FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

robertoos188 pisze:wiem przecież ze nie ma kineskopowego z HDMI
nie wypowiadaj się jeśli nie jesteś pewny(wujek "Goo...e" prawdę ci powie) :lol:
akurat w wątku "HD 90" to się poruszyło - masz przykład ;)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/su9i

moonika

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: moonika »

Witam, mam takie pytanie. Kupiłam Ariva T 65, jednak odbiera mi tylko 7 programów.. mieszkam w bloku, wiem- ze sąsiedzi maja ich znacznie wiecej. Ja mam tylko TVP 1,2, INFO , Eska, TTV, i jakies tam bzdury.. jak dodać resztę programów.. polsat, tvn... ? :(

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jeśli odbieracie z jednej instalacji zbiorczej to dziwne :?
jeśli natomiast z różnych - to już kwestia indywidualnego odbioru na danej antenie ;)

edit
jakiej anteny używasz?

moonika

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: moonika »

Jejku ja nie wiem... mam po prostu antene pociagnietą z gniazdka ze ściany.. czyli chyba zbiorcza, prawda? Problem jest taki, ze jak dam na wyszukiwanie w automacie, to w ogóle nie widzi żadnego kanału.. ręcznie wyszukuje sygnał.. i na nim jest te 7... nic więcej.. :cry:

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

to całkiem prawdopodobne że sąsiedzi jeśli odbierają więcej kanałów to mają "swoje" anteny :(
najczęściej w instalacji zbiorczej są wytłumione częstotliwości które mogły zakłócać analog - przez to nie odbierasz mux-ów które są zapewne na tych właśnie kanałach
musiałabyś się zapytać sąsiadów jak odbierają lub ewentualnie pomyśleć o założeniu "swojej" anteny (póki administracja nie dostosuje instalacji) - ale to już w dziale "anten" ;)
ręcznie wyszukuje sygnał.. i na nim jest te 7... nic więcej.. :cry:
a zakończyłaś szukanie na tym kanale czy sprawdziłaś pozostałe?

moonika

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: moonika »

Na każdej innej częstotliwosi nic nie widzi.. tylko na jednej jest % sila odbioru i tylko tam one są. A może trzeba w takim razie do administracji.. ? Tylko tam te kwoki z wszystkim łaskę robią... nie widziałam, u sasiadów dodatkowych anten..

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wysłałem ci wiadomość na PW lecz ty będziesz mogła wysłać wiadomość dopiero po 5 postach :(

trzyem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: trzyem »

m@rtops pisze:
trzyem pisze:Chciałbym uniknąć wysyłania go do serwisu,
a jaki masz aktualnie soft?
spróbuj wgrać najnowszy (kiedyś po scart nie wyświetlał txt dopiero w 1.019 to naprawili) może jakiś przebłysk dawnego błędu? :?
Mam ten nowszy model Arivy (produkcja lipiec 2012) z softem v.26. Będę musiał podjechać z dekoderem na Zakopiańską (sklep DVBsklep.pl) i poprosić sprzedawcę o sprawdzenie. Jeśli to usterka - a chyba tak - to mu go zostawię. Pilot działa, ale jest słabszy od innych, choćby Violi HD T1 którą miałem poprzednio.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wgraj np.najnowszy soft 1.050 i zobacz efekt - soft pochodzący ze strony producenta nie ma wpływu na gwarancję ;)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/sv6h

kosmita

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kosmita »

witam
czy na tym tunerze jest tylko mozliwe nagrywanie do formatu mpeg4 a dokłaniej mpeg-ts czy mozna ustawic gdzieś jakis inny ? np. do avi albo do mkv?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

nie ma takiej możliwości i raczej nie szukał bym takiej opcji ;)

Fakir

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Fakir »

Czy to normalne ze plik mts z nagrania kanału HD jest bardzo duży ?
Dwu minutowe nagranie TVP1 HD zajmuje mi prawie 400 MB.
Też tak macie ? Soft najnowszy 1.050.

5zeta

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 5zeta »

Tak jest, bo to jakość HD. Nie pamiętam dokładnie, ale godzina zajmuje z 1,5GB do 2.

michalb
Posty: 18
Rejestracja: 13 sierpnia 2012, o 19:04

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: michalb »

Plik wygląda na trochę za duży.
Przy takiej wielkości 1 godzina nagrania dałaby ok. 12GB, film 2 godzinny dałby ok. 24GB.
Nie sądzę aby jakość nadawanego programu była na poziomie płyty BR.
2 minutowy plik z TV HD powinien mieć ok. 150MB.

Mutango

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Mutango »

Nawet mniej, bo TVP1 HD ma zmniejszony bitrejt do ok 50MB na minutę.
200MB na minutę to jakby bluray..

Fakir

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Fakir »

Pytanie brzmi: czy Wasze Arivy też tak nagrywają ? Jak nie to proszę podać wielkość minutowego nagrania HD i wersje softu tunera.

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Fakir pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Bez przesady, to za dużo.
Ja na 1.050 (wcześniejsze też) 1h w SD (normalny) około 1,2GB w HD mniej więcej 2x więcej czyli jakieś 2,5GB

trzyem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: trzyem »

Zdecydowałem się nie eksperymentować z wgrywaniem najnowszego softu i chcę Arivę reklamować. Ale natrafiłem na kolejny problem. Sklep internetowy DVBsklep.pl (Kraków, ul.Zakopiańska)w którym za dekoder zapłaciłem i dekoder odebrałem osobiście nie przyjmuje reklamacji i cały problem przerzuca na kupującego.
Warunki udzielonej gwarancji przez w/w sklep są takie:

Gwarancja
Wszystkie towary oferowane w DVBsklep.pl są fabrycznie nowe oraz objęte gwarancją producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela na terenie Polski.

W przypadku reklamacji należy kontaktować się z odpowiednim serwisem, wskazanym w karcie gwarancyjnej dostarczonej z produktem.

Podstawą wszczęcia procedury reklamacyjnej jest karta gwarancyjna, którą Klient otrzymuje po odbiorze produktu, oraz dowód zakupu (paragon, faktura). Postępowanie gwarancyjne zgodne jest z warunkami udzielonej gwarancji.

Jeśli karta gwarancyjna nie przewiduje inaczej Klient jest zobowiązany do dostarczenia Produktu do właściwego serwisu gwarancyjnego/punktu sprzedaży na własny koszt.


A więc nie ma możliwości zweryfikowania usterki w sklepie przed wysłaniem do serwisu (przez porównanie z innym tunerem).
Z kolei serwis Fergusona straszy, że w przypadku nieuzasadnionej reklamacji towar zostanie odesłany na koszt reklamującego.

Coś mi tu nie gra. Chyba nie warto kupować w sklepach internetowych. Gdyby zapłacił trochę więcej choćby w Euro AGD, to odniósłbym toto do sklepu i po kłopocie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »


scorpion_1982

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: scorpion_1982 »

Witam
Napiszcie mi jak to jest z tym Fergusonem Ariva T65
1. Czy można nim nagrywać w fullHd ?
2. W niektórych tunerach piszą że oglądając jeden kanał można nagrywać inny, jak to jest z tym modelem fergusona i jak to się rozpoznaje.
3. Czy tuner ma możliwość planowania nagrań i czy sam włącza się z trybu czuwania, nagrywa dany program i się wyłącza ?
4. Czy ma możliwość włączenia zasilania dla wzmacniacza antenowego ?

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, interesuję się tym modelem i mam pewne wątpliwości, proszę wybaczyć pytania laika.
Pozdrawiam serdecznie..

Zablokowany