FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Sebalo pisze: ma problemy z 4 programami - ESKA, TTV, ATM i POLO TV
to dorzuć jeszcze tvp1 HD,tvp2 SD i TVP Info i po prostu masz problem z mux1 :oops:
Sebalo pisze:Nie wiem to trzeba jakoś dostroić te programy??
najlepiej wejść na "szukanie ręczne" i tam na kanale danego mux-a masz wskazania siły i jakości sygnału (dla każdego mux-a osobne)
Sebalo pisze:albo nie wiem jak to uruchomić albo żadnych nie widzi,
napisz jaki masz soft bo w pewnych były problemy z napisami (strzelam że 1.044 :roll: )
nr softu masz w menu pod "informacja"
jak posprawdzasz to daj znać ;)

Sebalo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Sebalo »

m@rtops pisze: to dorzuć jeszcze tvp1 HD,tvp2 SD i TVP Info i po prostu masz problem z mux1
No to by się zgadzało poniekąd, bo tvp1 HD,tvp2 SD i TVP Info działa normalnie, ale jest jeszcze jedna wersja tych wszystkich 3 programów i tam jest właśnie to samo, co z tamtymi.

W menu nie wyświetla mi co to za mux, ale te normalnie działające kanały mają siłę sygnału - 95% a jakość 80%, a te zwalone siłę sygnału 95% a jakość cały czas skacze od 55%-65% jak przełączę na TV to wszędzie są sygnały na 100% i jakoś i siła. Wiem, że telewizory mają lepsze te odbiorniki od dekoderów, ale to aż tak, a w tej chwili podłączony jest do anteny która jest wysoko. Czy to może źle się stroi po prostu ta ariva Obrazek
m@rtops pisze: (strzelam że 1.044 :roll: )
tak dokładnie :). To zaraz zgram najnowszy frimware.
Edycja

No pięknie wgrałem właśnie najnowszy soft Ariva_T65_V1.055.zip ze strony i teraz prawie wszystkie programy są zwalone oprócz tvp 1HD tvp2 i info.
Napisy te co testowałem wykrywa, ale bynajmniej nie wyświetla ich.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2012, o 12:58 przez Sebalo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Sebalo pisze:Napisy te co testowałem wykrywa, ale bynajmniej nie wyświetla ich.
jeśli ściągany plik txt z napi to należy w ustawieniach dać kodowanie w "ANSI" a włącza się przyciskiem "subtite" na pilocie
soft zawsze można wgrać poprzedni - a co do wskazań to wygląda na to że może być za mocny sygnał z anteny (wzmacniacz) i następuje przesterowanie sygnału
tutaj masz dane dla mux 1 - jakie programy,na jakim kanale i jakie moce z danego nadajnika
do danych mux 2,3 przechodzisz z lewej strony
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1
jeśli masz blisko do nadajnika to wzmacniacz szkodzi - w analogu to nie przeszkadzało ;)

Sebalo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Sebalo »

Wzmacniacz czyli ten standardowy zasilacz z anteny? Telewizor LG bezpośrednio odbiera bardzo dobrze.
Wgrałem wersję 1.050 i to samo, ze starszych na stronie jest już tylko 1.026.
Mieszkam 30 km od Katowic. Jak wchodzę np. na Eska i włączam szukanie ręczne na mux1 to mi pokazuje inny kanał i częstotliwość, więc ustawiłem tak jak w tej tabelce kanał 55 częstotliwość 746 daję ok i zapisuje, ale jak wracam do ESki to znowu jest ta inna częstotliwość.

Ewidentnie ma problem z dostrojeniem, jakbym zmienił dekoder (teoretycznie do 10 dni mogę odesłać) to z innym też będę miał takie problemy?


Ustawiałem kodowanie napisów na utf8 bo telewizor znowu ma chyba tylko utf8, ale to chyba tylko na polskie znaki? Najlepiej zapisywać w TXT?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Sebalo pisze: ustawiłem tak jak w tej tabelce kanał 55 częstotliwość 746 daję ok i zapisuje, ale jak wracam do ESki to znowu jest ta inna częstotliwość.
przywróć "ustawienia fabryczne" i przyciskiem "exit" wyjdź do menu aby nie ustawiał automatycznie i na szukaniu ręcznym zapisz tylko kanały mux-ów z katowic
przy tej odległości to należało by wymienić wzmacniacz (jest zapewne w puszce anteny) a w jego miejsce zamontować symetryzator - jego się nie zasila więc jednocześnie demontujemy zasilacz (przy tv) i zakładamy zwykłą wtyczkę
przez mocne wzmocnienie możesz "ściągać" sygnał z innych nadajników co może sprawiać problem :oops:

Sebalo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Sebalo »

m@rtops dzięki wielkie - dokładnie to ten problem, który zdiagnozowałeś - łapał inne nadajniki, chociaż wydaje mi się, że soft automatycznie z założenia raczej powinien wybierać sygnały o najlepszej jakości?

Poradziłem sobie w troszkę inny sposób, bo nie umiałem tego ręcznego zapisać właśnie, usuwałem z listy programów, cudowałem, włączałem jakieś sortowania, automatyczne aktualizacje listy programów, ale się nie zapisywały. W końcu sugerując się tym wzmacniaczem próbowałem na wyłączonym zasilaczu, to nic nie znajdowało, w końcu w opcjach wyłączyłem "zasilanie anteny" i wyszukałem od nowa, i wtedy załapał prawidłowe nadajniki. Wersja softu nie miała nic do rzeczy :oops: , to jednak był zbieg okoliczności.

Ciekawe jak babcia Lodzia sobie poradzi ;)

UTF8 - też czyta prawidłowo, nie wyświetla napisów z plików srt - widzi je ale napisy się nie pojawiają, ale to może z mojej winy, bo je tam gdzieś przekodowywałem na mdvd bo z kolei tv nie odtwarzał jak testowałem.

Nie wiem jeszcze czemu nie wykrywa 16gb pendriva, może go sformatować w ntfs? ale to potem znowu nie wiem czy na telewizorze będzie działał.

Na tym najnowszym sofcie parę razy się tuner zablokował przez automatyczne odtwarzanie mediów - zapętlał się mimo, że w katalogu głównym nie było żadnych mediów i jedynie wyłączenie tunera pomagało, ale to było zaraz jakoś tak po wgraniu softu, a później chyba już nie, to jeszcze potestuję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

no to fajnie że działa :D
Sebalo pisze:próbowałem na wyłączonym zasilaczu
nie zasilony wzmacniacz działa jak tłumik sygnału - jeżeli używasz tej instalacji tylko dla dekodera możesz spróbować zdemontować zasilacz razem z wtyczką antenową z separatorem i po założeniu zwykłej wtyczki (najlepiej typu "F") sprawdzić czy wzmacniacz się wzbudzi włączając "zasilanie anteny" w dekoderze (5v)
jeśli jeszcze jakiś odbiornik jest na tej instalacji to niestety po wyłączeniu dekodera "zasilanie anteny" też jest odcięte :oops:
Sebalo pisze: automatyczne aktualizacje listy programów
jeżeli masz tę opcję na "wył" to jeśli dekoder wykryje jakieś zmiany to "zapyta" czy aktualizować zmiany - wtedy odrzucasz - i ta funkcja zapobiega samoczynnemu "rozsypywaniu się" ustawionej listy programów
Sebalo pisze:Nie wiem jeszcze czemu nie wykrywa 16gb pendriva,
spróbuj z formatować go w dekoderze ;)
Sebalo pisze:parę razy się tuner zablokował przez automatyczne odtwarzanie mediów
na dole masz krótki opis tego softu
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2500
Sebalo pisze:bo nie umiałem tego ręcznego zapisać właśnie
wchodzisz w "szukanie ręczne" - ustawiasz kanał danego mux-u - jak wskaźniki pokażą wartości to dajesz "ok" i następuje zapis programów tego mux-a (proces powtarzasz dla każdego mux-a osobno) :P

gooralek77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gooralek77 »

Witam wszystkich serdecznie jako, że to mój pierwszy wpis na tym forum. Bardzo proszę o informację czy pasek z czasem wyświetlany w lewym górnym rogu w czasie nagrywania kanału jest możliwy do usunięcia czy musi się cały czas świecić? Druga sprawa, to jest to chyba spowodowane jakimś błędem w sofcie a mianowicie np. w sytuacji zastopowania nagrywania kiedy wyświetlany zostaje komunikat czy akceptujemy nasz wybór /OK/ czy nie przycisk /BACK/ nie działa, tak samo przy grach i jeszcze w jakiś sytuacjach to zauważyłem ale teraz nie mam jak tego dokładnie sprawdzić. Ale najbardziej mnie dobija jednak ten wyświetlający się czas w trakcie nagrywania. W ustawieniach nie znalazłem opcji, która by to usuwała tak więc pytanie do zorientowanych w temacie czy można to aktualnie usunąć z ekranu czy trzeba czekać aż to poprawią w któreś aktualizacji? Pozdrawiam.

Sebalo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Sebalo »

Podpiąłem go do anteny, która jest znacznie wyżej - sporadycznie pojawiają się problemy z mux 2 - na chwilę spada jakość sygnału i się pojawia sporadycznie "szarpnięcie" (jedynie od czasu do czasu) zarówno przy włączonej opcji "zasilanie anteny" jak i przy wyłączonej. To nie jest miejsce w którym będzie docelowo, jeszcze go przetestuję w nieco innej lokalizacji.

Kurcze nie wiem, czy przy innych dekoderach też by były podobne problemy, bo mam tylko ten jeden, ale chyba bym go nie polecił, a niby taki z tych tanich podobno najlepszy/najdroższy...jednak nie mam porównania. Nowy telewizor działa bezproblemowo (wszystko na 100%, ariva najwyżej [siła: 95% jakość: 80%]), telewizor jedynie z napisami ma problemy, może ariva w tym aspekcie lepiej się sprawdza, ale jeszcze za mało potestowałem, żeby to określić.

Jeśli chodzi o szybkość działania to jest ok - szybciej zmienia kanały niż telewizor. Zacinać też na razie się nie zacinał... odpukać...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Sebalo pisze:ariva najwyżej [siła: 95% jakość: 80%]
niestety tak jest ustawione fabrycznie i należy to traktować jako wskazania maksymalne (100%) ;)
@gooralek77
w instrukcji jest błąd - przy wielu funkcjach jeśli pisze "back" to odnosi się to do przycisku "exit" ("F2")
aby ukryć czas nagrywania lub pasek "timeshift" naciskasz "exit ("F2") a aby go przywrócić wciskasz "info" ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

nie zasilony wzmacniacz działa jak tłumik sygnału
jeszcze samym kablem można odebrać co nieco, pamiętam moje zdziwienie, jak coś dłubałem u wuja przy siatce i nagle kabel mi w rękach został, a wszystko poza TVP - Info śmigało niewiele gorzej hehe.

hopes

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: hopes »

Chciałbym spytać użytkowników T65 czy ma ten dekoder możliwość przełączania dwóch ostatnich wybranych kanałów między sobą? Dla przykładu powiem że na pilotach od SAMSUNG jest przycisk pre-ch.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

dawno tu nie zagłądałem (wątek nudny, bo ciągle te same pytania :roll: i problemy :cry: ) - jaka jest ostatnia wersja oprogramowania :?:

ja mam 1.049 ...

i czy warto zmieniać na obecną :?:

gooralek77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gooralek77 »

Do @Hopes
Taki manewr oczywiście wykonasz w T65, służy do tego przycisk back.

Sebalo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Sebalo »

Anduraki pisze: jeszcze samym kablem można odebrać co nieco, pamiętam moje zdziwienie, jak coś dłubałem u wuja przy siatce i nagle kabel mi w rękach został, a wszystko poza TVP - Info śmigało niewiele gorzej hehe.
hehe, no to fakt, ja zrobiłem coś dosyć dziwnego podłączyłem antenę, wyszukałem automatycznie i zacząłem przeklinać, że teraz to już tylko mux2 normalnie odbiera, a 3 w ogóle nie łapie, po czym się zorientowałem, że podpiąłem nie ten kabel - nie z anteny tylko od starego magnetowidu :D :D :lol:

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Stefan_KR »

alex_777 pisze:dawno tu nie zagłądałem (wątek nudny, bo ciągle te same pytania :roll: i problemy :cry: ) - jaka jest ostatnia wersja oprogramowania :?:

ja mam 1.049 ...

i czy warto zmieniać na obecną :?:
Wątek nudny, bo co wchodzi jakiś ignorant to zadaje w kółko te same pytania - jaka jest ostatnia wersja oprogramowania i czy warto zmieniać na obecną.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

oj Stefan, Stefan ...
:lol:

czy bardzo ci się nudzi, ze tak bez sensu odpisujesz :?:
:lol:

electric

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: electric »

A na mój post ze strony 130 nikt nie odpowie?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

a co masz na k.25?
może warto się ustawić bezpośrednio na chorągwicę?

redrum

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: redrum »

Przepraszam jeśli to pytanie się powtarza, jednak jest tu tyle stron, że nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać.
Mam problem odnośnie napisów w Arivii T65.
Pierwszym jest to że czasem nie do końca wyświetla napisy, tj. urywa końcówki zdania.
Kolejnym jest to że przy niektórych filmach, odtwarza napisy do pewnego momentu. Wyłączenie i włączenie urządzenia nie zawsze pomaga.
W obu wypadkach napisy są w porządku, gdy odtwarzam ten sam film z tymi samymi napisami na kompie, nie ma żadnych problemów.
kodowanie to UTF8 przy formatach *.srt i *.txt

Zablokowany