FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bogdanzieba »

Chyba już zaklepane: http://satkurier.pl/news/75354/znane-lo ... p2-hd.html

Ale to nie temat na takie rozważania.

mateusiak22

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mateusiak22 »

adi.danik pisze:TVP1 HD wygląda nieźle, zwłaszcza w porównaniu z SD, ale i tak bitrate nie powala.
Podoba mi sie natomiast logo TVP1HD, bardziej niż to standardowe TVP, w prostocie siła :)
Przecież pisze ze to test to i logo będzie inne po testach

Gatmar

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gatmar »

Jaki proponujecie soft na dziś? Ja mam 1.026. Zmieniać?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jak na razie większość powróciła do 1.026 (ja również)
zależy jak masz podłączone i czy funkcja szybkiego startu jest ci potrzebna
jedyne rzeczy jak dla mnie na plus w 1.036 to:
większa czcionka menu
przewijanie filmów przyciskami numerycznymi
ale tak naprawdę to wgraj sobie 1.036 i sam sprawdź (3 min od początku pobrania softu :D)
sam zobacz a jak będzie "be" to wgrasz ponownie 1.026
niektórzy używają 1.036 więc zależy co kto woli ;)

kt1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kt1001 »

Witam. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć dlaczego po podłączeniu tunera przez HDMI telewizor w ogóle go nie wykrywa. Działa tylko przez EURO. Kabel na pewno jest ok. Pzdr.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

tv HD ready
zmień rozdzielczość na 720p lub 1080i ;)

kt1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kt1001 »

Tylko jest jeden problem. W tunerze jest tylko jedna rozdzielczość 576i. Na inną nie da się przestawić. A wcześniej się dało. Jak była starsza wersja oprogramowania. :(

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zmień rgb/cvbs
wyjście wideo :D
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, o 20:48 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

SLu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: SLu »

kt1001 pisze:W tunerze jest tylko jedna rozdzielczość 576i.
W opcjach ustaw z RGB na CVBS.



Dziś znowu kanały zgubiły kolejność, ale okazało się, że TVP1 zaczęło nadawać w HD. Pojawiła się też nowa częstotliwość - 506 MHz i część programów (jeśli dobrze pamiętam: PoloTV, EskaTV, ATM, TTV) odbieram właśnie z niej.
Dodatkowo Ariva wyszukuje mi 29 kanałów, natomiast po zapisaniu dostępnych jest 25. Przypuszczam, że dodatkowe cztery stacje to sygnał z MUX-4, ale nie wiem skąd to łapię.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jeszcze jedna opcja
przełącz tv na odpowiedni kanał wejścia hdmi
przy euro przełącza się samoczynnie na kanał av :?

kt1001

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kt1001 »

Rzeczywiście po przełączeniu z RGB na CVBS są inne rozdzielczości. Teraz pewnie będzie działać. Sprawdzę jutro bo dzisiaj nie dam rady. Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.

FLUGER
Posty: 24
Rejestracja: 11 października 2011, o 20:32
Odbiornik: Signal HD-507
Signal HD-527
Ferguson T65
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna LOG 2-69 DIGITAL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: FLUGER »

SLu pisze: Przypuszczam, że dodatkowe cztery stacje to sygnał z MUX-4, ale nie wiem skąd to łapię.
To test mobilnej telewizji pana prezesa Zygmunta Solorz-Żaka cyfrowego polsat-u.

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

A tutaj zestawienie nadajników i będziesz wiedział skąd łapiesz:
http://satkurier.pl/news/75253/wykaz-na ... ilnej.html

I jeszcze gdyby Cię interesowało:
http://satkurier.pl/news/75434/znane-ka ... ilnej.html

SLu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: SLu »

FLUGER pisze:To test mobilnej telewizji pana prezesa Zygmunta Solorz-Żaka cyfrowego polsat-u.
Tak, wiem. Źle się wyraziłem, nie wiem z jakiego nadajnika moja antena zbiera ten sygnał.
grzesk511 pisze:A tutaj zestawienie nadajników i będziesz wiedział skąd łapiesz:
http://satkurier.pl/news/75253/wykaz-na ... ilnej.html
Dotarłem do tego źródła, ale dzięki. Nadal nie wiem, moim zdaniem za mała moc nadawcza abym anteną siatkową łapał MUX-4 z Warszawy.


Co do T65. Skoro LCN jest wyłączone, czemu gdy coś robią na multipleksach kolejność kanałów się zmienia? Przyznam, iż uciążliwe będzie ustawianie kolejności na dwóch tunerach jeśli sytuacja będzie się powtarzać często.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Pewnie zmieniają identyfikatory programów. Wtedy tuner przestaje widzieć zaprogramowane i skanuje kanał, aby znaleźć aktualne.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

dla ciekawostki dodam że mam też wiwę (na innej antenie) ale jak się sypie lista jednym to na drugim nie - jeszcze nie było aby rozsypało jednocześnie
tak jakby reagowały na inne zmiany parametrów w sygnale :?

JacekKu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: JacekKu »

Witam Was serdecznie
Od kilku dni jestem posiadaczem T65. Na razie trwa faza testów. Divx itp. odtwarza bardzo dobrze (poza rmvb niestety). Mam wgrany soft 026.

Mam do Was jednak kilka pytań:
- dosyć często zdarzają się przycięcia obrazu + pikseloza
- zanika również momentami głos

Sprzęt jest podłączony niestety do zbiorczej anteny TV w bloku. Znalazł wszystkie programy bez problemu.
Pasek jakości pokazuje 0-80% i pola zielone niebieskie i 2-3 czerwone kreski.
W opcja wł/wył zasilanie anteny nic nie zmienia, jest na wył.
Czy mam za słaby sygnał czy wadliwy egzemplarz tunera ? Nic na szczęście nie piszczy, zegarek jest :D
Czy zmieniać soft ?
Dzięki za porady :)
Pozdrawiam

adi.danik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: adi.danik »

^^ moim zdaniem, pikselizowanie obrazu i zaniki dzwięku są związane z nie do końca dobrym ustawieniem anteny.
Tak jak na analogu jakoś to uchodziło, choć i tak pewnie były pewne "przesunięcia" obrazu, tak z cyfrowym są właśnie takie objawy.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

U rodziców rozkminiłem jak zmienić kolejność kanałów po swojemu, a teraz u siebie nie mogę.

szczurmen

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: szczurmen »

Witam!...Długo wahałem się czy kupić T65 czy WIWA H90, średnio się na tym znam więc skusiła mnie ostatecznie marka Ferguson...Wyczytałem także gdzieś w sieci, że jeśli chodzi o odtwarzanie filmów z USB to T65 oferuje o wiele bogatszą bazę kodeków video ?!? Czy to prawda? Nie wiem bo z wydajności w tym temacie jak na razie jestem średnio zadowolony, najbardziej dziwi mnie fakt że film filmowi w tym samym formacie nie równy, jeden "hula" drugi chce wczytać niestety operacja kończy się nie powodzeniem. I tu moje pytanie czy aktualizacja softu wpływa na odtwarzanie filmów? Wgrałem soft ---> "T65_20120518_V1.036.bin" i jeden film z którym przedtem miałem problemy zaskoczył, drugi nie..Więc nie wiem...Może macie jakiś "cudowny" środek aby T65 przemielił wszystko co stanie mu na drodze :D ? na szczęście czyta napisy a po aktualizacji oprócz kanałów które pojawiły się w HD menu główne jest o wiele bardziej czytelne (zmiana ikon i wielkości czcionek) niestety wydaje mi się że nawaliła funkcja EPG (obecnie pokazuje tylko dwie najbliższe pozycje w całym programie, poprzednio pokazywała program dla danej stacji na cały dzień)
Reasumując...Za te 130 zygla z przesyłką :) myślę że inwestycja była opłacalna, jeśli chodzi o zakup T65 do pełni szczęścia brakuje mi tylko stabilnie działających filmów odtwarzanych z USB.

Zablokowany