FERGUSON ARIVA T65

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Format obrazu mam auto ustawione.
Czyli to normalne zachowanie?

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

m@rtops pisze:to występuje (jak nadmieniono) przy zmianie formatu obrazu - nie używałem softów 1.031-1.048 dłużej to nie wiem w którym momencie to skopali - w 1.049 i ...50 to występuje natomiast w 1.026 nie :oops:
Chyba nie chodzi o zmianę formatu obrazu bo przy takiej zmianie faktycznie jest przeskok/wyczernienie ekranu, ale nie ma paska informacyjnego o programie itd.

Jeśli chodzi o samą zmianę formatu obrazu (ratio) to faktycznie we wcześniejszych wersjach można sobie było naciskać z pilota i zmiana następowała błyskawicznie, teraz jest krótki przeskok przez czarny ekran. Poza tym w historii zmian widać, że wprowadzili ulepszenie polegające na tym, że po pierwszym naciśnięciu ratio na pilocie na ekranie pojawia się aktualna informacja o proporcjach, a kolejne wciśnięcie dopiero zmienia - ale to nie działa, a dokładniej działa tylko raz, kolejne naciśnięcie np. za 10minut zmienia format od razu, a nie pokazuje aktualny...

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

U mnie ratio zmienia format odrazu.Teraz oglądam Polsat i niedzieje to się,

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

driwer78 pisze:U mnie ratio zmienia format odrazu.Teraz oglądam Polsat i niedzieje to się,
To pewnie nie masz jakiejś nowej wersji ? a może nie przez HDMI...

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Mam najnowszy soft i podłączone przez euro.

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

driwer78 pisze:Mam najnowszy soft i podłączone przez euro.
Po euro też nie zauważyłem tego problemu, ale wcześniej po HDMI nie "migało" przy zmianie ratio, a teraz miga więc coś grzebnęli...

KeFaS
Posty: 8
Rejestracja: 14 czerwca 2012, o 22:17

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: KeFaS »

Anduraki pisze: taa, jak wgrasz 1.013 to masz problemy filmami zacinającymi się od AC3
Ja mam 1.013 i nie mam problemów z filmami ze ścieżką dźwiękową w AC3 (zarówno w avi/xvid jak i mkv/x264). Niektóre mkv mają u mnie dwie ścieżki, dts i ac3 i na żadnej nie ma problemów.
Mógłbyś wkleić jakieś info dotyczące plików, z którymi występuje taki problem?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Gutkowi wysyłałem sampla z filmem i właśnie na tym sofcie film się przycinał podczas ustawionego audio na AC3, a tych filmów jest więcej (może nie większość) ale jest ich sporo.

Film ma 2 ścieżki AC3 i DTS, zacinało się na ścieżce AC3 a na DTS szło idealnie. Nawet na przerobionej przez Gutka Wiwie odtwarzającej DTS - problem występował.

Jak już zdążyłem ustalić nie jest to wina zbyt wysokiego bitrate. Po prostu zacina się zawsze w tych samych określonych momentach (nie raz czy dwa, ale potrafi zacinać się przez dobre 15 min filmu, żeby później było płynnie).
General
Unique ID : 228959133604408460103614715983837779319 (0xAC3FECD64CF917DD8C482497C723D577)
Complete name : C:\Users\Andrzej\Desktop\pulpit\sample.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 71.5 MiB
Duration : 1mn 5s
Overall bit rate : 9 186 Kbps
Movie name : Super Tanker 2012
Encoded date : UTC 2012-06-05 15:30:43
Writing application : mkvmerge v5.3.0 ('I could have danced') built on Feb 9 2012 10:38:07
Writing library : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1mn 5s
Bit rate : 7 110 Kbps
Nominal bit rate : 8 171 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.137
Stream size : 55.3 MiB (77%)
Writing library : x264 core 120 r2146 bcd41db
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8171 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Default : Yes
Forced : No

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_DTS
Duration : 1mn 5s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 11.7 MiB (16%)
Language : English
Default : No
Forced : No

Audio #2
ID : 3
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : A_AC3
Duration : 1mn 5s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 2.99 MiB (4%)
Language : Polish
Default : Yes
Forced : No
i żeby było jasne na późniejszych softach ten film na ścieżce AC3 działa idealnie

listek

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: listek »

Witam,
Zakupiłem T65 i używam go odtwarzania filmów. Używałem penów 8GB i wszystkie prawie filmy hulają bez problemu. Miałem w komputerze stary dysk 250GB (SATA). Dokupiłem obudowę do dysku 3,5" z oddzielnym zasilaniem. I w obydwu komputerach dysk jest widziany normalnie, Usunąłem wszystkie partycje, utworzyłem jedną, zrobiłem pełen format w NTFS. No i dekoder prawie zawsze wyświetla:"Brak urządzenia usb". Czasami dysk jest widoczny i nawet można obejrzeć coś, czasami jak wcisnę na napis FILM, pojawia się napis Wczytuję, wraca do menu i znowu "brak urządzenia usb". Próbowałem w 3 dostępnych wersjach oprogramowania do tego dekodera na stronie producenta. Nie mam więcej pomysłów. Kilkanaście postów wcześniej ktoś miał podobny problem, ale nie widziałem, żeby mu ktoś odpisał.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

a spróbuj zrobić formatowanie przez dekoder :roll: (jak go zobaczy)

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

Mam zamiar kupić dekoder tylko nie wiem jaki czy ferguson ariva T65 czy wiwa HD90, wyczytałem ze wiwa nie ma DTS-ważny jest ten kodek, czy w filmach dużo występuje ten kodek? a co do fergusona wyczytałem ze nie którym piszczy-prawda? zależy mi abym mógł ogladać telew. naziemną i oglądać filmy z usb-i własnie mam takie pytanie czy normalnie bedzie mi plynie odwarzać filmy z usb np w 1080p i 720p w avi i w mkv, i czy nie ma problemów z scieżką dzwiękową i z orazem o to mi chodzi czy zgadza sie dzwięk z obrazem czy nie ma opóżnien, czy jest dobra zsychronizacja bo mialem takie tez przypadki czekam na odp

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

robertoos188 pisze:wyczytałem ze wiwa nie ma DTS-
t65 też go prawie nie ma :lol:
robertoos188 pisze: DTS-ważny jest ten kodek, czy w filmach dużo występuje ten kodek?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Theatre_System
robertoos188 pisze: wyczytałem ze nie którym piszczy-prawda?
występowało w starszych modelach - teraz nie sprawdzałem (kupiłem ostatnio drugi)
robertoos188 pisze:czy normalnie bedzie mi plynie odwarzać
ze wszystkim co się otworzy nie mam problemu - czasami jakiś drobiazg zablokuje odtwarzanie ale to sporadycznie (niby format jak inne filmy ale jednak czegoś w zapisie nie może odczytać :oops: ) - żaden problem
robertoos188 pisze:1080p i 720p
pociągnie bez problemu (właśnie skończyłem "fac.. w czer..3" w 720p - żadnych problemów ;) )
robertoos188 pisze: dzwięk z obrazem czy nie ma opóżnien
jeżeli ścieżki prawidłowe to nie (nie miałem takiego przypadku)

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Co do piszczenia - miałem pożyczony by przetestować przed kupnem i nie piszczał, kupiłem dla siebie i też nie piszczy więc to chyba starsze miały.

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

ale ten ferguson chyba lepszy od wiwy HD-90?

-- połączono

a w przełączaniu kanałów szybki jest? chodzi mi wiadomo aby dobrze odbierał telewizje naziemną i duży nacisk nakładam aby to był taki mały kombajn multimedialny, aby wszystko praktycznie odworzył z pena, niby kolega mówił mi ze ferguson jest lepszy od Wiwy HD-90, mówił mi ze ferguson jest liderem w produkcji tunerów, mam zamiar kupić sobie jutro tunera, tylko jeszcze się waham pomiędzy wiwą a fergusonem ale chyba wezne fergusona

-- połączono

i czy płynie odwarza mkv bo teraz sie zrobił popularny ten format, i czy czyta wszystkie mkv?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

na te pytania odp. ci kol.@Gutek w temacie HD90 - tyczą się one obu tunerów bo mają one takie same możliwości
mam oba i jako trzeci kupiłem drugiego t65 - ze względu na lepszy zasięg pilota - co nie znaczy że nie jestem zadowolony z wiwy - jest u córki i działa bez zastrzeżeń
na minus podałbym cenę - jest wyższa niż wiwy oraz jeżeli masz wymagania co do rozmiarów to wiwa jest o 5 cm węższa

edit
a wygląd OSD możesz zobaczyć na YT (w t65 powiększyła się czcionka w "menu" i doszło parę funkcji od prezentacji tego modelu ze starszym softem)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r6tx
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r6ty (opis działania wiwy wykonany przez okl.@Gutka ;)

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

a dlaczego piszecie ze ferguson praktycznie tez nie ma DTS? niby gdześ wyczytalem ze po nowym sofcie jest ten DTS, mam takie pytania odnosnie tego DTS ponieważ wyczytalem ze jeden koles odwarzal jakiś film nie było dzwięku ale akturat ten komentarz był o wiwie, czy ten kodek duzo występuje w filmach, podobno w mkv, nie znam sie na tym, niby czytalem na wikipedia ale nie wiem o co chodzi, poprostu nie chce odworzyć takiego fimu a pozniej nie mieć dzwięku, i jeszcze jedno mkv dobrze czyta?

-- połączono

to np filmy na plytach dvd oryginalnych mają dzwięk DTs? czy tez jakieś inne, podajcie jakieś mi linki, czy to jest warte zachodu ten kodek aby nad nim tak myśleć?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

odpowiem tak - w t65 jest możliwość oglądania filmów ze ścieżką DTS używając starszych softów - do 1.013 - wtedy tuner robi "downmix" dźwięku do stereo
jeżeli posiadasz "kino domowe" które obsługuje DTS to się nie musisz martwić bo t65 jak i wiwa przesyła tę ścieżkę przez hdmi lub coaxal
robertoos188 pisze:czy to jest warte zachodu
nie wydaje mi się bo ja tylko raz się natknąłem na film z DTS a w większości filmów jest najwyżej AC-3 ;)
trochę o tym temacie
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/r6vb

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

robertoos188 pisze: to np filmy na plytach dvd oryginalnych mają dzwięk DTs? czy tez jakieś inne, podajcie jakieś mi linki, czy to jest warte zachodu ten kodek aby nad nim tak myśleć?
I tak, i nie. Tzn wszystkie DVD mają kodek DTS 5.1 lub 2.0. Przy konwersji materiału do MKV zazwyczaj dźwięk jest konwertowany na AC-3/AAC. Ale czasami leniuchom się nie chce i zamykają MKV z DTSem bo jest szybciej. Nie wiem czym kodują dźwięk w BluRayu.
Generalnie każdy porządny dekoder video powinien mieć obsługę DTS DownMix, ale skoro T65 nie czyta plików ifo ani iso to obsługi formatu DVD też nie ma i pewnie tym sugerował się producent. MKV z DTS zdarzają się rzadko i istnieje możliwość konwersji z DTS na AC-3. Ścieżka dźwiękowa konwertuje się dość szybko, może trwa to z godzinę, może krócej. Gdybyś musiał konwertować materiał wideo to byłoby znacznie gorzej.
Osobiście chciałbym, aby ten sprzęt miał DTS downmix bo wówczas nie muszę myśleć czy będę miał dźwięk czy też nie, no ale mamy to co mamy. Klienci z kinem domowym w ogóle nie muszą się martwić.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

DVD ma głównie dźwięk DD w 5.1 / 2.0. DTS się rzadko zdarza.

BluRay ma za to DTS.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

robertoos188, DTS jest we wszystkich filmach pochodzących z BluRay (czytaj MKV), tak w zasadzie dźwięk AC3 pojawia się w MKV wtedy gdy: riper miał problem z zapisaniem dźwięku taki jaki był w źródle lub film jest w formacie MULTi (więcej niż jedna ścieżka audio + napisy) na ogół ścieżki AC3 w filmach mkv pochodzą z ripów DVD bądź TV Ripów, w nfo autor podaje często przykładowo(src: V: BluRay, A0: Bluray, A1: AXN)

Więc jeśli chodzi o kodek DTS to występuje on w większości filmów MKV pochodzących z BluRay (czytaj 720p/1080p)

Tak jak Gutek napisał DVD ma głównie AC3, a nawet ripy ze źródła na DTS z DVD będą miały dźwięk AC3, bo tak naprawdę DVDripy są obecnie kontenerowane głównie w XViD nie wspominając o warezowych rmvb. Nie spotkałem się nigdy z audio DTS w XViDzie, może dlatego, że jest to wbrew zasadom scenowym, ale raczej w AVI nikt by nie pchał audio które zajmuje 800 MB lub coś w tą mańkę. Jak chcesz wiedzieć coś więcej na temat softu 1.013 który obsługuje dekodowanie DTS to zapraszam do mojego postu wcześniej.

Zablokowany