FERGUSON ARIVA T65

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Nieprawda. To nowe niezauważone błędy.

Dalej rozpieprzony harmonogram, zwalony quick start. itd. Ale oni tacy skromni.

sattik
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2012, o 14:08

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sattik »

Nie kolego, karta sformatowana jest w ntfs - cała połowa meczu to jeden plik. Nie ma nikt kilku/kilkunastu nagranych plików, żeby sprawdzić poprawność czau nagrania? Nikt dotąd nie miał zerowych czasów z problemami w przewijaniu?

Na dzisiejszym meczu Włochy-Chorwacja wyjątkowo nie miałem żadnych przycięć. Na którymś ze wczorajszych mnóstwo. Nie mam bladego pojęcia od czego to zależy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

może chociaż to odtwarzanie filmów + napisy UDAŁO im się naprawić :x

edit
jest jeszcze taka opcja - sformatować kartę w dekoderze - czasami jest to jedyny sposób aby dekoder przyjął aktualizację :?

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Ja wróciłem z powrotem do 32. Nadal nie ma napisów.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

troszkę się spóźniłeś - ale nadrobię jak się uzbiera :D
napisałem do "naszego" producenta
witam
nie będę ukrywał swojego rozczarowania softem 1.040
błąd w funkcji "szybki start" oraz "quick start+time" nadal występuje - przy wyłączeniu dekodera i tv - po ponownym włączeniu telewizora na wejście hdmi bez włączania dekodera mamy obraz ostatnio oglądanego programu
-jeżeli ta opcja jest dla użytkowników wykorzystujących połączenie scart to dla korzystających z hdmi prosiłbym o dodanie funkcji "eko+time" która wyłączała by dekoder tak jak do softu 1.026
zgłaszane są nadal błędy związane z "harmonogramem" - kolejność programowania kilku zadań a ich nagrywanie
nadal szukamy z innymi użytkownikami tych "drobnych poprawek" wpisanych w pliku tekstowym dołączonym do softu - bez rezultatu
o innych problemach zgłaszanych przez użytkowników związanych z softem 1.040 nie omieszkam poinformować w celu ich poprawy
z góry dziękuję za zapoznanie się z problemem
pozdrawiam
taka porada dla piszących zgłoszenie :
po napisaniu wiadomości skopiujcie ją bo nie po raz pierwszy po jej wysłaniu wyskakuje błąd połączenia (jak dla mnie celowe działanie)
za drugim razem wysyła bez problemu ;)
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2012, o 23:14 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

tiger1981

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: tiger1981 »

@sattik
Nie miałeś przycięć bo mecz Chorwacja - Włochy leciał na TVP2 HD a przycinki są na TVP1 HD. Przynajmniej u mnie tak jest. Zwróć uwagę czy też u Ciebie jest taka zależność.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Widzę, że sytuacja z firmwareami jest jak na początku kwietnia, mimo wkładu dewelopera w rozwój urządzenia czyli:
1.013 - dla lubiących DTS downmix.
1.026 - dla zwolenników większych napisów.
Inne "minor fixes and addons" - bez znaczenia.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Wskoczyłem jeszcze raz na 40-stkę. Napisów do filmów avi nie ma. Film avi, który nie chodził mi na 32-ce nadal nie chodzi. Wróciłem ponownie do 32-ki i napisy są. Brak eko+zegar nadal. Co Oni w 40-stce poprawili? Chyba że tylko EPG ale jak sprawdzałem z podłączonym dyskiem na NTFS to najpierw pojawiły się 2 wpisy a po chwili doskoczyły pozostałe. Gdyby nie to że większe napisy w menu i chwilowo niepotrzebny zegar to wróciłbym do 26-stki.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

snykwa pisze:najpierw pojawiły się 2 wpisy a po chwili doskoczyły pozostałe
ale są - czyli coś ruszyli :D
może oni jak coś zepsują -to nieświadomie- i mimo że o tym wiedzą to nie są w stanie znaleźć gdzie tej usterki szukać? :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Ta jasne oni nie wiedzą, przecież to chińczyki robią softy. A ferdek podejrzewam zamiast w ogóle jest sprawdzać to wrzuca na serwer i wy robicie za króliki doświadczalne, potem oni tylko sobie przelecą na forum dwie stronki i już wiedzą co i jak.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

@GUTEK@
wiwa ma lepszy patent - softy wysyła tobie do testów a na stronie nowych nie umieszcza :lol:

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

W sofcie 040 nadal PVR nie działa jak powinno. To czy Ariva coś nagra czy nie, nie zależy od daty i czasu nagrania, tylko od pozycji na liście.
:lol: :lol: :lol:

I dlatego nie mogę zrozumieć, jakim cudem Zółci Programiści planują podbój Kosmosu, i jakim cudem wysłali na orbitę stację która - jak do tej pory - jeszcze nie spadła.
:lol: :lol: :lol:

Nadal nie ma zegarka w trybie ECO.

Matrox

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Matrox »

Przejrzałem trochę stron w tym wątku + poczytałem w sieci i muszę przyznać, że T65 wygląda interesująco. W tym przedziale cenowym to ciekawa pozycja. Chyba przymierzę się do zakupu, chciałbym jednak zapytać o kilka rzeczy:

1. Czy nie ma problemu z odtwarzaniem filmów w formacie 21:9 (np. 1280x528 albo 1920x816) przez USB? Czy napisy są wtedy w letterboxie (czarne paski) czy bezpośrednio na obrazie? Tuner nic nie ucina, nie ma problemu z tym aspect ratio?
2. Czy T65 bez problemu odpala klipy w formacie .MTS kodowane AVCHD w pierwszej wersji?
3. Jak wygląda odtwarzanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości (powiedzmy, ponad 4000x3000 pikseli) - czy przewijanie jest płynne, czy da się zoomować, czy wówczas tuner nie zamula?
4. Trawi MKV bez większych problemów?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

keraMart

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: keraMart »

Proszę o pomoc jak w ciemno w pilocie wcisnac ustawienia aby zmienic rozdzielczosc, nie mam obrazu a mam tylko monitor z HDMI.Wciskalem coś w ciemno i teraz cały czas na wyświetlaczu mam napisane "menu" ;/
sfot najnowszy

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wyjdź "exit" a następnie "opt"

keraMart

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: keraMart »

m@rtops pisze:wyjdź "exit" a następnie "opt"
ktory to "opt"?
Zdobyłem szybko kabel euro wiec obraz juz mam ale mam inny problem:
Mam kabel euro -mini jack bo chce podlączyć głośniki, niestety nie mam dzwięku jak podłączę tv do euro a monitor przez hdmi to mam obraz na obu i dzwiek w tv, jak podlacze glosniki przez euro to nie mam dzwieku.
kabel to Euro-svideo+mini jack
Jak we Wrocławiu na grabiszynie odbierać MUX2, sprawdzałem 2 anteny zewnętrzną i wewnętrzną i nie mam sygnału na kanale 58. na MUX1 i 3 mam jakość 80 siła 95

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

keraMart pisze: jak podlacze glosniki przez euro to nie mam dzwieku.
może to euro działa w drugą stronę? :? (euro jest wejściem sygnału)

keraMart

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: keraMart »

m@rtops pisze:
keraMart pisze: jak podlacze glosniki przez euro to nie mam dzwieku.
może to euro działa w drugą stronę? :? (euro jest wejściem sygnału)
faktycznie tak moze byc:) nie pomyslem. Kombinuje kilka godzin i nie moge złapać sygnału na kanale 58:(

keraMart

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: keraMart »

Czy da sie tak zrobić, żeby tuner nagrywal caly czas zebym mogl sobie cofac?:)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

to jest funkcja "time shift" jak naciśniesz pauzę to po załączeniu "play" odtwarza dalej od momentu pauzy - wszystko od pauzy do bieżącego czasu programu
jest pokazane rzeczywiste opóźnienie nagrania
w opcjach usb masz do ustawienia rozmiar "time shift"
popróbuj to będziesz wiedział o co chodzi ;)

Zablokowany