Najnowszy soft wypuszczony przez Evolve dla Blade Dual Corder :) Jeszcze nie testowałem ale pobiera się. Szkoda, że Evolve nie robi tak jak Emtec, że wydając nowy soft dodawali opis co zostało poprawione a co dodane. Wyczytałem na forum FreakTV, że nadal nie zostały rozszerzone opisy EPG ale coś użytkownicy wspominają, że być może za tydzień będzie to poprawione. Chyba, że mają jakiegoś magika od robienia nieoficjalnych softów. Na pierwszy rzut oka ma 129MB więc o 10 więcej niż 3 poprzednie, być może coś dodali.

ftp://ftp.evolve.cz/multimedia_player/b ... .r9679.rar

soniakk z jakiego softu korzystasz ? Jeżeli z v9.5.43.8631 to chyba jest to normalne może nie notoryczny objaw ale często przy skanowaniu urządzenie się restartowało. Co najlepsze w tym sofcie to to, że bardzo szybko śmiga i wszystko co jest włączone w setupie uruchamia się przy starcie systemu.

Edit: 10.11.2012

Jak na razie bez zwiech, zmieniono tylko lekko wygląd setupu, w ustawieniach dodano możliwość wybrania ilu bitowa ma być głębia kolorów, z góry można ustawić w jakim języku mają być wyświetlane napisy. Odnośnie DVB to zostało rozszerzone EPG. Wcześniej po jego włączeniu mogliśmy poruszać się tylko i wyłącznie w obrębie programu, który obecnie oglądamy teraz okno EPG zajmuje cały ekran i można poruszać się po wszystkich programach, niestety opis w dalszym ciągu jest ubogi.

W ustawieniach sieci do obsługi torrentów został jako wpis Bittorent jednak po połączeniu się z komputera używając IP_urządzenia:9091 pojawia się Transmission Web Interface.

ALEX_555

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: ALEX_555 »

Goalkeper Czy możesz gdzieś wrzucić ten firmware, żebym mógł go zassać. Niestety od kilku dni nie mogę go ściągnąć z FTP Evolve.

Działają Wam w tej wersji polskie telewizje internetowe?

EDIT: Znalazłem firmware tutaj http://www.ulozto.cz/xUhFW44/evolve-bla ... -r9679-rar i ściągam.

Pozostaje więc pytanie dotyczące TV :)

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Polskie TV nie działają, nie działa też menu w trakcie oglądania filmu tzn pojawia się na chwilę. I zaraz znika.

pi_

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: pi_ »

witam,
mam klopot z odpaleniem mojego evolve,
podlaczam go do rzutnika epson kablem hdmi,
po uruchomieniu pilotem pojawia sie logo evolve a po chwili logo epsona z komunikatem
brak sygnalu, slowem nie dochodze do menu,
czy ktos mial podobny problem lub wie co robic dalej?
nie mam pod reka zadnego tv zeby sprawdzic z innym odbiornikiem,
pozdrawiam
piotr

edit/ Pisownia - polskie litery !!!

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

W czasie włączania urządzenia podłączonego do TV też na początku pojawia się logo evolve, później na chwilę znika i pojawia się komunikat brak sygnału i ponownie pokazuje się logo w innej rozdzielczości. Później tylko wyświetlają się komunikaty o podłączaniu poszczególnych procesów typu uruchamianie wi-fi, uruchamianie NAS itd. Czy projektor ma możliwość podłączenia innymi przewodami niż HDMI ?

pi_

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: pi_ »

Goalkeper pisze: Czy projektor ma możliwość podłączenia innymi przewodami niż HDMI ?
tak,

dzis podlaczylem evolve do zwyklego telewizora przez zlacze chyba kompozytowe/czerwone,biale, zolte kable/,
wszystko dziala, pojawia sie menu, itd,
wiec problem jest chyba po stronie rzutnika,
postaram sie dorwac jeszcze gdzies jakis tv z hdmi i sprawdze,

edit/ Pisownia - polskie litery !!!

aydamo

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: aydamo »

witam serdecznie jestem tu po raz 1. Stałem sie posiadaczem evolve black dla mnie sprzęt wystarczający koniec biegania z lapkiem. Zaraz go zaktualizowałem do softu 9679 i dong nie mogę ustawić wifi, nie widzi AP. zmiana na 7277 i to samo po lanie smiga OK dopiero powrót do 5894 jest wszystko ok ale to stare menu i bardzo kiepski EPG. może macie jakieś inne oprogramowanie gdzie wszystko działa dobrze. na stronie evolve innych pośrednich softów brak

aydamo

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: aydamo »

widze ze brak pasjonatów. ja podpowiem. po zabawie takie wnioski, soft powyżej 8000 zmienia wifi na N w starszych obsługiwał również B-G / a szkoda/ dopiero soft powyżej 9000 posiada pełne EPG na czeskich stronach pisze ze niestabilny ja nie narzekam jak narazie tylko 1 raz udało mi się go zawiesić

Goalkeper
Posty: 89
Rejestracja: 17 czerwca 2011, o 19:59
Odbiornik: TV LG 42LE4500
MT4163 USB
Evolve Blade Dualcorder HD
Instalacja antenowa: Antena Siatka + LNA-101, montaż 50cm nad balustradą balkonu, 2 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kalisz - Mikstat,

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: Goalkeper »

Zdaje się, że trafiłem na alternatywny soft dość sporo poszerzający możliwości kostki. http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... D-firmware a tutaj film jak to mniej więcej działa http://www.youtube.com/watch?v=qn3HXv2F ... chDTWzoaNs. Napisałem do gościa czy pomoże zainstalować :D

EDIT:
Może nie tyle co alternatywne ale z dodatkami, stream'y stacji radiowych i telewzyjnych m.in. HBO Comedy, C+ Family i wiele innych z tym, że część działa, część nie. Oprogramowanie to samo co oficjalne z tym, że ma odblokowany telnet.

sebger

Re: EVOLVE Blade DualCorder HD

Post autor: sebger »

Zainteresowałem się kilka dni temu tym tematem. Szukałem taniego, uniwersalnego dekodera z dostępem do netu i urządzeń w sieci lokalnej. Udało mi się dostać Evolve na allegro za 200 zł, czekam obecnie na paczkę i jak tylko dojdzie, to spróbuję swoich sił z modyfikacjami. Generalnie projekt jest prowadzony na tej stronie:

https://code.google.com/p/xlivecz/

Jest też tam instrukcja jak wgrać soft. Natomiast tutaj jest opisane po polsku, jak sobie z tym radzić na Mancie:

http://www.manta.info.pl/forum/dvbt05/m ... v-by-xury/

Przy odrobinie szczęścia i na Evolve będzie się dało oglądać weeb.tv

Zablokowany