FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

A przypadkiem nie chodzi o to, że tuner nie znajduje kanałów i startuje zawsze menu startowe?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

radier pisze:To na pewno nie ma związku z tą funkcją bo ją się włącza w menu i domyślnie jest wyłączona.
nie chodziło mi o "auto aktualizację" listy tylko że dodali szukanie automatyczne kanałów po powrocie do ustawień fabrycznych i instalacji nowego dekodera - po upływie 10sek jeśli nie zrezygnujemy to automatycznie sam wyszukuje programy (ułatwienie dla laików ;) )
może tam jest jakiś błąd i po prostu "zawiesza się" ("zapętla") szukając kanałów :?
chasm pisze:tam po wyszukaniu wyświetla się jak zawsze napis o zapisie
zrozumiałem że wyszukuje programy jeśli nie to faktycznie może być tak pisze @gutek i po prostu szuka kanałów do skutku - choć nie powinno tak być :oops:

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Podpytałem kumpla jeszcze raz - wyszukuje kanały z jednego MUX (widocznie słaba antena itp) opisuje je na liście znalezionych z nazwy, kończy wyszukiwanie, kumpel daje wyjście z menu, pojawia się napis "zapisywanie" i wraca do wyboru języka itd.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

będzie mi ustawiał kanały :lol:
a więc tak po przywróceniu "ustawień fabrycznych":
ustawiasz polski,polski,wszystko
"exit" - powinno być "zapisywanie" i powrót do "menu"
tam dajesz "ustawianie ręczne"
ustawiasz kanał mux-a i czekasz aż pojawi się "siła" i "jakość" i naciskasz "ok"
po wyskoczeniu listy kanałów powinno samoczynnie przejść do trybu "tv"
powtórzyć w przypadku odbioru 2,3 mux-ów ("mux4"-kanały "tv mobilnej" należy sobie odpuścić bo i tak ich się nie oglądnie ;) )

TOMEK 11

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: TOMEK 11 »

witam, kupiłem arivę na allegro, dzisiaj przyszła, podpinam dysk 1tb w nim mam folder filmy który ma 265gb i te filmy w folderze podzielone na roczniki(foldery od kilku do nawet 70gb) i niestety go nie wykrywa, jak wrzucę jakąś większą ilość filmów na dysk bez żadnych folderów tylko od razu na ://W to też ich nie widzi, może jakaś aktualizacja? będę wdzięczny za pomoc, dysk ofc NTFS

roming
Posty: 7
Rejestracja: 9 czerwca 2012, o 20:01
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Kablówka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: roming »

musisz wejść przez USB/PVR a następnie przez menu FILM i tam szukasz swoich folderów z filmami. Jeśli wejdziesz przez menu PVR to tam nic nie znajdziesz bo przez PVR to tylko widzisz to co nagrałeś na Arivie.

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Wgrałem wersję 1.048 i jakoś nie widzę zmian w stosunku to 1.044. To muszą by być chyba bardzo małe "drobne poprawki i udoskonalenia" nawet drobniejsze od np. błędnego podpowiadania w niektórych miejscach klawisza BACK zamiast EXIT na pilocie...

fixxxer1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fixxxer1 »

Witam,
mam problem z Arivą. Użytkuję ją już kilka ładnych miesięcy, niedawno wróciła z serwisu (wymiana kondensatora). Podpięty mam pod nią dysk 80GB, na który do tej pory bez problemu nagrywałem film. Jakiś czas temu tuner przestał widzieć dysk, nic nie chce się nagrywać (dysk pod PC działa doskonale). Właśnie przed chwilą spróbowałem zaktualizować soft do najnowszego (mam 1.044) ale niestety Ariva nie widzi pliku na pendrive. Do tej pory z niego wgrywałem softy i nie było problemu. Wydaje mi się że te problemy zaczęły występować od czasu wgrania właśnie tego 1.044.
Pytanie: czy to wina tego softu czy może problem sprzętowy?

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Pen musi być sformatowany na FAT32 - dla przypomnienia.
Ale skoro nie widzi Ci dysku i może też pendrive to coś ze złączem USB - a inne peny?
A może to poserwisowe problemy?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

no wgrywałeś wcześniej ale do nagrywania może używałeś ntfs a do aktualizacji powinno być fat32 i na penie tylko soft ;)
spróbuj sformatować go w dekoderze :?

fixxxer1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fixxxer1 »

Oczywiście że pendrive jest odpowiednio sformatowany i przygotowany do aktualizacji ;)
Zarówno dysk jak i pen działają w laptopie, więc to nie ich wina. To chyba raczej sprzętowy problem.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

fixxxer1 pisze:dysk jak i pen działają w laptopie
to nie jest wykładnikiem
nieraz dekoder przeczyta przy aktualizacji 3-4 pen mimo że na komputerze działa bez problemu (nie tyko t65 ;) )
tak jak pisałem - czasem pomaga format w dekoderze czasem zmiana pena :?
mam nadzieję że zaskoczy a nie powtórny serwis :oops:
fixxxer1 pisze: czy to wina tego softu
nie - bo sam go na chwilę wgrywałem i wróciłem do poprzedniego bez problemu :roll:

JacekKu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: JacekKu »

Witam
Arivę T65 mam obecnie w sypialni i w zasadzie jest ok poza jakimiś drobiazgami. Natomiast ponieważ w perspektywie do pół roku chcę zrezygnować z N a mam starszy tv JVC bez wbudowanego tunera będę chciał kupić jakiś dekoder do salonu.
Nie wiem czy dobry wątek, ale może coś doradzicie (przykładowo, tu kupowałem Arivę) np z tego
LINKU

Czy kupić drugą Arivę T65 ?

Pozdrawiam
Jacek

B.P.
Posty: 33
Rejestracja: 10 lipca 2012, o 07:51
Odbiornik: Ariva T65mini
Instalacja antenowa: yagi 19/21-69 ze wzmacniaczem LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk-Chwaszczyno-39 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: B.P. »

chasm pisze:Wgrałem wersję 1.048 i jakoś nie widzę zmian w stosunku to 1.044. To muszą by być chyba bardzo małe "drobne poprawki i udoskonalenia" nawet drobniejsze od np. błędnego podpowiadania w niektórych miejscach klawisza BACK zamiast EXIT na pilocie...

Chyba tylko zmiana nr. softu bez "drobnych poprawek i udoskonaleń". To samo na T65mini, nie widać żadnych zmian, a soft 1.044 usunęli ze strony.

waldzio21

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: waldzio21 »

Witam!
Posiadam Fergusona Arive T65 i mam wersje oprogramowania 1.026. Czy opłaca mi się aktualizować do nowszej wersji? Czytałem, że w nowszych wersjach jest nowy wygląd menu. Czy ktoś mógłby mi wstawić screen tego nowego softu?

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Na stronie producenta znajdziesz instrukcję w pdf. Tam są obrazki.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

waldzio21 pisze:Witam!
Posiadam Fergusona Arive T65 i mam wersje oprogramowania 1.026. Czy opłaca mi się aktualizować do nowszej wersji? Czytałem, że w nowszych wersjach jest nowy wygląd menu. Czy ktoś mógłby mi wstawić screen tego nowego softu?
dla mnie ten nowy wygląd jest gorszy, chyba że dla kobiet w okularach (dużo różowego i duża czcionka w menu). Po mojemu nie opłaca się aktualizować soft z 1.026 do żadnego nowszego, było wielokrotnie pisane w tym temacie dlaczego.

waldzio21

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: waldzio21 »

A jak mi się nie będzie podobać najnowsze oprogramowanie to mogę normalnie zainstalować starsze na nowe?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

waldzio21 pisze: zainstalować starsze na nowe?
tak
----------
@waldzio21
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1360

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

chasm pisze:Podpytałem kumpla jeszcze raz - wyszukuje kanały z jednego MUX (widocznie słaba antena itp) opisuje je na liście znalezionych z nazwy, kończy wyszukiwanie, kumpel daje wyjście z menu, pojawia się napis "zapisywanie" i wraca do wyboru języka itd.
zła kolejność: wyszukuje i nic nie naciskasz, po przeszukaniu pasma samo zapisuje i automatycznie ustawia na pierwszy lub ostatni wyszukany kanał.

Najszybciej wyszukuje się: menu -> wyszukiwanie ręczne -> wybierasz kanał ->ok, itd. Wtedy nie przeszukuje wszystkich kanałów 1-2 min czy ileś tam tylko sprawdza wpisany przez ciebie kanał,

W fergusonie warto ręcznie przeszukać, bo wyszukiwanie trwa długo, w cabletechu lepiej dać automatyczne, bo 10-15 sek zajmuje przeskanowanie całego pasma.

Zablokowany