FERGUSON ARIVA T65

LoOcas

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: LoOcas »

Witam. Czy na starym telewizorze kineskopowym JVC i tunerze FERGUSON ARIVA T65 jest możliwy odbiór telewizji analogowej? Jeśli tak to w jaki sposób? Bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

tak - jest to możliwe
należy podłączyć antenę do dekodera a z dekodera po przez gniazdo "loop" wyprowadzić sygnał do tv
wtedy tv będzie normalnie odbierał analog a po przełączeniu na kanał AV (podłączamy dekoder kablem "euro" ;) ) będzie tv cyfrowa :D

LoOcas

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: LoOcas »

Tak zrobiłem i owszem działa. I tu pojawia się moje kolejne pytanie. Czy jest możliwość nagrywania programów z telewizji analogowej poprzez Arivę? Nie potrafię tego zrobić niestety.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

LoOcas pisze: Nie potrafię tego zrobić niestety.
raczej nikt nie potrafi :(
a nie odbierasz tv cyfrowej aby nagrywać? :?

LoOcas

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: LoOcas »

Odbieram cyfrową, ale wszystkie możliwe kanały TVP niesamowicie zrywają, nie da rady ich oglądać. A z Polsatem i TVNem wszystko okej. Mieszkam w Dąbrowie Górniczej, w bloku. Nie mam pojęcia o co chodzi, ale sam chyba tego nie naprawię :/

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Obawiam się, że czeka cię instalacja nowej anteny lub poprawa starej instalacji.

LoOcas

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: LoOcas »

Ja nie mam żadnej anteny ani instalacji :( Mieszkam w bloku 11-piętrowym i pewnie jest jakaś jedna zbiorcza antena na dachu.

imakowski

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: imakowski »

Czesc,

Mam teraz T65 i mam do was pytanie, czy warto ten tuner zmieniac na Wiwe HD-95 ?
1. Czy Wiwa rzeczywiscie zmienia szybciej kanaly od T65?
2. Czy jakosc obrazu jest lepsza niz w T65?
3. Czy pilot memo control daje rade, czy moze lepiej go sobie darowac i kupic cos uniwersalnego?

Musze dzis kupic 2 tunery dla rodzicow i pytanie do was, czy na wies (20-35 km od nadajnika) bedzie lepsza Wiwa, czy Ferguson?

Bede ogromnie wdzieczny za szybką pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

1 - przestańcie z tą szybkością :x - dekoder (jak już niejednokrotnie pisano) po naciśnięciu numeru kanału ma określony czas na wpisanie ewentualnie następnej cyfry (zatwierdzenie "ok" przyspiesza przełączanie) - przy naszej pełnej ofercie programowej ;) i tak większość używa "+/-" a stanie ze stoperem w ręku i mierzenie tego czasu jest śmieszne (0,5 sek wolniej i dekoder "zły" :oops: ) - więc nie zawracaj sobie tym głowy ;)
2 - przy tych dwóch tunerach nie widać różnicy (mam porównanie z HD90) - na obu jest to samo
3 - na pewno jest lepszy pod tym względem że masz dostęp do funkcji dekodera pod odpowiednimi przyciskami - w uniwersalnym trzeba niektóre funkcje przypisać innym przyciskom lub jest ich za mało
jeżeli pilot tv służy tylko do wł/wył telewizora to "memo" się sprawdzi do obsługi dwóch urządzeń - choć słychać głosy o słyszalnym "klikaniu" przycisków co jest dokuczliwe dla niektórych w nocy
imakowski pisze: pytanie do was, czy na wies (20-35 km od nadajnika) bedzie lepsza Wiwa, czy Ferguson?

tu akurat możesz być pewny że jeśli będzie brak sygnału na jednym to i drugim nic nie "zwojujesz" :D
o "t65" nie będę pisał a o "HD 95 memo" to oceń sam ;)
http://www.youtube.com/watch?v=MwZDIjukXwA

imakowski

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: imakowski »

1 - przestańcie z tą szybkością :x - dekoder (jak już niejednokrotnie pisano) po naciśnięciu numeru kanału ma określony czas na wpisanie ewentualnie następnej cyfry (zatwierdzenie "ok" przyspiesza przełączanie) - przy naszej pełnej ofercie programowej ;) i tak większość używa "+/-" a stanie ze stoperem w ręku i mierzenie tego czasu jest śmieszne (0,5 sek wolniej i dekoder "zły" :oops: ) - więc nie zawracaj sobie tym głowy ;)
ja używam +/- ale akurat w T65 wydaje mi się to trochę wolne i chciałem się dowiedzieć czy w HD-95 jest szybciej
3 - na pewno jest lepszy pod tym względem że masz dostęp do funkcji dekodera pod odpowiednimi przyciskami - w uniwersalnym trzeba niektóre funkcje przypisać innym przyciskom lub jest ich za mało
jeżeli pilot tv służy tylko do wł/wył telewizora to "memo" się sprawdzi do obsługi dwóch urządzeń - choć słychać głosy o słyszalnym "klikaniu" przycisków co jest dokuczliwe dla niektórych w nocy
dla siebie myślałem o logitechu jakimś tańszym :) do 4 urządzeń więc może logitech lepszy :)
imakowski pisze: pytanie do was, czy na wies (20-35 km od nadajnika) bedzie lepsza Wiwa, czy Ferguson?

tu akurat możesz być pewny że jeśli będzie brak sygnału na jednym to i drugim nic nie "zwojujesz" :D
o "t65" nie będę pisał a o "HD 95 memo" to oceń sam ;)
http://www.youtube.com/watch?v=MwZDIjukXwA
filmik widziałem, ale o jakości sygnału nie ma w nim za dużo, gdzieś w tym wątku czytałem ze T65 ma lepsza głowice, czy coś i chciałem się dowiedzieć czy hd95 jest tak samo albo lepiej? na wsiach zazwyczaj bywa gorzej z sygnałem... tu prosiłbym o rade bo ew dla rodziców pilot z wiwy myślę ze byłby zaletą.

(poprawilem polskie znaczki :) )

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

imakowski pisze:na wsiach zazwyczaj bywa gorzej z sygnałem...
trochę to dziwne ponieważ na wsiach masz większe "pole manewru" jeśli chodzi o instalację antenową + większa przestrzeń - między blokami to nie ma takiego komfortu
wszystko zależy od warunków i profilu terenu
sąsiad z okolic krakowa - czyli rozmawiamy ewentualnie o chorągwicy? :?

edit
kartka z życzeniami :D
Spokojnych i radosnych świąt!
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego roku, życzymy wszystkim Państwu dni wypełnionych radością, spokojem i miłością.
http://www.ferguson-digital.eu/images/s ... kartka.jpg
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2012, o 11:42 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

imakowski

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: imakowski »

akurat te co bym kupował to nie dla okolic Krakowa.

Myślałem dla siebie o zmianie na Wiwa HD-95 ale w sumie tylko dla pilota.

Dalej nie wiem czy tuner w T65 ma lepsza glowice niz HD-95 czy jest tak samo?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

z pewnością porównywalne - choć wskazania % mogą być różne
tutaj zrobiłem takie porównanie na jednej instalacji
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=60
jak widać różnice są lecz to o niczym nie świadczy - oba potrzebują podobnego sygnału do bezproblemowego odbioru ;)

imakowski

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: imakowski »

Napiszcie mi jeszcze jedno. Czy T65 vs Wiwa 95 sa tak samo awaryjne, bo mi gosc w sklepie namieszal, ze wiwy sa bardzo awaryjne.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w każdym modelu trafi się wadliwy egzemplarz :(
są dwie opcje takiego stwierdzenia
1 - sprzedaje więcej wiw w związku z tym miał więcej modeli reklamowanych (broń boże żeby były jakoś specjalnie awaryjne :oops: )
2 - t65 jest droższy :D
jak widzisz ja mam oba dekodery i HD90 był w serwisie tylko na wadliwą pracę środkowych przycisków w pilocie - po wymianie "śmiga" bez problemu ;) (nie "memo")
który kupisz będziesz zadowolony :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

imakowski obydwa tunery są na tym samym chipsecie i mają te same demodulator. Więc działanie - szybkość, jakość obrazu będą takie same. Czułość również jest praktycznie identyczna, jedynie jak zaznaczył m@rtops są różne wskazania poziomu sygnału w menu. Jednak zarówno jednym jak i drugim nie ma co się sugerować.

Co do pilota memo to nie widzę sensu kupowania go skoro chcesz i tak korzystać z unwersalnego Logitecha. Przeczytałeś przynajmniej czym charakteryzuje się pilot Memo Control?
Mnie jednak obydwa piloty Wiwy - ten od HD90 oraz od HD95 się podobają. Zarówno w wersji memo jak i zwykłej.

Co do awaryjności, to wszystkie Wiwy jakie kupiłem znajomym na razie działają bez żadnych problemów.

fegura

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fegura »

imakowski pisze:Napiszcie mi jeszcze jedno. Czy T65 vs Wiwa 95 sa tak samo awaryjne, bo mi gosc w sklepie namieszal, ze wiwy sa bardzo awaryjne.
Kup Fergusona sprzedawca wie co powiedział zwroty reklamacyjne to zapewne potwierdzają .

T65 to dobry solidnie wykonany tuner i nie spawa kłopotów.

marwluka

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: marwluka »

Witam,

Mam trochę trywialne pytanie, ale niestety nie mogłem znaleźć na forum na nie odpowiedzi. Czy ariva t65, lub jakikolwiek inny dekoder dvb-t posiada możliwość ustawiania źródłowego formatu obrazu. Tak aby przy sygnale 4:3 ekran w pełni wypełniał telewizor(crt), a przy sygnale 16:9 pozostawiał czarne pasy na górze i dole. Funkcja auto tak niestety nie działa, rozciąga obraz i go deformuje jeżeli sygnał jest nadawany w 16:9. Zmiana formatu po zmianie kanału jest natomiast stosunkowo irytująca.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

z tego co się orientuję to na tv "crt" należy ustawić "sztywno" 4:3 ponieważ "auto" przestawia samoczynnie do formatu nadawanego przez nadawcę ;)

sprawdź (jeśli masz taką opcję w tv) ustawienia w menu tv - ja mam 16:9 , 4:3 , auto - i w takim przypadku należy ustawić auto ponieważ inne ustawienia mogą się "gryźć" z dekoderem :D

kadakam

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kadakam »

Witam Szanownych Państwa,
proszę poradę ...rozjechane napisy
Wgrałem soft 1.056 ,plik avi i txt są tej samej nazwy .
Na kompie ustawiłem wszystko jak należy.JEST OK.
Po włożeniu pendriv`a do odbiornika napisy sa przesuniete o prawie 1200 klatek..I co teraz począć?
Jestem załamany swą nieporadnością
dopisane:
godz.20.54
dodalem inny plik avi z napisami..
w tym przypadku jest wszystko OK.
Prosze o pomoc w zrozumiemiu tego

Zablokowany