FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

1 - oczywiście że że można nagrywać HD - jedynym ograniczeniem może być mała prędkość zapisu pamięci zewnętrznej (nagrywa oryginalny strumień jaki dociera do dekodera - wszystkie ścieżki dźwiękowe,napisy,rozdzielczość oraz telegazetę) ;)
2 - w trakcie nagrywania można oglądać kanały ale TYLKO w zakresie tego mux-u z którego jest nagrywany program (aby oglądać wszystkie programy dekoder musi posiadać dwie głowice)
3 - tak
4 - tak - jest możliwość zasilenia wzmacniacza antenowego ale TYLKO napięciem 5V :oops:

scorpion_1982

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: scorpion_1982 »

Widzę że kolega jest obeznany w temacie.
Niech mi kolega napisze czy istnieje możliwość nagrywania 1-jednego kanału na raz czy też np. dwóch, pomijam fakt że z tego samego muxa o czym kolega wcześniej wspomniał..

Jeśli chodzi o prędkość zapisu nie będzie problemu bo na dysk sata II przez usb 2.0 powinno śmigać ładnie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w jednym czasie nie nagra się z dwóch programów jeśli o to chodziło :?
a zaprogramować nagrywanie można dla kilku kanałów (w odstępie ok 2 min - czas potrzebny na zmianę ustawień dekodera) również z możliwością ustawienia "nagrywania cyklicznego" tzn. "nagraj : raz,codziennie,co tydzień"
dodatkowo dekoder włącza się i wyłącza z lekkim "poślizgiem" (nagrywa ok 1 min więcej z każdej strony)

nonameuser84

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nonameuser84 »

Witam, czy posiada ktoś schemat odbiornika Ferguson Ariva T65? Podczas wymiany gniazda antenowego ukruszyłem trzy elementy SMD i potrzebowalbym dobrać wartości.
Ewentualnie jeżeli ktoś posiada płytę główną na przetworniku MXL to też jestem zainteresowany odkupieniem.
Pozdrawiam

nonameuser84@gmail.com

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

nonameuser84 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Wrzucałem fotkę płytki, nawet z rozlutowanym ekranem... może się doczytasz, a jak nie do mogę podesłać w lepszej rozdzielczości.

nonameuser84

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nonameuser84 »

chasm pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Niestety żadnej fotki nie ma.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

tu masz zdjęcie wstawione przez kol.@chasm ;)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/sxnt

nonameuser84

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nonameuser84 »

Dzieki, zdjecie w sumie mam identyczne tyle ze z usunietymi 3 kondensatorami ceramicznymi. Zaznaczylem je na Twojej fotce. Jestes w stanie okreslic ich wartosci ?
Ponawiam oferte odkupienia tego modulu sprawnego badz na czesci.
Pozdrawiam.

Obrazek

edit/ Polskie znaki !!!

chasm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chasm »

Jak się cytowanie nie podoba i jest to tak wielki problem, to zmieńcie mechanizm cytowania! by był zgodny z regulaminem. Teraz lepiej?
nonameuser84 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
No niestety - mam oryginał w lepszej jakości, ale i tak nic na nich nie widzę, a nie mam fotki tylko tej części płytki w większym powiększeniu - tamtą robiłem w innym celu stąd inne powiększenie.
Wstaw może jakieś 1nF czy 470pF, pewnie nić nie padnie, a może zadziała - nie masz chyba nic do stracenia.

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

Troche jedna rzecz mnie wkurza, akurat w moim przypadku, nawet często obraz mi tak migocze nie wiem jak to nazwać, takie zakłucenia, przerywanie obrazu , u was też jest tak?

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

i często to występuje na eska tv

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w trakcie występowania lub teraz poruszaj kablami i wtyczkami - może gdzieś źle styka lub łapie zakłócenia z zewnątrz :?

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

a może to być wina tunera? narazie mam podłączony pod antene domową, podłanczałem też pod zwykłą antene na dachu ale wtedy mocno szumiało, jeszcze muszę wymienić wtyk do anteny na dachu bo jest już stary

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ciężko coś powiedzieć skoro sam nie jesteś pewny połączeń :?
warto zwrócić uwagę aby druciki oplotu nie stykały się z żyłą główną przewodu (czasem jeden "zabłąkany" drucik może sprawiać problemy) :oops:

nonameuser84

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: nonameuser84 »

chasm pisze:Jak się cytowanie nie podoba i jest to tak wielki problem, to zmieńcie mechanizm cytowania! by był zgodny z regulaminem. Teraz lepiej?
nonameuser84 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
No niestety - mam oryginał w lepszej jakości, ale i tak nic na nich nie widzę, a nie mam fotki tylko tej części płytki w większym powiększeniu - tamtą robiłem w innym celu stąd inne powiększenie.
Wstaw może jakieś 1nF czy 470pF, pewnie nić nie padnie, a może zadziała - nie masz chyba nic do stracenia.
No nic, trudno. Zdjecie nic tutaj nie da poniewaz nie ma tam ani maski lokalizujacej elementy, nie ma tez nigdzie informacji na nich samych odnosnie pojemnosci. Zabawa z doborem moze jeszcze by cos dala przy dwoch kondensatorach bedacych obok siebie poniewaz to najprawdopodobniej od filtra antenowego. Ten trzeci kondensator przy ukladzie scalonym bedzie wg mnie jako pojemnosc wewnetrzna do wyzwalania wewnetrznego generatora, wyjscia kompensujacego itp więc bez dokładnej wartości nic nie ruszy.
W takim razie zaczne może przygodę już z innym tunerem. Pozdrawiam serdecznie :)

edit/ Polskie znaki !!!

robertoos188

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robertoos188 »

tzn teraz co użytkuję z tej anteny domowej to jak podłanczam do tunera to dobrze wchodzi, ciasno, nie ma żadnych luzów, wtedy jak miałem analogową telewizje to z tej anteny elegancko odbierało, a co wcześniej pisałem nie jestem pewien tego wtyku ale w antenie na dachu której obecnie nie używam, tteraz nie dawno TVP 2 mi wariowało i musiałem przełączyć, może wgram starszy soft? bo naprawde juz mnie to wkurza, ale boię się dać na gwarancje ,bo oni powiedzą że sprzęt dobry i bede musiał zwradzać za koszt transportu, tuner kupowałem w sklepie internetowym

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

pozostaje ci podłączyć dekoder pod inną instalację która dobrze odbiera NTC i jeśli nadal będzie problem z obrazem to wtedy będzie wiadomo że to z winy dekodera :(
soft możesz zmienić - ale nie sądzę aby to pomogło , choć nadal nie wiem dokładnie o jakie "migotanie obrazu" chodzi :? (jakie masz wskazania siły i jakości na danych mux-ach?)

quartz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: quartz »

Na tym Eska TV to mi zawsze migocze. Na dodatek to mam migotanie komór czy zastawek sercowych jak to widzę.:D Nie ma opcji takowej, żeby tylko na jednym kanale było źle. Masz kiepską antenę/instalację. Akurat na tym programie obraz się zmienia bardzo dynamicznie. Ot i prawda cała. :lol:

adds

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: adds »

nonameuser84 z tego co widzę te dwa kondensatory połączone równolegle są wpięte do ścieżki która biegnie z bloku zasilania do złącza antenowego, tam zapewne pojawia się napięcie 5 VDC gdy uaktywniasz odpowiednią opcję w menu, możesz to sprawdzić miernikiem. Wartość tych kondensatorów nie ma dużego znaczenia, one tylko blokują sygnał w.cz. aby nie przedostawał się tam gdzie nie trzeba, możesz wstawić np 2 x 10 nF. Gorzej z tym 3 kondensatorem, to on może powodować, że twój tuner nie działa, trzeba by sprawdzić w nocie układu MXL jaka wartość jest sugerowana.

partyzant_x

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: partyzant_x »

Dzisiaj pojawił się u mnie problem. Gdy włączam tuner od razu wyskakuje okienko "Po zakończeniu tuner się wyłączy" i leci odliczanie daje back i spokój ale dzieje się tak za każdym razem przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga. Może zmiana czasu źle wpłynęła na tunerek :D

Zablokowany