FERGUSON ARIVA T65

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Fedajkin pisze:Śnieży mocno w trybie czuwania po załączeniu tunera, analog śmiga elegancko. Ciekawe, z tego co wyszukałem w trybie czuwania powinien loop działać bez problemów, a problemy z analogom powinny być w przypadku włączenia tunera.
Ponieważ u mnie nie ma jeszcze mux 3, mam zamontowaną przelotkę przez loop. Jeśli tuner jest w trybie czuwania analog działa bez zarzutu. Jeśli włączę tuner cyfrówka działa bez zarzutu a po przełączeniu AV na analog również działa bez zarzutu.

md222

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: md222 »

Jakie polecacie pendrive'y do nagrywania do tego tunera. W wymaganiach jest że z zapisem co najmniej 9 MB/s, a większość tanich penów to 5 MB/s. Czy możecie się podzielić uwagami na ten temat? Czy 5 MB/s wystarczy do nagrywania HD?

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

md222 pisze:Jakie polecacie pendrive'y do nagrywania do tego tunera.
Ja posiadam tego dokładnie http://www.youtube.com/watch?v=lVqkV6686ls
Spisuje się znakomicie,szybki jest itd.
Oczywiście na razie go używam do nagrywania w tunerze Ariv-y T65 ;)
W niedługim czasie kupuje ten dysk. Też polecany przez moich znajomych :) http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/d ... 14449.html

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Ja w Arivie używam pena Patriot Xporter

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Cypisek_XL »

md222 pisze:Jakie polecacie pendrive'y do nagrywania do tego tunera. W wymaganiach jest że z zapisem co najmniej 9 MB/s, a większość tanich penów to 5 MB/s. Czy możecie się podzielić uwagami na ten temat? Czy 5 MB/s wystarczy do nagrywania HD?
Ale czy warto zbliżać się do penów z zapisem 5 MB/s? Jak ma służyć do częstego nagrywania PVR a przyszłości nawet HD oraz zgrywania zawartości na komputer itp.? Raczej warto pomyśleć o czymś szybszym. Nie musi być to wiele droższe od penów z dolnej półki.
Dobrze sobie radzi SanDisk Cruzer Ultra Backup i cenę ma przystępną.
Używam też SanDisk Cruzer Contour Extreme ale ten model juz raczej trudno kupić.

Edit:
ATTO Disk Benchmark 2.47 - SanDisk Cruzer Ultra Backup 16 GB - test dużych plików
- zapis 17 MB/s
- odczyt 25 MB/s

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: aaron84 »

m@rtops pisze: @aaron84
jakaś aluzja? :roll:
To już niech każdy sam oceni :]

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

md222 pisze: Czy możecie się podzielić uwagami na ten temat?
ja mam watsona 8gb oraz emteca 8gb i teraz kupiłem drugiego -jest na promocji
http://www.impakt.com.pl/p,Pendrive_emt ... 10239.html

gothic77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gothic77 »

don707 pisze:Jaki masz format? I czy pamiętasz jaki był na początku? Czy formatowałeś go w ogóle, pełne czy szybkie?
...teraz format jest jako NTFS, a jaki był na początku? Na 100% FAT32, bo jest to dysk ze starego komputera (jak się nie mylę ATA)

W temacie formatowania to było dane szybkie.
Nie wiem może jest za słaby ten dysk (czyt. stary) i tuner go nie widzi, bo kieszonka na 100% dobra.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Cypisek_XL »

gothic77 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
A zdejmowałeś partycje czy tylko formatowałeś? Usuń wszystko, postaw nową partycję i dopiero formatuj.
Drugie pytanie, czy obudowa HDD nie posiada żadnych slotów na karty pamięci lub coś podobnego?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

nokusia pisze:raczej nie stawiam-y na RMVB tylko co najmniej w 3GP lub MP4 itp. ;)
przepraszam za zamieszanie (sugerowałem się działem w którym był film) :(
rzuciłem inny i "nieobsługiwany plik"
ale chwila szoku była ;) :D

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

rzuciłem inny i "nieobsługiwany plik"
Mogę tylko potwierdzić :lol:

3kris

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 3kris »

Witam uzytkownikow forum !

Sledze forum od dawna i dzieki niemu sporo sie dowiedzialem na temat mojej arrivy zakupionej w styczniu.

Sprzet zakupilem w sklepie stacjonarnym w warszawie za rada kolegow forum iz w razie problemow zawsze latwiej oddac na gwarancje.

Balem sie iz czesto pojawiajaca sie usterka tz. "piszczenie w trybie standby" bedzie rowniez mnie dotyczyc.
Zaraz po powrocie do domu szybka weryfikacja czy u mnie owa usterka nie wystepuje i okazalo sie ze nie - tak wiec zostalem zadowolonym uzytkownikiem nowej arrivy.

Niestety radosc nie trwala dlugo iowe " piszczenie" pojawilo sie po jakis 3 tygodniach.
Tak wiec marsz do sklepu i oddanie na gwarancje 05/03/2012
Dnia 28/03/2012 mail ze sklepu o mozliwosci odbioru naprawionego sprzetu.
Mimo dlugiego czasu oczekiwania dekoder wrocil z naprawy bez najmniejszych objaw "piszczenia". W karcie gw. informacja "wymiana c606" - tak wiec jakis kondenstor piszczal oraz wgrany nowy soft 1,24.

Dlaczego to pisze - ano po to aby inni uzytkownicy czerpali wiedze z doswiadczen innych tak jak ja ja czerpalem wczesniej :)

Pozdr. wszystkich

ps. nie wiem czy ja mam przywidzenia ale tak jakby na nowym sofcie 1,26 (do ktorego uaktualnilem dekoder) jest slabszy sygnal ? Czyzby programowo zmniejszyli jakos moc glowicy ? bo od czasu upgread-u czasami sztkuje mi obraz czego wczesniej nie bylo...

nokusia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nokusia »

3kris pisze: Balem sie iz czesto pojawiajaca sie usterka tz. "piszczenie w trybie standby" bedzie rowniez mnie dotyczyc.
Mi też od 2 dni naglę pojawił się minimalny ale to minimalny pisk ,jak ucho dostawie do tunera ,a on jest w stanby oczywiście :|
Na samym początku jak tylko zakupiłem go czyli tydzień temu na gwarancji nic takiego się nie działo, aż do tej pory i co teraz? Czy jeśli folie z tunera zdjąłem już i aktualizowałem go do najnowszego oprogramowania czy na gwarancji mogę go oddać?
Nie powinni się doczepić w sklepie?
Kurcze już myślę nawet nad modelem Evolve Galaxy DVB-T Full HD Tuner/nagrywarka MKV ;)

gallanonymous

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gallanonymous »

Witam, mam problem.
Staram się znaleźć rozwiązania, ale nigdzie nie mogę znaleźć.
Posiadam tuner ferguson ariva t65.

Mam utworzoną listę wszystkich TV wg kolejności jaka chce, żeby było tzn. tvp1 tvp2 itp.
Tylko po naciśnięciu na pilocie numer 1 otwiera się polsat a nie tak jak mam ustawione na liście tvp1.
Po naciśnięciu otwiera się lista gdzie są poukładane kanały, ale gdy naciska się numery na pilocie to otwiera z zupełnie innej listy ...
Jak to ustawić, zmienić? Ponieważ w instrukcji tego nie widzę...

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

W T60 jest tak: Menu-Instalacja-LCN-wyłącz.

partyzant_x

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: partyzant_x »

Witam.
Mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenia tego tunera do telewizora poprzez kabel antenowy, tak jak można to było robić z magnetowidami lub dvd. Zamiast na AV sygnał z tunera był wyszukany jak normalny program w TV.
Pozdrawiam.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

można tak podłączyć ale w TV będzie tylko sygnał analogowy, chyba że masz wbudowany tuner DVB-T w TV

gallanonymous

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gallanonymous »

dzięki wielkie, wyłączenie LCN pomogło.

zener82

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zener82 »

robsonbyd77 pisze:można tak podłączyć ale w TV będzie tylko sygnał analogowy, chyba że masz wbudowany tuner DVB-T w TV
koledze partyzant_x chodzilo raczej o modulator, ktorego ariva nie posiada.

partyzant_x

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: partyzant_x »

Czyli pozostaje tylko scart lub hdmi.

Zablokowany